Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλυτερη διαχειρηση εχει σιγουρα..

 

για μενα οι σημαντικοτερες προσθηκες ειναι η μετακινηση εφαρμογων στην sd, το wifi tethering και ο αριστος φακος :D

+1

 

εκανα πατατα κ εσβησα ολη την δευτερη καρτελα προς τα δεξια με τα προσωπα τηλεφωνα(φιλοι)πως την επαναφερω ξανα??ουφ μονο για συμπιαν ειμαι τελικα!!πολυ κουραστικο κ το ανδροιδ μου φενεται..ευχαρηστω προκαταβολικα. Α!κ κατι ακομη γυρισα το τηλ σε gsm ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να με χρεωσει στο ιντερνετ ισχυει αυτο ?8ελω να μπαινω μονο με wi-fi.

 

α) Πατάς το + στο κάτω μέρος -> Στοιχείο ελέγχου παραθύρου -> Πρόσωπα

β) Όχι. Είναι άσχετο το ένα με το άλλο. Πηγαίνοντας από GSM σε 3G και αντίστροφα αλλάζεις χοντρικά την "ταχύτητα" με την οποία του επιτρέπεις να κατεβάζει. Όχι το ΑΝ θα κατεβάζει. Για να κλείσεις το κατέβασμα δεδομένων από το δίκτυο: Μενού -> Ρυθμίσεις -> Ασ'υρματα Δίκτυα και ξετσεκάρεις το "Δίκτυο Κινητής τηλεφωνίας". Άλλος τρόπος είναι πατώντας παρατεταμένα το Power Button στην οθόνη που σου εμφανίζει πατάς το "Δίκτυο Κινητηής" και το απενεργοποιεί.

 

Μην απογοητεύεσαι. Το λειτουργικό είναι πολύ εύκολο. Προσαρμογή θέλει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

!πολυ κουραστικο κ το ανδροιδ μου φενεται..ευχαρηστω προκαταβολικα. Α!κ κατι ακομη γυρισα το τηλ σε gsm ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να με χρεωσει στο ιντερνετ ισχυει αυτο ?8ελω να μπαινω μονο με wi-fi.

 

Θέμα προσαρμογής είναι.Είναι απ' τα πιο εύχρηστα και λειτουργικά λογισμικά.

 

Όχι δεν ισχύει αυτό.Κανονικά θα συνδέεται κι έτσι.

 

Ρυθμίσεις>Ασύρματα δίκτυα>Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (uncheck)

 

Mπορείς να το βάλεις και σε widget.

 

 

Εdit: με πρόλαβαν :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσον αφορά το widget του καιρού θα επανέλθω με την εξής παρατήρηση:

Μετά από κάποια ώρα (πιθανόν σε κάποιο εσωτερικό refresh μνήμης) δείχνει να ξαναφορτώνει όλες τις καρτέλες του Sense. Αν δηλαδή πάω από την αρχική στα πρόσωπα βλέπω για δευτερόλεπτα το "φόρτωση" όπως μετά από επανεκκίνηση. Όταν το κάνει αυτό, φορτώνουν όλες οι καρτέλες κανονικά πλην του καιρού. Εκεί μένει το απόλυτο κενό. Για να δουλέψει θέλει να βγάλεις και να ξαναβάλεις το widget. Μετά δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Αν ξανακάνει φόρτωση στις κατέλες τότε το ξαναπαρουσιάζει. Τώρα θα προσπαθήσω να τσεκάρω υπό ποιές συνθήκες κάνει refresh το sense. Υποθέτω ότι σχετίζεται με τη μνήμη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ενω με τη φωτογραφια δεν εχω προβλημα με το βιντεο δεν εχω καταφερει ακομη να τραβηξω..λλολλ τι στο καλο τοσο δυσκολο ειναι?δεν ειναι τησ ιδιας λογικης με τις φωτο??πιεζουμε κ λογικα αρχιζει να γραφει κ τρεχει κ ο χρονος επανω ετσι δεν ειναι?αν ειναι ετσι γιατι εμενα δεν δουλευει??το πιεζω κ δεν αρχιζει ποτε να γραφει..επισης γιατι δεν μπορουν να μου στηλουν με blutouth ?ευχαρηστω προκαταβολικα. Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λειτουργεί. Είσαι σίγουρος ότι το πατάς κανονικά? Μόλις το πετάς μετά από 2 δευτερόλεπτα αρχίζει να μετρά ο χρόνος.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη η νέα έκδοση της ROM μου, για το desire!!!

 

Roufianos.com Desire V2

 

 

SUPER SUPER FAST

 

ROOTED | A2SD+ | Full Deodoxed | Optimize Ram |

 

 

 

http://3.bp.blogspot.com/_xvQ-TLP7MME/TEmMDcvSigI/AAAAAAAAAMY/umFVDNaLhfw/s320/snapshot.png

 

 

Special Thanks to 42turkeys,AdamG and iftm

 

Requirements:

 

 

  • For a best running of rom should do a Wipe Factory Reset and wipe at ext partirion
  • After the 1st boot make a reboot ITS IMPORTANT (before start installing your apps)

Not required:

 

  • Partition ext2/3/4 wiped (for APP2SD, IF YOU LIKE THE 2.2 A2SD DONT CREATE EXT PARTITION)

 

What you Get:

  • Based on the iftm rom
  • Optimized *.APKs
  • APP2SD (require partition ext) thanks to AdamG (if you think that your desire is slow, maybe thats the error... you haven't ext3 partition)

  • Very fast, Clean & stable
  • Optimizations RAM and active sysctl.conf
  • Added Gallery 3D Nexus One
  • Added Launcher2 original FroYo
  • Added HTC_IME
  • Added HTC_CIME (Chineese IME)
  • WiFi N
  • Deodexed
  • Home switcher (to change the launcher between Sense and Launcer2)
  • ES File Explorer
  • Root Explorer
  • Spare Parts

  • Added Adobe Showcase
  • Supported Languages: Greek, English, Chinese, Arabic, Czech, German, Espanol, French, Italian, Dutch, Polish, Russian, Norwegian, Japanese, Korean, Swedish, Danish, Portuguese, Finnish.

Installation:

-Enter to recovery, do a Wipe Factory reset, Wipe Cache, Wipe Dalvik, format/wipe partition Ext2/3/4.

-Flash my ROM (REQUIRES THE LASTEST RADIO IMAGE, See Requirements)

-Run rom (First time takes some time to run)

 

Download: DOWNLOAD LINK HERE

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς πρόβλημα με την ταχύτητα των φωτογραφιών αντιμετωπίζει; η επειδή εχω εγώ πολλές αργεί να τις βγάλει; πριν την αναβάθμιση πήγαιναν σφαίρα. Τώρα εχω θέμα.....

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Τώρα με την αναβάθμιση σε froyo ξέρετε ποσά παράθυρα ανοίγουν στον browser? πριν άνοιγαν μόνο 4!!! Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέερα σε ολους,

Έκανα την αναβάθμιση κανονικά αλλά δεν βλέπω καμία απο τις αισθητικές αλλαγές που διαβάζω στα forums. Δηλαδή ενώ τα νέα features υπάρχουν κανονικά, δεν έγινε καμία αλλαγή στην home screen ούτε και πουθενά αλλού. Απ ότι διαβάζω υπάρχουν αλλαγές στην κάμερα, στην γκαλερί στον music player κτλ.....εγω τα βλέπω όλα ακριβώς όπως πριν.......

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα μετα την αναβαθμιση, η κριτική μου θα σταθεί στο 720p της κάμερας. Στην ουσία είναι για να χουμε να λέμε 720p που είναι και της μόδας... γιατί κατα τα άλλα ούτε 720p μοιάζει και το χαμηλότατο frame rate ακυρώνει τα πάντα.

 

Χίλιες φορές να βελτίωναν απλά ποιοτικώς το 800χ480 παρά να δώσουν ενα αχρηστο 720p...

 

Κατα τα άλλα οι εντυπώσεις παραμένουν καλές...

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμηση δεν εχω καταφερει να μου δουλεψει gps προγραμμα ..

Ειχα το sygic 10 ... δεν τρεχει καν .

Ειχα το Ndrive και τωρα ενω ξεκιναει ... δεν βρισκει gps στιγμα ..( το εχω καν α20 λεπτο και ακομα δεν βρικε σημα ) .

Υποψιν οτι το gps test βρισκει κανονικα 9 δορυφορους και κανει use και τους 9 .

..............

 

Μπορω να το γυρισω οπως ήταν πριν ? Αν γινετε ας μου πειτε τον τροπο παρακαλω ...

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την app 2 sd για να μεταφερω εφαρμογες απο το κινητο στην sd , αλλα μαλλον λιγες εφαρμογες μου βρηκε και μετεφερα και δεν ξερω σε ποιο σημειο της sd τις πηγε.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,προσπαθώ απο χθές να κάνω το update αλλα συνεχίζει να μου λέει οτι δεν υπάρχουν ενημερώσεις.Το κινητό το πήρα πριν 3 μέρες απο Vodafone και δεν το έχω πειράξει.Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,προσπαθώ απο χθές να κάνω το update αλλα συνεχίζει να μου λέει οτι δεν υπάρχουν ενημερώσεις.Το κινητό το πήρα πριν 3 μέρες απο Vodafone και δεν το έχω πειράξει.Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Καλημέρα,

Έχουν πεί οτι η branded συσκευές θα καθυστερίσουν να πάρουν το update...Μήπως η συσκευή σου μιας και την πήρες απο Vodafone είναι branded; (Το πιο πιθανό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά την αναβάθμιση σε Froyo μου εμφανίστηκε και μια εφαρμογή Πλοήγηση (λέτε να υπήρχε και πρίν και να μην την είχα δει;). Ξέρει κανείς τι είναι αυτό; Μήπως είναι το Google navigation;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι το έχετε γράψει σίγουρα πιο πρίν αλλά για να μην ψάχνω υπάρχει τρόπος να μάθω αν είναι branded?Διάβαζα τόσο καιρό οτι τα Desire που φέρνει η Vodafone δεν είναι branded.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που απαιτεί σύνδεση με το διαδίκτυο το πιο πιθανό είναι πως πρόκειται για το google navigation όπως λες.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Είναι τελικά νόμος και για την HTC. Δεν υπάρχει περίπτωση να φτιάξουν κάτι χωρίς να χαλάσουν κάτι άλλο. Αυτό το ριμάδι τον συγχρονισμό των contacts με το το fb πόσο δύσκολο είναι να το φτιάξουν? Το έχουν σαν καμάρι τους το Sense αλλά δεν μπορούν να το κάνουν να δουλέψει με τίποτα. Τις φωτογραφίες των επαφών που είχε φωρτώσει όταν τις είχα κάνει asign με το fb πριν κανα 2μήνο τις ίδιες μου εμφανίζει άσχετα αν οι περισσότεροι τις έχουν αλλάξει 10 φορές από τότε. Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό? Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να διαχειριζεται τα Contacts και να τα συγχρονίζει χωρίς πρόβλημα? Επίσης όταν πάω σε μια επαφή και επιλέγω View Facebook profile μου κρασάρει και με πετάει έξω. Το άλλο τρελό είναι όταν ανοίγω την κάμερα. Πλεόν τα δείχνει όλα υπερφωτισμένα σαν να κεντράρω στον ήλιο.. :mad:
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες τελικα το εβαλα και εγω....σε πρωτη φαση να πω την αληθεια περιμενα πιο πολλα αλλα σιγα σιγα που σκαλιζω ανακαλυπτω τις μικροδιαφορες....δεν θυμαμαι τι ειχε ακριβως σε ολα τα μενου αλλα βρισκω καινουργια....εχω μια μικρη επιθυμια αν ειναι ευκολο για να το συμμαζεψουμε για αυτους που τα εχουν 400 και αυτους που δεν θυμουνται: γινεται να παραθεσουμε τι καουνουργιο μπηκε σε αυτη την αναβαθμιση.... ξεκιναω:

1.720p(γραφει video)

2.app2sd

3.wifi hotspot

4.ομορφοτερα εικονιδια(airplane mode,bluetooth,gps,hotspot,profile,ringtone,wi-fi)

5.app sharing(δινει σε καποιον κατι που εχω και δεν εχει αυτος)

 

(δεκτον οτι βρισκει ο καθενας....καθως και επιταγες!!!!!!χιχιχιχιχιχι)

Edited by re33m
Link to comment
Share on other sites

@re33m

Θα βρείς εδώ την σχετική πληροφόρηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279837

 

@vigilante

Δεν ξέρω αν απαιτεί σύνδεση στο δίκτυο, όταν το ξεκινάω ψάχνει να βρεί δορυφόρους. Προς το παρόν δεν έχω καταφέρει να το δώ να παίζει γιατί δεν έχει βρεί δορυφόρους!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο προβληματακι στην Froyo-εποχη.

Εχω το smooth calendar widget,ομως μου δειχνει μονο τα γενεθλια απο facebook

Ειχα για αυριο μια συναντηση περασμενη στο ημερολογιο

Παταω λοιπον ημερολογιο...και η συναντηση εχεο χαθει...

Ωραια λεω ας την ξαναπερασω...παταω τριτη(αυριο) ολα καλα....παταω προσθηκη συμβαντος...και εκει κουφαινομαι...βγαζει ενα μυνημα που λεει...δεν εχετε ημερολογια...δεν υπαρχει ημερολογιο:wacko:

Link to comment
Share on other sites

αφου συμπληρωσα μια μερα με το γιαουρτι εχω παρατηρησει 2 πραγματακια σχετικα με τον browser..

 

στη φορτωση σελιδων ειναι ακομα πιο γρηγορος (ισως να παιζει ρολο και η βελτιωση ληψης του wifi) ΟΜΩΣ το scrollαρισμα δεν το βρισκω το ιδιο smooth.. καπου ψιλοχανει σε σχεση με την 2.1 ρε γμτ...

 

το εχει διαπιστωσει κανεις αλλος ή ιδεα μου ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλουμε να τερματισουμε μια κλήση ο μόνος τροπος ειναι πατωντας στην οθώνη στο συγκεκριμένο σημείο?

Υπαρχει εφαρμογή ή κατι ωστε καποιο απο τα κανονικά κουμπιά (πχ optical trackbal) να τερματιζει κλησεις??

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλουμε να τερματισουμε μια κλήση ο μόνος τροπος ειναι πατωντας στην οθώνη στο συγκεκριμένο σημείο?

Υπαρχει εφαρμογή ή κατι ωστε καποιο απο τα κανονικά κουμπιά (πχ optical trackbal) να τερματιζει κλησεις??

 

Δυστυχως ουτε για αποδοχη , ουτε για τερματισμο , ουτε για απορριψη κλισης δεν γινεται με τα κατω κουμπια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω μια απορία στο συγχρονισμό. Υποτίθεται οτι πρόσθεσαν και τισ Ειδήσεις. Αλλά όταν πάω να το προσθέσω, το ποατάω και δεν κάνει τπτ. Ενώ στα υπόλοιπα, υπάρχει το τσεκαρισμένο πράσινο σηματάκι, οι ειδήσεις δεν παίρνουν χαμπάρι

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...