Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είμαι ειδικός,όμως σε κάθε καινούργιο κινητό εγώ προσωπικά αποφορτίζω πρώτα και μετά φορτίζω :)

ερώτηση:είμαι σε τεράστιο δίλημμα desire ή wave;;;

παρακαλώ βοηθειααααά :D

 

Ρωτάς στο thread του desire αν θα πάρεις το desire ή κάτι άλλο και τι απάντηση περιμένεις??:lol:

 

(το desire πάντως πάρε μην το σκέφτεσαι...:p)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι όμως εγώ θα δώσω άλλη απάντηση. Αν έχεις εμπιστοσύνη στη Samsung στο να προσφέρει κάλυψη στην πλατφόρμα της ή απλά δε θέλεις τρελλά και ακραία πράγματα τότε μάλλον το Wave λόγω τιμής, οθόνης και άλλων τεχνικών στοιχείων.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα το εργαλείο αλλά έχει την 2.1 και από το update δεν βρίσκει τίποτα.

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Επίσης δεν βλέπω ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

εγώ που ειμαι εντελώς άσχετος με τα smartphones έχω καταλήξει κατά τα φαινόμενα στο πολυπόθυτο desire :)

όσο καινούργιο για μένα και να είναι αυτό που με τρομάζει όσο χαζό και να ακούγεται είναι εάν το κινητό συνδέεται εν αγνοία μου στο internet βάση οποιασδήποτε εφαρμογής απο το δίκτυό μου και όχι από το wi fi του κινητού με αποτέλεσμα να έχω ανεπιθύμητες χρεώσεις

Συγνώμη αν βγήκα λιγο off topic

η βοηθειά σας είναι πολύτιμη

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα το εργαλείο αλλά έχει την 2.1 και από το update δεν βρίσκει τίποτα.

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Επίσης δεν βλέπω ελληνικά...

 

εννοεις το update για 2.2?

 

για ελληνικα εγκατεστησε την εφαρμογη morelocale...

Link to comment
Share on other sites

εννοεις το update για 2.2?

 

για ελληνικα εγκατεστησε την εφαρμογη morelocale...

 

Ναι φίλε μου, για τη 2.2

Για τα ελληνικά βρήκα λύση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, για τη 2.2

Για τα ελληνικά βρήκα λύση.

Ευχαριστώ.

 

μαλλον βιαζεσαι λιγο...

 

η επισημη 2.2 θα βγει μεσα στο 2010...

 

αγνωστο το ποτε ακριβως....

Link to comment
Share on other sites

μαλλον βιαζεσαι λιγο...

 

η επισημη 2.2 θα βγει μεσα στο 2010...

 

αγνωστο το ποτε ακριβως....

 

Άρα μένω με την 2.1 update1 και είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που ειμαι εντελώς άσχετος με τα smartphones έχω καταλήξει κατά τα φαινόμενα στο πολυπόθυτο desire :)

όσο καινούργιο για μένα και να είναι αυτό που με τρομάζει όσο χαζό και να ακούγεται είναι εάν το κινητό συνδέεται εν αγνοία μου στο internet βάση οποιασδήποτε εφαρμογής απο το δίκτυό μου και όχι από το wi fi του κινητού με αποτέλεσμα να έχω ανεπιθύμητες χρεώσεις

Συγνώμη αν βγήκα λιγο off topic

η βοηθειά σας είναι πολύτιμη

 

μην ανυσηχεις... υπαρχουν σχετικες ρυθμισεις.....

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως εγώ θα δώσω άλλη απάντηση. Αν έχεις εμπιστοσύνη στη Samsung στο να προσφέρει κάλυψη στην πλατφόρμα της ή απλά δε θέλεις τρελλά και ακραία πράγματα τότε μάλλον το Wave λόγω τιμής, οθόνης και άλλων τεχνικών στοιχείων.

η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα από smartphone

ομως η διαφορά ανάμεσα σε desire&wave ειναι στα 120 euro

amoled vs super amoled 3.7 vs 3.3 inches android vs bada os

εκει που υπερτερεί είναι στα 720p το wave στο βιντεο όμως παράλληλα τα

hd βιντεο τρώνε πολυ χωρο

δε ξέρω είμαι μπερδεμένος

σορρυ για το πρηξιμο αλλα τετοια κινητα δε τα αγοραζεις,εγω τουλαχιστον,καθε τόσο

θέλω κατι καλο που θα μου μεινει ;)

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

η htc εχει δηλωσει πως απο θεμα hardware το desire ειναι σε θεση να γραψει βιντεο 720p και πιθανοτατα θα προσφερθει αυτη η δυνατοτητα σε καποια απο τις επομενες αναβαθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα από smartphone

ομως η διαφορά ανάμεσα σε desire&wave ειναι στα 120 euro

amoled vs super amoled 3.7 vs 3.3 inches android vs bada os

εκει που υπερτερεί είναι στα 720p το wave στο βιντεο όμως παράλληλα τα

hd βιντεο τρώνε πολυ χωρο

δε ξέρω είμαι μπερδεμένος

σορρυ για το πρηξιμο αλλα τετοια κινητα δε τα αγοραζεις,εγω τουλαχιστον,καθε τόσο

θέλω κατι καλο που θα μου μεινει ;)

 

Για συγκρίσεις μεταξύ κινητών κάνε ένα post στους διαξιφισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης δίλημμα.Προκειται να αλλαξω το 3gs ενα κινητο το οποιο δεν αξιοποιησα μιας και δεν ειμαι tech freak...iphone 4 δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω.....μια φορα πιαστηκα μακακας και εδωσα 600 ευρω για κινητο.....οποτε ειχα καταληξει στο HTC Wildfire το οποιο για τα χρηματα του ειναι ενα τιμιο κινητο και με καλυπτει στα βασικα που θελω...το θεμα ειναι οτι βρηκα ακρη για το desire σφραγισμενο στα 400 ευρω....το κινητο δεν το εχω δει απο κοντα...ξερω οτι ειναι κατα καποιο τροπο ενα πιο δυνατο wildfire (αναλυση οθονης και επεξεργαστη δεν διαφερουν κυριως?...εφαρμογες πανω κατω τα ιδια δεν ειναι?) αλλα δεν θελω παλι παντοφλα για κινητο...στα συγκριτικα φαινεται καπως μεγαλυτερο απο το 3gs...οποτε το διλημμα που εχω ειναι κατα κυριο λογω στο θεμα εμφανισης (δλδ ειναι ομορφο,λεπτο και πρακτικο κινητο η αλλη μια παντοφλα?) και κατα δευτερον λογικα με το wildfire που εχει μικρη οθονη θα εχω περιορισμους στον browser και text messaging.Aπο θεμα μπαταριας το 3gs μου βγαζει με χαμηλη φωτεινοτητα περι τις δυο μερες...το desire πως τα πηγαινει σε αυτο τον τομεα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπω σε συγκριση κάποιου κινητού με άλλο. Απλά θα πω οτι εννοειται οτι η μπαταρία στο κινητο δεν είναι για μια μέρα.Με το ζόρι κιολάς...

Η μπαταρία σίγουρα κρατάει παραπάνω απο μια μέρα. Εκτος και αν το λιώσεις. Εμένα με νορμάλ χρήση κινητού και λίγο wifi, κρατάει 2 μέρες

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπω σε συγκριση κάποιου κινητού με άλλο. Απλά θα πω οτι εννοειται οτι η μπαταρία στο κινητο δεν είναι για μια μέρα.Με το ζόρι κιολάς...

Η μπαταρία σίγουρα κρατάει παραπάνω απο μια μέρα. Εκτος και αν το λιώσεις. Εμένα με νορμάλ χρήση κινητού και λίγο wifi, κρατάει 2 μέρες

 

Ε, στο δικό μου ήταν με το ζόρι μία μέρα... πως να το κάνουμε τώρα δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Αfter market λυση για καλυτερη μπαταρια υπαρχει?

Η συσκευασια του desire εχει micro sd?

ναι εχει 4gb.

 

παντως και μενα μου φαινεται περιεργο μια μερα με το ζορι, κατι θα ετρωγε τη μπαταρια. οι περισσοτεροι νομιζω ιδια αποψη εχουν. και μενα 1 μερα κραταει αν του πιω το αιμα. 2 μερες με χαλαρη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Με ή χωρίς task killing, χωρίς να ανοίξω πολλά πολλά για να το τσεκάρω και φυσικά χωρίς εξωντοτική χρήση. Δέχομαι το να έπεσα σε περίπτωση (αν και διάβασα και και άλλους) αλλά όχι ότι λέω βλακείες
Link to comment
Share on other sites

Είχες βάλει task killer? Σε διάφορα μοντέλα όπως και στο hero εμφανίζει προβλήματα αντί να λύνει. Ο τρόπος που είναι φτιαγμένο το κινητό δε χρειάζεται task killer.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...