Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εβαλα Defrost και δεν μπορω να κανω HTC Sync....καμια ιδεα?

 

Δεν υπάρχει HTC Sync αν δεν έχεις Sense.

Στην αρχή μου φάνηκε πολύ μεγάλο πρόβλημα αλλά τελικά έκανα sync accounts με το google και είμαι κομπλέ :)

Πλέον κάνω sync contacts μέσω wifi χωρίς ανάγκες από outlook, WINDOWS (μπλιαχ) και καλώδια.

 

καλησπερα

ρε παιδια δεν κανετε ενα θεμα σχετικα με rom και root μαζεμενα μαζι με εντυπωσεις και που τις βρισκουμε

 

ΑΑΑΑ!! Γίνεται χαμός από δαύτα.

 

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την ταχύτητα.Και πίστεψέ με με απασχολεί αυτό το θέμα.

Με το που δω ότι κάτι δε πάει καλά έχω αλλάξει rom.

 

Καλά... θες να μου πεις ότι υπάρχει ρομ με σενσ που πάει καλά.. δηλαδή πάνω από 20 fps; Έχεις δοκιμάσει τον launcher pro με στατικό wallpaper να δεις ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει HTC Sync αν δεν έχεις Sense.

Στην αρχή μου φάνηκε πολύ μεγάλο πρόβλημα αλλά τελικά έκανα sync accounts με το google και είμαι κομπλέ :)

Πλέον κάνω sync contacts μέσω wifi χωρίς ανάγκες από outlook, WINDOWS (μπλιαχ) και καλώδια.

 

μπορεις να μου εξηγησεις πως θα το κανω αυτο ?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου εξηγησεις πως θα το κανω αυτο ?

 

εξαρτάται από το που έχεις τις επαφές σου, δες το παρακάτω link

 

http://www.google.com/mobile/sync/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά... θες να μου πεις ότι υπάρχει ρομ με σενσ που πάει καλά.. δηλαδή πάνω από 20 fps; Έχεις δοκιμάσει τον launcher pro με στατικό wallpaper να δεις ταχύτητα;

 

Μια χαρά μου φαίνεται ότι πάει,τι να σου πω! Απλά για μένα έχουν σοβαρές ελλείψεις οι άλλες roms και δε θα θυσιάσω την πληρότητα του τηλεφώνου για μερικά fps!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λεει κατι...εχω ολες τις επαφες μου στο Outlook και πολυ απλα δεν μπορω να τις περασω στο gmail account μου γιατι δεν ειναι .vcf .... και ακομα και αν τις κανω πρεπει να τις περασω μια-μια...πλακα μας κανουνε?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λεει κατι...εχω ολες τις επαφες μου στο Outlook και πολυ απλα δεν μπορω να τις περασω στο gmail account μου γιατι δεν ειναι .vcf .... και ακομα και αν τις κανω πρεπει να τις περασω μια-μια...πλακα μας κανουνε?

 

διάλεξε τρόπο και πάρε

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@jastonas

Δε χρειάζεται να κάνεις wipe αν κάνεις αναβάθμιση της ίδιας rom, παρά μόνο αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα (που συνήθως τα όποια προβλήματα λύνονται με ένα reboot)

Επίσης, πολλές φορές έχω περάσει διαφορετικές rom χωρίς wipe και δεν είχα κανένα πρόβλημα, οπότε δοκίμασε και βλέπεις.

 

Για backup των εφαρμογών μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον astro file manager που σου δίνει αυτή την επιλογή, αλλά προσωπικά έχω σε μεγάλη εκτίμηση το titanium που κάνει τα πάντα και συμφέρει!!

 

Χθές το βράδυ πέρασα από DeFrost 2.3 στην 2.4 αλλά επειδή έχει γίνει recompile ο kernel από το AOSP, βρήκα μερικά bugs και έτσι μέσω nandroid γύρισα στην OpenDesire 2.1 και έκανα αμέσως αναβάθμιση στη 2.2 και όλα δουλεύουν άψογα και πολύ πιο γρήγορα λόγω του OC.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την opendesire 2.2 πριν λίγο και μου φάνηκε κάπως ημιτελής.Τώρα θα δοκιμάσω και την defrost κι αν είναι μια απ τα ίδια έχω φύγει στην official 2.2 της opendesire ή οποία είχε τα πάντα.

 

τι εννοεις ημιτελης(γινε συγκεκριμενος)

παντως εγω κατεληξα σε 2 λινκ τοσες μερες που παρακολουθω(και μια σημειωση)

για να κανεις πρωτα ροοτ και μετα να βαλεις ρομ

http://rootmydroid.co.uk/guides/desire/howto-root-your-htc-desire/

βαζεις αυτη τη ρομ η την αλλη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=690477

και σε περιπτωση μ#$%#$^%^ γυρνας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=695667

εαν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος...μαζεμενες πληροφοριες

και το αλλο θεμα με τη μπαταρια(ασχετο με το θεμα που γραφουμε εδω ειναι)

1) Βάζεις το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το ledάκι πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέεις το φορτιστή και, εν συνεχεία, κλείνεις το κινητό. Αφού κλείσει τελείως το κινητό, βάζεις το φορτιστή και πάλι και περιμένεις να ξαναγίνει πράσινο το LED (εμένα ήταν πράσινο κατευθείαν).

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέεις το φορτιστής, ανοίγεις το κινητό και, αφού ανοίξει τελείως, το ξανακλείνεις και συνδέεις και πάλι το φορτιστή μέχρι να εμφανιστεί το πράσινο LED.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση (εμένα και πάλι που βγήκε πράσινο κατευθείαν) το ξανα ανοίγεις και το δουλεύεις κανονικά.

 

 

αυτα

να το κανωη να μην το κανω, να το κανω η να μην το κανω, να το κανω η να μην το κανω.....

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ημιτελης(γινε συγκεκριμενος)

παντως εγω κατεληξα σε 2 λινκ τοσες μερες που παρακολουθω(και μια σημειωση)

για να κανεις πρωτα ροοτ και μετα να βαλεις ρομ

http://rootmydroid.co.uk/guides/desire/howto-root-your-htc-desire/

βαζεις αυτη τη ρομ η την αλλη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=690477

και σε περιπτωση μ#$%#$^%^ γυρνας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=695667

.

 

Δεν έχει πλήρες ελληνικό support βασικά.

Αλλά επειδή σας βλέπω ότι επιμένετε ξανάβαλα την defrost 2.4a και θ ασχοληθώ λίγο παραπάνω!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα εβγαλα ακρη :0 μια χαρα ειναι...το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να εχεις τα παντα στα ελληνικα οπως με το keyboard δεν μπορεις να εχεις το γαματο το android πληκτρολογιο πο εχει η defrost και στα ελληνικα αλλα μονο το original IME

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

με αφορμή το post του re33m, τον οποίο και ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θέλω να πω ότι ήδη έστειλα pm στον athanaso77, για να ξεκινήσω το faq που έλεγα χθες βράδυ και περιμένω απάντησή του οπότε μέχρι τότε καλό θα ήταν να μην ποστάρετε τζάμπα πληροφορίες, ώστε να μην μπερδέυεται ο κόσμος.

 

ακόμα θέλω να παρακαλέσω όλους να κάνετε λίγο υπομονή μέχρι να ανέβει το faq οπότε και θα σας λυθούν οι όποιες απορίες υπάρχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω τρελο προβλημα...μου μετετρεψε τα ελληνικα σε ρωσικα οταν εκανα sync με το google account...ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

και όλα δουλεύουν άψογα και πολύ πιο γρήγορα λόγω του OC.

 

Με OC λογικά έχεις λιγότερη μπαταρία ε..;

 

Πώς βλέπετε τα fps? Απο το τι επίδοση έχει το κινητό σε benchmark ή απο κάπου αλλού?

 

Εγώ μιλάω για το τι βλέπω με το μάτι συγκριτικά...

 

Δεν μου λεει κατι...εχω ολες τις επαφες μου στο Outlook και πολυ απλα δεν μπορω να τις περασω στο gmail account μου γιατι δεν ειναι .vcf .... και ακομα και αν τις κανω πρεπει να τις περασω μια-μια...πλακα μας κανουνε?

 

Ναι είναι πολύ απλό.. εγώ αν θυμάμαι καλά ένα απλό vcard (να λέγεται έτσι) έκανα. Αν θες να περάσεις και τα facebook contacts στο gmail τότε θες yahoo account. Από yahoo import facebook contacts. Export. Gmail import.

 

Μια χαρά μου φαίνεται ότι πάει,τι να σου πω! Απλά για μένα έχουν σοβαρές ελλείψεις οι άλλες roms και δε θα θυσιάσω την πληρότητα του τηλεφώνου για μερικά fps!

 

Σε παρακαλώ.. βάλε launcher pro + static wallpaper και πες μου εντυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα εβγαλα ακρη :0 μια χαρα ειναι...το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να εχεις τα παντα στα ελληνικα οπως με το keyboard δεν μπορεις να εχεις το γαματο το android πληκτρολογιο πο εχει η defrost και στα ελληνικα αλλα μονο το original IME

http://www.gimpsta.com :D

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα benchmark μην βασιζεστε στα νουμερα μονο με τη χρηση την αισθηση και την εμπειρια που αποκτα ο καθενας με τον καιρο βλεπει την ταχυτητα της καθε ρομ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Με OC λογικά έχεις λιγότερη μπαταρία ε..;

 

Όχι απαραίτητα γιατί συνήθως οι overclocked kernels είναι και undervolted. Όμως πραγματικά δεν εχω ασχοληθεί με τη μπαταρία γιατί δόξα τω Θεό δε ζω σε σπηλιά και όπου κι αν βρεθώ υπάρχουν πρίζες.

Το βλέπω και στο xda ότι όλοι παραπονιούνται για τη μπαταρία αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο. Ναι μεν καλό είναι να το επισημαίνουν στους developers για να βελτιώνονται συνεχώς οι roms αλλά από την άλλη τι περίμεναν όταν αγόρασαν αυτό το κινητό? Μιλάμε για ένα smartphone με 1gHz cpu και μια άκρως ενεργοβόρα 3,7'' amoled οθόνη.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα benchmark μην βασιζεστε στα νουμερα μονο με τη χρηση την αισθηση και την εμπειρια που αποκτα ο καθενας με τον καιρο βλεπει την ταχυτητα της καθε ρομ

 

Για ταχύτητα εγώ δεν νομίζω ότι μπορώ να κρίνω αν το τάδε παιχνίδι το ανοίγει σε 1.2 δευτ αντί για 1.3 αλλά στην ανταποκρισιμότητα βασικών εργασιών όπως homepage scrolling, widget scrolling, και το μενού με τα applications... contacts.. τέτοια πράγματα. Σε αυτό τον τομέα, το sense με έχει απογοητεύσει παρ'ότι είναι πολύ ωραίο, για αυτό και το γύρισα σε launcherpro.

 

Παρεπιπτόντως, η defrost 2.4a λέει έχει πρόβλημα με το facebook sync οπότε υπομονή αν πάτε να την βάλετε και θέλετε fb sync.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα γιατί συνήθως οι overclocked kernels είναι και undervolted. Όμως πραγματικά δεν εχω ασχοληθεί με τη μπαταρία γιατί δόξα τω Θεό δε ζω σε σπηλιά και όπου κι αν βρεθώ υπάρχουν πρίζες.

Το βλέπω και στο xda ότι όλοι παραπονιούνται για τη μπαταρία αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο. Ναι μεν καλό είναι να το επισημαίνουν στους developers για να βελτιώνονται συνεχώς οι roms αλλά από την άλλη τι περίμεναν όταν αγόρασαν αυτό το κινητό? Μιλάμε για ένα smartphone με 1gHz cpu και μια άκρως ενεργοβόρα 3,7'' amoled οθόνη.

 

Καλά κάνουν και φωνάζουν. Στις πρώτες εκδόσεις custom ROMs έκλεινες τα πάντα (GPS, 3G, sync, etc) και η μπαταρία έπεφτε 10% την ώρα. Τώρα είναι ζήτημα αν πέφτει 1% την ώρα στο standby.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενασ προβλημα με το market στη open desire?οταν παει να γινει εγκατασταση με πεταει εξω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενασ προβλημα με το market στη open desire?οταν παει να γινει εγκατασταση με πεταει εξω

όχι με την 2.1 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, υπόψιν βγήκε και 2.2 σήμερα :D (EDIT: opendesire 2.2 εννοώ, όχι official :P)

Link to comment
Share on other sites

Me ti 2,2 exo to problima sorry gia ta greeklish alla den exo ellinika tora..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έκανα migrate τις επαφές απ το Ν95 στο defrost αλλά δεν είναι διαθέσιμες για προβολή πουθενά.

Αν με πάρει κάποιος τηλέφωνο ή μου στέλνουν μύνημα βλέπω ποιος είναι όμως.

Καμιά ιδέα;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...