Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια εφαρμογή για troktiko η καποια ελληνική εφημερίδα υπάρχει?Όπως τα νεα-πρώτο θέμα-gazetta που έχει το iphone?

 

Ναι οντως καλο θα ηταν να υπαρχει....

Εγω μονο απο το in.gr εχω βρει ενημερωση ειδησεων προς το παρων....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιαννη εμενα μου ερχεται κανονικα αναφορα,στην πανω μπαρα που μου λεει οτι το μηνυμα εσταλει.Ψαξου με τις ρυθμισεις.Με την μαμα εφαρμογη.Τωρα βεβαια χτησιμοποιω το handcent και ειναι ακομα καλυτερα τα πραγματα.

Αυτο ειναι αναφορα αποστολης, οχι παραδοσης.

Γιαννη για μηνυμα μπορεις να κανεις αυτο που κανανε παλια στο iphone, να βαλεις τον κωδικο που χρειαζεται στην αρχη για να ερχεται αναφορα απο το δικτυο.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως καλο θα ηταν να υπαρχει....

Εγω μονο απο το in.gr εχω βρει ενημερωση ειδησεων προς το παρων....

Για αυτά που αναφέρει ο φίλος από πάνω:

Τα Νέα, το Πρώτο Θέμα και το Gazzetta.gr έχουν RSS. Αν πάτε στο site τους κάπου λέει RSS (συγκεκριμένα στο Πρώτο Θέμα το λέει πάνω-πάνω, ενώ στα άλλα 2 κάτω-κάτω). Πατάτε πάνω εκεί και κάνετε copy το link. Μετά πάτε στο HTC Desire στο Sense αν δεν έχετε τροποποιήσει τις καρτέλες στην 2η από δεξιά, πατάτε πάνω, μετά πατάτε προσθήκη ροών και επιλέγετε προσθήκη από URL όπου και βάζετε το link που κάνατε copy. Έτσι μπορείτε να ενημερώνεστε από όποιο site θέλετε κι έχει RSS (τα περισσότερα έχουν), απλά πηγαίνοντας σε αυτήν την καρτέλα. ;)

 

Το troktiko, επειδή είναι blog δεν έχει RSS.

 

Βασικά προς το παρόν νομίζω ότι είναι ο μόνος τρόπος, γιατί εφαρμογές αν δεν φτιάξουν τα ίδια τα site ποιος να φτιάξει ?? Κι επειδή το Android OS δεν έχει αναπτυχθεί ακόμα τόσο εδώ στην Ελλάδα για να φτάσει και στα ελληνικά site, μάλλον θα αργήσουμε να δούμε, γιατί εδώ είναι σχεδόν όλοι κολλημένοι με το iPhone...

Edited by stavros11

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικές εφημερίδες (Ναυτεμπορική,Ελευθεροτυπία και Νέα) υπάρχει η εφαρμογή world newspapers

http://www.navimania.gr/showthread.php?p=264296#post264296

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι αναφορα αποστολης, οχι παραδοσης.

Γιαννη για μηνυμα μπορεις να κανεις αυτο που κανανε παλια στο iphone, να βαλεις τον κωδικο που χρειαζεται στην αρχη για να ερχεται αναφορα απο το δικτυο.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Σωστα...Για θυμησε μου τι βαζαμε στο Iphone ??? Κατι θυμαμαι αλλα χλωμο στο μυαλο μου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τελικά αποφάσισα να το δώσω, ελπίζω να μη πειράζει που το αναφέρω εδώ, αλλά είδα μερικοί ενδιαφέρονται για το κινητό. λινκ στις αγγελίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3231978#post3231978

 

ο λόγος ότι αν και το έχω μόνο 2 μέρες, δε με έχει βολέψει όσο θα ήθελα και δε νομίζω οτι αλλάξω γνώμη. αν πειράζει που το αναφέρω εδώ, σορρυ και ας διαγραφεί!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

τελικά αποφάσισα να το δώσω, ελπίζω να μη πειράζει που το αναφέρω εδώ, αλλά είδα μερικοί ενδιαφέρονται για το κινητό. λινκ στις αγγελίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3231978#post3231978

 

ο λόγος ότι αν και το έχω μόνο 2 μέρες, δε με έχει βολέψει όσο θα ήθελα και δε νομίζω οτι αλλάξω γνώμη. αν πειράζει που το αναφέρω εδώ, σορρυ και ας διαγραφεί!

 

 

Τιμη σκοτωμα φιλε μου.Ελπιζω να μην μετανοιωσεις.Απο ποιο κινητο προερχοσουν ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που αναφέρει ο φίλος από πάνω:

Τα Νέα, το Πρώτο Θέμα και το Gazzetta.gr έχουν RSS. Αν πάτε στο site τους κάπου λέει RSS (συγκεκριμένα στο Πρώτο Θέμα το λέει πάνω-πάνω, ενώ στα άλλα 2 κάτω-κάτω). ....

Το troktiko, επειδή είναι blog δεν έχει RSS.

 

 

OK!! Thanks!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

αααα...ιιιιιι...φοννννν :p

 

σκότωμα ναι, αλλά οκ να είμαστε δίκαιοι, και είμαστε και σε κρίση. αν το πάρει κανείς χαλάλι και καλορίζικο!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτηθήκατε ποτέ, μήπως κάνατε βλακεία που πήρατε το Desire, και όχι το Galaxy S?

 

Είμαι εδώ να σας ανακουφίσω γιατί εγώ τουλάχιστον αυτό είναι στο μυαλό μου, όταν μου είπε ο κολλητός μου, ότι παράγγειλε το Galaxy S (εγώ έχω το Desire).

 

1ον, και ξεκινάω με την οθόνη, που όλοι λένε οτι είναι ότι καλύτερο υπάρχει και άλλα πολλά άστοχα... πραγματικά πριν δω την οθόνη του Galaxy με τα μάτια μου, πίστευα οτι θα δω κάτι το απίστευτο και πραγματικά εντυπωσιακό... τζίφος!!!

Δεν καταλαβαίνω γιατί όλος αυτός ο χαμός για την οθόνη του!!! Πραγματικά δεν έχετε να ζηλέψετε απολύτως τίποτα!!! τι να το κάνω αν σε εργαστηριακές μετρήσεις βγαίνει καλύτερη? στο μάτι ίδια φαίνεται πάντως... δεν έχω σκοπό να το χρησιμοποιώ κάνοντας όλη μέρα μετρήσεις!!!

Ένα + που μπορεί να έχει, είναι η κατανάλωση, που και για αυτό ΔΕΝ είμαι σίγουρος!!!

 

2ον: CPU: είμαστε σίγουροι ότι ο cortex A8 λειτουργεί σωστά στο android?

Σου έδινε την εντύπωση, ότι τρέχει πολύ καλά... και στα καλά καθούμενα, και χωρίς λόγο μικρο-κολληματάκια frame lose στην κίνηση και γενικά μια πολύ περίεργη συμπεριφορά!!!

 

3ον: ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ - ΒΙΝΤΕΟ: το κινητό το έπιασα στα χέρια μου την ώρα που σκοτήνιαζε, και έιπαμε να βγάλουμε φωτογραφίες και με τα 2 χωρίς flash (εγώ δλδ, γιατί το S δεν έχει καθόλου) σκοτάααδι!!! ρε τόλι ( ο φίλος) δεν σε βλέπω στην οθόνη :lol:...

Για το βίντεο, δεν το είδα καθόλου, θα το δω ημέρα γιατί απογοητεύτηκα!!!

 

4ον: DivX: Πολύ καλό!!! Ναι και εγώ θα ήθελα η συσκευασία του Desire να έχει το λογότυπο του DivX πάνω της, γιατί κατά τα άλλα όλα, ίδια το playback και στο S και στο desire... καμιά άλλη διαφορά!!! Εγώ βέβαια με extra software (free) αλλά το αποτέλεσμα είναι 1, ότι και τα 2 έπαιζαν DivX το ίδιο καλά!

 

5ον: GPS: Εδώ τι να πω; 4-5 λεπτά να βρει δορυφόρους... λέω δεν πειράζει η 1η του φορά είναι ( μόλις το ανοίξαμε το κουτάκι με το S), ανοίγουμε πάλι, το Google Maps, πάλι τα ίδια... ρε μήπως φταίει το google maps, αντε να δοκιμάσουμε και με το Navigon... τα ίδια πάλι!!! Όσο για σήμα (αφού πιάσει) εμφανή και με γυμνό μάτι η διαφορά!!!

 

6ον: Ποιότητα κατασκευής: Εδώ δεν λέω τπτ, απλά HTC!

 

7ον: Γραφικό περιβάλλον TouchWiz 3.0: γιατί θέλει να μοιάσει στο iPhone; Και μόνο που είναι πανομοιότυπο της apple δεν μου άρεσε... στο sense UI δίνω 4 στα 5 και στο touchwiz MAX 3 στα 5... Δεν μου άρεσε κάτι... αντιθέτως μου έλειπε το SENSE (Dialer, Keyboard και άλλα πολλά)

 

8ον: Υποστήριξη... και δεν μιλάω για της αντιπροσωπείες:D (xda developers) αν έχεις HTC έχεις 234.121 τυπάκια που κάνουν φίλο και φτερό, ότι Htc υπάρχει... ότι και να έχω χρειαστεί εδώ και τόσα χρόνια βρήκα την λύση!!!

 

Και για να είμαι δίκαιος θα σας πω τι μου άρεσε στο S:

 

1ον: Ποιότητα του εξωτερικού ηχείου του... Όχι η ένταση του, αλλά η ποιότητα του!

 

2ον: Η 4'' οθόνη του, και πάλι να πω πως μου άρεσε οτι είναι μεγαλύτερη και ΟΧΙ ποιοτικότερη!!!

 

3ον: Η αίσθηση του βάρους του... Πραγματικό πούπουλο για τις διαστάσεις του!!!

 

Αν λοιπόν είχες στο μυαλό σου να αφήσεις το Desire για S... άστο καλύτερα!!!

 

Τα έχω και τα δύο υπό την κατοχή μου και έχω μερικά σχόλια στις παρατηρήσεις σου.

 

1. Η οθόνη του Galaxy S είναι καλύτερη. Όχι μόνο γιατί έχει μεγαλύτερη διαγώνιο αλλά γιατί έχει πιο καλά χρώματα και πιο έντονο μαύρο. Είσαι σίγουρος ότι κατά τη δοκιμή σας είχες βγάλει την αυτόματη φωτεινότητα στο Galaxy S;

 

2. Ο A8 είναι γρήγορος. Πολύ γρήγορος και το αποδεικνύουν πολλά πράγματα αυτό. Πρώτον κάνε ένα κόπο και τρέξε το 3D Benchmark (της Qualcomm παρεπιπτόντως) το Neocore. Στον A8 βγάζει 54 καρέ/δευτ και στους Qualcomm 28-29). Επίσης τα live wallpaper του Galaxy S αν τα τρέξεις σε Desire ή Nexus έχουν πολλά σπασίματα. Στο Galaxy S όχι. Τα κολλήματα που είδες υπάρχουν. Είναι θέμα του firmware και υπάρχει workaround που τα εξαφανίζει (δες στο forum του modaco).

 

3. Το Galaxy S δεν έχει flash και αυτό είναι σαφές μειονέκτημα. Φωτογραφίες όμως ακόμα και σε σκοτεινό χώρο βγάζει καλές. Πολύ καλό είναι επίσης και το 720p βίντεο που τραβάει.

 

4. Το play back των DivX Avi δεν είναι συγκρίσιμο ανάμεσα στις δύο συσκευές. Το τρίτο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς (να υποθέσω ο RockPlayer??) δε συγκρίνεται σε απόδοση και framerate (κυρίως σε μεγάλης ανάλυσης βίντεο) με αυτό του Galaxy S. Επιπλέον το Galaxy παίζει mkv, avi και με τη χρήση του mVideoPlayer βλέπεις και υότιτλους srt χωρίς κανένα conversion.

 

5. Στο GPS του δεν έχω δει κανένα πρόβλημα. Δουλεύει το ίδιο καλά με του Desire. Κρατώ μια επιφύλαξη γιατί το έχω μόλις 2 ημέρες και δεν το έχω δουλέψει αρκετά.

 

6. Το Galaxy S είναι πλαστικό. Το Desire δείχνει πιο στιβαρό.

 

7. Το TouchWiz δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο. Έχουν κάνει όμως μερικές πολύ καλές παρεμβάσεις στο λειτουργικό οι Κορεάτες. Καταρχίν υποστηρίζουν WiFi hotspot (όχι AdHoc) στο κινητό. Αυτό έρχεται με το Froyo σε όλα τα Android. Έπειτα έχουν τον video player που παίζει σχεδόν τα πάντα. Κάποια επίσης από τα widgets του είναι συμπαθητικά χωρίς βέβαια να συγκρίνονται με αυτά του Sense. Επίσης το Swype είναι απίστευτο. Υποστηρίζει και ελληνικά. Μην αναφέρω και το Tv Out.

 

8. Για υποστήριξη καλύτερα να μην την χρειαστείς σε κανένα. Αν τη χρειαστείς με HTC έχω καλή εμπειρία. Από Samsung δεν ξέρω.

 

Για τα θετικά του συμφωνούμε. Το ηχείο του Galaxy είναι πολύ καλό, με δυνατό μπάσο. Καμμία σχέση με το Desire σε αυτόν τον τομέα. Η οθόνη πέρα από μεγαλύτερη είναι και καλύτερη σε χρώματα, αντίθεση και ορατότητα στο φως του ήλιου. Το βάρος του όντως είναι πολύ μικρό. Συμβάλει σε αυτό και το πλαστικό και η Super Amoled.

 

Αυτά από τις δικές μου εντυπώσεις.

Edited by ssarl
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που αποθηκεύονται οι εφαρμογές και τα παιχνίδια όταν τα κατεβούμε από internet ;

Ευχαριστώ

 

Στην κάρτα SD κανε ένα φάκελο με το όνομα της εφαρμογής κ βαλτην εκεί...αποσύνδεσε το τηλ από τον υπολογιστή κ με ένα πρόγραμμα explorer (px. AndExplorer) βρες τον φάκελο που έκανες και εκτέλεσε την....

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by yiannis2002s
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι αναφορα αποστολης, οχι παραδοσης.

Γιαννη για μηνυμα μπορεις να κανεις αυτο που κανανε παλια στο iphone, να βαλεις τον κωδικο που χρειαζεται στην αρχη για να ερχεται αναφορα απο το δικτυο.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

Δεν δεχεται το desire την εντολη *# πριν τον αριθμο που θελουμε.

 

Η μονη λυση ειναι αυτη που λεει ο φιλος trackera που παταμε στο εικονιδιο του απεσταλεμενου μηνυματος και επιλεγουμε αναφορα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ειναι η υπηρεσια vodafone my web στο desire;;;ετσι το γραφει στα χαρακτηριστικα της συσκευης στην vodafone...και αναρωτιεμαι μηπως ειναι κατι αντοιστιχο του vodafone live και γιαυτο να ειναι φθηνοτερη η συσκευή τελικα...;;;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που αποθηκεύονται οι εφαρμογές και τα παιχνίδια όταν τα κατεβούμε από internet ;

Ευχαριστώ

 

Στην κάρτα SD κανε ένα φάκελο με το όνομα της εφαρμογής κ βαλτην εκεί...αποσύνδεσε το τηλ από τον υπολογιστή κ με ένα πρόγραμμα explorer (px. AndExplorer) βρες τον φάκελο που έκανες και εκτέλεσε την....

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Νομίζω ο φίλος εννοεί που αποθηκεύονται οι εφαρμογές όταν τις κατεβάζεις από το κινητό.

 

daffygor νομίζω πάνε στο φάκελο Download στην κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο φίλος εννοεί που αποθηκεύονται οι εφαρμογές όταν τις κατεβάζεις από το κινητό.

 

daffygor νομίζω πάνε στο φάκελο Download στην κάρτα μνήμης.

 

σωστος....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιώργος εδώ. Μόλις πήρα και εγώ το desire στα χέρια μου 462 ευρώ από ένα μαγαζάκι στην Αργυρούπολη. Όπου και να έψαξα μόνο κατά παραγγελία θα το έβρισκες και μετά από 5-6 ημέρες.

 

Στο θέμα τώρα. Είναι μέχρι 6 εργασίες που εκτελούνται, πως μπορώ να τις σταματήσω; Π.χ. Το facebook. Αν θέλω να βγω offline και να ξανασυνδεθώ πως γίνεται; Γιατί με έχει συνέχεια συνδεδεμένο. Και πως μπορώ να σταματήσω μια εργασία;

 

Ξέρω ότι δεν χρειάζεται γιατί δεν επιβαρύνει το κινητό, απλά θέλω να ξέρω αν υπάρχει αυτή η επιλογή και πως γίνεται. Με παρατεταμένο κλικ, πως;

 

Και ένα δεύτερο. Έχω ένα samsung omniq i900 και έχω ένα σορό τηλέφωνα. Όμως αυτό είχε πρόγραμμα που έγραφα τα τηλέφωνα σε πρόγραμμα και τα πέρναμε αυτόματα στο κινητό.

 

Υπάρχει κάτι και για το desire; Εκτός του outlook, δεν με βολεύει. Κάποια σουίτα; κάτι απλό και συγκεκριμένο.

 

Ευχαριστώ σε όσους απαντήσουν. Θα παρακαλέσω όποιος ασχοληθεί να μου πει μια απάντηση που θα βοηθήσει και όχι π.χ. (δεν το χρειάζεσαι αυτό). Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

** Και κάτι τελευταίο. Πως μπορώ να σβήσω ένα πρόγραμμα που έχω κατεβάσει; Που πάω; Γιατί όπως καταλάβατε σαν νέος χρήστης έχω κατεβάσει ότι μπούρδα μπορεί να φανταστεί κανείς.

 

** Πρώτη επαφή με Android κινητά.

Edited by bitzibitzidis
Link to comment
Share on other sites

 

** Και κάτι τελευταίο. Πως μπορώ να σβήσω ένα πρόγραμμα που έχω κατεβάσει; Που πάω; Γιατί όπως καταλάβατε σαν νέος χρήστης έχω κατεβάσει ότι μπούρδα μπορεί να φανταστεί κανείς.

 

** Πρώτη επαφή με Android κινητά.

 

Καλησπερα και καλοριζικο Γιωργο.Κι εμενα το πρωτο andoid ειναι.

 

Ρυθμισεις /εφαρμογες/διαχειρηση εφαρμογων και απο εκει απεγκαθιστας οτι θελεις.

 

Για τις επαφες δεν ξερω γιατι το λες αλλα το outlook ειναι πολυ καλο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και αλλη καρτα αλλα δεν την διαβαζει.το κλεινω και μολις το ανοιξω μου βγαζει ενδειξη οτι η καρτα αφερεθηκε
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα τώρα. Είναι μέχρι 6 εργασίες που εκτελούνται, πως μπορώ να τις σταματήσω; Π.χ. Το facebook. Αν θέλω να βγω offline και να ξανασυνδεθώ πως γίνεται; Γιατί με έχει συνέχεια συνδεδεμένο. Και πως μπορώ να σταματήσω μια εργασία;

 

Ξέρω ότι δεν χρειάζεται γιατί δεν επιβαρύνει το κινητό, απλά θέλω να ξέρω αν υπάρχει αυτή η επιλογή και πως γίνεται. Με παρατεταμένο κλικ, πως;

 

Και ένα δεύτερο. Έχω ένα samsung omniq i900 και έχω ένα σορό τηλέφωνα. Όμως αυτό είχε πρόγραμμα που έγραφα τα τηλέφωνα σε πρόγραμμα και τα πέρναμε αυτόματα στο κινητό.

Λοιπόν φίλε Γιώργο κατ' αρχάς δεν τρέχουν μόνο 6 εφαρμογές αλλά μπορεί να τρέχουν πολύ περισσότερες

απλά τις τελευταίες 6 που βλέπεις κρατώντας πατημένο το "Σπιτάκι".

 

Κάποιον task manager δεν ξέρω να σου προτείνω γιατί απλά δεν χρησιμοποιώ κάποιον.

 

Σχετικά με το FB αφού ανοίξεις την εφαρμογή πάτα menu->Αρχική σελίδα μετά ξανά menu και Αποσύνδεση.

 

Τώρα σχετικά με τις επαφές, με δεδομένο ότι το omnia τρέχει Windows Mobile μπορείς να κάνεις ότι έκανα κι εγώ.

Δηλαδή πας στις ρυθμίσεις για ActiveSync και σετάρεις το Gmail (προϋπόθεση να έχεις gmail) σύμφωνα με τις ρυθμίσεις

που θα βρεις στο παρακάτω link και μετά αρκεί ένας συγχρονισμός του κινητού με το gmail και οι επαφές θα κατέβουν στο κινητό.

 

Google Sync: Setting Up Your Windows Mobile Phone for Google Sync.

 

Παίδες sorry αλλά σε προηγούμενο post είχα αναφέρει ότι γίνεται συγχρονισμός με gmail μέσω του

exchange κάτι που είναι λάθος όπως θα δείτε στο παραπάνω link, απλά είχα ξεχάσει την όλη διαδικασία

μιας και στον 1 μήνα που έχω το κινητό έκανα delete μια και καλή τα WM οπότε μαζί ξέχασα και μερικά

πραγματάκια που κάνουν :lol::p.

 

Τελοσπάντων, όσοι λοιπόν έρχονται στο Android από όποια πλατφόρμα κι αν προέρχονται μπορούν

με βάση το παρακάτω link να βρουν με ποιο τρόπο μπορούν να περάσουν τις επαφές τους στο Android

εύκολα και γρήγορα χωρίς να παλεύουν με το "τραγικό" :lol: Outlook και τις παραξενιές του.

 

Google Sync for your phone.

Edited by kollatos
Διορθώσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει swype στο Desire του μπορεί να δοκιμάσει το SlideIt (δωρεάν στο market) καθώς και το ελληνικό λεξικό του SlideIt. Εγώ που το δοκίμασα μάλλον απογοητεύτηκα αφού σε λέξεις πάνω από 4-5 γράμματα βγάζει ό,τι να'ναι ή τίποτα.

 

@alestr9s

Οι επαφές μου περάστηκαν μια χαρά και μάλιστα ενημερωμένες μέχρι και 5 λεπτά πριν. Τώρα φωτογραφίες να σου πω την αλήθεια δεν έχω στις επαφές. Ό,τι έβαλε ο καθένας στο FB μου το βγάζει μετά τη σύνδεση των επαφών που έκανα. Πάντως τώρα που το είδα στο gmail έχει και πλαίσιο φωτογραφίας (οπότε λογικά κάνει κι αυτό sync). Όσο για το ημερολόγιο, αυτό που έχεις στο gmail είναι 1 από τα 4 προεπιλεγμένα που έχει default το τηλέφωνο, με μίας κατεύθυνσης ενημέρωση (από ιντερνετ στο τηλέφωνο). Ακόμα έχει PC sync (από το πρόγραμμα της HTC), ημερολόγιο τηλεφώνου κι ένα "δωράκι" της Google με τις ελληνικές αργείες.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το troktiko, επειδή είναι blog δεν έχει RSS.

 

Φυσικά και έχουν όλα τα blogs RSS:)

http://troktiko.blogspot.com/feeds/posts/default?alt=rss

το RSS του τρωκτικού;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βλεπω οτι σε ολα σχεδον τα HTC στην αρχικη οθονη το ρολοϊ καταλαμβανει πανω απο 30% .Δεν θα μπορουσε να ειναι πιο διακριτικο και να εχει ελευθερο χωρο η οθονη για αλλες εφαρμογες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βλεπω οτι σε ολα σχεδον τα HTC στην αρχικη οθονη το ρολοϊ καταλαμβανει πανω απο 30% .Δεν θα μπορουσε να ειναι πιο διακριτικο και να εχει ελευθερο χωρο η οθονη για αλλες εφαρμογες ?

 

μπορεις να το αλλαξεις.εχει και ποιο μικρα και διακριτικα ρολογια

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλημέρα, με παρατεταμένο πάτημα (ή στο + κάτω δεξιά) στη οθόνη επιλέγεις Στοιχείο ελέγχου παραθύρου και ψάχνεις ή για το Αναλογικό ρολόι ή αν πατήσεις στο Ρολόι (HTC) σου βγάζει μια συλλογή με ρολόγια το 5ο είναι πολύ μικρό και διακρητικό με ημερομηνία.

Εναλλακτικά μπορεί να σε ενδιαφέρουν και τα Beautiful widgets που μπορείς να τα βρείς στα γνωστά μαγαζάκια.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...