Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, πρόσεξα πως όταν γράφω μήνυμα με την default εφαρμογή, δεν μου έχει επιλογή να προσθέσω λέξη στα ελληνικά, αν δεν την έχει ήδη το λεξικό, μόνο αγγλικά. Μήπως κάνω κάτι λάθος, ή καμιά ρύθμιση; Γενικά εσείς ποια εφαρμογή προτείνετε από το market; :confused:

 

Κανείς παιδιά; επίσης πρόσεξα με την default εφαρμογή λέει ότι το μήνυμα στάλθηκε αλλά δεν αναφέρει για παράδοση. Τα έχει δει άλλος αυτα; ποια εφαρμογή να βάλω; μια βοήθεια στον αρχαρίο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει κατι καλυτερο απo το desire σε android ;ψαχνω κινητο σε λογικο μεγεθος.αυτη τη στιγμη εχω το omnia 2 .Διαβαζω για διαφορα μικροπροβληματακια εδω και εχω επηρεαστει λιγακι .

 

Μην ανησυχείς το κινητό αν το προσέξεις δεν πρόκειται να σου βγάλει κανένα πρόβλημα!:)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά; επίσης πρόσεξα με την default εφαρμογή λέει ότι το μήνυμα στάλθηκε αλλά δεν αναφέρει για παράδοση. Τα έχει δει άλλος αυτα; ποια εφαρμογή να βάλω; μια βοήθεια στον αρχαρίο;

 

Για το πρώτο που λες όταν μια λέξη δεν την έχει την γράφεις εσύ πατώντας τους σωστούς χαρακτήρες και μόλις πατήσεις space θα την περάσει στο λεξικό του.

Όσο για το δεύτερο μήπως να έριχνες καμιά ματιά και στο manual της συσκευής ή να έψαχνες λίγο στο thread λέω εγώ τώρα....

 

Και πιο πρόσφατα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά; επίσης πρόσεξα με την default εφαρμογή λέει ότι το μήνυμα στάλθηκε αλλά δεν αναφέρει για παράδοση. Τα έχει δει άλλος αυτα; ποια εφαρμογή να βάλω; μια βοήθεια στον αρχαρίο;

 

Η βγαλε απο τις ρυθμισεις τον ορθογραφικο ελεγχο η (καλυτερα) κατεβασε το handcent sms απο market...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

23 ωρες με την Oxygen 2.0 final, με wifi και data συνεχεια ανοιχτα, με πολυ λιγη χρηση.

οσο για το tracpad to wake, οπως ειπε ενα παιδι, απλα φλασαρετε οποιο zip θελετε για να ξυπναει απο το home, menu, back, search.. ακομα και μονοι σας το φτιαχνετε.

 

http://img801.imageshack.us/img801/7260/280211.png

Δοκίμασες κάποιο από αυτά; Έχω και εγώ την Oxygen 2.0 final, αν μπορείς πες μου ποιο εγκατέστησες. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανείς πρόβλημα στο μάρκετ.; δεν μπορώ να μπω με καμία από τις δύο συσκευές μου..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανείς πρόβλημα στο μάρκετ.; δεν μπορώ να μπω με καμία από τις δύο συσκευές μου..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Πριν λίγο μπήκα και έκανα update μία εφαρμογή. Δούλευε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανείς πρόβλημα στο μάρκετ.; δεν μπορώ να μπω με καμία από τις δύο συσκευές μου..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

κανε μια εκκαθαριση δεδομενων και δοκιμασε παλι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κανε μια εκκαθαριση δεδομενων και δοκιμασε παλι...

 

Το έκανα πρώτο πρώτο.. κ στο galaxy εχω τν ίδιο πρόβλημα.. κανείς δεν έχει πρόβλημα δηλαδή;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα πρώτο πρώτο.. κ στο galaxy εχω τν ίδιο πρόβλημα.. κανείς δεν έχει πρόβλημα δηλαδή;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μπήκα πάλι πριν 2 λεπτά χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασες αν έχεις internet στο κινητό; Μήπως έχεις πρόβλημα με τη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα πάλι πριν 2 λεπτά χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασες αν έχεις internet στο κινητό; Μήπως έχεις πρόβλημα με τη σύνδεση.

 

Μα από τν κινητό στέλνω τώρα! Διάβασα στο φόρουμ του galaxy ότι τ έχουν κ άλλοι το ίδιο πρόβλημα.. κ εγώ το εχω κ με τν galaxy κ με τ desire.. τι διάολο..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μα από τν κινητό στέλνω τώρα! Διάβασα στο φόρουμ του galaxy ότι τ έχουν κ άλλοι το ίδιο πρόβλημα.. κ εγώ το εχω κ με τν galaxy κ με τ desire.. τι διάολο..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

τωρα στο γαλαξια που το δοκιμασα δουλευει μια χαρα...μην ανησυχεις παντως συχνα πυκνα τα κανει αυτα το μαρκετ:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε από όποια θέλεις. Το data2whatever στους XDA στο desirehttp://http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=867049

Απ' ότι λέει μαζι με τη rom και μετά reboot, Αρκεί να έχεις το desire και όχι το avatar που έχεις τώρα που είναι το HD

Εγώ πάντως που το δοκίμασα αυτό (εγκατέστησα το patch πριν το πρώτο reboot), το κινητό σερνόταν και έχω κάρτα class 6...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το δοκίμασα αυτό (εγκατέστησα το patch πριν το πρώτο reboot), το κινητό σερνόταν και έχω κάρτα class 6...

 

Και εγω τα ιδια , το data2whatever κανει το κινητο πολυ αργο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες κάποιο από αυτά; Έχω και εγώ την Oxygen 2.0 final, αν μπορείς πες μου ποιο εγκατέστησες. Ευχαριστώ.
χρησιμοποιω αυτο που το χα φτιαξει πριν καιρο και ειναι απλα για να κανει wake με το home χωρις να ξεκλειδωνει. για το trackpad δεν εχω ψαξει αλλα δε με βολευει κιολας. τα λινκ που δινεις δε δουλευουν ετσι κι αλλιως και δε νομιζω να δουλευαν :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,γεια σε ολους.. ειμαι πλεον και εγω κατοχος του desire και θα ηθελα αν δεν ειναι δυσκολο,μερικες συμβουλες.Ενω ειμαι φαν της τεχνολογιας..δεν γνωριζω πολλα απο τα καινουργια κινητα και ειναι η πρωτη φορα που περνω τοσο καλο κινητο,ενω μεχρι πριν το παρω ηθελα απλα ενα κινητο για να καλυπτει τις αναγκες μου....

 

ξεκιναω, πηρα μαζι με το κινητο μια θηκη σιλικονης και screen protectors..επισης για να καθαρισεις την οθονη μπορεις να χρησιμοποιησεις οινοπνευμα οπως εκανα στα παλια κινητα και δεν καταλαβαιναν τπτ?? :X

 

μπηκα λιγο στο market,και κατεβασα διαφορες εφαρμογες,( task killer,unistaller,antivirus.advanced sd card,app lock,color flashlight,deskop visualizer,battery life,multicon,yahoo,hotmail,καθως ακομα δεν εψαξα πως να τα συνχρονισω ολα..και αλλα διαφορα..επισης,παιχνιδια,wallpapers απλα και live,ολα οκ,fullare το κινητο απο αυτα,μερικες βεβαια εφαρμογες δεν πηγαιναν στην sd card και μου την δινει.....θελω και καμια καλη εφαρμογη για τα μηνυματα και πληκτρολογια και αν γινεται καποιες εφαρμογες να μην ειναι ανοιχτες χωρις να τις ανοιξω εγω....grrr...~~!!

 

επισης διαβαζω για διαφορους που κανουν αναβαθμισεις στα κινητα μονοι τους αφου θεωρειται το κινητο Υ/Π...συμφερει? καλα για τα backup,restart και ολα αυτα σιγα σιγα θα τα βρω...

 

Τωρα,τι εχετε να μου πειτε καποια πραγματακια να προσεξω σαν αρχαριος κατοχος του κινητου και της νεας τεχνολογιας στα κινητα γενικοτερα? για να μην κανω καμια πατατα και τα κλαιω τα λεφτουδακια μου.... ευχαριστω!!!!

 

Y.Γ ελπιζω να μην σας ζαλισα και να καταλαβαινετε το αγχος μου για το κινητο...δε το βγαζω και πολυ απο τη τζεπη οταν κυκλοφορω μην το δει κανεις και το λιγουρευτει :ninja:

Edited by MANCHESTERUTD
Link to comment
Share on other sites

θα ακουστει χαζο αλλα....περασα οπως ελεγαν τα βηματα την ρομ,βεβαια εκανα ενα λαθος αντι για format ext εκανα format sd καταλαθος!

τελος παντων μετα ξαναδοκιμασα απο το σημειο 7. του οδηγου που ειναι αναρτημενος στο πρωτο ποστ, μπηκε κανονικα η ρομ(μου εγραψε οτι μπηκε η ρομ κτλ) απλα δεν καταλαβαινω καποια διαφορα.

επισης δεν μου χαθηκαν τα δεδομενα(οπως αριθμοι,μηνυματα)..

νομιζω οτι δεν μπηκε γιατι στο changelog της starburt εγραφε οτι

'Removed the annoying HTC Boot sound' κ οταν το κλεισα κ το ανοιξα ακουγοταν κανονικα ο ηχος...

εκτος απ αυτο ,ουτε εστησα κατι απο γλωσσα κτλ..σα να το εκλεισα κ να το ξανανοιξα παρα να το κανα rom update.. :what:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,γεια σε ολους.. ειμαι πλεον και εγω κατοχος του desire και θα ηθελα αν δεν ειναι δυσκολο,μερικες συμβουλες.Ενω ειμαι φαν της τεχνολογιας..δεν γνωριζω πολλα απο τα καινουργια κινητα και ειναι η πρωτη φορα που περνω τοσο καλο κινητο,ενω μεχρι πριν το παρω ηθελα απλα ενα κινητο για να καλυπτει τις αναγκες μου....

 

ξεκιναω, πηρα μαζι με το κινητο μια θηκη σιλικονης και screen protectors..επισης για να καθαρισεις την οθονη μπορεις να χρησιμοποιησεις οινοπνευμα οπως εκανα στα παλια κινητα και δεν καταλαβαιναν τπτ?? :X

 

μπηκα λιγο στο market,και κατεβασα διαφορες εφαρμογες,( task killer,unistaller,antivirus.advanced sd card,app lock,color flashlight,deskop visualizer,battery life,multicon,yahoo,hotmail,καθως ακομα δεν εψαξα πως να τα συνχρονισω ολα..και αλλα διαφορα..επισης,παιχνιδια,wallpapers απλα και live,ολα οκ,fullare το κινητο απο αυτα,μερικες βεβαια εφαρμογες δεν πηγαιναν στην sd card και μου την δινει.....θελω και καμια καλη εφαρμογη για τα μηνυματα και πληκτρολογια και αν γινεται καποιες εφαρμογες να μην ειναι ανοιχτες χωρις να τις ανοιξω εγω....grrr...~~!!

 

επισης διαβαζω για διαφορους που κανουν αναβαθμισεις στα κινητα μονοι τους αφου θεωρειται το κινητο Υ/Π...συμφερει? καλα για τα backup,restart και ολα αυτα σιγα σιγα θα τα βρω...

 

Τωρα,τι εχετε να μου πειτε καποια πραγματακια να προσεξω σαν αρχαριος κατοχος του κινητου και της νεας τεχνολογιας στα κινητα γενικοτερα? για να μην κανω καμια πατατα και τα κλαιω τα λεφτουδακια μου.... ευχαριστω!!!!

 

Y.Γ ελπιζω να μην σας ζαλισα και να καταλαβαινετε το αγχος μου για το κινητο...δε το βγαζω και πολυ απο τη τζεπη οταν κυκλοφορω μην το δει κανεις και το λιγουρευτει :ninja:

 

Καλημερα και καλοριζικο.Καταρχην καλο θα ειναι να αφιερωσεις 2 ωρες μια μερα και να καθησεις να διαβασεις οσες περισσοτερες σελιδες μπορεις εδω μεσα.Ετσι και θα μαθεις πολλα πραγματα αλλα και δε θα ρωτας οσα εχουν ειπωθει απειρες φορες...;)

Λοιπον,για να βοηθησω οσο μπορω,την οθονη του καλο ειναι να τη καθαριζεις με ενα πανακι.Δε χρειαζεται κατι αλλο εκτος αν σου πεσει σε λασπες.:cry:

 

Απο τις εφαρμογες σου απεγκατεστησε τον task killer τωρα!:p.Το android διαχειριζεται μονο του τη μνημη και ειναι αρκετα εξυπνο να κλεινει μονο του τις εφαρμογες που πανε να μπουκωσουν το κινητο...Ενας task killer σκοτωνει τη μπαταρια κι επιβαρυνει τον επεξεργαστη.Επισης δε χρειαζομαστε,ακομα,antivirus...Η κορυφαια εφαρμογη για sms ειναι το handcent.

Δε κανουμε μονοι μας αναβαθμισεις.Αλλαζουμε rom!Εχεις αλλαξει λειτουργικο στο pc σου;Εχεις βαλει vista για εφε αλλα αργουσε,linux για speed up αλλα ηταν σαν atari και τελικα να καταληξεις στα xp;Κατι τετοιο...αν διαβασεις το forum θα καταλαβεις...

Καλη αρχη και καλως ηρθες...;)

 

 

Sent from my Desire HD

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια,γεια σε ολους.. ειμαι πλεον και εγω κατοχος του desire και θα ηθελα αν δεν ειναι δυσκολο,μερικες συμβουλες.Ενω ειμαι φαν της τεχνολογιας..δεν γνωριζω πολλα απο τα καινουργια κινητα και ειναι η πρωτη φορα που περνω τοσο καλο κινητο,ενω μεχρι πριν το παρω ηθελα απλα ενα κινητο για να καλυπτει τις αναγκες μου....

 

Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post.

 

ξεκιναω, πηρα μαζι με το κινητο μια θηκη σιλικονης και screen protectors..επισης για να καθαρισεις την οθονη μπορεις να χρησιμοποιησεις οινοπνευμα οπως εκανα στα παλια κινητα και δεν καταλαβαιναν τπτ?? :X

 

Τίποτα, ούτε οινόπνευμα, ούτε νερό. Δεν χρειάζεται τίποτα για να το καθαρίσεις εκτός από ένα στεγνό βαμβακερό πανάκι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εαν βαλω leedroid 2.3d χωρις data2whatever Που λενε οτι κανει αργο το κινητο.... ολεσ οι εφαρμογεσ θα πηγαινουν στο ext3????

 

Αν βάλεις την a2sd+ έκδοση, ναι θα πηγαίνουν στο ext3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την a2sd+ έκδοση, ναι θα πηγαίνουν στο ext3.

 

Kollatos αυτή εδώ είναι;

 

https://www.dropbox.com/s/vmzmcham696dsuo/LeeDrOiD_2.3d_A2SD.zip

 

και αν φτάνει μόνο η ρομ το data to whatever γιατί το χρειαζόμαστε;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το android διαχειριζεται μονο του τη μνημη και ειναι αρκετα εξυπνο να κλεινει μονο του τις εφαρμογες που πανε να μπουκωσουν το κινητο...
Μου έχει τύχει πολλές φορές με διάφορες ROMs να χρησιμοποιείται σχεδόν όλη η RAM (μόνο 40/50ΜΒ ελεύθερα) με αποτέλεσμα το reboot να μοιάζει αναγκαίο.

 

Να φανταστώ ότι αυτό ήταν θέμα της εκάστοτε (non official) ROM και όχι του λειτουργικού;

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει πολλές φορές με διάφορες ROMs να χρησιμοποιείται σχεδόν όλη η RAM (μόνο 40/50ΜΒ ελεύθερα) με αποτέλεσμα το reboot να μοιάζει αναγκαίο.

 

Να φανταστώ ότι αυτό ήταν θέμα της εκάστοτε (non official) ROM και όχι του λειτουργικού;

ειδες καποιο προβλημα με τη μειωση;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε βάλει μία custom rom όπως η iNsertCoin, που έχει το νέο htc sense, υπάρχει τρόπος να έχουμε πρόσβαση στο htcsense.com ? Ή είναι μόνο για τα Desire ΗD και Ζ ?
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

ειδες καποιο προβλημα με τη μειωση;

Γενικά η αίσθηση του κινητού ήταν διαφορετική, κάποιες εφαρμογές σερνόντουσαν, ενώ ο browser δεν μπορούσε να φορτώσει καμμία σελίδα, ακόμη και μετά από Clear Cache/Data.

Όλα αυτά μετά το restart (κι αφού η ελεύθερη RAM ανέβαινε στα περίπου 200ΜΒ) "εξαφανιζόντουσαν".

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...