Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πιστεύω οτι στα χρήματα αυτά είναι απο τις καλές επιλογές. Θα αλλαξει σύντομα μοντέλο?

 

Έχει ήδη ανακοινωθεί το Desire S αλλά όχι με εντυπωσιακές διαφορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά η OCYGEN 2.0 Final δεν υποστηρίζει apps2sd+ ?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι της voda, κι εμένα τη βγάζει όταν μπαίνω από 3G. Αν μπεις από κάποιο wifi θα δεις ότι δεν τη βγάζει.

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αφαιρέσουμε αυτήν την βλακεία

Link to comment
Share on other sites

Εχει απο ολα γενικως ειναι πολυ ωραιο θεμα, μολλον δεν θα το βαρεθω γρηγορα:D Η μπαταρια παρα πολυ καλη...

 

Ρε συ χθες πέρασα την aurax κ βλέπω πολλά κόλληματα... αργεί να παρά πολύ... ασε που το θέμα που είπες δεν μπορούσε να μου το εγκαταστήσει... λες να μην έκατσε καλά?

 

 

Φιλε μου εκανες σωστα την διαδικασια? Ολα τα wipes? Εγω την περασα πολυ ευκολα κ με data2sd χωρις κανενα προβλημα!Μετα φλασαρα το θεματακι χωρις wipes κ ολα δουλευουν ρολοι!Μαλον δεν εκατσε καλα ξαναπροσπαθησε γιατι πραγματικα αξιζει, ειμαι πολυ ικανοποιημενος!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω(oxygen) με το draktemor script και δουλεύει, αφού δώσεις

su, a2sd check, a2sd reinstall, a2sd zipalign, a2sd cachesd.

Δεν με εντυπωσιάζει ακόμα το gingerbread...

 

miui και πάλι miui και για μένα :)

Edited by toon
ΑΕΚ, whiskey και Iron Maiden δίσκοι.
Link to comment
Share on other sites

Την ψιλιαστικα οτι παιζει.να ηθελε το σκριπτ.Παυρολαυτα επισττοφη στην ΜΙUI.Ο launcher της είναι πολύ πιο ωραίος.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αφαιρέσουμε αυτήν την βλακεία

 

Να φανταστείτε ότι πήρα τηλέφωνο τη Vodafone και δεν γνώριζαν τίποτε επί του συγκεκριμένου...

Μου είπαν μάλιστα ότι είναι άλλης εταιρίας...

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε δηλαδή!

 

Πάντως και εγώ θέλω να απομακρύνω αυτή τη βλακεία γιατί μου επηρεάζει και άλλα προγράμματα του Desire...

Any idea;

Link to comment
Share on other sites

2ο φορτιστη απο που να παρω σε καλη τιμη?

 

Επισης για πειτε ρε παιδια καμμια καλη θηκη για το κινητο να το κανουμε σενιο!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είναι της voda, κι εμένα τη βγάζει όταν μπαίνω από 3G. Αν μπεις από κάποιο wifi θα δεις ότι δεν τη βγάζει.

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να αφαιρέσουμε αυτήν την βλακεία

 

Το πρόβλημα παιδιά λύθηκε!!!

Thanks to psybill!!! :thanks::thanks::thanks::respect::respect::respect:

 

Εδώ:

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2905372&highlight=bytemobile#post2905372

Link to comment
Share on other sites

οταν ξεκιναμε το root μεατα απο αυτο το βήμα... -Αν έχουμε εγκατεστημένο το HTC Sync το απεγκαθιστούμε (αφήνουμε όμως το HTC Driver Installer) και κάνουμε επανεκκίνηση του υπολογιστή.

 

εχουμε το κινητο συνδεδεμενο με τον υπολογιστη ή το βαζουμε μετά??

 

 

ρε παιδες 3εκιναω το root αλλα αυτο το HBOOT USB PLUG. δετο βρισκω δε μου το βγαζει???

 

συνδεσε το στο pc μετα την επαννεκινηση.

το HBOOT USB PLUG θα το δεις μολις συνδεσεις το κινητο στο pc και τα γραμματα θα γινουν κοκκινα...

@edit:ενω εισαι recovery εννοειται...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

+1 από εμένα, μείνε όπως είσαι και κάνε "λογική" χρήση εφαρμογών, άμα βαριέσαι, όπως εγώ :). Και εγώ περνάω ότι βρω, αλλά άμα κάνεις ένα flashback πρακτικά δεν έγινε και τίποτα άμα σβήσεις τις μισές εφαρμογές που είχες περάσει πιο παλιά. Ε κακά τα ψέμματα δεν τα χρησιμοποιούμε και όλα όλα όλα ... :P.

 

Πάντα μιλάμε για froyo που την βοηθάει την κατάσταση με μεταφορά εφαρμογών στην SD εν μέρη ούτως η άλλως και πρακτικά 30+ εφαρμογές τις παίρνει. Φαντάζομαι όσοι είχανε Eclair θα ρουτάρανε από την πρώτη μέρα :)

 

εδω ομως μιλαμε για ουτε 10 εφαρμογες συνολικα...σε φαση να σβηνω ακομα και το twitter & adobe flash player για απελευθερωθει χωρος..

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

Φρόντισε να έχεις εγκαταστήσει απο πριν hbtoo drivers και htc drivers (install/uninstall htc sync).

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Oxygen 2.0, αλλά για κάποιο λόγο δεν χρησιμοποιείται το ext διαμέρισμα...

Απ'ότι είδα στο πρώτο post αναφέρεται ότι έχει χρησιμοποιηθεί το Apps2SD, οπότε δεν θα έπρεπε να περαστεί η ROM στο sd-ext;

 

 

Πρέπει να κανεις wipe τη DELVIK cache να περάσεις το:

http://www.darktremor.info/files/a2sd/dtapps2sd-2.7.5.3-beta04-signed.zip

Το φλασάρεις από recovery και reboot

 

Mετά κατεβάζεις απο μαρκετ android terminal emulator

Εκει γραφεις:

Su

Eπιτρεπεις το access στο superuser

Πατας μια το home

Ξανατρεχεις το terminal και γραφεις

SU

a2sd cachesd

 

Κανει reboot και είσαι έτοιμος.

 

O λόγος που χρειάζονται όλα αυτά είναι επειδή η νέα OXYGEN δεν έχει ως ώρας κανένα hack

Eλπίζω να σε βοήθησα

 

Προσωπική εκτίμησή μου είναι οτι απλά η Ρομ πετάει και έχω δοκιμάσει ότι υπάρχει.

Ειναι σταθερή του .... και γρήγορη πολύ.

Edited by thimiost
Link to comment
Share on other sites

ωραια εκανε οτι εκανε... εκανα και reboot... πως καταλαβαινουμε τωρα οτι ειμαστε rooted????

 

απο το quick system info βλεπω οτι στις user εφαρμογες εχει μια evo zysploit

 

 

τωρα ειδα στο Unrevoked μου λεει error. failed to get root. is your firmware too new????

 

το ξανακανω απο την αρχη???

 

edit: οκ βγηκε ενας νιντζα και λεει δικαιωματα superuser..... αρα ειμαστε οκ απο ροοτ???? δεν παταω καθολου να ρυθμισω τα δικαιωματα superuser???

 

Αν υπάρχει η εφαρμογή superuser εγκατεστημένη τότε δε χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο!

 

Υ.Γ Επειδή τόσο καιρό είμαι με miui και λέω να μεταβώ σε oxygen 2.0 θέλω να βάλω έναν launcher αντίστοιχο της miui.Καμιά πρόταση;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω ext4 partition μέσω του οδηγού υπάρχει στο 1ο post, θα μου σβηστούν τα δεδομένα?

Αν ναι, πώς μετά θα κάνω restore σε κάποια backup rom που έχω δημιουργήσει? (έχω 2 backups, official froyo και CM7).

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει oxygen rc7 gignerbread και μειωθηκε αισθητα η ισχυς του wifi! εφυγε την επομενη μερα.

 

Τα σηματακια του ασυρματου ναι δειχνουν λιγοτερες γραμμες, αλλα δεν ειχα προβλημα με την ταχυτητα. Στην πραξη δηλαδη δεν ειδα διαφορα.

 

Επισης η στανταρτ ρυθμιση ειναι οταν το κινητο κλειδωνει να αποσυνδεεται απο το ασυρματο για να καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

στον οδηγο στη πρωτη σελιδα για ext3 ekei Που λεει :

Βασική προϋπόθεση πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία είναι να έχουμε ήδη root access στο κινητό και να έχουμε εγκαταστήσει το clockworkmod recovery.

 

ειναι το rom manager που βρισκω στο μαρκετ της clockworkmod e?

 

Ναι, πας στο market και εγκαθιστάς το rom manager και μετά αυτό το πρόγραμμα έχει επιλογή μέσα του να εγκαταστήσεις το clockworkmod recovery.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει η εφαρμογή superuser εγκατεστημένη τότε δε χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο!

 

Υ.Γ Επειδή τόσο καιρό είμαι με miui και λέω να μεταβώ σε oxygen 2.0 θέλω να βάλω έναν launcher αντίστοιχο της miui.Καμιά πρόταση;

 

go launcher :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το desire 8 μήνες τώρα και μόλις πριν μια βδομαδα μου αρχισε τα κόλπα η κάμερα όταν προσπαθω να τραβηξω βιντεο...Μόλις πατάω το trackball για εγγραφη μαυριζει η οθόνη και το κινητο δεν αποκρινεται.Δέν συμβαινει το ιδιο στην λειτουργια της κάμερας σαν φωτογραφική.Αν πατησω το home button ξεκολλάει...Τι να συμβαίνει άραγε?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε από όποια θέλεις. Το data2whatever στους XDA στο desirehttp://http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=867049

Απ' ότι λέει μαζι με τη rom και μετά reboot, Αρκεί να έχεις το desire και όχι το avatar που έχεις τώρα που είναι το HD

 

Δεν δουλεύει το λινκ.Δεν το ξαναδίνεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά έχω το desire 8 μήνες τώρα και μόλις πριν μια βδομαδα μου αρχισε τα κόλπα η κάμερα όταν προσπαθω να τραβηξω βιντεο...Μόλις πατάω το trackball για εγγραφη μαυριζει η οθόνη και το κινητο δεν αποκρινεται.Δέν συμβαινει το ιδιο στην λειτουργια της κάμερας σαν φωτογραφική.Αν πατησω το home button ξεκολλάει...Τι να συμβαίνει άραγε?

 

Μήπως να κάνεις ένα hard reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

23 ωρες με την Oxygen 2.0 final, με wifi και data συνεχεια ανοιχτα, με πολυ λιγη χρηση.

οσο για το tracpad to wake, οπως ειπε ενα παιδι, απλα φλασαρετε οποιο zip θελετε για να ξυπναει απο το home, menu, back, search.. ακομα και μονοι σας το φτιαχνετε.

 

http://img801.imageshack.us/img801/7260/280211.png

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι καλυτερο απo το desire σε android ;ψαχνω κινητο σε λογικο μεγεθος.αυτη τη στιγμη εχω το omnia 2 .Διαβαζω για διαφορα μικροπροβληματακια εδω και εχω επηρεαστει λιγακι .
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...