Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- παιρνεις ενα nadroid backup για λογους ασφαλειας

- πετας χυμα το .zip μεσα στη καρτα σου

- το τρεχεις μεσω clockmod

- εισαι ετοιμος, δεν εχεις χασει τιποτε!

 

Ευχαριστω.το περασα απο πανω και ολα οκ εκτος απο το addfree αλλα ο leedroid λεει οτι σε καποιους δεν δουλευει :(

HTC DESIRE AMOLED

DHD BAADNWZ V1.8 ROM

32.54.00.32U_5.14.05.17 RADIO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστηχως δεν εγινε δουλεια .... Τον λογαριασμο τον εχω φτιάξει τον καινουργιο ..απλά δεν μπορεί να καταργήσει τον παλιό λογιαριασμό . Το market εξακολουθεί να ψάχνει για τον σβησμένο παλιό λογαριασμό . :wacko: (Οταν επιλέγω κατάργηση μου λέει ότι ... ο λαγαριασμός απαιτείται από ορισμένες εφαρμογές. Μπορέιται να τον καταργήσετε επαναφέροντας το τηλέφωνο στις εργοστασιακές προεπιλεγμένες τιμές (όλα τα πρωσοπικά δεδομένα θα διαγραφούν))

Να υποθέσω ότι χάνω τα πάντα ετσι ..προγράμματα επαφες ρυθμίσεις ?

 

Καμια άλλη ιδέα ?

 

Αν πας στην εφαρμογή μάρκετ και κάνεις εκαθάριση δεδομένων και διαγραφή προσωρινής μνήμης;.

Κάνε πρώτα το πρώτο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,

εχετε να προτεινετε καποιο καλο screen protector,πηρα ενα της νορτονλαιν αλλα η οθονη δειχνει χαλια ,κανει pixeliasmata και εχει χαλια αφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από πολλούς πειραματισμούς έχω ένα desire το οποίο κάνει συνεχώς reboot στην πρώτη λευκη οθόνη. Ξέρει κανείς καμιά rom συγκεκριμένη για να το επαναφέρω? Δοκίμασα πάρα πολλές και σε όλες παίρνω το ίδιο error -> 140.

Δεν είναι branded.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από πολλούς πειραματισμούς έχω ένα desire το οποίο κάνει συνεχώς reboot στην πρώτη λευκη οθόνη. Ξέρει κανείς καμιά rom συγκεκριμένη για να το επαναφέρω? Δοκίμασα πάρα πολλές και σε όλες παίρνω το ίδιο error -> 140.

Δεν είναι branded.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ξακίνα από τα βασικά πρώτα:

1. Είσαι rooted?

2. Έχεις S-ON ή S-OFF?

3. Τι recovery έχεις?

4. Ποιά rom έβαλες τελευταία?

και βλέπουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

kαλησπέρα παιδιά! Έχουμε καταλήξει στο ποιά είναι η καλύτερη DHD Rom..?

Η Reflex που αναφέρατε πριν έχει κάποιο overclock by default? γιατί με τα specs δεν τα πάω και πολύ καλα αν και τα διάβασα :p

επίσης τι σημαίνει η προειδοποίηση "toggle verification off before flashing" που λέει στη badnews

και τί είναι deodexed rom? κάπου το διάβασα αλλά δεν κατάλαβα και πολύ καλα..

 

Τέλος, ξέρει κάποιος να μου πει τί μπορώ να κάνω restore με titanium backup? μόνο user data ή και τα πράσινα system data? τώρα έχω τη stock 2.29 rooted teppic.. Μάλλον μόνο τα user φαντάζομαι οπότε πρέπει να κατεβάσω αλλα apps για μηνύματα και calllog

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ξακίνα από τα βασικά πρώτα:

1. Είσαι rooted?

2. Έχεις S-ON ή S-OFF?

3. Τι recovery έχεις?

4. Ποιά rom έβαλες τελευταία?

και βλέπουμε...

 

Είναι rooted χωρίς sd card πια....

Τελευταία ρομ το upgrade της htc...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χωρίς sd card?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεις τώρα...έγινε format.

 

Υποθέτω ότι μπορείς να μπεις όμως στο recovery ε;

Αν ναι βάλε την κάρτα στο κινητό,μπες recovery και μετά πάτα USB mount.

Πέτα μέσα μια ρομ και φλάσαρέ την!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι μπορείς να μπεις όμως στο recovery ε;

Αν ναι βάλε την κάρτα στο κινητό,μπες recovery και μετά πάτα USB mount.

Πέτα μέσα μια ρομ και φλάσαρέ την!

 

USB mount? από που?

Link to comment
Share on other sites

Recovery μπορείς να μπεις; Αν ναι υπάρχει τέτοια επιλογή μέσα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Recovery μπορείς να μπεις; Αν ναι υπάρχει τέτοια επιλογή μέσα.

 

Δεν υπάρχει,μόνο στο θαυμαστικό μπορώ να κάνω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πάιζει SLCD brick.Καλό διάβασμα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=831734

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι rooted χωρίς sd card πια....

Τελευταία ρομ το upgrade της htc...

 

Τι εννοείς χωρίς SD card? Δοκίμασε να ακολουθήσεις τον οδηγό του Θάνου στη πρώτη σελίδα αλλά με το RUU που έχεις ήδη, μην κατεβάσεις την έκδοση που λέει ο Θάνος και πες μας τι έγινε.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

kαλησπέρα παιδιά! Έχουμε καταλήξει στο ποιά είναι η καλύτερη DHD Rom..?

Η Reflex που αναφέρατε πριν έχει κάποιο overclock by default? γιατί με τα specs δεν τα πάω και πολύ καλα αν και τα διάβασα :p

επίσης τι σημαίνει η προειδοποίηση "toggle verification off before flashing" που λέει στη badnews

και τί είναι deodexed rom? κάπου το διάβασα αλλά δεν κατάλαβα και πολύ καλα..

 

Τέλος, ξέρει κάποιος να μου πει τί μπορώ να κάνω restore με titanium backup? μόνο user data ή και τα πράσινα system data? τώρα έχω τη stock 2.29 rooted teppic.. Μάλλον μόνο τα user φαντάζομαι οπότε πρέπει να κατεβάσω αλλα apps για μηνύματα και calllog

 

Βασικά όλες οι HD Rom είναι πάνω κάτω ίδιες, μην περιμένεις να δεις διάφορες.

Όσο για το titanium γνώμη μου είναι να πας στα φίλτρα κ να τσεκάρεις να δείχνει μόνο τις εφαρμογές χρήστη κ να τις κανείς backup μαζί με τα αρχεία τους, έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by Nikos_s3

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Μια ερώτηση γιατι έχω μπλεχτεί!

Εβαλα leedroid για πρωτη φορα (τη νεα εκδοση 2.3) την a2sd+ εκδοση αφου βεβαια ειχα φτιαξει ext 512mb στην sd card.

Μια χαρα ολα, απο το quick system info βλεπω τη storage που εχω για sd card, για a2sd και για internal φυσικα.

Αλλα! Βαζω το igo και ενω περιμενα να μειωθει η a2sd μνημη, παει και μειωνεται η internal μνημη! Αν ειναι ετσι τοτε τι νοημα εχει το a2sd+ ? Πρεπει κατι να κανω για να μεταφερω το igo πχ απ την εσωτερικη μνημη στην a2sd μνημη;;;;

Το προβλημα μου δεν ειναι το igo συγκεκριμενα, ειναι οτι απλα αγχωνομαι μηπως εχω κανει καποια πατατια και αυτο δεν επρεπε να συμβαινει..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων τους masters :) γιατι εχω μπλεχτει...

Δημητρης

Edited by dpanop
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Μια ερώτηση γιατι έχω μπλεχτεί!

Εβαλα leedroid για πρωτη φορα (τη νεα εκδοση 2.3) την a2sd+ εκδοση αφου βεβαια ειχα φτιαξει ext 512mb στην sd card.

Μια χαρα ολα, απο το quick system info βλεπω τη storage που εχω για sd card, για a2sd και για internal φυσικα.

Αλλα! Βαζω το igo και ενω περιμενα να μειωθει η a2sd μνημη, παει και μειωνεται η internal μνημη! Αν ειναι ετσι τοτε τι νοημα εχει το a2sd+ ? Πρεπει κατι να κανω για να μεταφερω το igo πχ απ την εσωτερικη μνημη στην a2sd μνημη;;;;

Το προβλημα μου δεν ειναι το igo συγκεκριμενα, ειναι οτι απλα αγχωνομαι μηπως εχω κανει καποια πατατια και αυτο δεν επρεπε να συμβαινει..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων τους "ειδικοτερους απο μενα!" γιατι εχω μπλεχτει...

Δημητρης

 

menu-->settings-->applications-->manage applications-->πατα την app Που θες και στο καινουργιο παραθυρο move to sd card

 

νομίζω αυτό θες

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

menu-->settings-->applications-->manage applications-->πατα την app Που θες και στο καινουργιο παραθυρο move to sd card

 

νομίζω αυτό θες

 

nope... το igo συγκεκριμενα ειτε το κανω αυτο ειτε οχι παλι το ιδιο κανει... μεταφερονται μονο 300 kb και τα αλλα παραμενουν...

Link to comment
Share on other sites

nope... το igo συγκεκριμενα ειτε το κανω αυτο ειτε οχι παλι το ιδιο κανει... μεταφερονται μονο 300 kb και τα αλλα παραμενουν...

 

Μην ανησυχείς δεν είναι παράλογο, εξαρτάται καθε φορά από τι αποτελείται η εφαρμογή. Θα δεις διαφορα στη χωρητικότητα οταν εγκαταστήσεις σιγά σιγά περισσότερες εφαρμογές. Ενοείται πως πρέπει ΟΛΕΣ τις εφαρμογες σου να τις κάνεις move to phone καιι οχι στην SD card. Το νόημα είναι άλλωστε όταν συνδέεις το κιν με το pc να εχεις πρόσβαση σε ολα τα apps. To data2ext χρησιμοποιείται για μεγαλύτερη εξοικονόμιση αλλά απ οτι δαιβάζω είναι πολύ λιγοτερο stable-γρήγορο..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί rom του HD να μου πει αν στο All Apps υπάρχει shortcut του ShareApps;

Ενώ στο system/app υπάρχει το Appsharing.apk, το shortcut δεν το βρίσκω !!!

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς δεν είναι παράλογο, εξαρτάται καθε φορά από τι αποτελείται η εφαρμογή. Θα δεις διαφορα στη χωρητικότητα οταν εγκαταστήσεις σιγά σιγά περισσότερες εφαρμογές. Ενοείται πως πρέπει ΟΛΕΣ τις εφαρμογες σου να τις κάνεις move to phone καιι οχι στην SD card. Το νόημα είναι άλλωστε όταν συνδέεις το κιν με το pc να εχεις πρόσβαση σε ολα τα apps. To data2ext χρησιμοποιείται για μεγαλύτερη εξοικονόμιση αλλά απ οτι δαιβάζω είναι πολύ λιγοτερο stable-γρήγορο..

 

Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση!

 

Προτεινεις δηλ πχ να βαλω και το apps2sd froyo και να ορισω ως default για εγκαταστασεις την εσωτερικη μνημη αποκλειστικα ή να το αποφυγω και να κανω μια μια τις εφαρμογες move to phone αφου εγκατασταθουν;

 

Δ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση!

 

Προτεινεις δηλ πχ να βαλω και το apps2sd froyo και να ορισω ως default για εγκαταστασεις την εσωτερικη μνημη αποκλειστικα ή να το αποφυγω και να κανω μια μια τις εφαρμογες move to phone αφου εγκατασταθουν;

 

Δ.

βασικα δε θα κανεις τιποτα! εφοσον εχεις ext partition και η ρομ που εβαλες εχει ενσωματωμενη τη δυνατοτητα, δεν εχεις παρα να εγκαθιστας εφαρμογες σιγα σιγα. μετα απο καποιες εφαρμογες να κοιταξεις το quick system info να δεις παλι τι λεει. σιγουρα καποιο χωρο θα τρωει απο τη μνημη αλλα μην ανησυχεις.

 

εγω εχω 90 εφαρμογες και εχω ακομα 48ΜΒ ελευθερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,

εχετε να προτεινετε καποιο καλο screen protector,πηρα ενα της νορτονλαιν αλλα η οθονη δειχνει χαλια ,κανει pixeliasmata και εχει χαλια αφη.

 

Εγω οταν το πηρα, ειχε τη Brando πανω, και ταιριαζει τελεια, ουτε εμποδιζει στην αισθηση, και οταν το βλεπεις πρωτη φορα δεν καταλαβαινεις οτι εχει screen protector.

 

Ενοείται πως πρέπει ΟΛΕΣ τις εφαρμογες σου να τις κάνεις move to phone καιι οχι στην SD card. Το νόημα είναι άλλωστε όταν συνδέεις το κιν με το pc να εχεις πρόσβαση σε ολα τα apps. To data2ext χρησιμοποιείται για μεγαλύτερη εξοικονόμιση αλλά απ οτι δαιβάζω είναι πολύ λιγοτερο stable-γρήγορο..

 

Τι εννοεις move to phone? Εγω απο τοτε που φλασαρα τη LeedDroid αφηνα ολες οι εφαρμογες να αποθηκευονται μονες, δεν αλλαξα καποια.

 

Σημερα μου εβγαλε μηνυμα οτι γεμισε η μνημη με 170 εφαρμογες και παιχνιδια, εχω a2sd+ κανονικα, και αναγκαστικα να σβησω κανα 2-3 μεγαλα παιχνιδια.

το titanium backup λεει: internal 17,7mb free, και SD card (a2sd) 41,4mb free.

Και τωρα σκεφτομαι για data2ext ή data2sd, αν γνωριζει καποιος αν εχει βγει κανενας αξιοπιστος και ευκολος τροπος.....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...