Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οοοουυυυυ... δεν βλεπεις... ολοι κανουν ουρα για να παρουν το Desire να μπορεσουν να το φλασαρουν, να φανε στην μαπα ασταθειες, bugs, να βγουν εκτος εγγυησης... κλπ κλπ... :lol:

 

Ουτε το 1% των αγοραστων δεν ενδιαφερεται να ειναι σε μια μονιμη φαση beta... Κοινως, δεν θα αλλαξει τιποτα για τις πωλησεις... :D

 

Θα διαφωνήσω. Μπες στο xda να δεις πόσοι έχουν "beta" ρομς...

Είναι ένα από τα χαρακτηρηστικά που σε δελεάζουν.. να είσαι λίγο πιό μπροστά από αυτό που σου προσφέρει η εταιρεία επισήμως, με τις αντίστοιχες "αστάθειες"..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
οοοουυυυυ... δεν βλεπεις... ολοι κανουν ουρα για να παρουν το Desire να μπορεσουν να το φλασαρουν, να φανε στην μαπα ασταθειες, bugs, να βγουν εκτος εγγυησης... κλπ κλπ... :lol:

 

Ουτε το 1% των αγοραστων δεν ενδιαφερεται να ειναι σε μια μονιμη φαση beta... Κοινως, δεν θα αλλαξει τιποτα για τις πωλησεις... :D

 

Αν ασχοληθείς με το θέμα... θα διαπιστώσεις μόνος σου πόσο λάθος είσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 90 % όσων αγοράζουν συσκευές δεν ασχολουνται με τέτοια πράγματα. Οι περισσότεροι αν όχι όλοι όσοι το κάνουν αυτό είναι μέσα στα forum γιατί αλλιώς δεν υπάρχει τρόπος πληροφόρησης. Ο μικρόκοσμός ενός forum δεν αντιπροσωπεύει το σύνολο.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το 90 % όσων αγοράζουν συσκευές δεν ασχολουνται με τέτοια πράγματα. Οι περισσότεροι αν όχι όλοι όσοι το κάνουν αυτό είναι μέσα στα forum γιατί αλλιώς δεν υπάρχει τρόπος πληροφόρησης. Ο μικρόκοσμός ενός forum δεν αντιπροσωπεύει το σύνολο.

 

Διαφωνώ με το αν είναι μικρόκοσμος. Πολύς κόσμος αγοράζει HTC/android όχι επειδή όχι επειδή έχει ένα μηλαράκι πάνω η συσκευή αλλά επειδή έχει ψάξει/ενημερωθεί και ξέρει τις δυνατότητες του.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω, απλά δεν ασχολειται μεγάλο ποσοστό με root, Rom και αλλά τετοια. Άλλωστε είναι πιο πιθανό αυτοί που παίρνουν Android να το εψαξαν γιατί σε σχέση με οτιδηποτε άλλο έχει την μικρότερη προβολή - διαφήμιση.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

στο θέμα μας..μη χαλάτε keystrokes για πράγματα ανούσια....:)

btw, έχει συντήρηση σήμερα το φόρουμ, οπότε αν λάβετε την froyo, κάντε λίγο υπομονή να μας γράψετε την χαρά σας μετά το πέρας των εργασιών...:)

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση......

 

πως γινεται στο widget με το ρολοι και τον καιρό της HTC να εμφανίζεται συνέχεια ο καιρός???

 

έχω κλείσει τα Wi-Fi/APN και το έχω ρυθμίσει να ενημερώνεται ανά 12 ώρες. αλλά κάθε φορά που ξεκλειδώνω το τηλέφωνο θέλει ενημέρωση χειροκίνητα για να μου δείχνει πληροφορίες. αν δεν το κάνω είναι κενό (δεν δείχνει τίποτα)

 

μήπως κάνω κάτι λάθος?????

Link to comment
Share on other sites

εγω μια φορα που το επαθα αυτο

(οχι με το desire)τελικα το προβλημα

ητανε οτι ελειπε ενα μηδενικο απο το

κεντρο μηνυματων το εβλα χειροκινητα

και μετα ολα οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αν βγηκε η 2.2 αππο που το βλεπουμε ????

 

Απο το ενημερωσεις λογισμικου /ελεγχος τωρα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω μια φορα που το επαθα αυτο

(οχι με το desire)τελικα το προβλημα

ητανε οτι ελειπε ενα μηδενικο απο το

κεντρο μηνυματων το εβλα χειροκινητα

και μετα ολα οκ.

 

Αυτό ήταν! Το κέντρο μηνυμάτων της wind έχει αριθμό +30693599000

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση......

 

πως γινεται στο widget με το ρολοι και τον καιρό της HTC να εμφανίζεται συνέχεια ο καιρός???

 

έχω κλείσει τα Wi-Fi/APN και το έχω ρυθμίσει να ενημερώνεται ανά 12 ώρες. αλλά κάθε φορά που ξεκλειδώνω το τηλέφωνο θέλει ενημέρωση χειροκίνητα για να μου δείχνει πληροφορίες. αν δεν το κάνω είναι κενό (δεν δείχνει τίποτα)

 

μήπως κάνω κάτι λάθος?????

 

Μα να έχεις κλειστά wifi/apn πως περιμένεις να κάνει update?

Άνοιξε το wifi και βάλε το καιρό να κάνει update κάθε 3 ώρες οπότε όταν βρίσκει wifi θα ενημερώνεται αυτόματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναρωτησει και παλαιοτερα αλλα ακομα τιποτα .....

Ειχα παλια ενα omnia και μεσο wifi συνδεομουν με το internet οπου πηγαινα στην σελιδα http://www.e-radio.gr και επελεγα ενα σταθμο της αρεσκειας μου οπου και ανοιγε σελιδα παταγα play και επεζε .

 

Τωρα με το desire .... μπαινω κανονικα στο e-radio.gr αλλα όταν επιλεξω σταθμο ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ... δεν βγαζει τα κουμπακια για να πατισω play ... τι πρεπει να κανω για να παιξει .?

 

Το να αλλαξω τηλ ....δεν ειναι καλη λύση .... Περιμενω τα φωτα σας ..

 

Εχεις δικιο, δοκιμασα κι εγω αλλα δεν παιζει, δοκιμασα και τον dolphin hd αλλα τιποτα,μαλλον θελει τον καινουριο flash player που δεν μπορουμε να κατεβασουμε -λεει οτι ειναι για το nexus μονο- ,με το froyo νομιζω οτι διορθωνεται

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, δοκιμασα κι εγω αλλα δεν παιζει, δοκιμασα και τον dolphin hd αλλα τιποτα,μαλλον θελει τον καινουριο flash player που δεν μπορουμε να κατεβασουμε -λεει οτι ειναι για το nexus μονο- ,με το froyo νομιζω οτι διορθωνεται

 

Δεν έχει να κάνει o flash player,αυτά τα site δουλεύουν με Windows Media Player plugin .Τα Windows όπως και τα Windows Mobile έχουν Windows Media Player και γι'αυτο μπορούν να παίζουν stream μουσική από αυτά τα site.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το 2.2 πρέπει να βγήκε.Σε μένα δεν ήρθε τιποτα,άλλα ένας φίλος μου(ισως μου εκανε και πλάκα)μου ειπε οτι του ηρθε OTA.Ιδωμεν

 

και μια σχετική συζήτηση εδώ

Edited by Wizad
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το 2.2 πρέπει να βγήκε.Σε μένα δεν ήρθε τιποτα,άλλα ένας φίλος μου(ισως μου εκανε και πλάκα)μου ειπε οτι του ηρθε OTA.Ιδωμεν

 

και μια σχετική συζήτηση εδώ

 

Mάλλον παίζει με τον πόνο σου ο φίλος σου...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή του update - που διάβασα ότι θα πέφτει από πάνω χωρίς να σβήνει τίποτα.. - παίζω εδώ με το τηλ που χθες έκανε κ το πρώτο restart! Πέφτει λίγο γρήγορα η μνήμη πάντως.. Χθες βράδυ ξεκίνησε με 200+ κ τώρα είναι στο 30.. Καλά το πειράζω συνέχεια βέβαια αλλα μου κίνησε την περιέργεια..

 

Ελαφρώς ενοχλητικό θα μπορούσα να πω ότι είναι που στο root της sd έχει πολλούς φακέλους συστήματος χύμα.. Αν ήταν λίγο οργανωμένα θα ήταν καλύτερα..

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή του update - που διάβασα ότι θα πέφτει από πάνω χωρίς να σβήνει τίποτα.. - παίζω εδώ με το τηλ που χθες έκανε κ το πρώτο restart! Πέφτει λίγο γρήγορα η μνήμη πάντως.. Χθες βράδυ ξεκίνησε με 200+ κ τώρα είναι στο 30.. Καλά το πειράζω συνέχεια βέβαια αλλα μου κίνησε την περιέργεια..

 

Ελαφρώς ενοχλητικό θα μπορούσα να πω ότι είναι που στο root της sd έχει πολλούς φακέλους συστήματος χύμα.. Αν ήταν λίγο οργανωμένα θα ήταν καλύτερα..

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Βάλε την εφαρμογή AutoKiller... Θα σε σώσει, θα δείς μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή AutoKiller... Θα σε σώσει, θα δείς μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας!!!

 

Τι κανει αυτη η εφαρμογη ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή AutoKiller... Θα σε σώσει, θα δείς μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας!!!

 

Θελει ρουτ? εγω παντος και μ αρκετα τηλεφωνα το φορτιζω 2 φορες τη μερα το ατιμο σε τραβαει να ασχοληθεις μαζι του

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή AutoKiller... Θα σε σώσει, θα δείς μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας!!!

 

μετα την εγκατασταση πρεπει να κανω κατι(να πατησω apply?)...ή απλα την εγκαθηστω και αυτη λειτουργει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή AutoKiller... Θα σε σώσει, θα δείς μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας!!!

 

Φαίνεται άκρως ενδιαφέρουσα αλλά βλέπω ότι είναι root required από ότι λέει στη σελίδα της εφαρμογής κι ακόμα το έχω official. Πάντως θα το δοκιμάσω κι έτσι..;)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται άκρως ενδιαφέρουσα αλλά βλέπω ότι είναι root required από ότι λέει στη σελίδα της εφαρμογής κι ακόμα το έχω official. Πάντως θα το δοκιμάσω κι έτσι..;)

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Αφου υπαρχει στο market ειναι δυνατον να θελει root ?

 

Εγω μια χαρα την εβαλα χωρις root συσεκυη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...