Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγω ειχα ρωτησει στο καταστημα Αμαρουσιου και μου ειχαν πει σε 2-3 ημερες αλλα το εδιναν 600!! ευρω οποτε δεν το πηρα.

 

 

600??? μου κάνει πολύ εντύπωση γιατί στο φυλλάδιο της wind το διαφημίζουνε για 499...κάτι περιεργο παιζει..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη δεκτό αυτό που λες αλλά έχει καταντήσει αηδία το θέμα. Κάθε 2-3 σελίδες, ειδικά τον τελευταίο καιρό, βλέπω ακριβώς τα ίδια post και μάλιστα μερικοί είναι λες και το κάνουν επίτηδες, δλδ λένε είδα το τάδε, όντως ισχύει; Κι έχει βουίξει όλο το net για το συγκεκριμένο πράγμα!

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

 

Θα προσπαθήσω πάντως αύριο να μιλήσω με τον athanaso77 να δούμε αν μπορούμε να βάλουμε ένα faq και κανένα οδηγό στην πρώτη σελίδα για να σταματήσουν οι "άσκοπες" ερωτήσεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

Εχεις κι εσυ τα δικια σου φιλε μου....Ενα αρχικο Post με faq θα ηταν χρησιμο αλλα και μερικες υποκατηγοριες στο θεμα οπως root κλπ θα βοηθουσαν πολυ ωστε και να μην χανεται γνωση και πιο ευκολη να ηταν η αναζητηση.

 

Εψαχνα προ ημερων να βρω κατι στο οποιο μου ειχαν απαντησει εμενα απο καιρο εδω και δεν θυμομουν και σταθηκε αδυνατον.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη δεκτό αυτό που λες αλλά έχει καταντήσει αηδία το θέμα. Κάθε 2-3 σελίδες, ειδικά τον τελευταίο καιρό, βλέπω ακριβώς τα ίδια post και μάλιστα μερικοί είναι λες και το κάνουν επίτηδες, δλδ λένε είδα το τάδε, όντως ισχύει; Κι έχει βουίξει όλο το net για το συγκεκριμένο πράγμα!

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

 

Θα προσπαθήσω πάντως αύριο να μιλήσω με τον athanaso77 να δούμε αν μπορούμε να βάλουμε ένα faq και κανένα οδηγό στην πρώτη σελίδα για να σταματήσουν οι "άσκοπες" ερωτήσεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Καλημέρα σε όλους :)

Η καλύτερη ιδέα! Γίναμε πολλοί, γινόμαστε περισσότεροι...

Άρα πληθαίνουν και οι ερωτήσεις - απορίες, και κακά τα ψέματα, 200+ σελίδες είναι πολλές και χάνεσαι ;)

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να πρόλαβα κάποιους από εσάς και να μην αναβαθμίσετε το handcent με τη χτεσινή έκδοση.

Πρόβλημα: Μετά τη λήψη του μηνύματος το λαμπάκι μένει ανοιχτό. Χρειάζεται reboot η συσκευή.

 

Το πρόβλημα έχει επιβεβαιωθεί και από άλλους.

 

http://bbs.handcent.com/viewtopic.php?f=6&t=2367

 

Υ.γ. το μόνο που δεν έχει το Handcent είναι να κάνεις αναζήτηση της επαφής μέσα από την εφαρμογη.

Edited by blekos
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να πρόλαβα κάποιους από εσάς και να μην αναβαθμίσετε το handcent με τη χτεσινή έκδοση.

Πρόβλημα: Μετά τη λήψη του μηνύματος το λαμπάκι μένει ανοιχτό. Χρειάζεται reboot η συσκευή.

 

Το πρόβλημα έχει επιβεβαιωθεί και από άλλους.

 

http://bbs.handcent.com/viewtopic.php?f=6&t=2367

 

Υ.γ. το μόνο που δεν έχει το Handcent είναι να κάνεις αναζήτηση της επαφής μέσα από την εφαρμογη.

 

Μόλις είδα ότι βγάλανε update για το LED issue. Δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω.

 

Regards

Link to comment
Share on other sites

Απορία.

Εαν δημιουργήσω/ έχω επαφή από outlook δεν μπορώ να προσθέσω 2 κινήτο (ως πεδίο) ή το URL.

 

Εαν πάλι δημιουργήσω επαφή τύπου google δε θα μπορώ να τη συγχρονίσω με outlook.

 

Σημ. 1. Χρησιμοποιώ κατηγορίες 2. Δεν θέλω να πληρώσω για premium account στη google για sync. Ιδιώτης email

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι βγάλανε update για το LED issue. Δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω.

 

Regards

 

Όλα οκ με το LED. Το δοκίμασα πριν από λίγο.

 

Στο παλιο μου κινητό αν ήθελα να αποθηκεύσω κάποια σημείωση έγραφα ένα sms και το αποθήκευα.

Εδώ πως κρατάτε σημειώσεις. Καμια ιδέα/εφαρμογή;;;

Link to comment
Share on other sites

εχετε δοκιμασει defrost/opendesire?τι λενε απο ταχυτητα bugs?

 

 

Καλημέρα φίλε μου. Το είχα γράψει και παλιότερα. OpenDesire και DeFrost είναι με διαφορά οι καλύτερες cooked, no-sense roms. Από χθές ειδικά που και η DeFrost στην έκδοση 2.4 έγινε compiled από το AOSP και δεν είναι πλέον port από το nexus, έχουμε να λέμε για τις 2 (σχεδόν πανομοιότυπες θα έλεγα) καλύτερες rom για το desire. Χρησιμοποίησε τες άφοβα.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

thakisn, και εγώ εδώ και καιρό την defrost έχω και είναι όντως καλή απλά βαρέθηκα τα wipes :Ρ

Από 2.3 σε 2.4 χρειάζομαι wipe?

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με το LED. Το δοκίμασα πριν από λίγο.

 

Στο παλιο μου κινητό αν ήθελα να αποθηκεύσω κάποια σημείωση έγραφα ένα sms και το αποθήκευα.

Εδώ πως κρατάτε σημειώσεις. Καμια ιδέα/εφαρμογή;;;

 

Χρησιμοποιώ το coloNote [το βρίσκεις στο market].

Έχει και widget[σας post it :) ] και χρωματικό κώδικα. Η πρώτη γραμμή είναι και ο τίτλος της σημείωσης.

Link to comment
Share on other sites

και το unote είναι καλό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγω παλυ εχω την AmonRa και βαριεμαι λιγο το interface που ειναι σαν το μανισιο...ειχα βαλει την Pays Sparta και τρελαθηκα απο γρηγοραδα και UI αλλα δεν υποστηριζε ελληνικο keyboard....η defrost υποστηριζει? και επισης πως θα κανω backup τα αππς ?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς πρόβλημα με τις ενημερώσεις του καιρού?

 

Το βάζω να μου κάνει αυτόματα ενημερώσεις καιρού κάθε 1 ώρα αλλά αυτό ποτέ δεν κάνει ενημέρωση αυτόματα.

Πρέπει να εχω ενεργοποιημένο το 3G? Γιατί εχω ότι εχει σχεση με το internet χρησιμοποιώ το wifi.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

εγω παλυ εχω την AmonRa και βαριεμαι λιγο το interface που ειναι σαν το μανισιο...ειχα βαλει την Pays Sparta και τρελαθηκα απο γρηγοραδα και UI αλλα δεν υποστηριζε ελληνικο keyboard....η defrost υποστηριζει? και επισης πως θα κανω backup τα αππς ?

 

H defrost η καινούρια υποστηρίζει ελληνικά κομπλέ.

Πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την opendesire 2.2 πριν λίγο και μου φάνηκε κάπως ημιτελής.Τώρα θα δοκιμάσω και την defrost κι αν είναι μια απ τα ίδια έχω φύγει στην official 2.2 της opendesire ή οποία είχε τα πάντα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

H defrost η καινούρια υποστηρίζει ελληνικά κομπλέ.

Πολύ καλή

η καμερα δουλευει κανονικα;

 

Cannot connect to camera/camera not working

Menu -> Settings -> Applications -> Manage Applications -> Running -> Kill everything camera related like Camera, but also barcode readers and torch apps (tools that allow you to enabled the camera flash LED to be used as a flashlight)!

Link to comment
Share on other sites

Τι σου έλειπε από την opendesire...?

Νομίζω πάνω κάτω παρόμοιες με την defrost (που έχω) είναι.

Μόνο και μόνο για το vanilla lockscreen δεν την αλλάζω :)

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή σε sense-froyo της opendesire.Οι άλλες εκτός απ το ωραίο gallery και το κλείδωμα της οθόνης δεν είχαν τίποτα το ιδιαίτερο.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την Defrost και περιμενω 10 ωρες να κανει Sync το gmail account... :P περισσοτερα νεα σε λιγο :)

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

η καμερα δουλευει κανονικα;

Cannot connect to camera/camera not working

Menu -> Settings -> Applications -> Manage Applications -> Running -> Kill everything camera related like Camera, but also barcode readers and torch apps (tools that allow you to enabled the camera flash LED to be used as a flashlight)!

 

H Camera μόνη της δουλεύει κανονικά. Σε άλλο application (π.χ. fring) μου έφαγε ένα σκάλωμα.

 

Επιστροφή σε sense-froyo της opendesire.Οι άλλες εκτός απ το ωραίο gallery και το κλείδωμα της οθόνης δεν είχαν τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Το sense οκ έχει πολύ πράμα δεν αντιλέγω αλλά ρε παιδιά.. ΔΕΝ είναι smooth. Πολύ λίγα τα frames και με χαλάει. Όπως και με τα live wallpapers. Είναι φασάτα αλλά σου κάνουν τα πάντα να τρέμουν και να κολλάνε.

Έβαλα launcher pro που έβγαλε και people widget παρόμοιο με του sense, στατικό wallpaper και το κινητό πάει ΣΦΑΙΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την ταχύτητα.Και πίστεψέ με με απασχολεί αυτό το θέμα.

Με το που δω ότι κάτι δε πάει καλά έχω αλλάξει rom.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

με την devillain οπως εχω ξαναπει δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα ο μονος λογος που το ψαχνω ειναι να μειωθει οσο γινεται το lag και να εχω αμεσοτητα να δουμε και defrost/o-d που προτεινουν οι φιλοι παραπανω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ρε παιδια δεν κανετε ενα θεμα σχετικα με rom και root μαζεμενα μαζι με εντυπωσεις και που τις βρισκουμε

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...