Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα σημερα ειναι η 9μερα που το εχω στειλει κι εγω για αλλαγη πλακετας...ελπιζω να λυθει το προβλημα αυτο επιτελους!!!

κοιταζε το σε παρακαλω τακτικα μηπως το δεις παλι να κανει κανενα restart :wacko:

edit:

οποιος γνωριζει μπορει να μου πει εαν ουσιαστικα σου βαζουν την ιδια μητρικη ή σου βαζουν καποια αλλη;

θελω να πω δηλαδη οτι εαν βαζουν παλι την ιδια δεν ειναι λογικο οτι θα ξαναπαρουσιαστει το προβλημα; :confused:

αλλαζουν πλακετα, για αυτο αλλαζει και το ΙΜΕΙ, ειναι μη επισκευασιμη βλαβη, με την εννοια οτι ο,τι εχει προβλημα αντικαθισταται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με έπεισες! :P Μέχρι το βράδυ θα την έχω βάλει μάλλον!

δεν έχει κάποιο overclock έτσι δεν έιναι?Τι σημαίνει OCUV?

Επειδή δεν έχω ξαναδουλέψει ROM χωρίς sense, μηνύματα κλπ να κάνω backup με τις απλές εφαρμογές που κυκλοφορούν στο market? Εννοειται titanium για user apps..

 

Δεν έχει Overclock από default αλλά το υποστηρίζει. Για αυτό και το γράφεις. Όλες οι ρομ γενικά είναι στο default εκτός αν βάλεις setcpu και κάνεις OC μόνος σου. Για το UV δεν κάνεις τίποτα εσύ.. είναι από μόνο του, under voltage για να κερδίσεις υποτίθεται λίγο. Πάντως προτείνω την themed, όχι την κλασσική. Και κάποιος είπε και για το inexus.. ωραίο.. και εγώ αυτό έχω.

 

Για backup εγώ προσωπικά έχω όλες τις επαφές στο gmail/facebook, μηνύματα και τηλεφωνήματα χρησιμοποιώ το sms backup + που επίσης κάνει sync με το gmail. Για εφαρμογές δεν με πολυενδιαφέρει.. αν κάνω full wipe, απλά τις ξαναπερνάω. Δεν είναι τίποτα... μετά από τόσα wipe/rom flash, συνηθίζεται :)

Link to comment
Share on other sites

αλλαζουν πλακετα, για αυτο αλλαζει και το ΙΜΕΙ, ειναι μη επισκευασιμη βλαβη, με την εννοια οτι ο,τι εχει προβλημα αντικαθισταται.

δεν εγινα κατανοητος

δεν λεω οτι δεν θα μου την αντικαταστησουν αλλα για το εαν ξαναβαλουν το ιδιο "μοντελο" μητρικης με αυτη που φορουσε..το ξερω οτι ειναι χαζη ερωτηση αλλα το ρωταω διοτι αναρωτιεμαι:

η αυξανομενη θερμοκρασια η οποια ζεσταινε καποιο κομματι της μητρικης με αποτελεσμα να κανει restart, εαν βαλουν παλι την ιδια μητρικη δεν θα την επηρεαζει παλι...; :(

εχω διαβασει και στο ιντερνετ περιπτωσεις που και μετα την αλλαγη πλακετας το προβλημα αυτο εξακολουθουσε να συμβαινει:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες από την αλλαγή πλακέτας, ούτε επανεκκίνηση μου έχει κάνει ποτέ ούτε και έχει υπερθερμανθεί ξανά.

μακαρι να ειναι και το δικο μου ετσι μετα την αλλαγη...:rolleyes:

οποτε αφου δεν σου ζεσταινεται καν μαλλον δεν ειναι φυσιολογικη ουτε η υπερθερμανση τελικα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι και το δικο μου ετσι μετα την αλλαγη...:rolleyes:

οποτε αφου δεν σου ζεσταινεται καν μαλλον δεν ειναι φυσιολογικη ουτε η υπερθερμανση τελικα ;)

 

Κάποια σχετική θέρμανση υφίσταται, υπερθέρμανση σε καμμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο help γτ απο εχθες προσπα8ω να κανω το partition sthn sd και το μονο που εχω καταφερει μεσα σε 6 ωρες ειναι. να εχω κανει root unroot το κινητο 3 φορες... καμια 10ρια φορεσ εχω προσπαθησει για το partition μεσω του rom manager.. και επειδη σπαστηκα με την μαμα ρομ ειπα να βαλω αλλη.. αλλα μου την εκανε abort.. μολις τελειωσα το ροοτ.. κατεβασα το ρομ μανατζερ.. πειτε μ απο εδω τι βηματα κανω.. για παρτιτιον σε μαμα rom froyo 2.2 πρεπει να κατε κασω τπτ αλλο?? πρεπει να κανω καμια ενεργεια? τις προηγουνεσ φορεσ το flash clockworkmod recovery ηταν στο 2.5.0.7 πρεπει να εχω αλλο??? pls.. παιδια.. γτ τα εχω παιξει.. (φταιει που εχω βαλει αλλη memory???

 

Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται η γραφή sms. Επίσης τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο forum πρέπει να έχουν σωστή σύνταξη και σημεία στίξης.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Τρέχεις rom manager,επιλέγεις partition sd card (512,0).

Το κινητό μπαίνει σε recovery.Αν δεις οτι δε κάνει τίποτα και δείχνει ενα θαυμαστικό ή απλά έχει μπει στο recovery πάνε εκεί που λέει choose zip from sd to install και μετά επέλεξε toggle signature verification.Μετά πάνε πίσω και πάνε στο advance.Εκεί επέλεξε reboot recovery.

Λογικά θα ξεκινήσει η διαδικασία.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα εκανα ολα αυτα... αλλα δεν μ βγαζει κατι το διαφορετικο... μηπως φταει η ρομ? αμα βαλω αλλη? 8α μπορω να κανω partition ποιο ευκολα?? η δεν παιζει ρολο??

 

επισης μου αναφερει.. κλασσικα επανω με πρασινα γραμματα

reboot system now

applesdcard update.zip

wipe data/factory reset

wipe cache partition

install zip form sdcard

back up and restore

mounts and storage

advanced..

και απο κατω στην υπολοιπη μαυρη οθονη με λευκα γραμματα γραφει..

clockworkmod recovery v2.5.0.7

e: cant find misc

e:cant mount cache :recovery /command

e:cant find mich

e:cant mount cache :recovery /log

e:cant find misc..

παιζουν καποιο ρολο??

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

επισης μου αναφερει.. κλασσικα επανω με πρασινα γραμματα

reboot system now

applesdcard update.zip

wipe data/factory reset

wipe cache partition

install zip form sdcard

back up and restore

mounts and storage

advanced..

και απο κατω στην υπολοιπη μαυρη οθονη με λευκα γραμματα γραφει..

clockworkmod recovery v2.5.0.7

e: cant find misc

e:cant mount cache :recovery /command

e:cant find mich

e:cant mount cache :recovery /log

e:cant find misc..

παιζουν καποιο ρολο??

 

κατεβασε το easeus partition να κανεις τη δουλεια σου ψαξε ποιο πισω μερικες σελιδες γραφω πως γινετε

Link to comment
Share on other sites

επισης μου αναφερει.. κλασσικα επανω με πρασινα γραμματα

reboot system now

applesdcard update.zip

wipe data/factory reset

wipe cache partition

install zip form sdcard

back up and restore

mounts and storage

advanced..

και απο κατω στην υπολοιπη μαυρη οθονη με λευκα γραμματα γραφει..

clockworkmod recovery v2.5.0.7

e: cant find misc

e:cant mount cache :recovery /command

e:cant find mich

e:cant mount cache :recovery /log

e:cant find misc..

παιζουν καποιο ρολο??

 

Βάλε τότε αν θες την Defrost 6.1a,εγκατέστησε το rom manager και ακολούθα πάλι τα βήματα που σου είπα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

οταν τελειωνει μπαταρια ειναι φυσιολογικο να ζεστενετε το κινητο στο πισω μερος?

ειναι στη δευτερη φορτιση το κινητο

Link to comment
Share on other sites

εκανα παρτιτισιον με το easeus. εχω fat32 6.46 gb kai ext3 1gb.. τα εχω και τα δυο ως primacy πατησα το οκ.. αλλα στο quick system to a2sd μου το εχει not valiable.. μηπως πρεπει να αλλαξω το status του fat32 σε logikal? i θα πρεπει να κανω wipe την καρτα να την ξανακανω fat32.. να κανω το παρτιτιον να το ονομασω εχτ3 και μετα να ξανακανω ροοτ το κιν ? η δεν παιζει ρολο αμα διαγραψω την sd καρτα... το ξερω σας εχω ζαλισει τα φρυδια.. αλλα.. εχω κολλησει... ευχαριστω.. εκ των προτερων.!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα μια χαρά από recovery με adb, ούτε update ούτε τίποτα.

 

Aν δε σου κάνει κόπο ανέβασέ το σε κάνα hotfile, rs κ.ο.κ. και δώσε το link μήπως και αρχίσουν και σου το ζητούν και άλλα μέλη.

Αν πάλι δεν μπορείς, στείλτο στο tsiftsism@gmail.com

 

Ps. Πριν το κάνεις push στο system/app, έσβησες τυχών το παλιό;

Αν ναι, τί ονομασία έχει, γιατί σχετικά με Market, βρήκα μόνο κάποιο MarketUpdater.apk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εκανα παρτιτισιον με το easeus. εχω fat32 6.46 gb kai ext3 1gb.. τα εχω και τα δυο ως primacy πατησα το οκ.. αλλα στο quick system to a2sd μου το εχει not valiable.. μηπως πρεπει να αλλαξω το status του fat32 σε logikal? i θα πρεπει να κανω wipe την καρτα να την ξανακανω fat32.. να κανω το παρτιτιον να το ονομασω εχτ3 και μετα να ξανακανω ροοτ το κιν ? η δεν παιζει ρολο αμα διαγραψω την sd καρτα... το ξερω σας εχω ζαλισει τα φρυδια.. αλλα.. εχω κολλησει... ευχαριστω.. εκ των προτερων.!!!

 

Γι αυτό προτείνω πάντα partition με rom manager ή amonra.

Γιατί ο καθένας κάνει ότι να ναι με τους partition managers.Έχω δει fat 500MB και ext γίγα ολόκληρα και μετά απορούμε γιατί δε δουλεύει

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου λες να μην ηθελα να το κανω με το rom manager??αλλα οπως ειδες πιο πανω εγραψα πως δεν τα καταφερνα... και μου βγηκαν τα ματια απο το διαβασμα για να δω οτι μπορει να γινει και με το easeus......οποτε αφου με rom δεν πετυχε ειπα να παω.. αλλου... δεν 3ερω τι αλλο να κανω....
Link to comment
Share on other sites

Σου πρότεινα εναλλακτική αν το πρόσεξες.Βάζεις πρώτα μια άλλη ρομ(π.χ defrost) και δοκιμάζεις πάλι για partition.Ένα άλλο παιδί είχε ίδιο πρόβλημα και το έλυσε έτσι.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεχασει να αναφερω οτι εχω το λευκο το desire με hboot 0.93 φταει αυτο??.μπορεις να μου στειλεις το λνκ για την defrost?? και οταν την κανω instail πρεπει να το κανω ροοτ η ειναι ηδη η ρομ απο μονη της.. και απλα θα κανω το ρομ μανατζερ??
Link to comment
Share on other sites

Root έχεις γενικά; Αν έχεις τότε μπορείς να βάλεις defrost

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...