Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως που το δοκίμασα αυτό (εγκατέστησα το patch πριν το πρώτο reboot), το κινητό σερνόταν και έχω κάρτα class 6...

 

Και εγω τα ιδια , το data2whatever κανει το κινητο πολυ αργο

 

Διευκρινίζω ότι το ΕΧΤ partition είναι του τύπου ΕΧΤ3 κι όχι ΕΧΤ4 το οποίο αν και μπορεί να είναι πιο γρήγορο δεν το δοκίμασα επειδή έλεγε πως μπορεί να φθείρει την κάρτα... Όντως παίζει κάτι τέτοιο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H Oxygen 2.0 δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο? Αν όχι, υπάρχει τρόπος να το βάλω εγώ?
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μετα απο αρκετους μηνες πηρα και εγω την αποφαση να το κανω rooted μπορειτε να μου πειτε ποια θεωρειτε καλυτερη rom πιο πληρης για να την εγκαταστησω? και που μπορω να βρω εναν οδηγο για να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε βάλει μία custom rom όπως η iNsertCoin, που έχει το νέο htc sense, υπάρχει τρόπος να έχουμε πρόσβαση στο htcsense.com ? Ή είναι μόνο για τα Desire ΗD και Ζ ?

 

 

Εμενα μου δουλευει αλλα οχι παντα!!! :wacko:

HTC DESIRE AMOLED

DHD BAADNWZ V1.8 ROM

32.54.00.32U_5.14.05.17 RADIO

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μετα απο αρκετους μηνες πηρα και εγω την αποφαση να το κανω rooted μπορειτε να μου πειτε ποια θεωρειτε καλυτερη rom πιο πληρης για να την εγκαταστησω? και που μπορω να βρω εναν οδηγο για να το κανω?

 

Για εγκατάσταση custom rom κοίτα το πρώτο ποστ, υπάρχει λινκ προς guide.

To ποιά rom θα βάλεις εξαρτάται από σένα τι θες. Υπάρχουν gingerbread roms, rom με το νέο htc sense, roms με HDvideo rec, rom με καθόλου sense κτλ, μπορείς να βρείς μια λίστα με τις διαθέσιμες εδώ xda developers

Για gingerbread γρήγορη και καλή θεωρείται η Oxygen 2.0

Επίσης κοίτα κι αυτό εδώ που είχε πει ενα παιδί. (θυμάμαι το post γιατί τότε έψαχνα κι εγώ.. κι ακόμα ψάχνω)

Όπως και να 'χει, όλα είναι προσωπικές γνώμες, οπότε η μόνη λύση είναι να βάλεις μία και να δεις αν σου κάνει/αρέσει/τρεχει καλά στο κινητό σου.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η 2.3 ειναι κοντα!ηδη την εβγαλαν οι xda σε ενα κινητο(δε μπορω να δω τωρα σε ποιο)

Και φυσικα οπως εχετε μαθει,επισημα πλεον,το desire θα τη παρει μεχρι τελος ιουνιου...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η 2.3 ειναι κοντα!ηδη την εβγαλαν οι xda σε ενα κινητο(δε μπορω να δω τωρα σε ποιο)

Και φυσικα οπως εχετε μαθει,επισημα πλεον,το desire θα τη παρει μεχρι τελος ιουνιου...;)

 

Τι εννοείς? Και αυτές οι roms στην λίστα που λέει GingerBread Roms τί είναι?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Και αυτές οι roms στην λίστα που λέει GingerBread Roms τί είναι?

 

Μιλαμε για μαγειρεμα της official ginger!

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

H Oxygen 2.0 δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο? Αν όχι, υπάρχει τρόπος να το βάλω εγώ?

 

search for multiling keyboard at the market

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ....επειδη ειναι παρα πολλες οι σελιδες,ειπα να ρωτησω και να μου πειτε με κανα 2 λογακια τι να προσεξω....θα προσπαθησω να διαβασω οσες περισσοτερες σελιδες μπορω και να μαθω οσα μπορω για το κινητο μου.....ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις!!! :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε βάλει μία custom rom όπως η iNsertCoin, που έχει το νέο htc sense, υπάρχει τρόπος να έχουμε πρόσβαση στο htcsense.com ? Ή είναι μόνο για τα Desire ΗD και Ζ ?

 

Παίζει κανονικότατα :)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα δεν μου κάθεται αυτή η ρομ!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Χθες αγόρασα το Desire και είμαι κατα ενθουσιασμένος.

 

Ηθελα να ρωτήσω πέρασα κάποιες εφαρμογές απο το μαρκετ που ήταν free και όσες περασα μου βγήκαν αντίστοιχος αριθμός όμοιων εικονιδίων στην πάνω μπάρα της αρχικής οθόνης δίπλα απο το εικονίδιο του USB. πως τα διώχνω αυτά?

Edited by gfdimopo
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Χθες αγόρασα το Desire και είμαι κατα ενθουσιασμένος.

 

Ηθελα να ρωτήσω πέρασα κάποιες εφαρμογές απο το μαρκετ που ήταν free και όσες περασα μου βγήκαν αντίστοιχος αριθμός όμοιων εικονιδίων στην πάνω μπάρα της αρχικής οθόνης δίπλα απο το εικονίδιο του USB. πως τα διώχνω αυτά?

 

Κατεβαζεις τη μπαρα με το δαχτυλο σου και πατας εκκαθαριση.

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ReflexTSenseHD και πάνω δεξιά στο εικονίδιο του σήματος μου έχει ενα ανάποδο τρίγωνο με μια γραμμη... τι ακριβώς είναι αυτό και πώς το απενεργοποιώ??

Αυτό που περιγράφω φαίνεται και στην παρακάτω εικόνα:

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

search for multiling keyboard at the market

 

Ή εγκαθιστάς το LatinIME.apk. Υπάρχει και το link με το αρχείο στο forum. Κάνε ένα search και θα το βρεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα και οποιος μπορεί να βοηθήσει.

όταν τραβάμε video υπάρχει επιλογή να κάνουμε παύση το video και μετά να συνεχίσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ReflexTSenseHD και πάνω δεξιά στο εικονίδιο του σήματος μου έχει ενα ανάποδο τρίγωνο με μια γραμμη... τι ακριβώς είναι αυτό και πώς το απενεργοποιώ??

Αυτό που περιγράφω φαίνεται και στην παρακάτω εικόνα:

 

Τί ακριβώς εννοείς; Ποιο ανάποδο τρίγωνο βλεέπεις εσύ, που δεν το βλέπω εγώ;

 

 

Edit: Κατάλαβα ποιο λες. Νόμιζα ότι και σ' εμένα έτσι ήταν, αλλά έχω μόνο τις γραμμές του σήματος.

Δε νομίζω ότι μπορείς να το βγάλεις, αλλά δε νομίζω να είναι και πρόβλημα.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

μιας και μου κολλαει και δεν ανανεωνει μονο του την τοποθεσια που βρισκομαι απο το wifi και αφου εχω επιλεξει τις σωστες ρυθμισεις να του κάνω ενα Hard reset λετε να βοηθήσει ; θα χάσω τίποτα απο το τηλ;

 

πως κάνω reset;

 

μολις βγει η έκδοση 2,3 τι κανω για να την περάσω;

πως κατεβάζω το yxflash ;εκανα search στο market αλλα δεν το βρήκα!

οταν ανοιγετε τους χαρτες μετα απο ποση ωρα βρίσκει την τοποθεσια σας;

Edited by Danath
Link to comment
Share on other sites

μιας και μου κολλαει και δεν ανανεωνει μονο του την τοποθεσια που βρισκομαι απο το wifi και αφου εχω επιλεξει τις σωστες ρυθμισεις να του κάνω ενα Hard reset λετε να βοηθήσει ; θα χάσω τίποτα απο το τηλ;

 

πως κάνω reset;

 

μολις βγει η έκδοση 2,3 τι κανω για να την περάσω;

πως κατεβάζω το yxflash ;εκανα search στο market αλλα δεν το βρήκα!

οταν ανοιγετε τους χαρτες μετα απο ποση ωρα βρίσκει την τοποθεσια σας;

 

Danath, δοκιμασε να κανεις ανανεωση με το δυκτιο κινητης κι οχι με wifi!Υπαρχει μεγαλη περιπτωση να ξεκολλησει!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να του κάνω ενα Hard reset λετε να βοηθήσει ; θα χάσω τίποτα απο το τηλ;

 

Θα επανέλθει η συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση. Δε νομίζω να θες κάτι τέτοιο στην παρούσα φάση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μιας και μου κολλαει και δεν ανανεωνει μονο του την τοποθεσια που βρισκομαι απο το wifi και αφου εχω επιλεξει τις σωστες ρυθμισεις να του κάνω ενα Hard reset λετε να βοηθήσει ; θα χάσω τίποτα απο το τηλ;

 

πως κάνω reset;

 

μολις βγει η έκδοση 2,3 τι κανω για να την περάσω;

πως κατεβάζω το yxflash ;εκανα search στο market αλλα δεν το βρήκα!

οταν ανοιγετε τους χαρτες μετα απο ποση ωρα βρίσκει την τοποθεσια σας;

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ και έχω διαπιστώσει ότι συμβαίνει με συγκεκριμένους routers. Για παράδειγμα είχα παει Γλυφάδα συνδέθηκα σε ένα ανοιχτό wifi και η τοποθεσία ανανεώθηκε όπως και αλλού. Ήρθα σπίτι και μου βγάζει αρχική πάλι τη Γλυφάδα ή οποία περιοχή είχα κάνει ανανέωση τελευταία. Με το hard reset δεν βοηθάει τζάμπα θα πρέπει να ξαναστησεις κινητό από την αρχή. Εγώ το έκανα γι' αυτό στο λέω. Πάντως κάποιο πρόβλημα έχει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια πρωτη φορα εκανα root το κινητο απλα εχω ολες μου τις επαφες στο outlook ξερετε πως θα τις μεταφερψ στο κινητο τωρα που αλλαξα ρομ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια πρωτη φορα εκανα root το κινητο απλα εχω ολες μου τις επαφες στο outlook ξερετε πως θα τις μεταφερψ στο κινητο τωρα που αλλαξα ρομ?

 

Πέρασε τις με το htc sync. Αλλά συνιστώ να μεταφέρεις τις επαφές από το outlook στο gmail έτσι κάθε φορά που θα αλλάζεις rom θα στις περνάει αυτόματα και μπορείς να τις επεξεργάζεσαι και over the air εύκολα μέσα από το gmail σου.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...