Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα σήμερα την oxygen 1.0.4 και επειδή δεν είχε ελληνικό πληκτρολόγιο κατέβασα το touch input απο xda. Στις οδηγίες έλεγε οτι θέλει flash απο recovery και έτσι το πέρασα. Δυστυχώς το πληκτρολόγιο δεν ανοίγει καθόλου και μου βγάζει συνεχώς μύνημα force close. Τώρα πως το κάνω uninstall απο τη recovery? Επίσης έχει κανείς κάποιο link για το touch input (η κάποιο αλλα πληκτρολόγιο που να έχει ελληνικά)?

 

Επίσης παρατήρησα ότι η rom έχει την παλιά έκδοση του market? Εχω ανοιχτό το wifi αλλά δεν φαίνεται να κάνει το update (με τη leedroid το είχε κάνει αυτόματα). Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

Κανε wipe τα παντα για να σβηστει το πληκτρολογιο που εβαλες, ξαναπερνα τη rom και αυτη τη φορα βαλε το htc_ime mod για ελληνικα. Εχει το link στο thread της oxygen η στο faq της. Ειναι ουσιαστικα το stock keyboard.

 

Το market ειναι επιτηδες το παλιο γι αυτο δεν κανει update. Αν θες τη καινουργια θελει flash απο recovery

 

Γεια σας, και ναι...ενα νεο μελος σε αυτη τη μεγαλη παρεα του desire!!!

Διαβαζω εδω και πολυ καιρο το συγκεκριμενο φορουμ και πρεπει να ομολογησω οτι υπαρχει πληθωρα πληροφορειων,σε τετοιο σημειο βεβαια που μετα την τριτη μερα που διαβαζα ειχα ξεχασει τα προηγουμενα.

Με καποιο φοβο λοιπον οτι η ερωτηση μου ακουστει καπως ανοητη, ελπιζω να βρεθει καποιος αρκετα ευγενικος για να μου λυσει την απορια μου η οποια ειναι....τι ακριβως ρυθμισεις πρεπει να κανω στη συσκεη μου για να μην εχω υπερογκες ογκοχρεωσεις στο ιντερνετ.

Αναφερω οτι εχω το πακετο με τα 100mb και το ερωτημα μου ειναι αν θα πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις για να μην κατεβαζει συνεχεια και χωρις να το γνωριζω,

θα πρεπει μηπως να εχω ενα προγραμμα σαν το adblock ετσι ωστε οταν ανοιγω ενα σαιτ να μην μπαινουν και οι διαφημισεις?

Ποια η πολιτικη χρησης μου προτεινετε για το 3gs?

Οπως καταλαβατε ειμαι σχετικα απειρος στα παρακατω θεματα και η οποια συμβουλη θα ηταν πολυυυυυυυυυυ....χρησιμη!!!!

Ευχαριστω προκαταβολικα ολους σας!!!

 

Καλωσηρθες φιλε, βαλε το 3g watchdog απο market για να παρακολουθεις τη χρηση που κανεις. Για μενα το ιδανικο plan ειναι 300 mb

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με μεγάλη μου χαρά ανακοινώνω ότι δουλεύει ως προσωρινό root το παρακάτω κόλπο

 

http://android.modaco.com/content/htc-desire-z-desirez-modaco-com/322658/19-nov-r14-visionary-one-click-root/

 

Γίνεται προσωρινό ρουτ στο HTC desire και δουλεύουν όλες οι εφαρμογές που απαιτούν ρουτ όπως το market enabler.

Για του λόγου το αληθές τα παρακάτω screenshots.:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

 

[ATTACH]18141[/ATTACH]

 

[ATTACH]18142[/ATTACH]

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κανε wipe τα παντα για να σβηστει το πληκτρολογιο που εβαλες, ξαναπερνα τη rom και αυτη τη φορα βαλε το htc_ime mod για ελληνικα. Εχει το link στο thread της oxygen η στο faq της. Ειναι ουσιαστικα το stock keyboard.

 

Το market ειναι επιτηδες το παλιο γι αυτο δεν κανει update. Αν θες τη καινουργια θελει flash απο recovery

 

Γεια σας, και ναι...ενα νεο μελος σε αυτη τη μεγαλη παρεα του desire!!!

Διαβαζω εδω και πολυ καιρο το συγκεκριμενο φορουμ και πρεπει να ομολογησω οτι υπαρχει πληθωρα πληροφορειων,σε τετοιο σημειο βεβαια που μετα την τριτη μερα που διαβαζα ειχα ξεχασει τα προηγουμενα.

Με καποιο φοβο λοιπον οτι η ερωτηση μου ακουστει καπως ανοητη, ελπιζω να βρεθει καποιος αρκετα ευγενικος για να μου λυσει την απορια μου η οποια ειναι....τι ακριβως ρυθμισεις πρεπει να κανω στη συσκεη μου για να μην εχω υπερογκες ογκοχρεωσεις στο ιντερνετ.

Αναφερω οτι εχω το πακετο με τα 100mb και το ερωτημα μου ειναι αν θα πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις για να μην κατεβαζει συνεχεια και χωρις να το γνωριζω,

θα πρεπει μηπως να εχω ενα προγραμμα σαν το adblock ετσι ωστε οταν ανοιγω ενα σαιτ να μην μπαινουν και οι διαφημισεις?

Ποια η πολιτικη χρησης μου προτεινετε για το 3gs?

Οπως καταλαβατε ειμαι σχετικα απειρος στα παρακατω θεματα και η οποια συμβουλη θα ηταν πολυυυυυυυυυυ....χρησιμη!!!!

Ευχαριστω προκαταβολικα ολους σας!!!

 

Καλωσηρθες φιλε, βαλε το 3g watchdog απο market για να παρακολουθεις τη χρηση που κανεις. Για μενα το ιδανικο plan ειναι 300 mb

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Με αυτο το προγραμμα που λες απλως θα παρακολουθω την κινηση στο κινητο μου,πως μπορω να ελεγξω το τι ακριβως θα κατεβαινει και ποτε?

Εχει νοημα ενα προγραμμα για το 3gs?on off εννοω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, και ναι...ενα νεο μελος σε αυτη τη μεγαλη παρεα του desire!!!

Διαβαζω εδω και πολυ καιρο το συγκεκριμενο φορουμ και πρεπει να ομολογησω οτι υπαρχει πληθωρα πληροφορειων,σε τετοιο σημειο βεβαια που μετα την τριτη μερα που διαβαζα ειχα ξεχασει τα προηγουμενα.

Με καποιο φοβο λοιπον οτι η ερωτηση μου ακουστει καπως ανοητη, ελπιζω να βρεθει καποιος αρκετα ευγενικος για να μου λυσει την απορια μου η οποια ειναι....τι ακριβως ρυθμισεις πρεπει να κανω στη συσκεη μου για να μην εχω υπερογκες ογκοχρεωσεις στο ιντερνετ.

Αναφερω οτι εχω το πακετο με τα 100mb και το ερωτημα μου ειναι αν θα πρεπει να κανω κατι στις ρυθμισεις για να μην κατεβαζει συνεχεια και χωρις να το γνωριζω,

θα πρεπει μηπως να εχω ενα προγραμμα σαν το adblock ετσι ωστε οταν ανοιγω ενα σαιτ να μην μπαινουν και οι διαφημισεις?

Ποια η πολιτικη χρησης μου προτεινετε για το 3gs?

Οπως καταλαβατε ειμαι σχετικα απειρος στα παρακατω θεματα και η οποια συμβουλη θα ηταν πολυυυυυυυυυυ....χρησιμη!!!!

Ευχαριστω προκαταβολικα ολους σας!!! :D:D

 

 

Κατέβασε το πρόγραμμα 3gwatchdog απο το market. Μέσω αυτού θα μπορείς να παρακολουθείς πόσα mb έχεις χρησιμοποιήσει από το πακέτο σου και θα λαμβάνεις σχετική ειδοποίηση όταν θα πλησιάζεις στο να ξεπεράσεις το όριο σου.

 

Το adblock απ' όσο γνωρίζω μπλοκάρει τις διαφημίσεις σε εφαρμογές που κατεβάζεις από το market και δεν έχει να κάνει με πλοήγηση στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!! αν όμως δεν μπορείς να βάλεις τις εφαρμογές που θέλεις,λόγω μνήμης, τι να το κάνεις; ...Εκτός κι αν αυτό σου δίνει a2sd+ οπότε όλα καλα!!........

 

Κοίταξε,δεν νομίζω ότι λύνει και αυτό το πρόβλημα, (αν και το έχω λύσει και αυτό με τη γνωστή χακεριά που πολλάκις έχει αναφερθει εδώ- να προσθέσω ότι έχω καμιά 80αριά εφαρμογές και 30 Μb ελεύθερα ) αλλά σίγουρα λύνει τα χέρια σε όσους δεν θέλουν να πολυπειράξουν το κινητό και να ρισκάρουν την εγγύηση.:up::dance:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μία ερώτηση να κάνω,

 

Πως μπορώ να μειώσω τις εφαρμογές που χρησιμοποιοούνται στο παρασκήνιο για να μειώσω, όσο γίνετε, την κατανάλωση μπαταρίας;

 

Task Manager δεν έχω, θα πρέπει να εγκαταστήσω κάποιον για να βλέπω τις εφαρμογές;:confused:

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:cool:

 

 

 

Υ.Γ. Έχετε βρεί κάποια άλλη μπαταρία, που να ταιριάζει στο Desire, και να κρατάει περισσότερο;:worry:

 

Μήπως γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το προγραμμα που λες απλως θα παρακολουθω την κινηση στο κινητο μου,πως μπορω να ελεγξω το τι ακριβως θα κατεβαινει και ποτε?

Εχει νοημα ενα προγραμμα για το 3gs?on off εννοω?

 

τί εννοείς πρόγραμμα για το 3gs?δεν σε καταλαβαίνω.. Πάντως γενικά τα background data που χρησιμοποιούνται απο εφαρμογές widgets και τέτοια είναι αμελητέες ποσότητες και ακόμα και τα 100 mb σου φτάνουν για να έχεις τα data ανοικτά όλο το μήνα. Γι αυτό σου λέω οτι αρκεί να παρακολουθείς τη χρήση σου με ενα πρόγραμμα.

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε βολεύει κανένα προβλημα!! Και ελικρινά είναι τόσο εύκολο να γυρίσεις πίσω, για την εγγύηση και το πείραγμα δεν είναι κάτι το τόσο σπουδαίο.Άσε που οι άλλες ROM είναι άπειρα καλύτερες από αυτη που έχει. Αλλά εδώ υπάρχουν άλλοι που τα ξέρουν καλύτερα. Εγώ έχω 100 εφαρμογές και 123 ελεύθερα στη μνήμη και 180 στην a2sd και φυσικά καμία εφαρμογη στην κάρτα!!

 

ρε παιδια τι 100 εφαρμογες κ 123 ελευθερα στην μνημη....??? εγω ειμαι ροοτ με την κανονικη ρομ κ εχω 20 το πολυ στο τηλεφωνο κ 16mb ελευθερα.... εσεις τι ρομ εχετε κ εχετε τοσο χωρο... κοντευω να σκασω....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια... στελνω μηνυματα με το handcent κ αντι να στελνει 2ο sms στους 160 χαρακτηρες, στελνει στους 70!! δεν ειχα παρατηρησει αν συνεβαινε πιο πριν... στα αγγλικα στελνει 160 χαρακτηρες αλλα στα ελληνικα οχι ! Ξανακοιταξα τις ρυθμισεις αλλα ολα φαινονται νορμαλ... Καμια ιδεα κανεις?? MIUI AU R2 τρεχω..
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

τί εννοείς πρόγραμμα για το 3gs?δεν σε καταλαβαίνω.. Πάντως γενικά τα background data που χρησιμοποιούνται απο εφαρμογές widgets και τέτοια είναι αμελητέες ποσότητες και ακόμα και τα 100 mb σου φτάνουν για να έχεις τα data ανοικτά όλο το μήνα. Γι αυτό σου λέω οτι αρκεί να παρακολουθείς τη χρήση σου με ενα πρόγραμμα.

 

Εννοω ενα προγραμμα για να ανοιγοκλεινω το 3gs (ελπιζω να το αναφερω σωστα,ετσι δε λεγεται το σημα για ιντερνετ απο το κινητο? ), για να μην χρησιμοποιουνται data για τα backround data οπως πολυ σωστα αναφερεις και μαλλον εγω τοση ωρα προσπαθω να περιγραψω!

Αυτα τα backround data ειναι αυτα που χρειαζονται για να ενημερωνονται καθε φορα ο καιρος, τα rss που εχω συνδεσει για ειδησεις και οτι αλλη εφαρμογη και δεν επηρεαζουν σε μεγεθος τη συνολικη καταναλωση? Αναφερομαι στη περιπτωση που δεν ανοιξω το καταλογο με τα rss για να νεα, θα εχω καποια καταναλωση,αλλα πολυ μικρη?αυτο που λες αν καταλαβαινω και διορθωσε με σε παρακαλω αν κανω κατι λαθος!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι 100 εφαρμογες κ 123 ελευθερα στην μνημη....??? εγω ειμαι ροοτ με την κανονικη ρομ κ εχω 20 το πολυ στο τηλεφωνο κ 16mb ελευθερα.... εσεις τι ρομ εχετε κ εχετε τοσο χωρο... κοντευω να σκασω....

 

Βαλε καποια που να χρησιμοποιει ext partition... MIUI_AU R2 οπως εγω για παραδειγμα... αν και παλι μερικες εφαρμογες πηγαινουν στο τηλεφωνο.. αλλα ειναι πιο βολικα τα πραγματα... τωρα υπαρχει κ το S-OFF αλλα δεν εχω ασχοληθει... με αυτο νομιζω εχεις 300mb ελευθερα στην internal !!

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια... στελνω μηνυματα με το handcent κ αντι να στελνει 2ο sms στους 160 χαρακτηρες, στελνει στους 70!! δεν ειχα παρατηρησει αν συνεβαινε πιο πριν... στα αγγλικα στελνει 160 χαρακτηρες αλλα στα ελληνικα οχι ! Ξανακοιταξα τις ρυθμισεις αλλα ολα φαινονται νορμαλ... Καμια ιδεα κανεις?? MIUI AU R2 τρεχω..

 

φιλε μου ολοι μας το ιδιο εχουμε παθει απο εχθες που καναμε την νεα αναβαθμιση του handcent...εμενα δεν υποστιριζει και τους ελληνικους χαρακτηρες και τα στελνει κογκολεζικα...το ιδιο bug σε desire, desire hd kai xperia της οικογενειας...την πατησαμε ολοι μας :cry:...υπομονη μεχρι το επομενο Update :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς;

 

νομιζω οτι το android δεν χρειαζεται

για κοιτα στην 1 σελιδα νομιζω οτι το λεει

-Που είναι ο Task Manager?

Το android και κατ’ επέκταση και το Desire δεν χρειάζεται task manager πολύ απλά γιατί έχει σχεδιαστεί εξ αρχής

να κάνει πολύ καλή διαχείρηση της μνήμης που έχει και να κλείνει τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται από μόνο του.

Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να διαβάσετε εδώ -> Why You Shouldn’t Be Using a Task Killer with Android

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ολοι μας το ιδιο εχουμε παθει απο εχθες που καναμε την νεα αναβαθμιση του handcent...εμενα δεν υποστιριζει και τους ελληνικους χαρακτηρες και τα στελνει κογκολεζικα...το ιδιο bug σε desire, desire hd kai xperia της οικογενειας...την πατησαμε ολοι μας :cry:...υπομονη μεχρι το επομενο Update :wacko:

 

OOOO F*** !! Σοβαρα μιλας τωρα ?? πωωωωω.... :X

Επισης δεν αναβοσβηνει το led οταν λαμβανω ειδοποιησεις παρα μονο μενει μονιμως αναμενο οταν εχω μηνυμα κ ειναι σβησμενη η οθονη.. φταιει η ρομ η το update ??

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Κανε wipe τα παντα για να σβηστει το πληκτρολογιο που εβαλες, ξαναπερνα τη rom και αυτη τη φορα βαλε το htc_ime mod για ελληνικα. Εχει το link στο thread της oxygen η στο faq της. Ειναι ουσιαστικα το stock keyboard.

 

Το market ειναι επιτηδες το παλιο γι αυτο δεν κανει update. Αν θες τη καινουργια θελει flash απο recovery

 

Thanks για την απάντηση. Στο thread της oxygen βρήκα το πληκτρολόγιο αλλά το flashαρα χωρίς wipe. To παλιό το έκανα force stop και δεν μου έχει βγάλει κάποιο άλλο force close μηνυμα ως τωρα. Λες να έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε καποια που να χρησιμοποιει ext partition... MIUI_AU R2 οπως εγω για παραδειγμα... αν και παλι μερικες εφαρμογες πηγαινουν στο τηλεφωνο.. αλλα ειναι πιο βολικα τα πραγματα... τωρα υπαρχει κ το S-OFF αλλα δεν εχω ασχοληθει... με αυτο νομιζω εχεις 300mb ελευθερα στην internal !!

 

Ειλκρινά τίποτα!! απλά έβαλα την RCmixHD και έχω τόσο χώρο. Αλλά και πριν με την aurax, που είναι πάρα πολύ καλή στο θέμα μπαταρίας, αλλα και με τη leedroid , χάλια από μπαταρία, τόση μνήμη είχα περίπου. Οπότε μάλλον η λύση είναι αυτή!! Μια άλλη rom!

Η αλλαγή στο handsen έχει έρθει. Απλά ξαναπεράστε το κι όλα ok. το γράφει και στις εφαρμογές!! τα σαίνια έστειλαν μηνυμα και το έφτιαξαν!!!

 

 

ισως ακουστει χαζο, αλλα ειναι ελληνικες ρομ....???? ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω.... χρειαζομαι λινκ για τις ρομ ή μια αναζητηση στο google αρκει....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

OOOO F*** !! Σοβαρα μιλας τωρα ?? πωωωωω.... :X

Επισης δεν αναβοσβηνει το led οταν λαμβανω ειδοποιησεις παρα μονο μενει μονιμως αναμενο οταν εχω μηνυμα κ ειναι σβησμενη η οθονη.. φταιει η ρομ η το update ??

 

ααα οχι αυτο ειναι ρυθμιση μεσα απο τισ ρυθμισεισ,,,,στισ ειδοπ. εκει που λεει για το χρωμα του led εχει και ρυθμο συχνοτητας :)

 

φιλε μου σευχαριστω για την απαντηση αλλα το εχω το κινητο 3 μερες και ειναι ετσι απο την αρχη...εχω αρκετεσ εφαρμογες μεσα αλλα εχω task killer οποτε δεν μενει τπτ ανοιχτο ...εχω και το wildfire οποτε ξερω...σημερα θυμηθηκα και απενεργοποιησα να ειναι μονο το gsm δυκτιο ενεργοποιημενο και εχω σημα 100% καλυτερο ...λες να εφταιγε αυτο? να ετρωγε ρευμα επειδη ηταν στο auto . και εκανε εναλαγη απο gsm σε 3g αυτοματα? τοσο πολυ ρε σι?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς;

Πόσο σου κρατάει τώρα; Αν διαβάσεις το forum θα διαπιστώσεις ότι με τους task managers μπορεί να χειροτερέψεις την κατάσταση, λόγω του τρόπου διαχείρισης μνήμης του android.

Link to comment
Share on other sites

ισως ακουστει χαζο, αλλα ειναι ελληνικες ρομ....???? ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω.... χρειαζομαι λινκ για τις ρομ ή μια αναζητηση στο google αρκει....???

 

 

Μπες στους xda developers πηγαινε στην ενότητα για το desire και θα τις βρείς όλες μαζεμένες εκεί. Αν εννοείς να έχουν ελληνικά μενού προτίμησε κάποια που να έχει sense (leedroid για παράδειγμα) που σίγουρα θα έχει υποστήριξη ελληνικών.;)

Link to comment
Share on other sites

ισως ακουστει χαζο, αλλα ειναι ελληνικες ρομ....???? ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω.... χρειαζομαι λινκ για τις ρομ ή μια αναζητηση στο google αρκει....???[/QUOT

Ελληνικότατα!!!! Και πληκτρολόγιο όπως αυτο που έχεις!!! Βάλε στο google XDA και μετα forum, πάνω δίαλεξε HTC devices το desire και θα σου βλάλει τις επίλογες. Πάτα το τρίτο που είναι οι roms,αν δεν κάνω λάθος, και διαλλεξε όποια θέλεις!! διάβασε προσεκτικα τι γραφουν και πέρασε την με το γνωστό τρόπο της πρωτης σελιδας!! πανεύκολο είναι 10 λεπτα παίρνει, εκτός απο το backup που θα κάνεις της υπάρχουσας rom σου. Τότε θα δεις τη διαφορά!!

 

επειδη χαθηκα εκει μεσα, αυτο ειναι.....??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=695667

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι ασχετο. Θέλω να πάρω μια 16αρα microsd

Είμαι ανάμεσα σε δύο όμως.

 

Kingston Class 4 16GB - £18.99

Kingston Class 4 16GB Micro SDHC card: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

 

SanDisk Class 2 16GB - £15.99

SanDisk 16GB microSDHC Memory Card: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

΄

Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να βρώ class 6 16gb απο kingston ή sandisk ή γνωστή εταιρία που να αξίζει.

Σκέφτομαι να πάω με την kingston λόγω class αλλα η sandisk απο πείρα γνωρίζω οτι ακομη και σε class 2μπορεί να πετύχω καλύτερες ταχύτητες

Επίσης ενα τελευταίο είναι οτι στην kingston ο πωλητής στο amazon λέει "Not compatible with standard microSD-enabled device/readers". Τι ακριβώς εννοεί?

Καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι ισως ρωταω χαζομαρα...αλλα πως μου ερχονται mms???? εχω cosmote whats up...αν ξερει Καποιος...στελνω sms καπου ??? γιατι μου εστειλαν και δεν το δειχνει:(
Link to comment
Share on other sites

ισως ακουστει χαζο, αλλα ειναι ελληνικες ρομ....???? ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω.... χρειαζομαι λινκ για τις ρομ ή μια αναζητηση στο google αρκει....???[/QUOT

Ελληνικότατα!!!! Και πληκτρολόγιο όπως αυτο που έχεις!!! Βάλε στο google XDA και μετα forum, πάνω δίαλεξε HTC devices το desire και θα σου βλάλει τις επίλογες. Πάτα το τρίτο που είναι οι roms,αν δεν κάνω λάθος, και διαλλεξε όποια θέλεις!! διάβασε προσεκτικα τι γραφουν και πέρασε την με το γνωστό τρόπο της πρωτης σελιδας!! πανεύκολο είναι 10 λεπτα παίρνει, εκτός απο το backup που θα κάνεις της υπάρχουσας rom σου. Τότε θα δεις τη διαφορά!!

Και το handcent έφτιαξε. Απλα κατεβάστε το πάλι!!!

 

Εδω η MIUI_AU R2 με ολες τις οδηγιες... http://www.miui-au.com/miui_au-1-1-7-r2-release/

 

Βεβαια δεν τις περναει ολες στο ext partition το οποιο θα χρειαστει να φτιαξεις αλλα ερχεται αρκετα ολοκληρωμενη με καποιες apps μεσα κ τον χωρο σου να ξεκιναει στην internal με 140mb... :happy:

 

εδω ειναι το link που ζητας με ολες τις rom ---> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

 

Εδω η MIUI_AU R2 με ολες τις οδηγιες... http://www.miui-au.com/miui_au-1-1-7-r2-release/

 

Βεβαια δεν τις περναει ολες στο ext partition το οποιο θα χρειαστει να φτιαξεις αλλα ερχεται αρκετα ολοκληρωμενη με καποιες apps μεσα κ τον χωρο σου να ξεκιναει στην internal με 140mb... :happy:

 

ευχαριστω πολυ.....! ειναι σαν το iphone η κανω λαθος....? εχει sence...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια η miui και η πρώτη μου rom, αλλά αφήστε τον πρώτα τον ανθρωπο να εξοικοιωθεί με τις άλλες και μετά να φτιάξει και το ext partition, τη στιγμή που δεν ξέρει ούτε τους xda αλλά ούτε κι αν έχουν ελληνικά οι roms......οπότε δική μου συμβουλή, να διαβάσει εδώ και αλλου και για αρχή μια AuraxTsence ή μια leedroid ή κάποια Hd

 

δεν ειναι οτι δεν τους ξερω οπως λες απλα δεν τα παω τοσο τελεια με τα αγγλικα... για leedroid μπηκα εδω κ κατεβασα http://leedroid.protogenlabs.com/roms#skip2torrent

ειμαι καλα.....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...