Jump to content

Sony Ericsson Zylo


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον εχω να σου πω οτι ειναι πολυ καλο ασχετα αν εμενα εχει προβλημα το καπακι και το στελνω στο service..εμενα ηταν μοναδικο το προβλημα δεν το κανουν ολα τα zylo.Και αποθηκευει τα μυνηματα και απο οτι ξερω μπορεισ να τα περασεισ σε υπολογιστη μετα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω εμ και κατι άλλο μπορω να τα επεξεργαστω με το pc suite etsi??και δλδ αποθηκευει μηνυματα οσο ειναι ας πουμε η καρτα μνημης που εχεις περασει μεσα ???:blink:
Link to comment
Share on other sites

Nikolas εγω δεν εχω κανενα προβλημα στο σημειο που αναφερεις.

το κινητακι εχει πολυ καλη κατασκευη και ειναι το πρωτο που εχω και δεν "παιζει" το slider.

 

Mixaela καλα ποσα μηνυματα γραφεις καλε? παρε αυτο

 

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-b5310-corbypro/gal/gsmarena_023.jpg

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω εμ και κατι άλλο μπορω να τα επεξεργαστω με το pc suite etsi??και δλδ αποθηκευει μηνυματα οσο ειναι ας πουμε η καρτα μνημης που εχεις περασει μεσα ???:blink:

 

ΑΚΡΙΒΩΣ . ....

 

Nikolas εγω δεν εχω κανενα προβλημα στο σημειο που αναφερεις.

το κινητακι εχει πολυ καλη κατασκευη και ειναι το πρωτο που εχω και δεν "παιζει" το slider.

 

 

Σε ευχαρριστω απ`οτι φαινεται το δικο μου εχει το προβλημα μαλλον στο καπακι...Οποτε γρηγορα στο service οπωσ μου ειπαν και στο καταστημα...

Edited by Nikolas9799
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θεωρειτε πωσ αμα το στειλω στο service θα το διωρθωσουν?:confused:
Bρε θα το διορθωσουν αλλα το θεμα ειναι το ποτε θα το παρεις πισω...:X:X

Θα ξεχασεις οτι το εχεις αγορασει...:X

Link to comment
Share on other sites

Bρε θα το διορθωσουν αλλα το θεμα ειναι το ποτε θα το παρεις πισω...:X:X

Θα ξεχασεις οτι το εχεις αγορασει...:X

μην μου λεσ τετοια δηλαδη αργουν να τα γυρισουν ?ποπο στο καταστημα μου ειπαν σε μια εβδομαδα 8α το επιστρεψουν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και χρονια πολλα, καλη χρονια!

 

Εχω το zylo και προχθες μετα απο μικρη πτωση αρχισαν να μην δουλευουν τα πληκτρα κατω απ'την οθονη οταν το εχεις σηκωμενο. Ενω με κλειστο το slide δουλευουν. Ειναι μες την εγγυηση αλλα θα το καλυψει?? Απ'την μικρη πτωση δεν δημιουργηθηκε καποιο σημαδι, οποτε υπαρχει πιθανοτητα να μην καταλαβουν οτι ειναι απο πτωση ε!? :worry:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην το καταλαβουν οτι ηταν απο πτωση ποια κουμπια δεν δουλευουν?

 

Ολα τα κουμπια που ειναι ακριβως κατω απ'την οθονη. Κι αυτο οταν ειναι σηκωμενο, οταν το εχεις κατεβασμενο δουλευουν. Εγω δεν θα πω τιποτα για πτωση, παρα μονο οτι δεν δουλευουν αυτα τα κουμπια και βλεπουμε τι θα γινει στη συνεχεια......

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Πως πως θα σου το διορθωσουν η το πολυ πολυ να σου δωσουν καινουργιο..Δεν εχω καμια αμφιβολια:) Edited by Nikolas9799
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε με το Zylo να δείτε video από το Internet;

Εμένα μου βγάζει "αδυναμία σύνδεσης με το διακομιστή πολυμέσων".

Μήπως φταίει ο browser Opera mini που χρησιμοποιώ;

Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψάχνοντας βρήκα λύση. Για όσους έχουν ιντερνετ:

1. Ενεργοποίηση 3G (Μενού>Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Δίκτυα κινητ. τηλεφ.>Δίκτυα GSM/3G > GSM και 3G)

2. Μενού>Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Ρυθμίσεις Ιντερνετ>Σύνδεση με:Cosmote Internet

3. Μενού>Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Ρυθμίσεις Streaming>Σύνδεση με:Cosmote Internet

 

Δηλ. έπρεπε οι ρυθμίσεις internet και streaming να είναι ίδιες (εγώ αγόρασα τη συσκευή από vodafone αλλά έβαλα sim της Cosmote και έπρεπε να είναι ίδιες οι ρυθμίσεις internet και streaming).

 

ΣΗΜ: Η προεγκατεστημένη εφαρμογή στο Zylo για το youtube (Μενού>Εφαρμογές>YouTube) πάντως δεν δουλεύει για άγνωστο λόγο.

Αν μπείτε όμως στου ΥouTube με τον browser σας (π.χ. http://www.m.youtube.com) τα video παίζουν μια χαρά.Μη ξεχαστείτε όμως γιατί τα MB τρέχουν.(μπορείτε από το Ρυθμίσεις>Κλήσεις>Διάρκεια>Μετρητές δεδομένων να ελέγχετε πόσα MB κατεβαίνουν)

.

Edited by NECKON
....
Link to comment
Share on other sites

τα νευρα μου με πολυωρκον σημερα με πηρανε τηλεφωνο να παρω το κινητο που ειχα αφησει στο service για τον λογο με το καπακι που σας ειχα πει.Μου λενε σας το ανταλαξαμε με καινουργιο ολο χαρουμενος μπαινω στο αυτοκινητο το κηταω το κηταω μα λεω το ιδιο ειναι εχει την ιδια ζελατινα κ το serial ειναι ιδιο.Λεω δεν παμε καλα κηταω να δω αν υπαρχει προβλημα χειροτερα ακομα κ το καπακι κατω κατω ηταν χτυπημενο λιγο .ελεοσ πια πανε να πιασουν κοροιδο μου φενεται
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να προσθέσεις γλώσσα που δεν υπάρχει στο κινητό σου θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο Sony Ericsson Service Point.

 

Σε ποιο κινητό αναφέρεσαι;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

στο ZYLO...

 

δλδ οι πακιστανοι στα μαγαζια τουσ πως βαζουν δλδ γλωσσα???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
MINE:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω σκοπο να γινω κατοχος του ζυλο αλλα επειδη εχω διαβασει οτι σε μερικα υπαρχουν καποιες ρυθμισεις ενω σε καποια αλλα οχι εχω μια απορια απου που ειναι καλυτερα να το αγορασω???cosmote h germano?????εχουν ιδια τιμη και τα δυο αλλα απο που ειναι καλυτερα???

 

παιδια επειδη εχουν ακουστει πολλα για το ζυλο θελω να ρωτησω απο που ειναι καλυτερα να το παρω????απο κοσμοτε η γερμανο???εχουν την ιδια τιμη αλλα απο που ειναι καλυτερο και πιο σιγουρο???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχουν ακουστει πολλα για το ζυλο θελω να ρωτησω απο που ειναι καλυτερα να το παρω????απο κοσμοτε η γερμανο???εχουν την ιδια τιμη αλλα απο που ειναι καλυτερο και πιο σιγουρο???

 

Εαν το πάρεις με σύνδεση από το κατάστημα της εταιρίας που θα κάνεις. Αν θες σκέτη συσκευή από e-shop! Έχω πάρει σκέτη συσκευή και απο γερμανό ακόμα και είχε μενού της Cosmote! Δεν την παλεύουν οι τύποι!

patc
Link to comment
Share on other sites

Ακου να σου πω φιλε μου ..δεν τα ξερεις ολα ..δεν γινεται να εχουν ολα τα Zylo αυτο το προβλημα...Ενασ φιλος μου το εχει 4 μηνες και κανενα τετοιο προβλημα.και να σου πω και κατι?στο εργοστατιο δουλευεις .Αμαν

 

Φίλε τώρα είδα την απάντηση σου. Εγώ το μόνο που θέλω είναι απλά να σας αποτρέψω από την ταλαιπωρία. Το κινητό δεν είπα ότι δεν είναι καλό ή ότι δεν είναι στιβαρό κτλ, ίσα ίσα. Απλά έχει ένα ελάττωμα και αργά ή γρήγορα θα χαλάσει. Μπορεί στον 1 μήνα μπορεί και στους 6. Αν δεν με πιστεύεις τι να σου πω. Ελπίζω να μην επιβεβαιωθώ αλλά το βλέπω δύσκολο.

 

Γεια σε ολους και χρονια πολλα, καλη χρονια!

 

Εχω το zylo και προχθες μετα απο μικρη πτωση αρχισαν να μην δουλευουν τα πληκτρα κατω απ'την οθονη οταν το εχεις σηκωμενο. Ενω με κλειστο το slide δουλευουν. Ειναι μες την εγγυηση αλλα θα το καλυψει?? Απ'την μικρη πτωση δεν δημιουργηθηκε καποιο σημαδι, οποτε υπαρχει πιθανοτητα να μην καταλαβουν οτι ειναι απο πτωση ε!? :worry:

 

Όσο για το πρόβλημα που λες φίλε μου είναι ένα από τα κλασσικά προβλήματα που βγάζει το συγκεκριμένο μοντέλο. Σε άλλους δεν δουλεύουν τα πλήκτρα όταν το έχεις ανοιχτό το slide, σε άλλους όταν ανοίγεις το slide μαυρίζει η οθόνη ή δεν ανοίγει καθόλου κτλ. Και όλα αυτά φτιάχνονται με την αλλαγή ενός ανταλλακτικού που είναι υπεύθυνο για όλα αυτά τα προβλήματα. Δεν ξέρω αν το έφτιαξες τελικά ή όχι αλλά μπορεί μετά από κάποιο καιρό να σου εμφανίσει πάλι κάποιο πρόβλημα.

 

 

Όσοι το έχετε εδώ δεν έχει εμφανίσει σε κανέναν άλλο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ενεργοποιήσεις ξεκινάς να περπατάς!

 

Για να δεις πως δουλεύει απλά κούνα το κινητό μόλις το ενεργοποίησεις. Θα δεις την απόσταση να αυξάνεται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει η δυνατότητα συγχρονισμού ημερολογίου και επαφών με το gmail?:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα συγχρονισμού ημερολογίου και επαφών με το gmail?:O

Για τις επαφές γίνεται χρησιμοποιώντας τις δυνατότητες SynchML της συσκευής και της υπηρεσίας που παρέχει η Google. Για οδηγίες δες στο FAQ το ποστ: Μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του κινητού με τις επαφές του GMail;

 

Όσον αφορά τώρα το ημερολόγιο θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια java εφαρμογή, όπως την: gcalsync

(διάλεξε την signed version, για να μην έχεις συνεχώς ερωτήσεις ασφαλείας από τη συσκευή σου)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Zylo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...