Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω ξαναρωτησει αλλα κανενας δεν μ απαντησε..... τα συμβολα "<", ">".....και καποια αλλα δεν μπορω να τα βρω κατα την πληκτρολογηση....ξερετε τι πρεπει να κανω για να τ βρω?
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις βιντεοκλήση αρχηγέ μου χρειάζεται να έχει το κινητό και δεύτερη κάμερα.

 

νομιζα οτι η μια απο τισ 2 τρυπουλες που εχει στην οθονη πανω αριστερα ηταν καμερα:X

Link to comment
Share on other sites

παιδια για οσους ειμαστε branded και δεν μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση , αποτι εμαθα πρεπει να κανουμε debrand.. Δεν εννοω την διαδικασια που αγοραζουμε εναν κωδικο που τον παταμε στην αρχη για να ξεκλειδωσει η συσκευη και να χρησιμοποιησουμε ελληνικη sim..

Εννοω debrand οπου χανεται τελειως το λογισμικο της εταιριας (orange uk στην περιπτωση μου)..

Γνωριζει καποιος πως γινετε αυτη η διαδικασια του debrand ??

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ξαναρωτησει αλλα κανενας δεν μ απαντησε..... τα συμβολα "<", ">".....και καποια αλλα δεν μπορω να τα βρω κατα την πληκτρολογηση....ξερετε τι πρεπει να κανω για να τ βρω?

 

Θα πατάς το αριθμητικό πληκτρολόγιο, κατά την πληκτρολόγηση μηνύματος και μετά θα πατάς το "1/2". Στο πληκτρολόγιο 2/2 έχει επιπλέον σύμβολα...

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ξαναρωτησει αλλα κανενας δεν μ απαντησε..... τα συμβολα "<", ">".....και καποια αλλα δεν μπορω να τα βρω κατα την πληκτρολογηση....ξερετε τι πρεπει να κανω για να τ βρω?

 

φιλε μου εκει που γραφεις κατω δεξια εχει ενα κουμπακι που αλλαζει το πληκτρολογιο απο γραμματα σε αριθμους(12# νομιζω γραφει) οταν το πατησεις αυτο μετα κατω αριστερα εχει ενα κουμπι που γραφει 1/2...αν το πατησεις θα εμφανιστουν και τα υπολοιπα συμβολα...

μπορω καπως να επαναφερω την sd στην αρχικη της κατασταση? δλδ να σβηστουν ολα τα αρχεια που εχω περασει εγω...τι ειναι τα thumbnails?

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις βιντεοκλήση αρχηγέ μου χρειάζεται να έχει το κινητό και δεύτερη κάμερα.

 

Βιντεοκλήση γίνεται και με την κανονικη κάμερα το 'χω δοκιμάσει με το fring.

Link to comment
Share on other sites

frafra και alexvag 1000 thanks!δεν το ειχα παρατρησει και εψαχνα τοσες μερες να βρω λυση μεσα αποτις ρυθμισεις..!
Link to comment
Share on other sites

και ενας φιλος το πηρε απο γερμανο και χτες του δειξα πως να κανει update. με πηρε σημερα και μου πε οτι δεν του κανει...δεν ξερω τι γινεται!!!!

 

 

Και εγώ απο Γερμανό το πήρα το ρούταρα και γι'αυτό δεν μπορούσα να πάρω την αναβάθμηση αρχικά αλλά περνόντας την γνήσια rom από πάνω πήρα κανονικά και το Froyo!

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δε δουλευει η δονηση στα μηνυματα..μου χει σπασει τα νευρα, δεν ξερω τι γινεται. froyo sense εχω djdroid 1.1. πριν ειχα αλλη. δεν εχω καμια περιεργη εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Όλοι με original froyo unrooted είστε;

Δε μπορώ να βρω ρομ αντάξια της defrost 2.4d

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση! Πως μπορώ όταν θέλω να πάρω τηλ να κάνει αναζήτηση με ελληνικά γράμματα και όχι με αγγλικά? Κάτω απ'τα νούμερα έχω μόνο τα αγγλικά. Αλλάζει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση! Πως μπορώ όταν θέλω να πάρω τηλ να κάνει αναζήτηση με ελληνικά γράμματα και όχι με αγγλικά? Κάτω απ'τα νούμερα έχω μόνο τα αγγλικά. Αλλάζει αυτό?

 

κανε την αναζητηση με την εφαρμογη ''Αναζητηση επαφης'', την εχεις στις εφαρμογες σου και ΟΧΙ με την κλασικη αναζήτηση μεσα απο το ''τηλέφωνο''

Link to comment
Share on other sites

Όλοι με original froyo unrooted είστε;

Δε μπορώ να βρω ρομ αντάξια της defrost 2.4d

οχι, εγω ειμαι με αυτη που γραφω απο πανω, αλλα οσες stock froyo δοκιμασα μαζι με defrost ηταν πιο αργες απο οσες froyo sense δοκιμασα, οσο παραδοξο κι αν ακουγεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δύο γρήγορες ερωτήσεις γιατί ψήνομαι να δώσω το HD2, υπάρχει πρόγραμμα συγχρονισμού με Outlook στη συσκευασία; Επίσης, πρόγραμμα αντίστοιχο του NoData των WinMobile να μη μπαίνει σε data με τίποτα αλλά να αφήνει τα mms; Τέλος, αν το πάρω, να το αναβαθμίσω αμέσως ή όχι;
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

finn την OD την εχεις δοκιμασει; την βρισκω εξαιρετικη ειδικα στην version 2.2,ειχα δοκιμασει defrost αλλα καταληξα σε OD

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δε δουλευει η δονηση στα μηνυματα..μου χει σπασει τα νευρα, δεν ξερω τι γινεται. froyo sense εχω djdroid 1.1. πριν ειχα αλλη. δεν εχω καμια περιεργη εφαρμογη.

Την έχεις τσεκάρει?

Η δόνηση στα μηνύματα και γενικά στα notification είναι πονεμένη ιστορία.

Η επιλογή της δόνησης πρέπει να είναι πάντα τσεκαρισμένη. Το θέμα είναι όμως να δουλεύει μόνο όταν έχουμε επιλέξει δόνηση για τις εισερχόμενες κλήσεις.

Αυτό το πετυχαίνεις με την εφαρμογή quick settings.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Μια βοηθεια γιατι δεν καταλαβαινω τι γινεται.

Εχς το desire αγορασμενο απο carphone warehouse Αγγλια.

Η συσκευη δεν ειναι branded. Ετσι μου ειπαν στο καταστημα οταν το πειρα. Και εγς δηλαδη δεν βλεπω να ειναι branded η συσκευη εκτος και αν το λεει καπου και δεν το εχω παρει χαμπαρι.

 

Με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω το update. Οταν παταω check for update μου εμφανιζει μυνημα οτι το τηλ ειναι up to date.

 

Του εκανα και reset ακομα μπας και.. αλλα τιποτα.

 

Καποια βοηθεια καποιος??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα..Παω να μπω στο ιντερνετ κ μου λεει «Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Internet (διαδικασια com.android.browser).Προσπαθηστε ξανα.»

Το εκλεισα 2 φορες κ παλι το ιδιο μου βγαζει..Τι να κανω?Ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάλι δεν βλέπω ουσιαστική διαφορά στην gallery σχεδόν το ίδιο έχει μείνει, τώρα με τον browser εμένα μου δίνει την αίσθηση ότι είναι ποιο γρήγορο και το είδα ανοίγοντας διαφορα site.

(Η συσκευή μου δεν είναι root).

Επίσης κάτι σου μου άρεσε, κρατώντας το home πριν έδειχνε τα 6 τελευταία προγράμματα τώρα δείχνει 8. ;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα avi file,1920x1080 να παιξει στον rockplayer....και ειχε τρελο κολλημα.....εχει συμμβει κατι παρομοιο σε σας?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ενα avi file,1920x1080 να παιξει στον rockplayer....και ειχε τρελο κολλημα.....εχει συμμβει κατι παρομοιο σε σας?

 

Με τέτοια ανάλυση θέλει κάρτα γραφικών.

Είμαι σίγουρος ότι θα κολλάει και σε υπολογιστή τριετίας, πόσο μάλλον σε κινητό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δύο γρήγορες ερωτήσεις γιατί ψήνομαι να δώσω το HD2, υπάρχει πρόγραμμα συγχρονισμού με Outlook στη συσκευασία; Επίσης, πρόγραμμα αντίστοιχο του NoData των WinMobile να μη μπαίνει σε data με τίποτα αλλά να αφήνει τα mms; Τέλος, αν το πάρω, να το αναβαθμίσω αμέσως ή όχι;

 

1. εχει αναλυτικες οδηγιες πως να το κανεις. η διαφορα ειναι οτι δε το εχει σε cd αλλα το εχει περασμενο στην sd card. κουμπονεις το κιν στο λαπτοπ και ολα γινονται με ενα next

2. nodata ειχα στο ομνια, απαραιτητο μπορω να πω. εδω ομως δε χρειαζεται. στο στησιμο του τηλ στην αρχη σε ρωταει πως θες να δουλευεις ιντερνετ -κατεβασμα/wifi ή μονο wifi , οποτε επιλεγεις το δευτερο και τελειωσε οριστικα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...