Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα!

υπάρχει κάποια κάποια καλή εφαρμογή από το μάρκετ πού να βρίσκει τη συσκευή αν χαθεί μέσο gps και να είναι free?

και ένα ολοκληρωμένο σύστημα gps με χάρτες κ.λ.π (το καλύτερο γιά εσάς) μπορείτε να μου προτείνετε;

αν είναι και free ό,τι καλύτερο!:D

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δοκιμαστε αυτη την εφαρμογουλα...νταρααα :D

σβηστε την καταληξη zip.

 

Ε πες και τι κάνει όμως!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

υπάρχει κάποια κάποια καλή εφαρμογή από το μάρκετ πού να βρίσκει τη συσκευή αν χαθεί μέσο gps και να είναι free?

Για free δεν ξέρω αλλά ρίξε μια ματια εδώ αν δεν το εχεις δει: Phone Halo

και ένα ολοκληρωμένο σύστημα gps με χάρτες κ.λ.π (το καλύτερο γιά εσάς) μπορείτε να μου προτείνετε;

αν είναι και free ό,τι καλύτερο!:D

Δεν είμαι ακομα κατοχος του Desire (περιμενω να μου ερθει αυριο Δευτερα..) ετσι δεν ξέρω κατα πόσο λειτουργεί η είναι αξιόπιστο για εδώ στην ελλάδα (και αν εχει Ελληνικές φωνητικές οδηγίες) αλλά δες

και δοκιμασε το αν δουλευει και πες μας !
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Έχω simmax με cote και wind. Στο d2 όποτε κάνω εναλλαγή μεταξύ των αριθμών, οι συνδέσεις ρυθμίζονται αυτόματα. Αυτό γίνεται και στο desire (android)?

 

Όταν το έψαχνα πιο πριν, ακόμα δεν υπήρχε κάτι αντίστοιχο του core player για avi. Υπάρχει κάποια εξέλιξη;

 

υπαρχει δυνατοτητα σε ενα κινητο να εχουμε 2 sim απο διαφορετικους παροχους??

χωρις να ειναι το τηλ. dual sim? και αν ναι πως γινεται??????

Edited by emm_stra
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, 3-4 ερωτησεις:

 

1. για το SAR (που ειναι βασικο χαρακτηριστικο για ν αγορασω κινητο), γραφει τπτ το manual? μπορει να μου πει καποιος που το εχει αγορασει?

2. επειδη με ενδιαφερει κι η αυτονομια του κινητου, ποσο κραταει με μετρια χρηση?? μερα βγαζει ανετα?

3. επειδη επισης θα ηθελα να χρησιμοποιω το κινητο για διαβασμα αρχειων word, excel, pdf, φανταζομαι μπορω να διαβαζω τετοια αρχεια, ετσι?? οσον αφορα την επεξεργασια τους? google docs ή καποια free εφαρμογη??

4. ποσα χρονια δινει εγγυηση??

 

ευχαριστω!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι κατι για WIND και Desire δεν εχουμε ακουσει ακομα???????? θα το φερει ή τζαμπα περιμενω????

 

Είχα πάρει τηλέφωνο στα κεντρικά στην wind και μου είπαν ότι το έχουν στις λίστες με τα κινητά που θα φέρουν αλλά δεν το έχουν ακόμα stock γιαυτο δεν εμφανίζεται στα computer στα καταστήματα επίσης μου είπαν ότι μέχρι τέλους του μήνα θα το φέρουν.(το ιδιο ισχύει και για το htc legend)

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι υπομονή και να παγώσεις την επιδότηση σου.

Link to comment
Share on other sites

έχω το legend, αλλά υποθέτω θα ισχύει το ίδιο κ στο desire, έχετε δει στις ρυθμίσεις μηνυμάτων sms τη ρύθμιση για τη χρονική περίοδο που θα ισχύει κάθε μήνυμα? στα nokia και winmo μπορείς να διαλέξεις "1 ώρα, 2 ώρες, 1 μέρα, μέγιστη δικτύου κλπ"
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα σε ενα κινητο να εχουμε 2 sim απο διαφορετικους παροχους??

χωρις να ειναι το τηλ. dual sim? και αν ναι πως γινεται??????

 

Ταυτόχρονη χρήση των διαφόρετικών αριθμών δεν γίνεται, απλά σε μια sim αποθηκεύεις μέχρι 12 διαφορετικά νούμερα και επιλέγεις ποιό θέλεις να χρησιμοποιείς κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα ενα απο emarket με ελληνικη αποδειξη αγορας απο VnP

 

Ελληνικο εγχειριδιο δεν εχει ?????Δεν βρισκω κατι και δεν μου αρεσει....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1. για το SAR (που ειναι βασικο χαρακτηριστικο για ν αγορασω κινητο), γραφει τπτ το manual? μπορει να μου πει καποιος που το εχει αγορασει?

Από το manual:

0,752 W/Kg ανά 10g κεφάλι

1,12 W/Kg ανά 10g σώμα

 

2. επειδη με ενδιαφερει κι η αυτονομια του κινητου, ποσο κραταει με μετρια χρηση?? μερα βγαζει ανετα?

Αυτονομία δεν έχει και τόσο καλή. Το έχουν πει και άλλη εδώ. Τώρα μία μέρα με μέτρια χρήση μπορεί να βγάζει, αλλά γενικά χάνει σε αυτόν τον τομέα.

 

3. επειδη επισης θα ηθελα να χρησιμοποιω το κινητο για διαβασμα αρχειων word, excel, pdf, φανταζομαι μπορω να διαβαζω τετοια αρχεια, ετσι?? οσον αφορα την επεξεργασια τους? google docs ή καποια free εφαρμογη??

Έχει μία εφαρμογή από τα εργοστασιακά, OpenOffice νομίζω την λένε. Δεν την έχω δοκιμάσει, πάντως να ανοίξεις μπορείς σίγουρα. Αν γίνεται να επεξεργαστείς δεν ξέρω ακόμα.

 

4. ποσα χρονια δινει εγγυηση??

2

 

Ελληνικο εγχειριδιο δεν εχει ?????Δεν βρισκω κατι και δεν μου αρεσει....

Στο δικό μου από Πλαίσιο έχει Ελληνικό εγχειρίδιο.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Από το manual:

0,752 W/Kg ανά 10g κεφάλι

1,12 W/Kg ανά 10g σώμα

 

 

Αυτονομία δεν έχει και τόσο καλή. Το έχουν πει και άλλη εδώ. Τώρα μία μέρα με μέτρια χρήση μπορεί να βγάζει, αλλά γενικά χάνει σε αυτόν τον τομέα.

 

 

Έχει μία εφαρμογή από τα εργοστασιακά, OpenOffice νομίζω την λένε. Δεν την έχω δοκιμάσει, πάντως να ανοίξεις μπορείς σίγουρα. Αν γίνεται να επεξεργαστείς δεν ξέρω ακόμα.

 

θενκς για τις απαντησεις. :)

η αυτονομια ειναι ενα θεμα, αλλα οκ, ας πουμε οτι το ξεπερναμε, μιας και δν σκοπευω να το εχω για φουλ χρηση (τηλεφωνα κτλ).

 

οσον αφορα την επεξεργασια αρχειων word, excel γνωριζει καποιος κατι? δν υποστηριζει google docs?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

υπάρχει κάποια κάποια καλή εφαρμογή από το μάρκετ πού να βρίσκει τη συσκευή αν χαθεί μέσο gps και να είναι free?

και ένα ολοκληρωμένο σύστημα gps με χάρτες κ.λ.π (το καλύτερο γιά εσάς) μπορείτε να μου προτείνετε;

αν είναι και free ό,τι καλύτερο!:D

 

wheres my droid λέγεται η εφαρμογή , αλλά λέει ότι πρέπει το gps να είναι ήδη ενεργοποιημένο

Επίσης, μπορείς να στείλεις μήνυμα στο κινητό (μια συγκεκριμένη φράση) και ακόμα και αν είναι στο αθόρυβο θα αρχίσει να χτυπάει για να το βρεις :D

 

Για gps με χάρτες , όπως έχω ξαναγράψει σε προηγούμενα ποστ, δοκίμασε το AndNav2 που είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν εχει ελληνικο εγχειριδιο...

 

Τελος παντων το συνδεσα με τον υπολογιστη εγκατεστησα το HTC Sync αλλα δεν βρισκει το κινητο για να κανω συγχρονισμο..

 

Βοηθεια συμφοριτες....

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

θενκς για τις απαντησεις. :)

οσον αφορα την επεξεργασια αρχειων word, excel γνωριζει καποιος κατι? δν υποστηριζει google docs?

 

documents2go και εισαι καλυμμενος.Μεχρι και powerpoint editing κανει.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

υπάρχει κάποια κάποια καλή εφαρμογή από το μάρκετ πού να βρίσκει τη συσκευή αν χαθεί μέσο gps και να είναι free?

και ένα ολοκληρωμένο σύστημα gps με χάρτες κ.λ.π (το καλύτερο γιά εσάς) μπορείτε να μου προτείνετε;

αν είναι και free ό,τι καλύτερο!:D

 

Wavesecure για Android. Θα το βρεις εδω

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Επλεγξα συνδεση usb για συγχρονισμο , συνδεθηκε το κινητο αλλα μετα δινει αποσυνδεδεμενο για συγχρονισμο παλι...

 

Ξερω σας ζαλιζω αλλα πρωταρης ειμαι..

 

 

Κατορθωσα να δω σαν εξωτερικο δισκο το κινητο αλλα την καρτα μνημης που εχει οντως μεσα δεν την βλεπω....

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

σημερα που εκανα ποδηλατο και χαθηκα ανοιξα την εφαρμογη χαρτες ενω ειχα βαλει απο τις ρυθμισεις να εντοπιζει τη θεση με gps,χωρις ιντερνετ δλδ γτ δεν εχω προγραμμα ακομα και ενω περιμενα για κανα διλεπτο δε βρηκε τπτ και παρεμεινε συνεχως να φορτωνει.στο Ε71 μου εδειχνε στο χαρτη την ακριβη μου θεση,το desire ομως τζιφος.ΕΚΑΝΑ κατι λαθος ή να βαλω καμια αλλη εφαρμογη απο το market?
Link to comment
Share on other sites

σημερα που εκανα ποδηλατο και χαθηκα ανοιξα την εφαρμογη χαρτες ενω ειχα βαλει απο τις ρυθμισεις να εντοπιζει τη θεση με gps,χωρις ιντερνετ δλδ γτ δεν εχω προγραμμα ακομα και ενω περιμενα για κανα διλεπτο δε βρηκε τπτ και παρεμεινε συνεχως να φορτωνει.στο Ε71 μου εδειχνε στο χαρτη την ακριβη μου θεση,το desire ομως τζιφος.ΕΚΑΝΑ κατι λαθος ή να βαλω καμια αλλη εφαρμογη απο το market?

 

η εφαρμογη χαρτες θελει ιντερνετ για να φορτωσει το χαρτη κι επειτα με το gps σου δειχνει την ακριβη θεση σου

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη χαρτες θελει ιντερνετ για να φορτωσει το χαρτη κι επειτα με το gps σου δειχνει την ακριβη θεση σου

 

δλδ ο χαρτης δεν υπαρχει στο κινητο..τους φορτωνει μεσω ιντερνετ εεε?δε γινεται να περασω δικους μου χαρτες και να μου δινει στιγμα μεσω gps?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο εγχειριδιο δεν εχει ?????Δεν βρισκω κατι και δεν μου αρεσει....

 

Το δικο μου δεν εχει ελληνικο εγχειριδιο...

 

Αν δεν κάνω λάθος, δεν υπάρχει εγχειρίδιο τυπωμένο το οποίο να έρχεται στο κουτί μαζί με το κινητό (και καλά λόγο της οικολογικής συνείδησης της ΗΤC).

Αλλά μπορείτε να το κατεβάσετε από το Site της Htc, συγκεκριμένα μπορείτε να κατεβάσετε στα Ελληνικά το User Manual καθώς επίσης και το Quick start Guide τα οποία είναι pdfs. Οπότε αφού τα κατεβάσετε, τα περνάτε στο κινητό και μπορείτε ανα πάσα στιγμή να τα διαβάζετε ;)

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Ξερω σας ζαλιζω αλλα πρωταρης ειμαι..

 

 

Κατορθωσα να δω σαν εξωτερικο δισκο το κινητο αλλα την καρτα μνημης που εχει οντως μεσα δεν την βλεπω....

αυτο που βλεπεις ειναι η καρτα μνημης, οχι η μνημη τηλεφωνου. αυτοι ειναι οι φακελοι που ερχεται με το κινητο στην καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε η HTC να μην κάνει τα ίδια που έκανε στο παρελθόν με το P3600 και τα windows mobile 6...

 

τα ειχα ζησει και εκεινα ως κατοχος του ηρωικου και αξεχαστου p3600 και ειχε πεσει πολυ "μαγειρεμα".. :p

 

οσο για το desire, αυτη ειναι η απαντηση που μου εστειλαν αφου επικοινωνησα μαζι τους ως "noob-απογοητευμενος" χρηστης του desire που επεσα απο τα συννεφα οταν καταλαβα οτι δεν μπορω να βαλω εφαρμογες στην sd.. και ο τυπας γραφει οτι ακομα το θεμα desire-froyo ειναι υπο εξεταση και στο μελλον θα ανακοινωθει λιστα συσκευων που θα παρει την αναβαθμιση. :X

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...