Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει μεσα στη συσκευη το skype; Η μπορουμε να βαλουμε καποια αλλη εφαρμογη συμβατη με το skype (οπως πχ το ebuddy που ειναι για το msn);
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο ενδεικτικό λαμπάκι για αναπάντητες κλήσεις ή αδιάβαστα sms;

οχι δεν υπαρχει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα κι εγω (από Γερμανό 122 ευρω). Το θεωρώ πολύ τίμιο κινητό και μεχρις στιγμης είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το γνωστό μενου S40, βολικό πληκτρολόγιο, πάρα πολύ καλή μπαταρία.

Είμαι ήδη στην δεύτερη μέρα με BT συνέχεια ενεργοποιημένο και αρκετό σκάλισμα και ακόμα δεν έχει πέσει ούτε μια γραμμή.

 

Το μόνο που με δυσκόλεψε λίγο ειναι ο συγχρονισμός με το PC Suite, καθώς έπαιρνε τα δεδομένα ανά 40δες και επρεπε να τον επαναλάβω 10-15 φορες.

Το OVI suite δεν το χρησιμοποιώ γιατί (για λόγους που αδυνατώ να καταλάβω) δεν συγχρονίζει με Lotus Notes. Οσοι τα χρησιμοποιείτε στη δουλειά, προσέξτε το θέμα αυτο..

 

΄Με ενοχλεί επίσης που η οθόνη παραμένει σκοτεινή στην αναμονή (τα παλιά μου ΝΟΚΙΑ έδειχναν την ώρα και ειδοποιήσεις για μηνύματα και αναπάντητες) και ότι δεν υπάρχει μια φωτεινή ένδειξη για υπενθύμιση.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Eγω το πήρα απο το birdphone, πριν το φέρει ο Γερμανος (κανα 5άρι ευρώ πιο ακριβό βέβαια) και το χω κανα-δυό βδομάδες! Και ειμαι απολύτως ευχαριστημένη!!!

 

Αpollon, για τις ρυθμίσεις με wi-fi και τέτοια, θα βρείτε απαντήσεις στα discussions της Nokia (ώστε να μην μπαίνει μόνο του μέσω gprs κτλ)

 

Μιας και με ενδιαφέρει κυρίως το qwerty και το wi-fi, μπορω να πω οτι είναι ένα πολύ καλό value for money κινητό.!

Οτι ζητάω απο ένα κινητό , το έχει.Γερη μπαταρία, πολύ βολικό πληκτρολόγιο ( είμαι γυναίκα, και έχω πιο λεπτεπίλεπτα χεράκια:lol:)-με γρήγορη απόκριση στο γράψιμο ( mightyr που ρώτησες), παίρνει εως 8gb κάρτα (δεν θέλω παραπάνω, για όλα τα άλλα υπάρχει το mp4), γερή κατασκευή. Σίγουρα η κάμερα δεν είναι το δυνατό του σημείο, αλλα γιαυτό έχουμε το δεύτερο κινητό :shifty:

 

Το μόνο που δεν μπορώ να ρυθμίσω είναι πως να βλέπω βιντεάκια στο youtube! (ξέρει κανείς;)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή για δεύτερο. Το πήρα μισοφορτισμένο την Παρασκευή και ακόμη κρατάει η μπαταρία...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει κανεις που να χει μπει στον browser μεσω wifi κ να χει δει πχ http://www.in.gr ??

γιατι εγω δεν μπορεσα αλλα σε εναν φιλο που το συστησα λεει οτι μπαινει....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει κανεις που να χει μπει στον browser μεσω wifi κ να χει δει πχ http://www.in.gr ??

γιατι εγω δεν μπορεσα αλλα σε εναν φιλο που το συστησα λεει οτι μπαινει....

 

Eγω ναι! Mόνο με wi-fi μπαίνω!!!Γιατι δεν μπαίνει???

 

Eίπε ενας user στο nokia discussions, και γω αυτό έχω κάνει

 

Hello,

You can try this, it may work.

 

If you go to Menu - Settings - Configuration - Personal Settings - My Web

And follow the steps, you do not need to fill in any details, just activate it.

 

Then go to Menu - Internet - Web Settings - Configuration Settings, then select configuration and change to Personal configuaration. Then the 'account' should say my web.

From now the phone will always ask first, as long as you have selected ask first in the connectivity WLAN options and when packet data is set to when needed.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δημιούργησα αυτό το θέμα μήπως και υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημά μου. Μόλις εχθές αγόρασα το Nokia C3 και μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα. Το μόνο προβληματάκι που αντιμετώπισα είναι πως δε μπορώ να μπω στο msn με το mail μου. Προσπάθησα να μπω με κάποιο άλλο λογαριασμό mail και έγινε κανονικά η σύνδεση. Τι μπορεί να φταίει και δε μπορώ να μπω με ένα συγκεκριμένο λογαριασμό;;; (από τον υπολογιστή μου η συγκεκριμένη διεύθυνση λειτουργεί κανονικά)

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπαινεις για να κανεις τσατ δεν νομιζω οτι θα μπορεσεις. Οπως και στο φασεβοοκ που δεν μπορεις να μπεις στην συνομιλια απο τα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπαινεις για να κανεις τσατ δεν νομιζω οτι θα μπορεσεις. Οπως και στο φασεβοοκ που δεν μπορεις να μπεις στην συνομιλια απο τα κινητα.

 

Υπάρχει ειδική κατηγορία στα μηνύματα, στην ''Συνομιλία'' που κάνεις κανονικά chat με το msn σου.

 

Οπως και το fecebook, έχει πάλι ειδική εφαρμογή στις ''κοινότητες''.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δημιούργησα αυτό το θέμα μήπως και υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημά μου. Μόλις εχθές αγόρασα το Nokia C3 και μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα. Το μόνο προβληματάκι που αντιμετώπισα είναι πως δε μπορώ να μπω στο msn με το mail μου. Προσπάθησα να μπω με κάποιο άλλο λογαριασμό mail και έγινε κανονικά η σύνδεση. Τι μπορεί να φταίει και δε μπορώ να μπω με ένα συγκεκριμένο λογαριασμό;;; (από τον υπολογιστή μου η συγκεκριμένη διεύθυνση λειτουργεί κανονικά)

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:thanks:

 

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω δύο μέρες το κινητάκι και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Θα έλεγα ότι επιτέλους η νόκια έβγαλε μια συσκευή με πολύ προσιτή τιμή που την κάνει να φαίνεται άκρως επαγγελματική για την δουλειά που το θέλω. Όσο για το chat στο msn κι εμένα μου έκανε κάποια νερά στην αρχή (μέσω 2g) αλλά μόλις έκανα τις ρυθμίσεις για το wifi ώστε να μπαίνει κι ο browser με τη μία μπόρεσα να μπώ και στο chat. Εαν δοκιμάζεις να μπεις μέσω 2G ενδεχομένως να μην μπορείς λόγω οτι είναι χαμηλή η ταχύτητα για τις απαιτήσεις του. Διαφορετικά δεν μπορώ να ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω δύο μέρες το κινητάκι και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Θα έλεγα ότι επιτέλους η νόκια έβγαλε μια συσκευή με πολύ προσιτή τιμή που την κάνει να φαίνεται άκρως επαγγελματική για την δουλειά που το θέλω. Όσο για το chat στο msn κι εμένα μου έκανε κάποια νερά στην αρχή (μέσω 2g) αλλά μόλις έκανα τις ρυθμίσεις για το wifi ώστε να μπαίνει κι ο browser με τη μία μπόρεσα να μπώ και στο chat. Εαν δοκιμάζεις να μπεις μέσω 2G ενδεχομένως να μην μπορείς λόγω οτι είναι χαμηλή η ταχύτητα για τις απαιτήσεις του. Διαφορετικά δεν μπορώ να ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει. Ευχαριστώ

 

Eπειδή προχτές προσπάθησα και γω να μπω στο msn μέσω gprs (αγόρασα πακετάκια απο την cosmote 60mb για όταν δεν έχω wi-fi κοντά) , την πρώτη φορά δεν έμπαινε.! Την δεύτερη άργησε λίγο, αλλα μπήκε!

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή αναφορά: η μπαταρία του με πλήρη φορτίση με κράτησε μία εβδομάδα. Απλά δεν υπάρχει. :up:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας και από μένα!!! Μόλις χθες αγόρασα το κινητούλι αυτό και έχω θεματάκια με το ασύρματο....στην αρχή μου έβγαζε ότι δεν μπορούσα να συνδεθώ με το δίκτυο που είναι το οικιακό μου και τώρα μου βγάζει προσωρινό πρόβλημα δικτύου και μη διαθέσιμος σύνδεσμος...μήπως έχει να κάνει με την υπηρεσία wap και mms?έστειλα μηνυμα αλλά ακόμη δεν έχω λάβει ρυθμίσεις...αλήθεια γνωρίζει κανείς τι εμβέλεια έχει σαν σήμα?δεν ξέρω αν τρέχει τέτοιο θέμα γι αυτό ρωτάω.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όπως οι περισσότεροι απο εσας σκέφτομαι και εγώ να το πάρω για 2η συσκευή.

Εχω όμως 2 απορίες (παρακαλώ φωτίστε με)

 

1. Χωράει σε τσέπη παντελονιού; :-)

 

2. Εχει επαναλαμβανόμενο ξυπνητήρι; (Πχ να χτυπάει απο Δε-Πα στις 7.00 και Σα-Κυ στις 9.00)

 

Ευχαριστώ.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όπως οι περισσότεροι απο εσας σκέφτομαι και εγώ να το πάρω για 2η συσκευή.

Εχω όμως 2 απορίες (παρακαλώ φωτίστε με)

 

1. Χωράει σε τσέπη παντελονιού; :-)

 

2. Εχει επαναλαμβανόμενο ξυπνητήρι; (Πχ να χτυπάει απο Δε-Πα στις 7.00 και Σα-Κυ στις 9.00)

 

Ευχαριστώ.

 

1) Χωράει.

2) Οχι δεν έχει. Συνήθως τα ericsson το έχουν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!Μια ερώτηση...πως καταλαβαίνουμε ποτέ χρησιμοποιούμε το ασύρματο και πότε χρεωνεται ο λογαριασμος?
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω το τηλεφωνακι.Αλλα δε μπορω να βρω καποια πραγματα που θελω.Δε μπορω να βρω το μενου των κλησεων, δηλαδη το μενου που βλεπεις ολες τις κλησεις, τη διαρκεια κλπ, ουτε και τη λειτουργια ναρκης.Η εκδοση λογισμικου ειναι η 03.35.Καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω το τηλεφωνακι.Αλλα δε μπορω να βρω καποια πραγματα που θελω.Δε μπορω να βρω το μενου των κλησεων, δηλαδη το μενου που βλεπεις ολες τις κλησεις, τη διαρκεια κλπ, ουτε και τη λειτουργια ναρκης.Η εκδοση λογισμικου ειναι η 03.35.Καμια βοηθεια;

 

Βασικά πατώντας το πράσινο ακουστικό δεν βγάζει μόνο τις εξερχόμενες κλήσεις, αλλά και τις εισερχόμενες, και τις αναπάντητες.

 

Λειτουργία νάρκης εννοείς το να μπει σε αθόρυβο προφίλ;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πατώντας το πράσινο ακουστικό δεν βγάζει μόνο τις εξερχόμενες κλήσεις, αλλά και τις εισερχόμενες, και τις αναπάντητες.

 

Λειτουργία νάρκης εννοείς το να μπει σε αθόρυβο προφίλ;

Οταν λεω για τις κλησεις εννοω ολοκληρο το μενου,οπου μπορεις να δεις τη διαρκεια ολων των κλησεων,τον μετρητη δεδομενων κλπ.Οχι απλα ποιες ειναι οι τελευταιες κλησεις.

Λειτουργια ναρκης ειναι το εξης.Οταν εχεις αναπαντητη ή μηνυμα και δεν το εχεις δει,βγαζει στην οθονη την ωρα και καποιο συμβολο.Δηλαδη η οθονη δεν ειναι τελειως μαυρη.Ετσι μπορεις να δεις αν εχεις κατι χωρις να πατας καποιο κουμπι για να αναψει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μπορει να με βοηθήσει κάποιος?αναρτησα πριν μερικές μέρες αλλά βοήθεια απο πουθενά. αν πρεπει να παραπεμψω την απορία μου αλλού θα ήθελα να μου το πειτε.

Συνδεόμουνα τοσες μέρες με το nokia στο ιντερνετ και σημερα καταλαβα ότι μου χρέωνε την κάρτα. εγκατέστησα mini opera και κατι αλλα. αυτά χρεωνουν το κινητό? δεν μπορω να μπω στις άλλες εφαρμογές που εχει το κινητο. μου βγαζει μηνυμα εναπαρκης μνήμης.

Ευτυχώς που χρησιμοποιώ καρτα και όχι σύνδεση μέσα μπήκα :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μπορει να με βοηθήσει κάποιος?αναρτησα πριν μερικές μέρες αλλά βοήθεια απο πουθενά. αν πρεπει να παραπεμψω την απορία μου αλλού θα ήθελα να μου το πειτε.

Συνδεόμουνα τοσες μέρες με το nokia στο ιντερνετ και σημερα καταλαβα ότι μου χρέωνε την κάρτα. εγκατέστησα mini opera και κατι αλλα. αυτά χρεωνουν το κινητό? δεν μπορω να μπω στις άλλες εφαρμογές που εχει το κινητο. μου βγαζει μηνυμα εναπαρκης μνήμης.

Ευτυχώς που χρησιμοποιώ καρτα και όχι σύνδεση μέσα μπήκα :O

Nαι, χρεώνουν το κινητό.

Υπάρχουν δύο επιλογές για να μπεις στο ίντερνετ. Μέσω gprs (χρεώνεται) και μέσω wi-fi. Εαν δεν έχει ασύρματο δίκτυο εκεί κοντά, προφανώς θα μπει μέσω gprs και θα χρεωθείς. Αν διαβάσεις τον οδηγό του κινητου, σου δείχνει και τα εικονίδια για το καθένα. Οταν χρησιμοποιεί το gprs σου βγάζει ένα G, μέσα σε τετραγωνάκι.

Οταν σου βγάζει ανεπαρκής μνήμη, κάπου στις επιλογές σου βγάζει το ''σβήσιμο προσωρινής μνήμης''. Σβήνεις, και είσαι εντάξει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...