Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω θέλω να ρωτήσω κάτι έχω το κινητό είναι της cosmote και δεν μου κάνει αναβάθμιση μου από την 4.60 στην 7.20 η στην 8.70 αν θυμάμαι καλά που βγήκε πρόσφατα ξερή κάνεις καμιά λύση ?:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω θέλω να ρωτήσω κάτι έχω το κινητό είναι της cosmote και δεν μου κάνει αναβάθμιση μου από την 4.60 στην 7.20 η στην 8.70 αν θυμάμαι καλά που βγήκε πρόσφατα ξερή κάνεις καμιά λύση ?:(

Καλημέρα.

Για να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση θα πρέπει να αλλάξεις product code και μετά να περάσεις την τελευταία διαθέσιμη έκδοση. Αν δεν θες να μπλεχτείς με αυτή την διαδικασία τότε απλά πας σε κάποιο nokia care και σου κάνουν εκείνοι την αλλαγή και την αναβάθμιση. Η διαδικασία είναι η παρακάτω Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής. Μην σε μπερδέψει επειδή αναφέρεται σε άλλες συσκευές, τα βήματα είναι τα ίδια ακριβώς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ έχω ένα ερώτημα ώμος πιο είναι το product codes για το C3-00 για την Ελλάδα ? για να το πειράξω λογικά αυτό που γράφει κάτω από την μπαταριά είναι της cosmote ! και πάλι ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ έχω ένα ερώτημα ώμος πιο είναι το product codes για το C3-00 για την Ελλάδα ? για να το πειράξω λογικά αυτό που γράφει κάτω από την μπαταριά είναι της cosmote ! και πάλι ευχαριστώ.

Τα Ελληνικά product codes αναγράφονται στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα επανηλθαν,παρα την αναβαθμιση.Εσβησα τα μητρωα των κλησεων μετα απο αρκετο καιρο (τουλαχιστον 1 μηνα) και καποιες κλησεις δεν σβηστηκαν.Προσπαθωντας να τις σβησω βγαζει μηνυμα "μη εγκυρη επιλογη".Μηπως τελικα ειναι καποιο bug;

 

Και σε 'μένα (στο 5310) έκανε κάτι παρόμοιο...Πατούσα ''Επιλογές'' και με πετούσε έξω απ' το μητρώο κάποιες φορές...Οπότε το έσβηνα όλο...

Link to comment
Share on other sites

έγινε στο 7.20 Δεν έχει μεγάλες διαφορές και το βασικό bug του κινητού δεν διορθώνετε στα email που έχω μμ. και πμ. άμα πάω να ρυθμίσω την ώρα που θα κατεβάζει τα email σταμάτα και σε πετάει έχω από την εφαρμογή . ΑΑ και έγινε πιο αργό στα video άλλα ένταξη με τόσο μικρή οθόνη δεν έβλεπα κιόλας ! άντε να έρθει η 8 να δούμε τι βελτίωσης έχει κάνει η μαμά nokia . ;)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία σκεφτόμουν τον αντικαταστάτη του δεύτερου κινητού μου και κατέληξα σε δυο τρία εκ των οποίων το ένα είναι αυτό ... Θα θελα να θέσω κάποιες ερωτήσεις μόνο προς όσους το χουν ...

 

Πρώτον, έχει δυνατό ακουστικό και δυνατό ηχείο ???? Μπορείς να ακούσεις τον άλλο καθαρά σε ένα πολύ θορυβώδες μέρος ????

 

Δεύτερον, έχει την λειτουργία αντιγραφής και επικόλλησης ?????

 

Τρίτον, ξεβάφει σαν βαμμένο νύχι ή έχει καλή ποιότητα κατασκευής ????

 

Τέλος, ποια παράπονα έχετε ?????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

1. Έχει super ήχο και τρομερά δυνατό ηχείο στο κουδούνισμα και τρομερό δεκτή η nokia σε αυτά είναι πρώτη !

2 . Ναι και βεβαία έχει copy & paste τι το πέρασες iphone xaxa !

3. Το έχω από τα Χριστούγεννα χωρίς θήκη και δεν ξεβάφει και ξέρω τη εννοείς όλοι την έχουμε πατήσει με τέτοια πιοτιά που είναι σαν βαμμένο με μπογιά το μόνο που θέλει προσοχή είναι η οθονι έμενα έχει γρατσουνιστεί πανό λόγο χρίσης .

4. Το μόνο παράπονο που έχω εγώ είναι το youtube που εν παίζει και στον opera ότι για να αλλάξεις από ελληνικά σε αγγλικά πρέπει να κανείς edit στο tap τον διευθύνσεων .

Και εγώ για δεύτερο το πήρα και κατέληξε πρώτο κινητό λόγο μπαταρίας και το htc μπήκε σε δεύτερη μύρα.

Για την τιμή του είναι πολύ κάλο τηλέφωνο .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου :)

Οφείλω να πω ότι δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ξανά με την καινούργια έκδοση του s40 για αυτό δεν γνώριζα την ύπαρξη copy & paste .... Για το youtube μου περνάει αδιάφορο καθώς ζήτημα να χω μπει 3 - 4 φορές από κινητό μου ... Αλλά η φράση κλειδί που χρειαζόμουν είναι αυτό :

 

Και εγώ για δεύτερο το πήρα και κατέληξε πρώτο κινητό λόγο μπαταρίας και το htc μπήκε σε δεύτερη μύρα.

 

Πραγματικά ευχαριστώ, σε 3 μέρες θα είναι στα χέρια μου :D

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Και σε 'μένα (στο 5310) έκανε κάτι παρόμοιο...Πατούσα ''Επιλογές'' και με πετούσε έξω απ' το μητρώο κάποιες φορές...Οπότε το έσβηνα όλο...

Ουτε με σβησιμο μητρωου εσβηναν.Ετσι αναγκαστικα φλασαρισμα για 2η φορα...

Link to comment
Share on other sites

ξερή κάνεις πως ξεφορτωνόμαστε την εικόνα της cosmote στο boot της συσκευής και στο κλείσιμο ?

Σου δίνει επιλογή να βάλεις μια δικιά σου φώτο μέσα από τις ρυθμίσεις? Αν όχι τότε για να ξεφορτωθείς τελείως ότι έχει σχέση με την cosmote το κάνεις debrand.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα και πίρε και την αναβάθμιση άπλα βλέπω το θέμα της cosmote κλειδωμένο ! δεν έχει την διαγραφή !
Link to comment
Share on other sites

Σαν πολυ ευχαριστημενος κατοχος απο σημερα αλλα και ασχετος πειτε μου με 2 λογια πως να κανω την αναβαθμιση του λογισμικου αν αξιζει v4.6 εχει τωρα.

Κατεβασα τα παντα ολα, ovi, updater,nokia suite.

Εκανα και ενα search αλλα δε βρηκα τπτ

Link to comment
Share on other sites

δες λήγω πιο πείσω το λέμε για την 7,20 που είναι η επόμενη αναβάθμιση δεν είναι τίποτα δεν έχει τρομερές βελτίωσης περιμένουμε υπομονετικά την 8 που ανακινήθηκε να δούμε !
Link to comment
Share on other sites

Στο ovi παντως πηγαινοντας tools-update μου δειχνει οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση για το κινητο μου ενω εχω την v4.60

Δε θα επρεπε να μου δειχνει την v7.20

Η συσκευη ειναι απο cosmote εαν εχει σημασια

 

Το Nokia C3-00, firmware update v08.63 γιατι δε μπορουμε να το βαλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Στο ovi παντως πηγαινοντας tools-update μου δειχνει οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση για το κινητο μου ενω εχω την v4.60

Δε θα επρεπε να μου δειχνει την v7.20

Η συσκευη ειναι απο cosmote εαν εχει σημασια

 

Το Nokia C3-00, firmware update v08.63 γιατι δε μπορουμε να το βαλουμε?

 

πρέπει να κανείς debrand. το ίδιο ρώτησα και εγώ πιο πίσω μια σελίδα έχει την απάντηση . η 8,63 δεν είναι ακόμη διαθέσιμη για την ελληνική γλώσσα αναμονή ! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, πρωτη φορα με νοκια και αναβαθμιση.

Θα περιμενω να βγει και η ελληνικη 8.63 λοιπον και μετα τα σχετικα μιας και απο οτι διαβασα με την 7.20 δε θα κερδισω και τπτ.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις απαντησεις, 3 χρονακια με το Neonode N2 απλα ετρεχα ενα αρχειακι και τα εκανε μονο του ολα

Link to comment
Share on other sites

και αυτό άμα κανείς debrand με το FOTA κάνει αναβάθμιση μόνο του άπλα έχεις οπός και εγώ της cosmote . και έχει μια μικρή διαδικασία ! άλλα σαν τηλεφωνώ είναι πολύ κάλο πάντα για τα λεφτά του !
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάνεις κανένα κάλο file manager μπας και βρω να βγάλω της βλακείες της cosmote από το κινητό ?

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μέσω wifi έκανε αναβάθμιση στην 7.20 (μόλις το είχα πάρει αλλά μεταχειρισμένο). Αυτό το τηλέφωνο παίρνει εφαρμογές για sympian 40; Γιατί κάτι προγράμματα που δοκίμασα λένε πως δεν είναι συμβατά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μέσω wifi έκανε αναβάθμιση στην 7.20 (μόλις το είχα πάρει αλλά μεταχειρισμένο). Αυτό το τηλέφωνο παίρνει εφαρμογές για sympian 40; Γιατί κάτι προγράμματα που δοκίμασα λένε πως δεν είναι συμβατά.

 

Δεν υπάρχει symbian 40, το τηλέφωνο αυτό δε δέχεται εφαρμογές symbian.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα. Το εν λόγω τηλέφωνο το πήρα την περασμένη εβδομάδα από Cosmote μέσω Γερμανού, έψαχνα από καιρό τηλέφωνο με πληκτρολόγιο qwerty αλλά οι τιμές κυρίως για blackberry ηταν απαγορευτικές Οταν είδα το nokia και την την τιμή του επαθα πλάκα (εκτίμησα ότι θα εχει τίμη blackb.) πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, στιβαρό, προσεγμένο και πανέμορφο. Βέβαια τα εσωτερικά καλούδια που προσφέρει περιορίζονται στα πολύ βασικά. Τα πρώτα πράγματα που έκανα ηταν να περασω τις επαφές μου από outlook , με την βοήθεια του site να αλλάξω το product code σε 0593952 slategrey για να μπορέσω να κάνω αναβάθμιση του firmware (7.20) και να απενεργοποιήσω το 3G για να μην με χρεώνει χρήση internet (κάτι που εκανε στην αρχη και δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι με χρεώνει). Το μόνο που δεν έχω καταφέρει να κάνω ακόμα είναι σβήσω τα themes και τις φώτο τις cosmote, εκτιμώ ότι πολύ γρήγορα κάποιος από εδώ μέσα θα το ψάξει περεταίρω και θα δώσει λύση άμεσα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα. Το εν λόγω τηλέφωνο το πήρα την περασμένη εβδομάδα από Cosmote μέσω Γερμανού, έψαχνα από καιρό τηλέφωνο με πληκτρολόγιο qwerty αλλά οι τιμές κυρίως για blackberry ηταν απαγορευτικές Οταν είδα το nokia και την την τιμή του επαθα πλάκα (εκτίμησα ότι θα εχει τίμη blackb.) πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, στιβαρό, προσεγμένο και πανέμορφο. Βέβαια τα εσωτερικά καλούδια που προσφέρει περιορίζονται στα πολύ βασικά. Τα πρώτα πράγματα που έκανα ηταν να περασω τις επαφές μου από outlook , με την βοήθεια του site να αλλάξω το product code σε 0593952 slategrey για να μπορέσω να κάνω αναβάθμιση του firmware (7.20) και να απενεργοποιήσω το 3G για να μην με χρεώνει χρήση internet (κάτι που εκανε στην αρχη και δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι με χρεώνει). Το μόνο που δεν έχω καταφέρει να κάνω ακόμα είναι σβήσω τα themes και τις φώτο τις cosmote, εκτιμώ ότι πολύ γρήγορα κάποιος από εδώ μέσα θα το ψάξει περεταίρω και θα δώσει λύση άμεσα. Ευχαριστώ.

Πως καταργείται το 3g;

Edited by basdel
λαθος
Link to comment
Share on other sites

καλή μέρα . δεν κλίνη το 3g γιατί δεν έχει ! άλλα κάνεις αυτό άπλα για να πεζή με το wifi

(If you go to Menu - Settings - Configuration - Personal Settings - My Web

And follow the steps, you do not need to fill in any details, just activate it.

Then go to Menu - Internet - Web Settings - Configuration Settings, then select configuration and change to Personal configuaration. Then the 'account' should say my web.

From now the phone will always ask first, as long as you have selected ask first in the connectivity WLAN options and when packet data is set to when needed.)

papelitsa και εγώ ακόμα δεν έχω βρει κόπια λύση με τα cosmote thems και εγώ αυτό ψάχνω . Παντός με file manager δεν έκανα τίποτα τα αρχεία είναι lock .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...