Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Miui 0.12.31 για το update αυτο παιδια αν περασουμε τα πακετο ελληνικψν του finn απο την 12.24 θα ρχουμε κανονικα τα ελληνικα?η εχει βγει καινουργιο πακετο?:)
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο site που έχει ο leedroid αναφέρει όσα apks μπορούν να αφαιρεθούν. Ειδικά στις sense roms είναι μια διαδικασία που βοηθάει. Στις aosp ειδικά στην oxygen δεν έχει και τίποτα να βγάλεις. Μόνο τα livewallpapers και το mms.apk για τα μηνύματα, γιατί μετά βάζω handcent.

 

αφαιρεσα ολα αυτα που ελεγε, αλλα ειχα προβλημα..

παντως περασα τον τελευταιο launcherpro plus και μεχρι στιγμης ειναι ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites

μετα εβλεπα διαφορες μονο απο τους kernel. τωρα χρησιμοποιω τον vork xmas και ειναι αψογο.]

 

Είδες διαφορά στην μπαταρία; Ποια έκδοση έβαλες, HAVS;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες που μπορούμε να δούμε ποιες εφαρμογές είναι γραμμένες μέσα στην κάρτα??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να ρυθμίσουμε κάθε πότε να κάνει ανανέωση το gmail ??

//Εdit: Το βρήκα, περιέχει τεχνολογία push talk όπου μόλις σου έρθει email στο gmail σου έρχεται αμέσως και στο κινητό, σαν sms δηλαδή... ΤΕΛΕΙΟΟΟ!

Edited by Ariskos07
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Είδες διαφορά στην μπαταρία; Ποια έκδοση έβαλες, HAVS;

τωρα πλεον βαζω μονο svs bfs γιατι οταν δοκιμαζα και Havs δεν ειχα δει διαφορα. βεβαια σε αλλο τηλεφωνο μπορει να ειναι αλλιως.

 

@Ariskos7, το gmail ειναι push, δε ρυθμιζεις κατι, ειναι σαν τα sms :grin:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

 

Μια ερώτηση.. τι διαφορά έχει το απλό app2sd με το app2sd+; θέλω να βάλω την oxygen RC5 και έχω το κανονικό app2sd. Υπάρχει κάποιο link για να δω την διαδικασία;

 

Ευχαριστώ!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες που μπορούμε να δούμε ποιες εφαρμογές είναι γραμμένες μέσα στην κάρτα??

Αν εννοείς την εξωτερική κάρτα μνήμης:

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις (Menu -> Ρυθμίσεις) -> Εφαρμογές -> Διαχείριση Εφαρμογών -> Στην κάρτα SD (πάνω πάνω)

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

@adamg_xda Adam Green

Coming soon... http://bit.ly/eVtylj

http://img835.imageshack.us/img835/2057/devicef.png

Link to comment
Share on other sites

μολις αποκτησα το HTC Desire..ακουω τις πρωτες 'MUST" κινησεις που πρεπει να κανω... :O

 

διαβασμα (γιατι δεν μαθαινονται ολα σε 2 μερες) και οταν μετα απο λιγο διαστημα συνηθισεις πλεον τη συσκευη αποφασιζεις αν θα προχωρησεις σε root, αλλαγη rom και λοιπα παιχνιδια..

 

καλοριζικο..

 

περνα και απο το θεμα του android για να δεις τις must εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

μολις αποκτησα το HTC Desire..ακουω τις πρωτες 'MUST" κινησεις που πρεπει να κανω... :O

 

Και επισκέψου και το πολύ καλό ελληνικό blog του nomedor

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την εξωτερική κάρτα μνήμης:

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις (Menu -> Ρυθμίσεις) -> Εφαρμογές -> Διαχείριση Εφαρμογών -> Στην κάρτα SD (πάνω πάνω)

 

Ωραίος!!!Σε ευχαριστώ....υπάρχει κάποια Must εφαρμογή να μου προτείνετε???

 

Κάτι ακόμα,όταν ανοίγω το Bluetooth μετά από λίγο ο άλλος δεν μπορεί να με βρεί γιατί η συσκευή μπαίνει μόνη της σε κρυφή....υπάρχει τρόπος να λύσουμε αυτό το πρόβλημα?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

Εχω HBOOT-0.93.0001

MICROP-031d

TOUCH PANEL-SYNW0101

RADIO-5.11.05.27

 

Διαβασα ότι : Do NOT root / unbrand or downgrade phones with SLCD Display or HBOOT 0.93 or 0.83

( παρολα αυτά δεν εχω SLCD αλλα HBOOT 0.93 :( )

 

Τι μπορώ να κάνω για να κάνω root τη συσκευη; Οτι και να κανω φαινεται να μη λειτουργει

Προσπαθησα να κανω s-off με τον guide αλλα τπτ . Ουτε το unrevocked δουλευει..

 

Καποιος να βοηθησει plz?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά

Επειδή κυκλοφόρησε κ άλλος ιός για android ονόματι Geinimi μήπως είναι αναγκαία η χρήση antivirus σιγά σιγά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά

Επειδή κυκλοφόρησε κ άλλος ιός για android ονόματι Geinimi μήπως είναι αναγκαία η χρήση antivirus σιγά σιγά?

Φίλε μου δώσε μερικές πληροφορίες γι' αυτό που αναφέρεις. Τι ιός είναι, πως κολλάει κάποιος, κ.τ.λ.

Αν και μου φαίνεται πολύ δύσκολο κάτι τέτοιο. Άντε να φτιάξει κάποιος κάτι αντίστοιχο σαν τα trojan & worms. Ολοκληρωμένο ιό σε android μου φαίνεται πολύ δύσκολο.

Δεν είμαι ποτέ απόλυτος φυσικά. Απλές υποθέσεις κάνω σύμφωνα με τους γνώσεις που έχω πάνω στα λειτουργικά συστήματα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά παιδιά.

 

Κάτοχος κι εγώ του Desire εδώ και λίγες ημέρες και προσπαθώ να εξοικειωθώ με ένα διαφορετικό του Symbian λειτουργικού.

Απ'ότι κατάλαβα από τα post δεν νοείται κάτοχος Adroid κινητού χωρίς να "παίξει" με διάφορες ROM.

 

Θα γίνει και αυτό αλλά σιγά σιγά.

 

Ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

1) Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να ψάχνει σε όλα τα πεδία των επαφών? Εννοώ ακόμα και στα notes της όποιας επαφής. Όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι στο market.

 

2) Επειδή έχω δει τρελλή κατανάλωση μπαταρίας, υπάρχει κάποιος τρόπος έτσι όπως είναι τώρα το κινητό unrooted, είτε μέσω εφαρμογής είτε κάτι άλλο που να κρατάει περισσότερο?

Είναι πολύ σπαστικό να το φορτίζω κάθε βράδυ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Για το (1) βρήκα το Power Search και κάνει ακριβώς αυτό που έψαχνα.

 

Μήπως ξέρει κάποιος κάτι για το (2)?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα το πω άλλα εγώ δεν δίνω και πολύ σημασία σε τέτοια άρθρα.

Το σχόλιο μου δεν έχει να κάνει φυσικά με την απάντηση σου. Εσύ πολύ καλά έκανες και μας το ανέφερες και σε ευχαριστούμε.

 

Από εκεί και πέρα να ξέρετε ότι οι εταιρείες που φτιάχνουν εφαρμογές antivirus θέλουν και αυτές να κερδίσουν το μερίδιο τους στην αγορά εφαρμογών. Με κάτι τέτοια άρθρα ανεβάζουν και τις πωλήσεις τους. Και είναι πολλοί που θα τρέξουν να αγοράσουν κάποια από αυτές.

Να αναφέρω επίσης ότι αν κάποιος δεν έχει κάνει root το τηλέφωνο του, δεν φοβάται από τέτοια, για τον πολύ απλό λόγο ότι καμία εφαρμογή δεν μπορεί να αποκτήσει φουλ δικαιώματα (δικαιώματα διαχειριστή) στο σύστημα του κινητού του, οπότε δεν τίθεται θέμα κάποιος ιός να μπορεί να κάνει κάτι.

 

Εγώ προσωπικά εφόσον δεν είχα ποτε πρόβλημα σε κανένα windows mobile κινητό μου όλα αυτά τα δέκα χρόνια, δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα ανησυχίας στο android.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι προφιλ να φτιαξω στο set cpu ωστε να εχω λιγοτερη καταναλωση μπαταριας? Εχω desire με leedroid 2.3c.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι προφιλ να φτιαξω στο set cpu ωστε να εχω λιγοτερη καταναλωση μπαταριας? Εχω desire με leedroid 2.3c.

 

Governor : Powersave

Max: 245000

Min: 245000

 

Αλλά θα σέρνεται το κινητό :ΡΡ

 

Εντάξει, πλάκα κάνω. Δεν υπάρχει κάποιο ιδανικό προφίλ για να εξοικονομήσεις μπαταρία. Γενικά αν έχεις governor powersave γλιτώνεις λίγο από εκεί.. αν σου κολλάει το βάζεις στο ondemand.. τα υπόλοιπα είναι πιό power hungry.

 

Δοκίμασε επίσης να βάλεις το κινητό να ρίχνει το max σε 245000 όταν κλείνεις την οθόνη.

 

Πρόταση μου.. βάλτο στο performance, κάντου και ένα overclocking και απόλαυσε το κινητό σου! Απλά το φορτίζεις 1-2 φορές την μέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα το πω άλλα εγώ δεν δίνω και πολύ σημασία σε τέτοια άρθρα.

Το σχόλιο μου δεν έχει να κάνει φυσικά με την απάντηση σου. Εσύ πολύ καλά έκανες και μας το ανέφερες και σε ευχαριστούμε.

 

Από εκεί και πέρα να ξέρετε ότι οι εταιρείες που φτιάχνουν εφαρμογές antivirus θέλουν και αυτές να κερδίσουν το μερίδιο τους στην αγορά εφαρμογών. Με κάτι τέτοια άρθρα ανεβάζουν και τις πωλήσεις τους. Και είναι πολλοί που θα τρέξουν να αγοράσουν κάποια από αυτές.

Να αναφέρω επίσης ότι αν κάποιος δεν έχει κάνει root το τηλέφωνο του, δεν φοβάται από τέτοια, για τον πολύ απλό λόγο ότι καμία εφαρμογή δεν μπορεί να αποκτήσει φουλ δικαιώματα (δικαιώματα διαχειριστή) στο σύστημα του κινητού του, οπότε δεν τίθεται θέμα κάποιος ιός να μπορεί να κάνει κάτι.

 

Εγώ προσωπικά εφόσον δεν είχα ποτε πρόβλημα σε κανένα windows mobile κινητό μου όλα αυτά τα δέκα χρόνια, δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα ανησυχίας στο android.

 

Πραγματικά είναι προσπάθεια να τρομοκρατήσουν τον κόσμο.

 

Ακόμη και root να είσαι, το superuser σε ρώτα αν θα δώσει τα απαραίτητα δικαιώματα σε οποία εφαρμογή τα ζητάει. Εάν κάποιος είναι τόσο απρόσεκτος ας αγοράσει antivirus, του αξίζει!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...