Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψιλοβρήκα την άκρη αλλά θέλει προσοχή. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

 

παιδιά εμένα όποτε δεν είμαι συνδεδεμένη μέσω wi-fi συνδέεται αυτόματα μέσω gprs..βγαίνει αυτό το G στην οθόνη, ακόμα και όταν είμαι σε κατάσταση αναμονής...χωρίς λόγο δηλαδή..μπορείτε να μου πείτε ακριβώς τα βήματα για να το απενεργοποιήσω..

thx!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά εμένα όποτε δεν είμαι συνδεδεμένη μέσω wi-fi συνδέεται αυτόματα μέσω gprs..βγαίνει αυτό το G στην οθόνη, ακόμα και όταν είμαι σε κατάσταση αναμονής...χωρίς λόγο δηλαδή..μπορείτε να μου πείτε ακριβώς τα βήματα για να το απενεργοποιήσω..

thx!

υπάρχει ρύθμιση,διαβασε πιο πίσω και θα τι βρεις και εγω ειχα το ιδιο πρόβλημα αλλά τωρα οταν συνδεόμε βγαζει μια μπαρα κατω και διαλεγω πως θελω να συνδεθώ μεσω wifi η gsm.

εγω εχω 2 πρόβληματα.1ο οταν εχει 1 γραμμή στη μπαταρια δεν δουλευει η φωτογραφική μηχανή και 2ο οταν τραβάω βίντεο σε εξωτερικό χωρο ο ηχος που εχει στιν αναπαραγωγή ειναι χαλια ενα συνεχόμενο βουητό.σας εχει τύχει εσς αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εχει περιπου κανα δυο μηνες που το εχω παρει κ μπορω να πω οτι για τα λεφτα του ειναι φοβερο!παρ'αυτα ειχα καποια θεματακια με την καρτα μνημης μου..καθε τοσο μου δημιουργει εναν φακελο imgcache που μεσα περιεχει αγνωστα για το κινητο αρχεια....και κατι ακομα..στο σπιτι μου το δικτιο Wi-Fi μου δουλευει με καρφωτη IP,κατι που δεν μπορω να επιλεξω απο το κινητο..μηπως εχει καταφερει καποιος να βρει καμια ρυθμιση που να το επιλεγει..???

 

 

 

Thanks εκ των Προτερων!!!:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Eγω ναι! Mόνο με wi-fi μπαίνω!!!Γιατι δεν μπαίνει???

 

Eίπε ενας user στο nokia discussions, και γω αυτό έχω κάνει

Hello,

You can try this, it may work.

 

If you go to Menu - Settings - Configuration - Personal Settings - My Web

And follow the steps, you do not need to fill in any details, just activate it.

 

Then go to Menu - Internet - Web Settings - Configuration Settings, then select configuration and change to Personal configuaration. Then the 'account' should say my web.

From now the phone will always ask first, as long as you have selected ask first in the connectivity WLAN options and when packet data is set to when needed.

 

 

 

 

ρε παιδια.. το εκανα αυτο...

αλλα δεν εχω καταλαβει τι σχεση εχει με το internet αφου στα βηματα που λεει δεν σε βαζει ναδιαλεξεις network...

 

να σας πω την ιστορια μου.

το πηρα εχθες το βαρδυ και ειμαι κατενθουσιασμενος εκανα και καρτοσυμβολαιο 25 στην cosmote και ειμαι οκ...

συνδεομαι στο wifi και μετα απο 3-4 λεπτα πλοηγησης η καρτα μου απο 25€ ειναι 17.14€ :S

παρακαλω τα φωτα σας

 

 

φωτης ;)

 

ΕDIT: ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!! ΘΕΝΚΣ ΠΑΙΔΙΑ!! ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ

Edited by FOTIS_C3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν τηλέφωνο είναι καλό; Ψήνομαι να το πάρω για δεύτερο τηλέφωνο ξέρω ότι έχει ένα περιορισμό με τη φωτογραφική (δεν έχει flash και λίγα mpixels) και το 3G (που απουσιάζει) αλλά κατά τα άλλα είναι όλα οκ;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Το χρησιμοποιώ σαν 1ο τηλέφωνο εδώ και 3-4 μέρες. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!! Όντως υπάρχει ένας περιορισμός όσον αφορά την φωτογραφική...αλλα εντάξει..δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα!

 

Το πιο ωραίο? Με το που παρκάρω έξω απο το σπίτι, βρίσκει το wifi και συνδέεται...χωρίς να τρώει την μπαταρία!!

 

Το μόνο που μου έμεινε είναι να οργανώσω τον τηλεφωνικό κατάλαγο γιατί το προηγούμενο κινητό μου τον έκανε άνω κάτω!

 

Γενικά, είναι τέλειο όταν θες ένα smartphone ενώ δεν διαθέτεις και μεγάλο Budget! ....ετοιμάζεται και ο πατέρας μου να το πάρει που έχει έρωτα με τα Νοκια :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά σαν τηλέφωνο είναι καλό; Ψήνομαι να το πάρω για δεύτερο τηλέφωνο ξέρω ότι έχει ένα περιορισμό με τη φωτογραφική (δεν έχει flash και λίγα mpixels) και το 3G (που απουσιάζει) αλλά κατά τα άλλα είναι όλα οκ;

 

Ναι, κατα τ'αλλα είναι τέλειο!

Ευκολο τηλέφωνο, πολυ βολικό πληκτρολόγιο, facebook-msn κτλ λειτουργούν άψογα και έχει απίστευτη μπαταρία!

 

Εγω το χω αρκετό καιρό,και είμαι απολύτως ευχαριστημένη.

 

Το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι θέλω να αλλάξω την πρόσοψη σε φούξια :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

σθνέδεσα σε κάποια φάση το κινητό με USB και μέσω nokia ovi suite έκανα σωστά συγχρονισμό. Έκτοτε το συγχρόνισα μερικές φορές ακόμα.

 

Απο προχθές δοκίμασα σε 2 Η/Υ αλλά ενώ συνδέεται και ενεργοποιείται το nokia ovi suite στο κινητό, ο υπολογιστής, μέσω του nokia ovi suite, δε μπορεί να βρεί το κινητό.

εν τω μεταξύ όμως, τα windows μου ανοίγουν την κάρτα μνήμης που έχει κανονικά...

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,σε σχέση με το joy,ποιο προτείνεται;Είμαστε με τον αδερφό μου ανάμεσα σ'αυτα τα 2,και προσπαθώ να τον πείσω να πάρει το νοκια,λόγω αντοχής...αλλά λέει δεν τον βολεύει στο χέρι,μιας και το έχει συνδιάσει με το blackberry μου σε μέγεθος...είναι όντως άβολο;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να κανω το update 7.02???

παρολο που οταν βαζω το product code στο site της nokia και μου λεει οτι υπαρχει το update,οταν παω να κανω αναζητηση απο το τηλεφωνο μου λεει πως ειναι up to date με την τρεχον εκδοση λογισμικοθ που ειναι η 4.06....:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,σε σχέση με το joy,ποιο προτείνεται;Είμαστε με τον αδερφό μου ανάμεσα σ'αυτα τα 2,και προσπαθώ να τον πείσω να πάρει το νοκια,λόγω αντοχής...αλλά λέει δεν τον βολεύει στο χέρι,μιας και το έχει συνδιάσει με το blackberry μου σε μέγεθος...είναι όντως άβολο;

 

Το joy είναι android, μιλάμε για τελείως διαφορετικά είδη τηλεφώνων, με διαφορετικές λειτουργίες.

 

Εχοντας ΚΑΙ blackberry, (το 9000) το c3 είναι πολύ πιο μικρό - και πιο βολικό.

 

Εμένα με βολεύει απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω ενα ΒΒ...Και εχει σαν παραδειγμα αυτο...

Ξερω πως ειναι διαφορετικα,αλλα θελει με wifi...και μιας και ειναι μικρος,δεν ειναι και για τπτ ακριβο....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θελω τη βοηθεια σας.Ειχα βαλει λαθος ημερομηνια στο κινητο και εκανα καποιες κλησεις.Μετα διορθωσα την ημερομηνια,διεγραψα τις κλησεις αλλα αυτες που ειχαν γινει πριν τη διορθωση της ημερομηνιας δεν σβηνονται.Συγκεκριμενα πεταει μηνυμα "μη εγκυρη επιλογη".Εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 7.20,εκανα το λεγομενο hard reset αλλα τιποτα.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει format και να σβηστουν τα παντα απο μεσα;
Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας.Ειχα βαλει λαθος ημερομηνια στο κινητο και εκανα καποιες κλησεις.Μετα διορθωσα την ημερομηνια,διεγραψα τις κλησεις αλλα αυτες που ειχαν γινει πριν τη διορθωση της ημερομηνιας δεν σβηνονται.Συγκεκριμενα πεταει μηνυμα "μη εγκυρη επιλογη".Εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 7.20,εκανα το λεγομενο hard reset αλλα τιποτα.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει format και να σβηστουν τα παντα απο μεσα;

 

Ρυθμίσεις > Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων > Όλων ;)

 

Το κινητάκι για τα λεφτά του είναι σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα μαλλον δεν με καταλαβες!!Θελω να σβησω ολο το λογισμικο του τηλεφωνου και να το ξαναπερασω απο την αρχη.Οπως δηλαδη εχουμε εναν υπολογιστη με windows και κανοντας format σβηνουμε τα παντα και το ξαναστηνουμε απο την αρχη :) Ειναι εφικτο κατι τετοιο ή πρεπει να το στειλω για service;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα μαλλον δεν με καταλαβες!!Θελω να σβησω ολο το λογισμικο του τηλεφωνου και να το ξαναπερασω απο την αρχη.Οπως δηλαδη εχουμε εναν υπολογιστη με windows και κανοντας format σβηνουμε τα παντα και το ξαναστηνουμε απο την αρχη :) Ειναι εφικτο κατι τετοιο ή πρεπει να το στειλω για service;

 

Aυτό μπορείς να το κάνεις μόνο αν ξαναπεράσεις το λογισμικό μέσω Nokia Software Updater (http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update)

 

Update:

Θα πρότεινα ακόμα και αν βγει το update σε 7.20 να μην το κάνετε γιατί δεν έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές...

Όλα τα installed apps δεν θα λειτουργούν μετά, και η μόνη λύση είναι η διαγραφή και η επανεγκατάσταση.

Αλλάζει θέση το ρολόι προς τα δεξιά, σε όχι και τόσο ωραίο σημείο. Και γενικά δεν αλλάζει κάτι σημαντικό σε απόδοση, επιλογές, σύνδεση στο internet κλπ

Οπότε don't bother... xD

Edited by clarco5
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μια ερωτηση θελω να κανω!θελω να παρω αυτο το ομορφο κινητακι σε φουξια...ξερετε σε ποιο μαγαζι κυκλοφορει?πχ νοκια,public?:)
Link to comment
Share on other sites

Aυτό μπορείς να το κάνεις μόνο αν ξαναπεράσεις το λογισμικό μέσω Nokia Software Updater (http://europe.nokia.com/support/down...oftware-update)

 

Update:

Θα πρότεινα ακόμα και αν βγει το update σε 7.20 να μην το κάνετε γιατί δεν έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές...

Όλα τα installed apps δεν θα λειτουργούν μετά, και η μόνη λύση είναι η διαγραφή και η επανεγκατάσταση.

Αλλάζει θέση το ρολόι προς τα δεξιά, σε όχι και τόσο ωραίο σημείο. Και γενικά δεν αλλάζει κάτι σημαντικό σε απόδοση, επιλογές, σύνδεση στο internet κλπ

Οπότε don't bother... xD

Δοκιμασα ξανα με το Nokia Software Updater αλλα δεν εγινε τιποτα.Παρ'ολα αυτα το προβλημα διορθωθηκε με τη βοηθεια του Phoenix Service Software ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενα εχω να επισημανω για το τηλεφωνακι. Το πηρα για δευτερο αλλα μαλλον το κανω κυριο τηλεφωνο. ΚΑΤΑΠΛΗΤΚΙΚΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!!

Για μενα που μιλαω απιστευτα πολυ , 6 μερες ειναι κατι το εξωπραγματικο!

Μπραβο στη ΝΟΚΙΑ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά πως γίνεται η πρόβλεψη κειμένου όταν γράφουμε μήνυμα στα Ελληνικά; Στην εισαγωγή είδα ότι γίνεται στα Αγγλικά, αλλά στα Ελληνικά;;

 

Επίσης το όριο του μηνύματος είναι οι 50 λέξεις για Ελληνικά; Αν θέλω 160 χαρακτήρες πρέπει να γράψω αναγκαστικά στα Αγγλικά; Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

 

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ικανοποιημένος από την επιλογή μου, το συστήνω...

Link to comment
Share on other sites

Για τη δεύτερη ερώτηση σου,υπάρχει στις Ρυθμίσεις Μηνυμάτων η επιλογή Υποστήριξη Χαρακτήρων.Επίλεξε "Περιορισμένη".
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..εχω το νοκια c3 και ξαφνικα εσβησε και δν ανοιγει με τιποτα..τι εβγαλα μπαταρια τι το εβαλα να φορτισει τιποτα...μηπως εχετε να μου προτεινετε να κανω τιποτα? Edited by stendor
Η γραφή τύπου SMS απαγορεύεται. Παρακαλώ γράφε ολόκληρες λέξεις.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...