Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει καποιος να μου δωσει Ελληνικο Product Code γιαυτο το τηλ μπας και το κανω και γω αναβαθμιση στα Ελληνικά ?:) Σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Στην πρώτη σελίδα προστέθηκαν τα product codes που αφορούν την συγκεκριμένη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και κάλος σας βρήκα .Είμαι και εγώ κάτοχος από το συγκεκριμένο τηλεφωνακι και δεν μπορώ να περάσω τις επαφές μέσω pcsuite ή ovi. Παίρνει μόνο μερικές και στο ovi κάθε φορά που έκανα sync περνούσε ακόμα λίγες (έκανα 15-20 φορές και έφτασε μέχρι 160 επαφές , από τις 435 που έχω και μετά τέλος) Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Χρησιμοποιώ sony ericsson εδώ και χρόνια (το τελευταίο μου ΝΟΚΙΑ ήταν το 8210!) και είμαι λίγο δύσπιστη...

 

Θα το έχω και εγώ για 2η συσκευή (μόνο για internet χρησιμοποιώντας mobile broadband SIM) και με βάση τα ελαττώματα του κινητού που έχω τώρα, κοιτάω τα εξής (πέρα απο το πληκτρολόγιο qwerty που σαφώς το έχει;p):

 

**να μην σβήνει με δική του βούληση όταν το αφήνω κάτω (ήρεμα και πάνω στη θήκη του) ή το βάζω στη τσάντα.

 

**εύκολη πρόσβαση στο twitter κυρίως...απ' ότι έχω δει μπαίνεις εύκολα από τα communities. όπως και msn, facebook.

 

**να μην κάνει 5 λεπτά να ανοίξει τον Opera mini (ή όποιον άλλο browser) αν και φαντάζομαι σ'αυτό παίζει ρόλο και η ταχύτητα του internet.

 

**camera της προκοπής. (το Sony Ericsson P1i δεν παλεύεται με τίποτα!).. έστω αντάξιο του ericsson k550i!

 

**όταν αποθηκεύω ένα νούμερο σαν "QuelMarth Erwtisoula" να μη μου το γράφει "Erwtisoula; QuelMarth"

 

τα έγραψα όλα για να με διορθώσετε αν κάνω λάθος σε κάποια!:p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

πάντως το έχει τώρα το Public προσφορά για παραγγελία Online, 125€!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Χρησιμοποιώ sony ericsson εδώ και χρόνια (το τελευταίο μου ΝΟΚΙΑ ήταν το 8210!) και είμαι λίγο δύσπιστη...

 

Θα το έχω και εγώ για 2η συσκευή (μόνο για internet χρησιμοποιώντας mobile broadband SIM) και με βάση τα ελαττώματα του κινητού που έχω τώρα, κοιτάω τα εξής (πέρα απο το πληκτρολόγιο qwerty που σαφώς το έχει;p):

 

**να μην σβήνει με δική του βούληση όταν το αφήνω κάτω (ήρεμα και πάνω στη θήκη του) ή το βάζω στη τσάντα.

Δεν το κάνει - σε μένα τουλάχιστον δεν το έκανε ποτέ.

**εύκολη πρόσβαση στο twitter κυρίως...απ' ότι έχω δει μπαίνεις εύκολα από τα communities. όπως και msn, facebook.

Ευκολη έχει.

**να μην κάνει 5 λεπτά να ανοίξει τον Opera mini (ή όποιον άλλο browser) αν και φαντάζομαι σ'αυτό παίζει ρόλο και η ταχύτητα του internet.

Εξαρτάται απο την ταχύτητα του ίντερνετ, πράγματι.

**camera της προκοπής. (το Sony Ericsson P1i δεν παλεύεται με τίποτα!).. έστω αντάξιο του ericsson k550i!

Εμ, το μόνο που μας τα χαλάει :cry::X:O

**όταν αποθηκεύω ένα νούμερο σαν "QuelMarth Erwtisoula" να μη μου το γράφει "Erwtisoula; QuelMarth"

Δεν κατάλαβα τι εννοείς :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει - σε μένα τουλάχιστον δεν το έκανε ποτέ.

:up:

Ευκολη έχει.

τέλεια!

 

Εξαρτάται απο την ταχύτητα του ίντερνετ, πράγματι.

;)

Εμ, το μόνο που μας τα χαλάει :cry::X:O

ας μου κάνει σε όλα τα άλλα..και χρησιμοποιώ το k550i :p

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς :lol:

όταν αποθηκεύω στον κατάλογο π.χ. Μαρούλης Σπίτι ..το κινητό μου, αποθηκεύει "Σπίτι; Μαρούλης" :/

αρκετά ενοχλητικό όταν ψάχνεις στο "Μ" και αυτό το έχει βάλει στο "Σ" :cry:

Link to comment
Share on other sites

(Το δοκίμασα στο κινητό για να σιγουρευτώ:lol:)

Εχω βάλει στις ρυθμίσεις να εμφανίζεται ''ονομα πρώτα", και έτσι αν αποθηκεύσεις ''Μαρούλης σπίτι" έτσι παραμένει :D

 

* Για μένα ίσως τα μόνα αρνητικά είναι οτι δεν έχει 3g, που και πάλι, δεν είναι τραγικά αργο το ιντερνετ, για απλή αναγνωση ιστοσελίδων, και η κάμερα....

Για κάποιος είναι αρνητικό το οτι δεν έχει ακριβώς multitasking, αλλα για δευτερο κντ, μια χαρά είναι. Το σημαντικό είναι οτι το msn, παίζει όλη την ώρα ;):D

 

* Θετικά είναι η απίστευτη μπαταρία του, το πολυ βολικό qwerty και γενικά αυτά που προσφέρει για την εξαιρετικά χαμηλή τιμή του.

 

Το πήρα οταν πρωτοήρθε, και το χω καταβολευτεί

Link to comment
Share on other sites

(Το δοκίμασα στο κινητό για να σιγουρευτώ:lol:)

Εχω βάλει στις ρυθμίσεις να εμφανίζεται ''ονομα πρώτα", και έτσι αν αποθηκεύσεις ''Μαρούλης σπίτι" έτσι παραμένει :D

ααααα το αγαπάω απο τώρα!!:p

 

* Για μένα ίσως τα μόνα αρνητικά είναι οτι δεν έχει 3g, που και πάλι, δεν είναι τραγικά αργο το ιντερνετ, για απλή αναγνωση ιστοσελίδων, και η κάμερα....

Για κάποιος είναι αρνητικό το οτι δεν έχει ακριβώς multitasking, αλλα για δευτερο κντ, μια χαρά είναι. Το σημαντικό είναι οτι το msn, παίζει όλη την ώρα ;):D

εννοείς ότι τρέχει στο background?!

 

* Θετικά είναι η απίστευτη μπαταρία του, το πολυ βολικό qwerty και γενικά αυτά που προσφέρει για την εξαιρετικά χαμηλή τιμή του.

 

Το πήρα οταν πρωτοήρθε, και το χω καταβολευτεί

καλά δε το συζητάω! για τη τιμή του έχει παπάδες!!:p

Link to comment
Share on other sites

:up:

τέλος. χαλάλι η camera! θα το πάρω.

 

ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!! :) :)

Τίποτα!:D

 

Θα περιμένουμε και γνώμες ;)

Link to comment
Share on other sites

:up:

τέλος. χαλάλι η camera! θα το πάρω.

 

ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!! :) :)

 

Να σε βάλω σε δίλημμα....

 

Δώσε ένα 100αρι παραπάνω και πάρε το E5

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3198&idPhone2=3269

 

Θα το χρησιμοποιείς σαν πρώτο κινητό και δεν θα θέλεις κάτι άλλο!

 

PS: Καλά έκανες και έφυγες από το BlackBerry εγώ έχω το E55!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα! Αγόρασα το κινητό από ένα κατάστημα στο πολυτεχνείο προς 122€ είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα... Έχω δυο ερωτήσεις προς τους συμφορουμίτες:

1. Το κινητό ήταν σε μπλε κουτί χωρίς καποια ταινία ή αυτοκόλλητο ασφαλείας και έγραφε made in ROMANIA. Οι ελληνικές οδηγίες ήταν σε φωτοτυπία και ο κωδικός ασφαλείας είναι άλλος από το κλασικό 12345. Παρόλα αυτά έχει 2 χρόνια εγγύηση από τη ΝΟΚΙΑ. Υπάρχει πιθανότητα να το έχουν πειράξει; Είναι κάποια παραεισαγωγή;

 

2. έχω και εγώ όπως και άλλοι πρόβλημα στο μεταφορα και στο συγχρονισμό επαφών. Και με τους τρεις τρόπους που δοκίμασα μέσω pc suite περνάει μονο μερικές επαφές και όχι όλες. Δηλα΄δη ούτε με backup από ένα τηλέφωνο και restore στο C3-00, ούτε μέσω εξαγωγής αρχείου .csv από το πρόγραμμα επαφών και εισαγωγής στο νέο, ούτε μέσω outlook. Πως θα μπορεσω να τις περάσω όλες; Μπορώ κάπως από το outlook να κάνω μια λίστα με .csv επαφές και μετά copy-paste στο κινητό;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα! Αγόρασα το κινητό από ένα κατάστημα στο πολυτεχνείο προς 122€ είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα... Έχω δυο ερωτήσεις προς τους συμφορουμίτες:

1. Το κινητό ήταν σε μπλε κουτί χωρίς καποια ταινία ή αυτοκόλλητο ασφαλείας και έγραφε made in ROMANIA. Οι ελληνικές οδηγίες ήταν σε φωτοτυπία και ο κωδικός ασφαλείας είναι άλλος από το κλασικό 12345. Παρόλα αυτά έχει 2 χρόνια εγγύηση από τη ΝΟΚΙΑ. Υπάρχει πιθανότητα να το έχουν πειράξει; Είναι κάποια παραεισαγωγή;

Και εμένα λέει made in Romania αλλα το κουτί ήταν σφραγισμένο με αυτό το ιριδίζον αυτοκόλλητο, και οι οδηγίες είναι σε κανονικό, όχι σε φωτοτυπία

Δεν ξέρω τι να σου πω, μπορεί.

 

Μια άλλη ερώτηση απο μένα!

 

Ξέρει κανείς πως να κάνω deafult browser τον opera?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω Latest software release για Nokia C3-00

ξερω οτι υπαρχει το 07.20 αλλα δεν βρησκω το exe για να το κατεβασω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας!!

 

Το πήρα σήμερα, το φόρτισα (μόνο 2 ώρες χρειάστηκε) και μόλις το άνοιξα!

 

Απο φωτογραφική μια χαρά πάντως! ..μόνο αυτό δοκίμασα προς το παρόν...

προσπαθώ να φτιάξω τις ρυθμίσεις για το Internet και τον τηλεφωνικό κατάλογο...

 

..επόμενη αναφορά την ερχόμενη Δευτέρα που θα το έχω λιώσει:p

 

Να σε βάλω σε δίλημμα....

 

Δώσε ένα 100αρι παραπάνω και πάρε το E5

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3198&idPhone2=3269

 

Θα το χρησιμοποιείς σαν πρώτο κινητό και δεν θα θέλεις κάτι άλλο!

 

PS: Καλά έκανες και έφυγες από το BlackBerry εγώ έχω το E55!

 

αχ το είχα δει!! αλλά τα 100 δεν περισσεύουν τώρα..το πήρα δηλαδή σήμερα το C3...εφόσον την έβαλα 1,5 χρόνο με το sony ericsson p1i...νομίζω μια χαρά θα μου κάτσει αυτό!:p

 

και κάτι προς όλους τους συμφορουμήτες....έχω κάτσει και το κοιτάω...δε θυμάμαι πως να ρυθμίσω τα settings για το Internet...ξαναστέλνω μήνυμα στην Wind να στείλει ρυθμίσεις?

 

Ψάχνω να βρω πως να ενεργοποιήσω στα GPRS Settings...αν τα λένε και έτσι δηλαδή. (είμαι άσχετη!) ..να φτιάξω τα profile για το Wind WAP τέλος πάντων για να μπαίνω στο Internet να χαρώ το 1,5GB τζάμπα που έχω!

 

Πως το κάνω όμως?

Εκλιπαρώ για βοήθεια...δεν την παλεύω άλλο! ;p

Ευχαριστώ!!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο review μετα απο 1 μηνα χρησης! Γενικα στιβαρη κατασκευη, καλη ληψη σηματος αλλα θα μπορουσε και καλυτερη, παρα πολυ καλη μπαταρια (με 1μιση ωρα τηλεφωνο και καμια 20αρια μηνυματα βγαζει πανω απο βδομαδα). Καμερες Internet κλπ δεν χρησιμοποιησα!Μεγαλο μειον για μενα η ελλειψη λειτουργιας ναρκης,αυτη η μαυρη γραμμη που δειχνει στην οθονη αν εχεις καμια αναπαντητη ή μημυμα. Βρηκα και μερικα bugs:1) Καποιες φορες δεν "εγραφε" τους αριθμους στην αριθμομηχανη,δηλαδη πατουσα και δεν εκανε τιποτα. 2)Δεν στελνει κενο μηνυμα (χρειαζεται αν θες να πας Τεταρτη στα village για ταινια!!). 3)Εχω cosmote 2in1 με τις 2 γραμμες και αν αλλαξεις απο τη μια γραμμη στην αλλη για να δεις αν εχεις κανενα μηνυμα πχ και μετα θες να ξαναγυρισεις στην 1η δεν μπορεις καθως δεν ανοιγει το μενου της cosmote και πρεπει να κλεισεις και να ξανανοιξεις τη συσκευη.Αυτα προς το παρον!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα κι εγώ!

 

Πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του παλιού τηλ μου (samsung i560) σε αυτό;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

3)Εχω cosmote 2in1 με τις 2 γραμμες και αν αλλαξεις απο τη μια γραμμη στην αλλη για να δεις αν εχεις κανενα μηνυμα πχ και μετα θες να ξαναγυρισεις στην 1η δεν μπορεις καθως δεν ανοιγει το μενου της cosmote και πρεπει να κλεισεις και να ξανανοιξεις τη συσκευη.Αυτα προς το παρον!

 

Εμένα δεν έχει πρόβλημα, και έχω και γω 2 σε 1 της cosmote..

(Εκτός αν δεν κατάλαβα τι εννοείς)

 

και κάτι προς όλους τους συμφορουμήτες....έχω κάτσει και το κοιτάω...δε θυμάμαι πως να ρυθμίσω τα settings για το Internet...ξαναστέλνω μήνυμα στην Wind να στείλει ρυθμίσεις?

 

Ψάχνω να βρω πως να ενεργοποιήσω στα GPRS Settings...αν τα λένε και έτσι δηλαδή. (είμαι άσχετη!) ..να φτιάξω τα profile για το Wind WAP τέλος πάντων για να μπαίνω στο Internet να χαρώ το 1,5GB τζάμπα που έχω!

 

Πως το κάνω όμως?

Εκλιπαρώ για βοήθεια...δεν την παλεύω άλλο! ;p

Ευχαριστώ!!

Aν και δεν έχω ιδιαίτερη γνώση με την wind, στέλνεις στην wind, σου στέλνουν τις ρυθμίσεις, κλείνεις το τηλ, και το ξαναανοίγεις, και έχουν περαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

 

 

 

και κάτι προς όλους τους συμφορουμήτες....έχω κάτσει και το κοιτάω...δε θυμάμαι πως να ρυθμίσω τα settings για το Internet...ξαναστέλνω μήνυμα στην Wind να στείλει ρυθμίσεις?

 

Ψάχνω να βρω πως να ενεργοποιήσω στα GPRS Settings...αν τα λένε και έτσι δηλαδή. (είμαι άσχετη!) ..να φτιάξω τα profile για το Wind WAP τέλος πάντων για να μπαίνω στο Internet να χαρώ το 1,5GB τζάμπα που έχω!

 

Πως το κάνω όμως?

Εκλιπαρώ για βοήθεια...δεν την παλεύω άλλο! ;p

Ευχαριστώ!!

 

 

Κενό μήνυμα στο 19234! Αν και νομίζω τέλος του μήνα τελειώνει η προσφορά με το 1,5GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

εγώ το αγόρασα χθές το πρωί κατα τις 9:30, για την τιμή του ? Ούτε συζήτηση...με 138,17€ +Φ.Π.Α.(OteShop στα Ν.Μουδανιά) γενικά πολύ καλό για ότι προσφέρει σε τεχνικά χαρ. και σε πολύ χαμηλή τιμή!!!! Το έχω από χθες και το έχω ξεζουμίσει όσο δέν παει, και δέν χρειάστηκε ακόμη φόρτιση...το έχω με την εργοστασιακή προφόρτιση μπαταρίας. Εγώ δέν έχω τετοια προβλήματα όπως, σύνδεση με το Wi-Fi συνδέεται κανονικά στην πλοήγηση στο internet μέσω του Opera. Το μόνο που έχω σάν απορία είναι: Δέχεται GPS πρόγραμμα ? Γιατί διάβασα ότι έχει εσωτερική κεραία GPS ισχύει ? Και αν ναι πιο πρόγραμμα μπορώ να βάλω ? (Δεν θέλω εφαρμογές όπως το google maps που έχει χρέωση δεδομένων...

 

Ευχαριστώ και καλορίζικο σε όλους,

Μανώλης.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Μάνο. Δεν έχει εσωτερικό gps. Ρίξε μια ματιά στα χαρακτηριστικά του, εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Μάνο. Δεν έχει εσωτερικό gps. Ρίξε μια ματιά στα χαρακτηριστικά του, εδώ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και την ευχή σου,

Φιλικά Μανός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...