Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα..Είμαι νέος χρήστης android. Καθότι έιμαι και χρήστης του HD2 , έχω την εξής ερώτηση. Όταν συνδέω το HD2 με το usb , αποκτά αυτόματα το κινητό internet μέσα απο το pc. Το αντίστοιχο δεν γίνεται με το desire. Τί πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ!

 

Δεν γίνεται δυστυχώς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σόρρυ αν έχει ειπωθεί πάλι!

έχω κατεβάσει το handcent για τα μηνύματα,πως μπορώ να με ειδοποιεί αυτόματα για αναφορά παράδοσης;

επίσης πως μπορώ να το ορίσω ως κύρια εφαρμογή για τα μυνήματα;

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό;

ευχαριστώ!

 

άκυρο για την κύρια εφαρμογή,την όρισα.

με την αναφορά δε βγάζω άκρη!

Edited by union
carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα έχω συγχρονίσει τις επαφές του HD2 με το outlook, έπειτα συγχρονιζω το desire και παίρνει πολύ σωστά όλες τις επαφές. Μόνο που δεν μεταφέρει τις συνδέσεις των επαφών μου με αυτές του facebook. Τι πρέπει να κάνω ή τι κάνω λάθος? Δεν είναι δυνατόν να πρέπει να ξανακάνω μία προς μία συχρονισμό εκ νέου μεσω του desire.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.έχω εδώ και λίγες μέρες το desire και σήμερα παρατήρησα ότι όταν γυρνάω το κινητό σε landscape και θέλω να το επαναφέρω σε κανονική θέση αυτό δεν το κάνει.δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή έτσι δουλεύει το τηλέφωνο.συγνώμη αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν μπόρεσα να τις διαβάσω όλες.
:D
Link to comment
Share on other sites

πως εισαγουμε yahoo mail account επιτελους...ας μου πει καποιος....:(:(:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πως εισαγουμε yahoo mail account επιτελους...ας μου πει καποιος....:(:(:(

 

Εγώ έβαλα το official yahoo mail app for android! Δοκιμασέ το!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστουμε, μας εσωσες και εγω το ιδιο προβλημα ειχα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το official yahoo mail app for android! Δοκιμασέ το!

αναφερομαι στον τροπο με τον οποιο θα εισαγω το yahoo mail ως νεο λογαριασμο..και οχι να βαλω την εφαρμογη...με το hotmail και το gmail δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα με το yahoo εχω...εισαγω το email και το κωδικο και τα παιρνει λαθος...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι στον τροπο με τον οποιο θα εισαγω το yahoo mail ως νεο λογαριασμο..και οχι να βαλω την εφαρμογη...με το hotmail και το gmail δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα με το yahoo εχω...εισαγω το email και το κωδικο και τα παιρνει λαθος...

 

1) τα βαζεις λαθος

2) δεν εχεις ενεργοποιηση pop3 στο Yahoo

 

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο εκτος αυτων των 2 σεναριων. Εγω εδω και χρονια ελεγχω το Yahoo απο διαφορες συσκευες απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

1) τα βαζεις λαθος

2) δεν εχεις ενεργοποιηση pop3 στο Yahoo

 

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο εκτος αυτων των 2 σεναριων. Εγω εδω και χρονια ελεγχω το Yahoo απο διαφορες συσκευες απροβληματιστα.

δεν τα βαζω λαθος...στο δευτερο που λες ειναι το προβλημα...πως την ενεργοποιω την εντολη αυτη;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν τα βαζω λαθος...στο δευτερο που λες ειναι το προβλημα...πως την ενεργοποιω την εντολη αυτη;;;

 

με ενα απλο googling...

http://www.sodapopmail.com/Documentation/SPM2_Manual/570.htm

Link to comment
Share on other sites

παιδες για το Cyanogenmod παιζει κανα greek keyboard σε καλη μορφη γιατι ενα που βρηκα ειναι λιγο οτι να ναι απο θεμα σχεδιασης?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

βρηκα και εγω καποια πραγματακια στο google (και ιδιαιτερα στο android forums) αλλα κολλαω στο βημα 5 και 6 (5-Under "Step 1: Choose Option" select "Web and POP Access".

6- Under "Step 2: Choose Option" select "Text Only".)...πηγαινοντας στην κατηγορια POP Access & Forwarding ,δεν μου εμφανιζει τις παραπανω εντολες αλλα μου λεει να κανω upgrade to mail plus....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο χανια .μετα απο 2 μερες σκαλισματος του τηλεφωνου αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. δεν γυρναει σε landskape σε καμια εφαρμογη(φοτο , ιντερνετ κλπ). καμοια ιδεα τι μπορω να κανω???? :wacko::wacko::cry::cry::cry::cry:
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Να ρωτησω κατι παιδια, γιατι ισως αρχισα να βαριεμαι τα WM.

-Για να περασω τις επαφες απο το WM σε Desire πρεπει οπωσδηποτε να κανω καποιον συγχρονισμο; Με Bluetooth δεν μπορει να γινει;

-Ακομη μπορουμε να αλλαξουμε γλωσσα; Δηλαδη απο Ελληνικα να το γυρισω ολο στα Γερμανικα η και αντιστροφα;

-Την εκδοση 2.2 θα την παρει επισημα το Desire; Η θα πρεπει να ψαχνουμε διαφορες Rom;

-Κατα καιρους πιανει το ματι μου κατι για τα προγραμματα, οτι δεν μπορουν να αποθηκευτουν στην SD. Ισχυει κατι τετοιο;

Αυτα τα λιγα για την ωρα.

Edited by katerini
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Να ρωτησω κατι παιδια, γιατι ισως αρχισα να βαριεμαι τα WM.

Για να περασω τις επαφες απο το WM σε Desire πρεπει οπωσδηποτε να κανω καποιον συγχρονισμο; Με Bluetooth δεν μπορει να γινει;

Ακομη μπορουμε να αλλαξουμε γλωσσα; Δηλαδη απο Ελληνικα να το γυρισω ολο στα Γερμανικα η και αντιστροφα;

Και ενα τελευταιο. Την εκδοση 2.2 θα την παρει επισημα το Desire; Η θα πρεπει να ψαχνουμε διαφορες Rom;

Αυτα τα λιγα για την ωρα.

 

Με BT δεν έχω δοκιμάσει. Μέσω Outlook ή αν τις μετατρέψεις σε αρχείο VCard περνάνε κανονικά.

Γλώσσα μπορείς να επιλέγεις όποια θέλεις και να αλλάζεις όποτε θέλεις (καμία σχέση με τη φιλοσοφία των WM).

Την 2.2 έχει επίσημα ανακοινώσει η HTC ότι θα την πάρει το Desire. Πάντως ήδη κυκλοφορούν ρομ 2.2 στο XDA και πολύ αξιόλογες μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Να ρωτησω κατι παιδια, γιατι ισως αρχισα να βαριεμαι τα WM.

-Για να περασω τις επαφες απο το WM σε Desire πρεπει οπωσδηποτε να κανω καποιον συγχρονισμο; Με Bluetooth δεν μπορει να γινει;

-Ακομη μπορουμε να αλλαξουμε γλωσσα; Δηλαδη απο Ελληνικα να το γυρισω ολο στα Γερμανικα η και αντιστροφα; Με επιφυλαξη αλλα ναι.

-Την εκδοση 2.2 θα την παρει επισημα το Desire; Η θα πρεπει να ψαχνουμε διαφορες Rom; Ειναι σιγουρο.

-Κατα καιρους πιανει το ματι μου κατι για τα προγραμματα, οτι δεν μπορουν να αποθηκευτουν στην SD. Ισχυει κατι τετοιο; Ναι για την ωρα.Ελπιζουμε να αλλαξει με την 2.2

Αυτα τα λιγα για την ωρα.

 

Κοιτα λιγο τα bold.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας, αλλα μηπως μπορει να δοκιμασει καποιος αυτο με τις επαφες; Να στειλει απο WM με BT; Γιατι ο συγχρονισμος δεν μου αρεσει καθολου. Κατα καιρους μου εκανε τις επαφες ανω κατω στα WM και δεν θελω να ξαναεχω τετοιες περιπετιες.

Ακομη αυτο με τα προγραμματα που δεν πανε στην SD, τοτε για πιο λογο υπαρχει η SD; Μονο για φωτογραφεις και βιντεο; Και τοσα συστηματα πλοηγησης που υπαρχουν, πως λειτουργουν; Απο την μια το προγραμμα φανταζομαι ειναι αρκετα mbs και οι χαρτες;

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας, αλλα μηπως μπορει να δοκιμασει καποιος αυτο με τις επαφες; Να στειλει απο WM με BT; Γιατι ο συγχρονισμος δεν μου αρεσει καθολου. Κατα καιρους μου εκανε τις επαφες ανω κατω στα WM και δεν θελω να ξαναεχω τετοιες περιπετιες.

Ακομη αυτο με τα προγραμματα που δεν πανε στην SD, τοτε για πιο λογο υπαρχει η SD; Μονο για φωτογραφεις και βιντεο; Και τοσα συστηματα πλοηγησης που υπαρχουν, πως λειτουργουν; Απο την μια το προγραμμα φανταζομαι ειναι αρκετα mbs και οι χαρτες;

 

Οι χάρτες πάνε στην sd.

Τώρα με την 2.2 πολλά προγράμματα έχουν native support για να μπαίνουν στην sd και δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα (ίσως για 1-2 κινητά να έχει βγει αλλά δεν είμαι σίγουρος). Γενικά είναι στο στάδιο ανάπτυξης ακόμα. Σιγά σιγά πιστεύω όλα τα προγράμματα θα έχουν την επιλογή να εγκαθιστούνται στην sd οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να σε ανησυχεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα και εγω καποια πραγματακια στο google (και ιδιαιτερα στο android forums) αλλα κολλαω στο βημα 5 και 6 (5-Under "Step 1: Choose Option" select "Web and POP Access".

6- Under "Step 2: Choose Option" select "Text Only".)...πηγαινοντας στην κατηγορια POP Access & Forwarding ,δεν μου εμφανιζει τις παραπανω εντολες αλλα μου λεει να κανω upgrade to mail plus....

ας βοηθησει ρε παιδες καποιος...εχω φαει κολλημα!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα έχω συγχρονίσει τις επαφές του HD2 με το outlook, έπειτα συγχρονιζω το desire και παίρνει πολύ σωστά όλες τις επαφές. Μόνο που δεν μεταφέρει τις συνδέσεις των επαφών μου με αυτές του facebook. Τι πρέπει να κάνω ή τι κάνω λάθος? Δεν είναι δυνατόν να πρέπει να ξανακάνω μία προς μία συχρονισμό εκ νέου μεσω του desire.

 

παιδιά κανείς???

Link to comment
Share on other sites

ας βοηθησει ρε παιδες καποιος...εχω φαει κολλημα!!!

 

Αν έχεις λογαριασμό στο yahoo.com νομίζω είναι επι πληρωμή η πρόσβαση pop3, για αυτό και το μήνυμα περί αναβάθμισης σε plus. Εγώ έχω στο yahoo.gr και λειτουργεί κανονικά δεν το έχουν κόψει ακόμα.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο χανια .μετα απο 2 μερες σκαλισματος του τηλεφωνου αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. δεν γυρναει σε landskape σε καμια εφαρμογη(φοτο , ιντερνετ κλπ). καμοια ιδεα τι μπορω να κανω???? :wacko::wacko::cry::cry::cry::cry:

 

Να ενεργοποιήσεις την αυτόματη περιστροφή από τις ρυθμίσεις.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις λογαριασμό στο yahoo.com νομίζω είναι επι πληρωμή η πρόσβαση pop3, για αυτό και το μήνυμα περί αναβάθμισης σε plus. Εγώ έχω στο yahoo.gr και λειτουργεί κανονικά δεν το έχουν κόψει ακόμα.

ε δεν το πιστευω..αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!!:mad::mad:

yahoo.com ειναι...μπορω να το αλλαξω τοτε σε yahoo.gr το ιδιο mail;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...