Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στο Πρόσωπα μετά πατάς menu κι επιλέγεις το Προβολή.

 

 

 

θα ορκιζομουνα οτι χθες που το κοιταξα το συγκεκριμενο μενου δεν υπηρχε η επιλογη sim! :blink:

 

βεβαια σημερα εγινε root και πλεον ειναι οκ. Ευχαριστω.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για ημερομηνία για το Froyo;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3-4 μερες που εχω το κιν στα χερια μου μπορω να πω με αρκετη βεβαιοτητα οτι πραγματικα ειναι οτι καλυτερο εχει περασει απο τα χερια μου.

 

Το android ειναι ενα καταπληκτικο,γρηγορο και εντυπωσιακο λειτουργικο ενω και το hardware της συσκευης σου επιτρεπει να κανεις παπαδες χωρις κολληματα και καθυστερησεις.

 

Μοναδικο αρνητικο η ορατοτητα της amoled οθονης του κατω απο το φως του ηλιου....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να μου πει που μπορω να βρω το widgetlocker.. Εστω με ενα pm, καπως...

 

http://www.androlib.com/android.application.com-teslacoilsw-widgetlocker-jqpAj.aspx

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να ρυθμίσω MMS με cosmote στο Desire?
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τίποτα, αλλά αν θέλεις να περάσεςι χειροκίνητα τις ρυθμίσεις υπάρχουν όλες στο blog του vman ΕΔΩ.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως ειμαι στην κεντρικη οθονη αν παω στην δευτερη εχω συντομευσεις επαφων για να τις καλω αμμεσα. Στην επομενη οθονη εχω συντομευσεις για προγραμματα και στην τριτη οθονη παλι συντομευσεις για επαφες. Γινεται την τριτη οθονη να την βαλω εκει που ειναι η δευτερη και αντιστροφα ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να μεταφέρεις αυτούσια τα πάντα σε άλλη οθόνη δε ξερω να γίνεται. Πρέπει να καθαρίσεις με διαγραφή ό,τι εχεις σε κάθε οθόνη και να το ξαναβάλεις από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

εδω και δυο χρονια ειμαι χρηστης windows 6.1 και σκεφτομαι να παρω το desire.πιστευετε οτι αξιζει τον κοπο να περασω σε android και ποια πλεονεκτηματα εχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εδω και δυο χρονια ειμαι χρηστης windows 6.1 και σκεφτομαι να παρω το desire.πιστευετε οτι αξιζει τον κοπο να περασω σε android και ποια πλεονεκτηματα εχει;

 

κανε την μεταβαση και θα με θυμηθεις!!!!!!!!!!!Εγω μετα απο 4 χρονια windows mobile πηγα σε adroid και επαθα πλακα!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα για να περνάω μουσική από το itunes στο desire μου;

στο μάρκετ πέτυχα το iSyncr και στο google βρήκα doubleTwist και το TuneSync, αλλά δεν θα αγοράσω κάποιο χωρίς να ρωτήσω εδώ πρώτα:p

Link to comment
Share on other sites

οσο περνανε οι μερες τοσο καλυτερο φαινεται..αν ερθει και το froyo συντομα θα ειναι το τελειο.

πηρα κ ενα 2 με επιδοτηση το οποιο θα πουλησω. σκεφοτμουνα την κοπελα μου αλλα περιμενει το iphone 4 οποτε της ειπα οτι αφου δεν το θελεις θα το στειλω...πιστευετε οτι ειναι αρκετος λογος για χωρισμο???

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δύο ερωτήσεις από ένα φίλο που έχει το HTC Desire.

 

1. Πως μπορεί στις επαφές (πρόσωπα) να φαίνεται πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο ;

2. Ενώ έχει απενεργοποιήσει την εμφάνιση επάφών από τη SIM αυτές εμφανίζονται. Τις πταίει ;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δύο ερωτήσεις από ένα φίλο που έχει το HTC Desire.

 

1. Πως μπορεί στις επαφές (πρόσωπα) να φαίνεται πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο ;

 

Ενας τροπος νομιζω αν απο το microsoft outlook αλλαξει την εμφανιση αλλα αν εχει πολλες επαφες μαλλον χρονοβορο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο Οutlook έχει επιλογή αν θέλεις να φαίνεται πρώτα το όνομα ή το επώνυμο, αλλά στο desire δεν έχει.

Αν και στο TYTN II μου το ίδιο πρόβλημα έχω και σχεδόν από τότε που το πήρα καταχωρώ ονοματεπώνυμο σε μία γραμμή.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δύο ερωτήσεις από ένα φίλο που έχει το HTC Desire.

 

1. Πως μπορεί στις επαφές (πρόσωπα) να φαίνεται πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο ;

2. Ενώ έχει απενεργοποιήσει την εμφάνιση επάφών από τη SIM αυτές εμφανίζονται. Τις πταίει ;

 

Κάνεις επεξεργασία στην επαφή, πατάς στο όνομα και επιλέγεις το drop down "Περιγ. όνομα" όπου επιλέγεις την σειρά ονόματος, επωνύμου

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Ημερολόγιο >> menu >> Περισσότερα >> Ρυθμίσεις >> Ρυθμίσεις Υπενθύμισης >> Επιλογή ήχου κλήσης. Edited by vigilante
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα για να περνάω μουσική από το itunes στο desire μου;

στο μάρκετ πέτυχα το iSyncr και στο google βρήκα doubleTwist και το TuneSync, αλλά δεν θα αγοράσω κάποιο χωρίς να ρωτήσω εδώ πρώτα:p

 

Επειδή έχει τύχει να τα δοκιμάσω όλα, θα σου πρότεινα το TuneSync. Tα άλλα 2 προγράμματα είναι ουσιαστικά file viewers που σε αφήνουν να περάσεις στοιχεία στην κάρτα μνήμης. Το TuneSync, πρώτον συγχρονίζει μέσω wifi (πολύ σημαντικό για μένα) και δεύτερον είναι πολύ απλό στη χρήση του.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδα εχω

 

Ρυθμισεις /ασυρματα δικτυα/δικτυο κινητης off

 

αλλα παρολα αυτα ανοιγει το google earth. Ειναι φυσιολογικο ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδα εχω

 

Ρυθμισεις /ασυρματα δικτυα/δικτυο κινητης off

 

αλλα παρολα αυτα ανοιγει το google earth. Ειναι φυσιολογικο ? Ευχαριστω.

Φυσιολογικό πρέπει να είναι, γιατί κι εμένα μου ανοίγει. Απλά μόλις το ανοίγεις πρέπει να βγάζει μήνυμα που να λέει currently offline κάτι τέτοιο. Σαν χάρτες όμως νομίζω ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό πρέπει να είναι, γιατί κι εμένα μου ανοίγει. Απλά μόλις το ανοίγεις πρέπει να βγάζει μήνυμα που να λέει currently offline κάτι τέτοιο. Σαν χάρτες όμως νομίζω ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

 

Σταυρο δεν μου βγαζει μηνυμα και με εντοπιζει. Το market ομως και το internet δεν ανοιγουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο δεν μου βγαζει μηνυμα και με εντοπιζει. Το market ομως και το internet δεν ανοιγουν.

Τώρα δεν μου βγάζει ούτε εμένα επειδή το είχα ανοίξει λίγο πιο πριν και το κράτησε ανοιχτό. Μάλλον στο έβγαλε την πρώτη φορά που το άνοιξες. Και εμένα με εντοπίζει πάντως.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο δεν μου βγαζει μηνυμα και με εντοπιζει. Το market ομως και το internet δεν ανοιγουν.

 

Μάλλον έχεις ανοιχτό το gps....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...