Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για προτεινετε καποιο καλο προγραμμα για sms , mms

 

Θελω οπωσδηποτε να υποστηριζει αναφορα παραδοσης.Επισης αν γινεται να μπορει να ταξινομει τα sms σε εισερχομενα , εξερχομενα κλπ.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια για προτεινετε καποιο καλο προγραμμα για sms , mms

 

Θελω οπωσδηποτε να υποστηριζει αναφορα παραδοσης.Επισης αν γινεται να μπορει να ταξινομει τα sms σε εισερχομενα , εξερχομενα κλπ.

 

Ευχαριστω.

 

Συγγνώμη από μόνο του δεν τα ταξινομεί και δεν έχει αναφορά παράδοσης??

 

Ετοιμαζόμουν να το χτυπήσω μέσα στη βδοομάδα.. Έχει κι άλλα τέτοια όμορφα??

Τουλάχιστον να τα ξέρω από πριν να μην μου έρθει βαρύ το πλήγμα..!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αναφορα παραδοσης εχουν τα sms...

η συσκευη τα ταξινομει ως "συνομιλιες"...

δηλαδη ολα τα μηνυματα που εχεις ανταλλαξει με καποιον στα βγαζει σε ενα μερος με την μορφη διαλογου...

 

δεν εχω ψαξει αν καποια αλλη εφαρμογη στα διαχωριζει κλασικα εισερχομενα-εξερχομενα...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη από μόνο του δεν τα ταξινομεί και δεν έχει αναφορά παράδοσης??

 

Ετοιμαζόμουν να το χτυπήσω μέσα στη βδοομάδα.. Έχει κι άλλα τέτοια όμορφα??

Τουλάχιστον να τα ξέρω από πριν να μην μου έρθει βαρύ το πλήγμα..!

 

ρε παιδια αναφορα παραδοσης εχουν τα sms...

η συσκευη τα ταξινομει ως "συνομιλιες"...

δηλαδη ολα τα μηνυματα που εχεις ανταλλαξει με καποιον στα βγαζει σε ενα μερος με την μορφη διαλογου...

 

δεν εχω ψαξει αν καποια αλλη εφαρμογη στα διαχωριζει κλασικα εισερχομενα-εξερχομενα...

 

 

Εχει αναφορα παραδοσης αλλα δεν με εξυπηρετει η ταξινομηση που κανει.Για αυτο ρωταω αν υπαρχει αλλη εφαρμογη που να συνδυαζει και τα δυο.

 

Φιλη eltsele ενα μειον σε μικροευκολιες που εχει ειναι οτι δεν υποστηριζει συνοψη κλισης μετα τον τερματισμο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, είμαι κάτοχος iPhone εδω και 2 χρόνια αλλα επειδή όλο τα ίδια και τα ίδια, ήθελα να ρωτήσω τα εξης μιας και ψηνομαι για android, και κατ επεκταση htc desire (ή evo, αλλα εμαθα οτι θα αργησει πολυ).

 

1. συγχρονιζει με outlook επαφες και ημερολογιο? μαμισιο sync ή 3rd party software? (πολυ σημαντικο για μενα)

2. τι διαχειριση κανει στα συννημενα των μεηλ? θα μπορω να ανοιξω ας πουμε ενα avi (και γενικα παιζει avi?) που θα στειλει καποιος? ua mporv να το αποθηκευσω καπου? (στο iphone οχι και στα δυο). ουσιαστικα δηλαδη παμε στην 4 ερωτηση:

4. υπαρχει κατι σαν file explorer?

5. οταν δε χρησιμοποιει κανεις τη συσκευη σβηνει η οθονη η πρεπει να πατηθει κατι?

6. ποιοτητα κατασκευης συσκευης? επειδη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο αυτο το θεμα στο iphone, ειναι και αυτο κατι που σκεφτομαι συχνα σε πιθανη αλλαγη συσκευης.

7. μπορω να κοιταξω 2-3 λογαριασμους μεηλ απο καποιο app ή μονο μεσω browser?

8. δυνατοτητα copy/paste? (ναι χαζη ερωτηση αλλα το iphone στην αρχη δεν ειχε!!!)

 

εντελει υπαρχει καποιος που ειχε iphone και εκανε αλλαγη σε android να με βοηθησει στην επιλογη? δε θελω smartphone που να κανει τα παντα, αλλα το iphone εχει μερικους περιορισμους που αρχισαν να με εκνευριζουν...

 

αρχισα να διαβαζω το θρεντ αλλα ειναι πολλες σελιδες και δε βρισκω αυτα που θελω!

 

ευχαριστω κ σορρυ αν κουρασα!!!!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, είμαι κάτοχος iPhone εδω και 2 χρόνια αλλα επειδή όλο τα ίδια και τα ίδια, ήθελα να ρωτήσω τα εξης μιας και ψηνομαι για android, και κατ επεκταση htc desire (ή evo, αλλα εμαθα οτι θα αργησει πολυ).

 

1. συγχρονιζει με outlook επαφες και ημερολογιο? μαμισιο sync ή 3rd party software? (πολυ σημαντικο για μενα)

2. τι διαχειριση κανει στα συννημενα των μεηλ? θα μπορω να ανοιξω ας πουμε ενα avi (και γενικα παιζει avi?) που θα στειλει καποιος? ua mporv να το αποθηκευσω καπου? (στο iphone οχι και στα δυο). ουσιαστικα δηλαδη παμε στην 4 ερωτηση:

4. υπαρχει κατι σαν file explorer?

5. οταν δε χρησιμοποιει κανεις τη συσκευη σβηνει η οθονη η πρεπει να πατηθει κατι?

6. ποιοτητα κατασκευης συσκευης? επειδη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο αυτο το θεμα στο iphone, ειναι και αυτο κατι που σκεφτομαι συχνα σε πιθανη αλλαγη συσκευης.

7. μπορω να κοιταξω 2-3 λογαριασμους μεηλ απο καποιο app ή μονο μεσω browser?

8. δυνατοτητα copy/paste? (ναι χαζη ερωτηση αλλα το iphone στην αρχη δεν ειχε!!!)

 

εντελει υπαρχει καποιος που ειχε iphone και εκανε αλλαγη σε android να με βοηθησει στην επιλογη? δε θελω smartphone που να κανει τα παντα, αλλα το iphone εχει μερικους περιορισμους που αρχισαν να με εκνευριζουν...

 

αρχισα να διαβαζω το θρεντ αλλα ειναι πολλες σελιδες και δε βρισκω αυτα που θελω!

 

ευχαριστω κ σορρυ αν κουρασα!!!!

 

Γειτονα (Λυκοβρυση ειμαι) καμμια σχεση το Iphone με το desire.Ακομα και η οθονη του desire ειναι κλαυτερη απο του Iphone.Eιχα Iphone , πηγα σε Nokia N97 για μια μερα μετα για 6 μηνες σε HTC HD2 και τωρα το desire.Απο καθε αποψη ειναι καλυτερο.

 

Θα απαντησω για οσα χρησιμοποιω

1.Ναι μια χαρα με outlook γαι επαφες τουλαχιστον που δοκιμασα με HTC Sync

4.Προσθετεις ευκολα και δωρεαν μιας και απο την αρχη δεν εχει.

5. Ναι σβηνει η συσεκυη.

6.Πολυ καλη ποιοτητα.

8.Ναι κανονικα.

 

Για email δεν το χρησιμοποιω και δεν ξερω....

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω σε αυτές που ξέρω, ή είμαι σχεδόν σίγουρος, τις άλλες ας τις απαντήσει κάποιος άλλος.

 

4. υπαρχει κατι σαν file explorer?

Εδώ έχει αναφερθεί ότι υπάρχει, αλλά πρέπει να τον κατεβάσεις. Από μόνο του δεν έχει.

 

5. οταν δε χρησιμοποιει κανεις τη συσκευη σβηνει η οθονη η πρεπει να πατηθει κατι?

Ναι και ρυθμίζεις εσύ μετά από πόση ώρα αδράνειας σβήνει. Αλλά γίνεται και να τη σβήσεις πατώντας το κουμπί από πάνω.

 

6. ποιοτητα κατασκευης συσκευης? επειδη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο αυτο το θεμα στο iphone, ειναι και αυτο κατι που σκεφτομαι συχνα σε πιθανη αλλαγη συσκευης.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα κατασκευής των HTC. Δεν έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής κατασκευαστικό πρόβλημα. Αλλά είναι και να μην σου τύχει. Κάποιος ανέφερε εδώ ότι κάτι έχει το καπάκι και πετάγεται έξω από πίσω... Εμένα και πολλών άλλων είναι μια χαρά.

 

7. μπορω να κοιταξω 2-3 λογαριασμους μεηλ απο καποιο app ή μονο μεσω browser?

Νομίζω ότι από την καρτέλα που έχει το HTC Sense UI με τα E-Mail γίνεται, αλλά για σίγουρα ας πει και κάποιος άλλος.

 

8. δυνατοτητα copy/paste? (ναι χαζη ερωτηση αλλα το iphone στην αρχη δεν ειχε!!!)

Υπάρχει.

 

--

EDIT: Γιάννη γράφαμε μαζί και δεν είδα που απάντησες... ;)

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

1. συγχρονιζει με outlook επαφες και ημερολογιο? μαμισιο sync ή 3rd party software? (πολυ σημαντικο για μενα) Ναι,έχει δικό του sync

2. τι διαχειριση κανει στα συννημενα των μεηλ? θα μπορω να ανοιξω ας πουμε ενα avi (και γενικα παιζει avi?) που θα στειλει καποιος? ua mporv να το αποθηκευσω καπου? (στο iphone οχι και στα δυο). ουσιαστικα δηλαδη παμε στην 4 ερωτηση: Τα avi τα παίζει με εφαρμογή από το market, "yxflash".Τα συννημένα μπορείς να τα αποθηκεύσεις όπου θές

4. υπαρχει κατι σαν file explorer? Πολλοί file explorer

5. οταν δε χρησιμοποιει κανεις τη συσκευη σβηνει η οθονη η πρεπει να πατηθει κατι? H οθόνη σβήνει μόνη της

6. ποιοτητα κατασκευης συσκευης? επειδη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο αυτο το θεμα στο iphone, ειναι και αυτο κατι που σκεφτομαι συχνα σε πιθανη αλλαγη συσκευης. Απλά καλή ποιότητα κατασκευής χωρίς να είναι και κάτι το τρομερό.Ούτε το iphone είχε καλή ποιότητα κατασκευής αφού τα πίσω πλαστικά μαζεύαν γρατσουνιά και με τον αέρα

7. μπορω να κοιταξω 2-3 λογαριασμους μεηλ απο καποιο app ή μονο μεσω browser? ναι μπορείς

8. δυνατοτητα copy/paste? (ναι χαζη ερωτηση αλλα το iphone στην αρχη δεν ειχε!!!) Με την χρήση του Sense της HTC μπορείς να κάνεις copy/paste απο email,internet κτλ

 

εντελει υπαρχει καποιος που ειχε iphone και εκανε αλλαγη σε android να με βοηθησει στην επιλογη? δε θελω smartphone που να κανει τα παντα, αλλα το iphone εχει μερικους περιορισμους που αρχισαν να με εκνευριζουν...

 

Το Desire το έχω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του(περίπου 2,5 μήνες) και πριν είχα το Iphone.Για μια αλλαγή για κάνα εξάμηνο,για να γνωρίσεις και κάτι άλλο καλό είναι,αλλά δεν το θεωρώ απίθανο μετά να γυρίσεις πίσω.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1. συγχρονιζει με outlook επαφες και ημερολογιο? μαμισιο sync ή 3rd party software? (πολυ σημαντικο για μενα)

2. τι διαχειριση κανει στα συννημενα των μεηλ? θα μπορω να ανοιξω ας πουμε ενα avi (και γενικα παιζει avi?) που θα στειλει καποιος? ua mporv να το αποθηκευσω καπου? (στο iphone οχι και στα δυο). ουσιαστικα δηλαδη παμε στην 4 ερωτηση:

4. υπαρχει κατι σαν file explorer?

5. οταν δε χρησιμοποιει κανεις τη συσκευη σβηνει η οθονη η πρεπει να πατηθει κατι?

6. ποιοτητα κατασκευης συσκευης? επειδη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο αυτο το θεμα στο iphone, ειναι και αυτο κατι που σκεφτομαι συχνα σε πιθανη αλλαγη συσκευης.

7. μπορω να κοιταξω 2-3 λογαριασμους μεηλ απο καποιο app ή μονο μεσω browser?

8. δυνατοτητα copy/paste? (ναι χαζη ερωτηση αλλα το iphone στην αρχη δεν ειχε!!!)

1. συγχρονιζει απο το htc sync το οποιο δινεται μεσα στην καρτα μνημης της συσκευης

2. οτι αρχειο υποστηριζεται απο το κινητο, μπορεις να το διαχειριστεις αμεσα και να το αποθηκευσεις στην καρτα μνημης

4. κατεβαζεις δωρεαν απο market

5. μπορεις να πατησεις εσυ το πληκτρο, η να ορισεις μετα απο ποσο χρονο θα απενεργοποιειται αυτοματα...

6. ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη

7. υπαρχει ενσωματωμενη εφαρμογη που μπορεις να βαλεις οτι λογαριασμο θελεις

8. μπορεις να κανεις copy-paste (αν και σε οθονη αφης ειναι κοματακι δυσκολο)

Link to comment
Share on other sites

1. συγχρονιζει απο το htc sync το οποιο δινεται μεσα στην καρτα μνημης της συσκευης

2. οτι αρχειο υποστηριζεται απο το κινητο, μπορεις να το διαχειριστεις αμεσα και να το αποθηκευσεις στην καρτα μνημης

4. κατεβαζεις δωρεαν απο market

5. μπορεις να πατησεις εσυ το πληκτρο, η να ορισεις μετα απο ποσο χρονο θα απενεργοποιειται αυτοματα...

6. ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη

7. υπαρχει ενσωματωμενη εφαρμογη που μπορεις να βαλεις οτι λογαριασμο θελεις

8. μπορεις να κανεις copy-paste (αν και σε οθονη αφης ειναι κοματακι δυσκολο)

 

ΤΗΑΝΧ όλους κατατοπίστικα πλήρως! διαβάζω καλά σχόλια παντού για το dsr αλλά και για το galaxy s, αλλα χωρίς φλας δε λέει (οχι οτι μου έχει λέιψει στο iphone, αλλά λέμε τώρα).

 

όσο για το evo, μπορεί να επιβεβαιώσει κανείς αν θα έρθει ελλάδα σύντομα αν "καν"? (κάπου διάβασα οτι δε θα έρθει, ίσως μαμακίες δηλαδή..)

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

όσο για το evo, μπορεί να επιβεβαιώσει κανείς αν θα έρθει ελλάδα σύντομα αν "καν"? (κάπου διάβασα οτι δε θα έρθει, ίσως μαμακίες δηλαδή..)

Για το Evo 4G δες καλύτερα στο επίσημο θέμα του ΕΔΩ. Στις τελευταίες σελίδες που είχα δει επικρατούσε η άποψη ότι δεν θα έρθει. Πάντως το Evo ακριβώς όπως είναι δεν μπορεί να έρθει με τίποτα, γιατί δεν θα λειτουργεί σαν τηλέφωνο εδώ. Θα πρέπει να φτιαχτεί άλλη έκδοση, με άλλο όνομα, η οποία ουσιαστικά θα είναι ένα HTC Desire με καλύτερη κάμερα, μεγαλύτερη οθόνη και υποδοχή HDMI...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια πιο ειναι το τελευταιο filmware για το desire

 

Αριθμος Λογισμικου 1.21.405.2

Kernel 2.6.29-0cb9f166

Firmware Android 2.1 (Eclair) Update 1

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Ψάχνω για θήκη σιλικόνης.Στο ebay εννοείται οτι βρήκα.

Μήπως υπάρχει κάτι σε κάποιο κατάστημά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Ψάχνω για θήκη σιλικόνης.Στο ebay εννοείται οτι βρήκα.

Μήπως υπάρχει κάτι σε κάποιο κατάστημά?

 

Σε πολλα φιλε μου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αριθμος Λογισμικου 1.21.405.2

Kernel 2.6.29-0cb9f166

Firmware Android 2.1 (Eclair) Update 1

σε ευχαριστω πολυ. στο filmware android εμενα δεν εχει το (eclair) αλλα γραφει μονο 2.1-update1.μηπως εχω κατι αλλο εγω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ. στο filmware android εμενα δεν εχει το (eclair) αλλα γραφει μονο 2.1-update1.μηπως εχω κατι αλλο εγω

 

Οχι ειναι το ιδιο πραγμα απλα ετσι ονομαζεται σε κανεναν δε το γραφει:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαφνικα σημερα δεν μπορει να συγχρονηστει με το pc...ειχα το ιδιο προβλημα με το hero άλλα 1η φορά σημερα μου το κανει με το desire...Παταω στο desire να συγχρονησει ημερολογιο και επαφές και μετα μου λεει κατι για να διορθωσει στο usb και οτι ψαχνει στο pc για την εφαρμογη η οποίο συνδεσω δεν συνδεσω το desire δεν κανει τπτ....
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

New HTC devices shipping from July onwards will not be using AMOLED display technologies from Samsung; instead, HTC smartphones will switch to Super TFT LCD--also called Sony’s S-LCD--displays from Sony.

 

http://pocketnow.com/tech-news/no-more-amoled-displays-for-htc-smartphones

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Από χθες είμαι και εγώ κάτοχός του desire :) προσπαθώ να το ψάξω, υπολογίζω σύντομα ότι θα εχω ερωτήσεις. Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρις στιγμής!!

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

New HTC devices shipping from July onwards will not be using AMOLED display technologies from Samsung; instead, HTC smartphones will switch to Super TFT LCD--also called Sony’s S-LCD--displays from Sony.

 

http://pocketnow.com/tech-news/no-more-amoled-displays-for-htc-smartphones

 

αυτό τι σημαίνει ακριβώς???

 

δεν έχω καταλάβει. οι Super TFT LCD είναι χειρότερες ή καλύτερες από τις AMOLED?

 

τα τηλέφωνα δηλαδή με AMOLED θα είναι προτιμότερα ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

αυτό τι σημαίνει ακριβώς???

 

δεν έχω καταλάβει. οι Super TFT LCD είναι χειρότερες ή καλύτερες από τις AMOLED?

 

τα τηλέφωνα δηλαδή με AMOLED θα είναι προτιμότερα ή όχι?

 

Οι διαφορές δεν είναι μεγάλες αλλά τα χρώματα των AMOLED δεν τα έχουν οι SLCD. Από την άλλη υπερτερούν στην θέαση κάτω από ηλιακό φως.

Link to comment
Share on other sites

άρα δηλαδή είναι πάνω κάτω τα ίδια πράγματα.

 

Καλύτερα γιατί μαλλον θα πάρω το desire κατά το Σεπτέμβρη και σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλύτερα τότε να ψάξω για μεταχειρισμένο (λόγω του ότι θα έχει AMOLED )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξέρει κάνεις κάποια λύση(εκτός από το apps2sd) για να μην βγάζει το "low on space" notification? Έχω εγκαταστήσει αρκετά προγράμματα αλλά και πάλι μου φενεται πολύ λίγος ο διαθέσιμος χορος για προγράμματα.

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...