Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω μπορει να μου απαντησει καποιος???

φορτιστη και βαση αυτοκινητου και καλυμμα οθονης που μπορω να βρω?

 

Απο επισημη πηγη εδω

 

http://www.htcaccessorystore.com/gr/p_htc_phone.aspx?i=196001&sbadd=141564

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

δηλώνω ενθουσιασμένος με το κινητό. Πολύ γρήγορο ακόμα και όταν είναι χαμηλό σε μνήμη. το καταλαβαίνεις μόνο εαν πας στη διαχείριση εφαρμογών που αργεί να φορτώσει τη λίστα. Η task manager δεν κάνουν και πολλά... ή το autokill. Memory loss πάντα υπάρχει.

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Στα running services κάτω γράφει το εξής:

Avail. 126MB+0.00 B in 34 other: 00.0B in 5

τί σημαίνει το "+0.00 B in 34 other: 00.0B in 5 ";

 

υ.γ. πήγα να κάνω εγκατάσταση εφαρμογής αλλά λόγω χαμηλής μνήμης δε με άφησε. Μετά από reboot ok...

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε και στην υπογραφή μου desire τέλος πουλήθηκε.πάντως οποίος νομίζει ότι ακούει ράδιο χωρίς παράσιτα κάνει καλή πλοήγηση και τραβάει καλές νυχτερινές φωτό εγώ είμαι Πάπας με ρασα.τέλος τα HTC για μενα. Καληνύχτα και καλά ξεμπερδεματα.

 

Επειδή είχα το 3GS και για να είμαστε αντικειμενικοί:

1. Δεν έχει ράδιο

2. Το GPS του είναι χάλια. Αργεί να πάρει σήμα (περισσότερο από το Desire) και το χάνει και εύκολα.

3. Φωτογραφική μηχανή... ας γελάσω... ούτε καν το υποτυπώδες flash.

 

χαιρετώ τον Πάπα..

Link to comment
Share on other sites

να μας πει πως το εκανε με απλα ελληνικα!!!!

Αν και το ανέφερε το παλικάρι πιο πριν, θα το γράψω με απλά ελληνικά:

 

1) Βάζεις το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το ledάκι πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέεις το φορτιστή και, εν συνεχεία, κλείνεις το κινητό. Αφού κλείσει τελείως το κινητό, βάζεις το φορτιστή και πάλι και περιμένεις να ξαναγίνει πράσινο το LED (εμένα ήταν πράσινο κατευθείαν).

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέεις το φορτιστής, ανοίγεις το κινητό και, αφού ανοίξει τελείως, το ξανακλείνεις και συνδέεις και πάλι το φορτιστή μέχρι να εμφανιστεί το πράσινο LED.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση (εμένα και πάλι που βγήκε πράσινο κατευθείαν) το ξανα ανοίγεις και το δουλεύεις κανονικά.

 

Αυτό χρειάζεται να το κάνεις μόνο μία φορά... Δεν ξέρω αν όντως βοηθάει, πάντως εμένα έτυχε με το που το έκανα να κλείσει 50 ώρες.

 

με τον περιορισμό στους 60 χαρακτήρες!

Αν έχεις ελληνικό Desire δεν έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Πάντως υπάρχει μια επιλογή στο δικό μου (στα settings του προγράμματος SMS) που λέει "Ελληνική κωδικοποίηση". Αν το έχεις κι εσύ και το βάλεις στα 7 bit λογικά θα λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

μη με βρισεις αλλα που το βρισκουμε αυτο...ευλογητος ξαναλεω...οχι για μενα αλλα για το φουκαριαρικο το κινητο :X:lol:

 

οχι ττπτ αλλο αλλα στο phone number μου λεει unknown

serial ht05wpl093--

 

δεν ξέρω αν το λέει στο κουτί του αλλά σίγουρα το λέει κάτω από την μπαταρία.

είναι ο τελευταίος αριθμός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την άποψή μου για το ραδιόφωνο που λέχθηκε παραπάνω. Επειδή ακούω συνεχώς ραδιόφωνο από το κινητό λόγω δουλειάς είμαι σε θέση να το τεστάρω διεξοδικά. Όντως το ραδιόφωνο του Desire είναι ψιλοπροβληματικό. Αφενός η ένταση του ήχου είναι περιορισμένη (αρκετά χαμηλότερα από την ένταση που έχει όταν αναπαραράγει mp3) με αποτέλεσμα να μην ακούς σχεδόν καθόλου αν βρίσκεσαι σε περιβάλλον με θόρυβο όπως π.χ εγώ που περπατάω στο κέντρο της Αθήνας και επιβιβάζομαι σε λεωφορεία κλπ. Δεύτερον και σημαντικότερο το ραδιόφωνο κολλάει κάποιες φορές στο σταθμό που είναι συντονισμένο και δεν αλλάζει ό,τι κι αν δοκιμάσεις. Θα πρέπει να κάνεις restart στο τηλέφωνο για να δουλέψει πάλι κανονικά αφού ακόμα και με task killer η εφαρμογή ξαναανοίγει χωρίς να αλλάζει ο σταθμός (κάποιες φορές δεν κλείνει ούτε με task killer). Ελπίζω ότι με κάποιο update θα διορθωθούν αυτά στο μέλλον. Κατά τα λοιπά το κινητό είναι τούμπανο και όσο περνάει ο καιρός μου αρέσει ακόμα περισσότερο. Edited by thouvou13

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι τις τελευταίες μέρες.. Όπου και να είμαι, είτε σε app (mail, handcent sms κλπ) είτε κάνω browsing, εάν γυρίσω το κινητό σε landscape γυρίζει σχεδόν άμεσα (1 sec.) το πρόβλημα είναι ότι μετά δεν γυρίζει με τπτ σε όρθιο προσανατολισμό..

 

Τις πρώτες 2-3 μέρες το θυμάμαι ότι δούλευε κανονικά.

 

Έχει τύχει σε κανέναν σας;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Before You Begin

1. This is how to root the HTC Desire, do NOT use this on any other phone!

 

2. This will erase all the data on your phone so please at least sync your contacts with Google before continuing.

 

3. MAKE SURE YOU HAVE YOUR DESIRE IS ON THIS VERSION (Bootloader version 0.75.XXXX or below AND a ROM version of 1.21.XXX.X or below)

 

αυτο παλι που μπορουμε να το βρουμε????;)

Link to comment
Share on other sites

γιατί παλεύεις το root με αυτόν τον τρόπο?

το 1-click που έβγαλαν οι unrevoked δεν σου κάνει?

 

δες εδώ τον τρόπο: http://rootmydroid.co.uk/guides/desire/howto-root-your-htc-desire/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το βρεις σβήνοντας το κινητό. Μετά πάτα και κράτα πατημένο το volume down. Πάτα στιγμιαία το power. Συνέχισε να πατάς το volume down μέχρι να δεις τα γράμματα του boot loader.

 

Οι εκδόσεις που αναφέρει το κείμενο που έκανες paste είναι πολύ παλιές. Κατέβασε το unrevoked http://unrevoked.com/ να κάνεις root με ένα κλίκ και περισσότερη ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

γιατί η ποιότητα κατασκευής θα είναι για τον ......:X

 

Εγώ που πήρα για το προηγούμενο κινητό μου nokia 5800 (μου ήρθε πριν 2 μέρες) ένα car holder μια χαρά είναι η ποιότητα και πληρώνεις και πολύ λιγότερα από οπουδήποτε αλλού..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το landscape σε portrait έχει εμφανιστεί σε άλλον;

 

Και κάτι άσχετο.. με σκληρή χρήση η μπαταρία του κινητού μου κρατάει από τις 8 το πρωί μέχρι τις 4-5 το απόγευμα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα μέσα στο forum ότι όταν έχεις συνδεδεμένο το Desire στο PC, δεν μπορείς να μοιραστείς τη σύνδεση internet. Ισχύει αυτό? Δεν είναι τελείως πόντιο-χαζό?

 

Ποιός είναι ο τρόπος δηλ. να το κάνεις αυτό, να έχεις wi-fi router?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το landscape σε portrait έχει εμφανιστεί σε άλλον;

 

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε κάνοντας βαθμονόμηση G-Sensor από τις ρυθμίσεις

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατι ακουσα οτι δεν γινεται να κανουμε switch απο μνημη τηλεφωνου σε μνημη SD για αποθηκευση εφαρμογων...και μου βγαλε σημερα πρωτη φορα οτι ο δισκος ειναι σχεδον γεματος η κατι τετοιο και ψιλοπαραξενευτικα γιατι εχω 8gb sd μεσα... :S καμια ιδεα? καπου διαβασα οτι οντως δεν γινεται αποθηκευση στην SD αλλα με την 2.2 θα γινεται...

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ποιοτητα γραφει video παιδια;

 

800x480

 

Παιδες κατι ακουσα οτι δεν γινεται να κανουμε switch απο μνημη τηλεφωνου σε μνημη SD για αποθηκευση εφαρμογων...και μου βγαλε σημερα πρωτη φορα οτι ο δισκος ειναι σχεδον γεματος η κατι τετοιο και ψιλοπαραξενευτικα γιατι εχω 8gb sd μεσα... :S καμια ιδεα? καπου διαβασα οτι οντως δεν γινεται αποθηκευση στην SD αλλα με την 2.2 θα γινεται...

 

στην 2.1 οι εφαρμογες πηγαινουν μονο στην εσωτερικη μνημη.. οποτε αν την γεμισεις εχεις προβλημα...

στην 2.2 θα πηγαινουν στην καρτα μνημης, λυνοντας ετσι αυτο το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

στην 2.1 οι εφαρμογες πηγαινουν μονο στην εσωτερικη μνημη.. οποτε αν την γεμισεις εχεις προβλημα...

στην 2.2 θα πηγαινουν στην καρτα μνημης, λυνοντας ετσι αυτο το προβλημα...

 

Ναι αυτό άκουσα αλλά δεν ήξερα κατά πόσο αληθεύει...

Βασικά δεν υπάρχει καμιά Custom rom που να το κάνει αυτό τώρα? στείλε μου κάνα pm αν σου είναι εύκολο :)

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Νίκος.

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα μέσα στο forum ότι όταν έχεις συνδεδεμένο το Desire στο PC, δεν μπορείς να μοιραστείς τη σύνδεση internet. Ισχύει αυτό? Δεν είναι τελείως πόντιο-χαζό?

 

Ποιός είναι ο τρόπος δηλ. να το κάνεις αυτό, να έχεις wi-fi router?

Κανονικά ναι. Εγώ, όμως, έχω την αίσθηση ότι μέσω του Android SDK μπορείς να μοιραστείς τη σύνδεσή σου και με το απλό USB καλώδιο (τουλάχιστον όταν το έψαχνα στο Diamond υπήρχε κάποιος τρόπος), οπότε με λίγο ψάξιμο στο XDA μάλλον θα βρεις κάποια λύση.

 

Ναι αυτό άκουσα αλλά δεν ήξερα κατά πόσο αληθεύει...

Βασικά δεν υπάρχει καμιά Custom rom που να το κάνει αυτό τώρα? στείλε μου κάνα pm αν σου είναι εύκολο :)

Υπάρχουν αρκετές (βασικά υποθέτω σχεδόν όλες)... Τσέκαρε τες στο XDA και δες αν λένε ότι έχουν app2SD (αυτό είναι που κάνει τις εφαρμογές να αποθηκεύονται στην SD).

 

Προσωπικά κάνω λίγη υπομονή να βγει το επίσημο update σε Froyo (2.2)... Άλλωστε έρχονται διακοπές, οπότε ο καιρός θα περάσει εύκολα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

γιατί παλεύεις το root με αυτόν τον τρόπο?

το 1-click που έβγαλαν οι unrevoked δεν σου κάνει?

 

δες εδώ τον τρόπο: http://rootmydroid.co.uk/guides/desire/howto-root-your-htc-desire/

 

Παιδια συγνωμη,μα που το ειδατε το one click,μεχρι και τους drivers πρεπει να αλλαξεις εκτος και αν κανω καποιο λαθος,αν μπορει καποιος να μας δωσει αναλυτικες οδηγιες θα του ημουν ευγνωμων...

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι. Εγώ, όμως, έχω την αίσθηση ότι μέσω του Android SDK μπορείς να μοιραστείς τη σύνδεσή σου και με το απλό USB καλώδιο (τουλάχιστον όταν το έψαχνα στο Diamond υπήρχε κάποιος τρόπος), οπότε με λίγο ψάξιμο στο XDA μάλλον θα βρεις κάποια λύση.

 

 

Υπάρχουν αρκετές (βασικά υποθέτω σχεδόν όλες)... Τσέκαρε τες στο XDA και δες αν λένε ότι έχουν app2SD (αυτό είναι που κάνει τις εφαρμογές να αποθηκεύονται στην SD).

 

Προσωπικά κάνω λίγη υπομονή να βγει το επίσημο update σε Froyo (2.2)... Άλλωστε έρχονται διακοπές, οπότε ο καιρός θα περάσει εύκολα...:lol:

 

 

 

εκανα στην δικια μου partition αλλα δεν μου τα αποθηκευει εκει...παλυ fullarei ο δικος του κινητου... :(

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη,μα που το ειδατε το one click,μεχρι και τους drivers πρεπει να αλλαξεις εκτος και αν κανω καποιο λαθος,αν μπορει καποιος να μας δωσει αναλυτικες οδηγιες θα του ημουν ευγνωμων...

 

απλα διαβασε αναλυτικα και καντα ολα βημα βημα χωρις να βιαστεις...δεν υπαρχει ευκολοτερο πραγμα....

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...