Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, διάβασα το εξής κουλό εδώ...

 

Με λίγα λόγια, οτι τα desire που θα βγαίνουν απο εδώ και πέρα, θα έχουν άλλο τύπ οθόνης (S-LCD)...

 

Παίζει να γίνει κάτι τέτοιο; δλδ, το δικό μου desire θα έχει άλλη οθόνη απο αυτή που θα έχει κάποιου που θα το πάρει σε έναν μήνα;

 

Θα μπορώ εγώ να την αλλάξω;

 

Γιατί να την αλλάξεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μερικές ερωτήσεις και από μένα...

 

1. Στα "πρόσωπα" έχω επιλέξει να φαίνονται μόνο οι επαφές από το gmail. Όταν όμως πάω να γράψω μήνυμα ή πατήσω στο "Τηλέφωνο" μου εμφανίζονται και οι επαφές από τη SIM. Πως μπορώ να εμφανίζονται παντού μόνο οι gmail επαφές μου;

2. Γίνεται να γράφω sms με Τ9 και caps χωρίς να μπαίνουν οι τόνοι;

3. Στο widget που έχει για τα "Αγαπημένα" πρόσθεσα μια επαφή την οποία τώρα θέλω να βγάλω. Αν και από την κάρτα της επαφής τη βγάζω από την ομάδα Αγαπημένα αυτή συνεχίζει να εμφανίζεται εκεί. Καμιά ιδέα πως θα φύγει; Έπεσα σε bug;

4. Κανένα application που να βλέπει τα κοινόχρηστα αρχεία του δικτύου μου όταν συνδέομαι με wifi υπάρχει; < άκυρο. βρήκα τον estrong file explorer

5. Αντίστοιχο application με το Athensbook για να βλέπω κοντινές τράπεζες, βενζινάδικα κλπ υπάρχει;

6. Έφτιαξα το φάκελο /sdcard/media/audio/ringtones και έβαλα εκεί μέσα ένα .mp3 όμως δεν το βλέπω να εμφανίζεται στους διαθέσιμους ήχους κλήσης. Έτσι δεν υποτίθεται πως γίνεται;

 

Αυτά για την ώρα και sorry για το πρήξιμο...

Edited by axelgr
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα μειονεκτήματα που βρίσκεις, πές μας για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

 

Δύο απορίες και από εμένα.

1) Παίζοντας με το launcher pro έβγαλα το εικονίδιο με το τηλέφωνο γιατί το θέλω στο κέντρο και προσπαθώ να ξανά βρω για να αλλά τίποτα, ο μόνος τρόπος είναι reset to default αλλά και πάλι το πάει τέρμα αριστερά.

2) Υπάρχει κάποια εφαρμογή η τρόπος που να ενεργοποιεί το λεξικό όπου πας να συμπληρώσεις γράμματα γιατί πχ αν πάς στο market και πατήσεις αναζήτηση δεν σου βγάζει προτεινόμενες λέξεις όπως στα μηνύματα.

κρατας πατημενο το εικονιδιο που θες στο dock και σου δινει δυνατοτητα να το αλλαξεις, που κολλας; μετα πας στα applications και επιλεγεις phone.

 

αα, εννοεις οτι θες το ιδιο εικονιδιο, απλα θα ξαναβαλεις το phone και θα επιλεξεις στο εικονιδιο την επιλογη Launcher pro icon

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να συγρονίσω το google ημερολόγιο μου με το ημερολόγιο του desire???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο... το app store πως λειτουργει; Εννοώ γιατί η apple μπορεί και η google έχει νομικό πρόβλημα; Μήπως έχει σχέση με τον τρόπο που λειτουργεί το καθένα;

 

Πολιτικό/νομικό πρέπει να είναι το θέμα. Κάποιος οργανισμός ίσως που επιτρέπει σε ξένες εταιρείες να εισχωρήσουν στην ελληνική αγορά..

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Desire εδω και 3 μερες. Αυτο που παρατηρω οταν μιλαω στο τηλεφωνο ειναι οτι ακουω την φωνη του αλλου σαν να μικροφωνιζει.Εχω χαμηλωσει και την ενταση αλλα παλι τιποτα.. Θελει Service η το καλυπτει η εγγυση για αντικατασταση?????????:mad::mad::mad:

Επισης εχω και αυτο το προβλημα αλλα δεν εχω παρει απαντηση. Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για την απάντηση για τον κατάλογο. Όντως η αναζήτηση προσώπων νομίζω είναι ο πιο εύκολος τρόπος να βρεις μια επαφή.

Ξέρω ότι οι συνεχείς ερωτήσεις είναι κουραστικές αλλά ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει και εμάς τους λίγο άσχετους με τα τεχνολογικά.

Έχω το εξής πρόβλημα:

Μου είναι αδύνατον να αποθηκεύσω ελληνικά sites με RSS FEED στην εφαρμογή ειδήσεις του τηλεφώνου. Ότι και να κάνω μου λέει "Αυτή η URL δεν είναι σωστή" ενώ βάζω sites που τσεκαρισμένα έχουν RSS όπως η naftemporiki ή το contra. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το ρυθμίσω;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

κρατας πατημενο το εικονιδιο που θες στο dock και σου δινει δυνατοτητα να το αλλαξεις, που κολλας; μετα πας στα applications και επιλεγεις phone.

 

αα, εννοεις οτι θες το ιδιο εικονιδιο, απλα θα ξαναβαλεις το phone και θα επιλεξεις στο εικονιδιο την επιλογη Launcher pro icon

 

Κάνοντας κλικ στο εικονίδιο που έχει από μόνο του μου βγάζει επιλογή αν θα ανοίξει της HTC ή το Dialer one, δεν μπορώ να καταλάβω ποια συντόμευση χρησιμοποιεί, το μόνο που μπορώ είναι να βάλω συντόμευση να ανοίγει το ένα από τα 2 προγράμματα και όχι να με ρωτάει.

 

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να συγρονίσω το google ημερολόγιο μου με το ημερολόγιο του desire???

 

Μενού > Ρυθμίσεις > Λογαριασμού και συγχρονισμός > google πρέπει να έχεις τσεκάρει την πρώτη επιλογή για το ημερολόγιο..

 

Δές επίσης ανοίγοντας το ημερολόγιο Μενού > Περισσότερα > Ημερολόγιο ότι έχει το ημερολόγιο του gmail τσεκαρισμένο

Edited by tpelek
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110563289041&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1618wt_1137

Παράγγειλα την παραπάνω θήκη....

 

Την έχει αγοράσει κανείς? Τον έχει βολέψει?

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110563289041&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1618wt_1137

Παράγγειλα την παραπάνω θήκη....

 

Την έχει αγοράσει κανείς? Τον έχει βολέψει?

 

δεν ειναι αυθεντικη, ε?

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110563289041&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1618wt_1137

Παράγγειλα την παραπάνω θήκη....

 

Την έχει αγοράσει κανείς? Τον έχει βολέψει?

 

Εγώ πείρα αυτήν γιατί δεν μου αρέσουν τα cover bumper κτλ… μια χαρά για τα λεφτά της.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390212689015

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα και το περιμενω μεσα στη βδομαδα!!!:cool::)

Μετα απο 5 συνεχη χρονια με Nokia και symbian περναμε στην HTC και το android... για να δουμε για να δουμε!:rolleyes:

Ελπιζω να αξιζει και κυριως να συνηθισω τo touch γιατι τα κουμπια ηταν ενα μεγαλο ατου...:p

 

υγ Το περνω απο Vodafone ελπιζω να μην δω τιποτα Vf Live και αλλες κοκκινες σαχλαμαρες οπως logo κλπ...

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυθεντικη, ε?

 

Νομίζω είναι αυθεντικότατη....

Η ονομασία της είναι HTC Desire pouch case S 520

 

Εγώ πείρα αυτήν γιατί δεν μου αρέσουν τα cover bumper κτλ… μια χαρά για τα λεφτά της.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390212689015

 

Εσύ είσαι ο 500ράκιας????:p

Και αυτή πολύ ωραία είναι....

Κάτσε να έρθει η δική μου, και αν δεν με βολέψει θα πάρω και μια τέτοια...:D

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυθεντικη, ε?

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43746

Θα την έπαιρνα μάλιστα από ελληνικό κατάστημα για να ενισχύουμε και λίγο την οικονομία μας...αλλά δεν είναι διαθέσιμη ακόμα:wacko:

Εξάλλου 14.63 ευρώ μου βγήκε από ebay

ενώ 15 την έχει σε αυτό το site..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να συγρονίσω το google ημερολόγιο μου με το ημερολόγιο του desire???

 

Καλησπερα, λοιπον για να ενεργοποιησεις τον συγχρονισμο πας ρυθμίσεις ----> Λογαριασμοι και συγχρον. κλικαρεις μια φορα τον λογαριασμο σου ωστε να γινουν πρασινα τα βελακια ετσι θα κανει αυτοματο συγχρονισμο.

Φανταζομαι τον λογαριασμό σου Google τον εχεις σεταρει στην πρωτη εκκινηση, αλλιως πας στην προσθηκη λογαριασμου στο μενου που σου προανεφερα

Edited by spyro80
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Μου είναι αδύνατον να αποθηκεύσω ελληνικά sites με RSS FEED στην εφαρμογή ειδήσεις του τηλεφώνου. Ότι και να κάνω μου λέει "Αυτή η URL δεν είναι σωστή" ενώ βάζω sites που τσεκαρισμένα έχουν RSS όπως η naftemporiki ή το contra. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το ρυθμίσω;

 

Εγώ τα έχω εισάγει πρώτα στο gmail μου, και μετά με το συγχρονισμό τα βλέπω και στο κινητό.

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

Tελικα επέλεξα αυτό εναντι του mini και το αναμένω.... Απο navigation τι γινετε? Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω εισάγει πρώτα στο gmail μου, και μετά με το συγχρονισμό τα βλέπω και στο κινητό.
Στο RSS πως γινεται να βαλουμε ενα οριο στην καθε σελιδα να φορτωνει μεχρι εναν αριθμο νεων και τα παλια να σβηνονται αυτοματα? Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Που εχει RSS στο gmail?....στο RSS πως γινεται να βαλουμε ενα οριο στην καθε σελιδα να φορτωνει μεχρι εναν αριθμο νεων και τα παλια να σβηνονται αυτοματα?

Εγώ ψάχνω κάνα μισάωρο και δε μπορώ να το βρω. Το μόνο που υπάρχει είναι το Google News αλλά δε συγχρονίζει με το κινητό. Μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστούμε ότι δεν μπορείς να βάλεις RSS στο desire... :(

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Tελικα επέλεξα αυτό εναντι του mini και το αναμένω.... Απο navigation τι γινετε? Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε?

 

Sygic Mobile Maps 10

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω κάνα μισάωρο και δε μπορώ να το βρω. Το μόνο που υπάρχει είναι το Google News αλλά δε συγχρονίζει με το κινητό. Μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστούμε ότι δεν μπορείς να βάλεις RSS στο desire... :(

 

Πλακα κανετε ε;

 

Ψαξατε στο market για rss και δεν σας εβγαλε τίποτα; :blink:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω κάνα μισάωρο και δε μπορώ να το βρω. Το μόνο που υπάρχει είναι το Google News αλλά δε συγχρονίζει με το κινητό. Μάλλον θα πρέπει να συμβιβαστούμε ότι δεν μπορείς να βάλεις RSS στο desire... :(
Οχι ρε συ...εδω το εκανα εγω στο Wildfire δεν θα γινεται στο Desire...?

 

Εβαλα πρωτα RSS στο κινητο....επιλογη για να τα συχρονισω με τα RSS του gmail και αντιστροφα δεν βρισκω....?

Link to comment
Share on other sites

Δε με καταλάβατε... Δε λέω να κατεβάσεις app από market. Έχει ήδη φορτωμένη εφαρμογή το Desire "Ειδήσεις" λέγεται και βάζεις URL από την οποία κατεβάζει ειδήσεις. Το θέμα είναι ότι δεν παίρνει τις διευθύνσεις με τίποτα.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...