Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλληλουια!!!

 

εγω αφηνω ενα ερωτηματικο να δω ποτε θα βγει η επισημη εκδοση 2.2 απο την HTC...

 

γιατι φοβαμαι πως θα καθυστερησει αρκετα...?

 

ναι λογικα θα καθυστερησει απλα να δουμε ποσο:lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν κάνω πλοήγηση σε portrait και υπάρχει άσπρο background και τα γράμματα είναι μικρά τότε εμφανίζονται πολύ αχνές γκρι οριζόντιες γραμμές (θέλει να το προσέξεις πολύ) στο χώρο μεταξύ των γραμμών κειμένου. Όταν κάνεις αρκετό ζουμ καθαρίζει. Όταν γυρνάς σε landscape πάλι εντάξει.

Το έχει δει κανείς αυτό;

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το ροζ που εβλεπες στο κεντρο της οθονης οταν εβγαζες φωτογραφιες φτιαχτηκε; τελικα ηταν hardware η software;
Link to comment
Share on other sites

ναι λογικα θα καθυστερησει απλα να δουμε ποσο:lol:

 

Αν περιμενουμε την HTC... Η πρωτη ROM του modaco θα φλασαριστει αμεσα...

 

παιδια αυτο το ροζ που εβλεπες στο κεντρο της οθονης οταν εβγαζες φωτογραφιες φτιαχτηκε; τελικα ηταν hardware η software;

 

Οπως σου εγραψα και στο thread του Ν1, δεν υπαρχει κανενα θεμα με τη ροζ αποχρωση που υπηρχε στις φωτο στο HD2...

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω πλοήγηση σε portrait και υπάρχει άσπρο background και τα γράμματα είναι μικρά τότε εμφανίζονται πολύ αχνές γκρι οριζόντιες γραμμές (θέλει να το προσέξεις πολύ) στο χώρο μεταξύ των γραμμών κειμένου. Όταν κάνεις αρκετό ζουμ καθαρίζει. Όταν γυρνάς σε landscape πάλι εντάξει.

Το έχει δει κανείς αυτό;

 

 

Σπύρος

 

Δεν ξερω ακριβη ημερομηνια παντως ειπε οτι μεχρι το τελους του 2010 θα το εχουμε παρει το update για αυτο το λογο αλλωστε θα καθυστερησει και αλλο η αναβαθμιση στο 2.1 στον Ηρωα για χαρη μας :D

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω κάτι που είχα ρωτήσει παλιότερα αλλα δεν πήρα απάντηση. Δεν γίνεται με το συγχρονισμό να ανενεώνονται αυτόματα και οι ειδήσεις; δεν το έχει σε επιλογή. Γίνεται με επιπλέον εφαρμογή;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

τιποτα νεοτερο σχετικα με την επισημη κυκλοφορια της συσκευης...?

μονο απο vodafone ή και απο καποια αλυσιδα καταστηματων (πλαισιο κλπ)?

 

γνωριζει κανεις αν οι συσκευες της vodafone θα ειναι branded?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη κυκλοφορία με ενημέρωσαν ότι θα κάνουν παραλαβή 27/Μαίου - αυτά όσο αφορά πληροφορία για τα εταιρικά πακέτα της Vodafone - ελπίζω τέλος εβδομάδας να τα παραλάβουμε στο γραφείο μας.
Link to comment
Share on other sites

 

γνωριζει κανεις αν οι συσκευες της vodafone θα ειναι branded?

 

 

Μια ερωτηση

 

Πες οτι ειναι branded..,

υπαρχει θεμα???

Δηλαδη περαν της δεσμευσης ενος πληκτρου

που σε συνδεει με υπηρεσιες του παροχου,

περιοριζονται καποιες λειτουργιες του κινητου ή οτιδηποτε αλλο

συγκριτικα με ενα non branded???

 

Ρωτω για να μαθω

Link to comment
Share on other sites

κάθισα και είδα την επίσημη παρουσίαση από την google του android 2.2 Froyo.

Ο τύπος είναι γαμάτος αφήνοντας αρκετά υπονοούμενα για την apple, είναι καλή παρουσίαση και δεν σε κουράζει.

έχουν όντως κάνει δουλειά και θα έχουμε αρκετά ωραία πραγματάκια αλλα δυστυχώς δεν θα έχουμε υποστήριξη για Divx και Xvid.

ελπίζω να αλλάξει αυτό στο άμεσο μέλλον.

κατά την άποψη μου όταν γίνει αυτό θα είναι και ο θάνατος του iPhone

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι τους κατόχους του κινητού;πόσες εφαρμογές χωράει το κινητό,εννοώ ποσες είναι ορατές;αν έχουμε παραπάνω από αυτές που επιτρέπονται πως θα τις βλέπουμε!οποίος μπορεί ας μου απαντήσει!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι τους κατόχους του κινητού;πόσες εφαρμογές χωράει το κινητό,εννοώ ποσες είναι ορατές;αν έχουμε παραπάνω από αυτές που επιτρέπονται πως θα τις βλέπουμε!οποίος μπορεί ας μου απαντήσει!

 

με την έκδοση που φοράει τώρα το desire 2.1 μπορείς να βάλεις εφαρμογές μέχρι τα 500 MB που έχει εσωτερική μνήμη το τηλ χωρίς να έχεις επιλογή.

μετά την 2.2 που θα πάρει κάποια στιγμή που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα θα μπορείς να βάζεις όσες θες γιατί θα μπόρες να τις εγκαθιστάς στην SD που δεν έχεις πρόβλημα χορού

αυτά αν κατάλαβα καλά την ερώτηση

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εννοουσα οτι οπως το iphone εχει αρκετες οθονες για να βαζεις εφαρμογες στο desire ποσες οθονες εχουμε διαθεσιμες?αν εγω εχω παραπανω απο τις επιτρεπομενες εφαρμογες πως θα τισ βλεπω?παντως οσον αφορα το θεμα χωρητικοτητας ηταν πολυ χρησιμη η απαντηση σου και σε ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εννοουσα οτι οπως το iphone εχει αρκετες οθονες για να βαζεις εφαρμογες στο desire ποσες οθονες εχουμε διαθεσιμες?αν εγω εχω παραπανω απο τις επιτρεπομενες εφαρμογες πως θα τισ βλεπω?παντως οσον αφορα το θεμα χωρητικοτητας ηταν πολυ χρησιμη η απαντηση σου και σε ευχαριστω πολυ!

 

έχει 7 desktop που μπορείς να βάζεις συντομεύσεις σε εφαρμογές - σελίδες, widgets, απευθείας κλήση η sms σε συγκεκριμένη επαφή και πολλά αλλα. κάθε σελίδα έχει 4x4 τετραγωνάκια αλα περνούν ένα τετραγωνάκι αλα περισσότερα.

άσχετα με αυτό στο κεντρικό μενού μπορείς να έχεις όσες εφαρμογές θέλεις

Link to comment
Share on other sites

με την έκδοση που φοράει τώρα το desire 2.1 μπορείς να βάλεις εφαρμογές μέχρι τα 500 MB που έχει εσωτερική μνήμη το τηλ χωρίς να έχεις επιλογή.

μετά την 2.2 που θα πάρει κάποια στιγμή που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα θα μπορείς να βάζεις όσες θες γιατί θα μπόρες να τις εγκαθιστάς στην SD που δεν έχεις πρόβλημα χορού

αυτά αν κατάλαβα καλά την ερώτηση

 

Που τα ειδες τα 500 Μβ ? εμενα απο reset μου βγαζει 130 Μβ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εννοουσα οτι οπως το iphone εχει αρκετες οθονες για να βαζεις εφαρμογες στο desire ποσες οθονες εχουμε διαθεσιμες?αν εγω εχω παραπανω απο τις επιτρεπομενες εφαρμογες πως θα τισ βλεπω?παντως οσον αφορα το θεμα χωρητικοτητας ηταν πολυ χρησιμη η απαντηση σου και σε ευχαριστω πολυ!

 

Δεν έχει τέτοιο θέμα το Desire. Έχει 7 παραμετροποιήσιμες οθόνες και μια λίστα που χωράει λογικά όσες εφαρμογές μπορείς να εγκαταστήσεις. Κστάλαβες;

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοιο θέμα το Desire. Έχει 7 παραμετροποιήσιμες οθόνες και μια λίστα που χωράει λογικά όσες εφαρμογές μπορείς να εγκαταστήσεις. Κστάλαβες;

9 οθόνες δεν έχει η 2.1? Ή μόνο το milestone ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με την έκδοση που φοράει τώρα το desire 2.1 μπορείς να βάλεις εφαρμογές μέχρι τα 500 MB που έχει εσωτερική μνήμη το τηλ χωρίς να έχεις επιλογή.

μετά την 2.2 που θα πάρει κάποια στιγμή που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα θα μπορείς να βάζεις όσες θες γιατί θα μπόρες να τις εγκαθιστάς στην SD που δεν έχεις πρόβλημα χορού

αυτά αν κατάλαβα καλά την ερώτηση

 

Είσαι σίγουρος οτι θα πάρει την 2.2?

Θέλω να το αγοράσω αλλά με κολλάει αυτό με τις αναβαθμίσεις...βλέπεις αυτή η εταιρία μας έχει #@%@$@ με κάτι άλλες συσκευές. Περίμενε περίμενε και έμενες με τον ...... στο χέρι.Αργεί και το iphone4g....

Link to comment
Share on other sites

Οι οθόνες είναι 7. Αλλα αν το ψάξει κάποιος, μπορούν να γίνουν επρισσότερες. Για παράδειγμα τρέχοντας παράλληλα και το Launcer Pro γίνονται 14

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι σαν καινούργιος στα κόλπα του android, άμα βάλεις custom rom σε ενα desire μετά δεν μπορείς να το επαναφέρεις στην αρχική του κατάσταση και να μην χάσεις την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως ενσωματωνουμε ενα απολο email (το in.gr στην περιπτωση μου) στο email-application του κινητου.. Προσπαθησα αρκετα με ολες τις επιλογες που μου δινει , αλλα μολις παταω next μου βγαζει οτι εχει καποιο server error (κατι τετοιο).. Γνωριζει καποις να μου πει πως να το κανω??

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο σημείο θα σου ζήτησε κάποιες διευθύνσεις POP3 και SMTP. Αν τις έχεις τις θέλω κι εγώ για το in.gr. Αν δεν τις έχεις μάλλον δεν μπορείς να βάλεις το in.gr στο κινητό γιατί σου λείπουν στοιχεια.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα σήμερα και μάλλον θα το έχω αύριο. Ελπίζω να με κάνει να ξεχάσω το iPhone. Ξέρει κανείς αν υπάρχει πλέον η δυνατότητα αγοράς εφαρμογών από το το android market ή ακόμα είναι μόνο για free εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα σήμερα και μάλλον θα το έχω αύριο. Ελπίζω να με κάνει να ξεχάσω το iPhone. Ξέρει κανείς αν υπάρχει πλέον η δυνατότητα αγοράς εφαρμογών από το το android market ή ακόμα είναι μόνο για free εφαρμογές;

 

Από που το παράγγειλες φίλε;

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...