Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εβαλα το Froyo του richard :p

 

Και φαντάζομαι όλοι περιμένουμε εντυπώσεις.

Είναι και το πρώτο ποστ που κάνω από το desire χεχε

Εχω αρχίσει και κολλαω άσχημα, η μπαταρία να ήταν καλύτερη και δεν θα το έπιανε κανένα άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις εβαλα το Froyo του richard :p

 

Επειδή θέλω να τη βάλω και εγώ ισχύει ότι δεν λειτουργεί το BT; Από ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

ειναι ακριβως οπως τα λενε στο xda. το ΒΤ και η καμερα δε δουλευουν. Μικροφωνο, wifi, data δουλευουν ολα. Bug εχει η αυτοματη φωτεινοτητα οθονης, τo led ενδειξης μενει αναμενα αν το βγαλεις απο την πριζα. η ταχυτητα του μου φανηκε ιδια με τη stock με sense, απο evil bare που ειχα πιο αργη. ο browser με flash αρκετα laggy(και buggy θα ελεγα). τα benchmarks βεβαια βγαζουν τοπ το κινητο :p

 

 

ευτυχως ειχα nandroid backup γιατι δε μπορουσα να φλασαρω :p

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έκανες τη διαδικασία, για να αποκτήσεις πρόσβαση root, μπορείς να εγκαταστήσεις όποια custom ROM θέλεις. Ρίξε μια ματιά εδώ, για την εγκατάσταση της Cyanogen 5.0.6 test r1 για Desire.

 

ευχαριστώ vman τελικά ηταν ευκολο σαν να ρουταρω ξανα το τηλεφωνο δηλ,η ιδια διαδικασία ,περασα την τελευταία του modaco και δουλεύει άψογα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να περιμενουμε ολοι τo Official Update για την 2.2 γιατι με της custom Rom θα υπαρχουν προβλημματα σιγουρα..

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ουτε 007 την εχω δει, ουτε 000. Ο λογος που εκανα την παραπανω αναφορα ειναι για να δειξω οτι δεν ειναι τυχαια καθυστερηση, αλλα υπαρχει μια σημαντικη εξελιξη αναφορικα με τη συσκευη αυτη και να αποτρεψω συζητησεις που βλεπω χρονια να γινονται σε αυτο το φορουμ (αυτο που προφανως εσυ αγνοουσες μεχρι πριν απο ενα μηνα) του στυλ: Ηρθαν 2000 κομματια στις αποθηκες (!), γιατι δεν τα πουλανε κλπ ομορφα που κατα καιρους γραφονται. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο, οποιος θελει το κρατα, οποιος παλι θελει το προσπερνα...

 

Αγαπητε v@gelis,

Μήπως θα μπορούσες να "σπάσεις την σιωπή σου" και να μας έλεγες τί τρέχει με το τηλέφωνο και δεν πουλιέται αυτή τη στιγμή? Ρωτάω όχι από απλή περιέργεια, αλλά γιατί την Τρίτη πάω Λονδίνο και μπορώ να το αγοράσω εκει. Με αυτά που έγραψες όμως με έβαλες σε σκέψεις μήπως κάτι τρέχει και δεν είναι η στιγμή για να κάνω κάτι τέτοιο γιατί μπορεί να βρεθώ με ένα "ελαττωματικό" προϊόν στα χέρια μου. Η συμβουλή σου είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα όπου μιλάμε για την καθυστερηση του desire. Εκεί έχει αναφερθεί ότι υπάρχει πρόβλημα με την προμήθεια οθονών από τη Samsung.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτίσω αν στον τηλεφωνικό κατάλογο σας χωρίζει και εσάς τους αριθμούς των επαφών ανά τρία ψηφία??
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτίσω αν στον τηλεφωνικό κατάλογο σας χωρίζει και εσάς τους αριθμούς των επαφών ανά τρία ψηφία??

 

Ναι και σε μενα ετσι εμφανιζονται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή με έχει κουράσει το θέμα με την μπαταρία, μου κρατάει περίπου 5 ώρες(χωρίς wi-fi 3g κλπ κλπ) ψάχνοντας στα διαφορα forum βρήκα και άλλους με το ίδιο πρόβλημα και αυτό που βρήκα είναι ότι κάποιο πρόγραμμα δεν αφήνει το τηλ να μπει σε αδράνεια αυτό το βλέπουμε από "ρυθμίσεις>σχετικά με το τηλ>μπαταρία" ο χρόνος εκκίνηση είναι ο ίδιος με χρόνος αφύπνισης δηλαδή το τηλ δεν μπαίνει καθόλου σε αδράνεια και ρουφάει την μπαταρία.

παω για ύπνο και αύριο έχει να πέσει ψάξιμο.

όσο για κάποιους που ρώτησαν για τις επαφές και εμενα μου τις εμφανίζει κανονικά.

αυτό με τη παύλα ανά 3 ψηφία μου κάνει λίγο αμερικανικο στιλ, για ψάξτε το προς τα εκεί, ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή με έχει κουράσει το θέμα με την μπαταρία, μου κρατάει περίπου 5 ώρες(χωρίς wi-fi 3g κλπ κλπ) ψάχνοντας στα διαφορα forum βρήκα και άλλους με το ίδιο πρόβλημα και αυτό που βρήκα είναι ότι κάποιο πρόγραμμα δεν αφήνει το τηλ να μπει σε αδράνεια αυτό το βλέπουμε από "ρυθμίσεις>σχετικά με το τηλ>μπαταρία" ο χρόνος εκκίνηση είναι ο ίδιος με χρόνος αφύπνισης δηλαδή το τηλ δεν μπαίνει καθόλου σε αδράνεια και ρουφάει την μπαταρία.

παω για ύπνο και αύριο έχει να πέσει ψάξιμο.

όσο για κάποιους που ρώτησαν για τις επαφές και εμενα μου τις εμφανίζει κανονικά.

αυτό με τη παύλα ανά 3 ψηφία μου κάνει λίγο αμερικανικο στιλ, για ψάξτε το προς τα εκεί, ελπίζω να βοήθησα

 

Γιατι δεν κανεις ενα reset να το ξαναρχισεις απο την αρχη ? δεν ειναι φυσιλογικο !

Link to comment
Share on other sites

τελικα την παιρνει23 ιουνου τη froyo ναι η οχι?

 

Εδω δεν την εχει παρει ακομα επισημα το N1 :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι νορμάλ που δεν μπορώ να βρω τα Google Contacts, Google Earth (και ίσως μερικά ακόμα από εδώ, δεν τα έψαξα ένα- ένα) στο android market;

 

νορμάλ είναι κι εγώ το google earth απο αλλού το βρήκα......τώρα γιατί γίνεται αυτό δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καθως εγραφα ενα μηνυμα στο desire moy παρατηρησα το σημα που μου δειχνει τα δεδομενα απο H που ηταν εγινε Ε για μια στιγμη ομως μετα επεσε σε 3g . Αυτο το E τι σημαινει ? :blink:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Σημερα καθως εγραφα ενα μηνυμα στο desire moy παρατηρησα το σημα που μου δειχνει τα δεδομενα απο H που ηταν εγινε Ε για μια στιγμη ομως μετα επεσε σε 3g . Αυτο το E τι σημαινει ? :blink:

 

E=Edge κάτι ενδιάμεσο ανάμεσα στο GPRS & το 3G. Ενώ το H=HSDPA που είναι το 3G+

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχουν θήκες για το desire? και αν ναι που θα μπορουσα να τις βρω.

Ευχαριστω για την οποιαδηποτε βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για θηκες ειναι πολυ ευκολο ριξε μια ματια εδω (http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=htc+desire) για τοπικα καταστηματα η απο το εξωτερικο κοιτα expansys.com.gr , γενικα με μια αναζητηση στο google θα σου βγαλει πληθώρα επιλογων :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...