Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα σημερα στον γερμανο της περιοχης μου(Ραφηνα) και μου ειπαν οτι στο συστημα τους δεν βλεπουν ημερομηνια για το κινητο αλλα απο οτι ξερουν και εχουν ακουσει θα κυκλοφορησει στις 15
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eνα κουφο πραγμα ρε παιδι μου....σημερα εσβησα τις επαφες απο το microsoft ofice outlook μου επιτηδες

Βαζω λοιπον το desire να συγχρονισει με το λαπτοπ.....και αντι να περασει τις επαφες απο το desire στο outlook....εσβησε τις επαφες του desire:X

Τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Eνα κουφο πραγμα ρε παιδι μου....σημερα εσβησα τις επαφες απο το microsoft ofice outlook μου επιτηδες

Βαζω λοιπον το desire να συγχρονισει με το λαπτοπ.....και αντι να περασει τις επαφες απο το desire στο outlook....εσβησε τις επαφες του desire:X

Τι μπορει να συμβαινει?

 

συμβαινει οτι ετσι δουλευει ο συγχρονισμος,αναγνωριζει δηλαδη την πιο προσφατη ενεργεια και πραττει αναλογα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

συμβαινει οτι ετσι δουλευει ο συγχρονισμος,αναγνωριζει δηλαδη την πιο προσφατη ενεργεια και πραττει αναλογα

 

Ετσι ακριβως. Βεβαια οι μηχανικοι των εταιρειων μερικες φορες ξεχνουν τι σημαινει ευχρηστια σε ενα συστημα. Σε μια περιπτωση που -ακουσια η εκκουσια- πας να σβησεις ολες τις επαφες σου, παρα το οτι βλεπει να ειναι η πιο προσφατη τροποποιηση θα επρεπε να ενημερωνει το χρηστη για την ενεργεια του (που ειναι και μη αναστρεψιμη). Απλα πραγματακια εργονομιας...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις δει το ασημι!!!!!http://laptopmemo.com/wp-content/uploads/2010/03/htc-desire-silver.jpg

 

Εγώ πάντως είμαι ερωτευμένος με το ανθρακί - καφέ. Από τα πιο όμορφα πράγματα που έχω κρατήσει στα χέρια μου :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Eνα κουφο πραγμα ρε παιδι μου....σημερα εσβησα τις επαφες απο το microsoft ofice outlook μου επιτηδες

Βαζω λοιπον το desire να συγχρονισει με το λαπτοπ.....και αντι να περασει τις επαφες απο το desire στο outlook....εσβησε τις επαφες του desire:X

Τι μπορει να συμβαινει?

 

Στο Htc Sync, έχει 3 επιλογές.

1. Συγχρονισμός προς την συσκευή

2. Συγχρονισμός προς το pc

3. Συγχρονισμός της τελευταίας αλλαγής

 

Προφανώς έχεις επιλεγμένο το 3ο...

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρε και ενα φιλαρακι δεν ξερει να βαλει καποιο προγραμμα πλοηγησης μπορει καποιος να μου στειλει οδηγιες και ενα λινκ για να βαλει ευχαριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη λοιπόν επίσημα στα καταστήματα της Vodafone !!!! Αντε καλές αγορές σε οσους το περιμέναμε :happy:

 

πειραγμενο by Vodafone η αγνο HTC ομως?:confused:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη λοιπόν επίσημα στα καταστήματα της Vodafone !!!! Αντε καλές αγορές σε οσους το περιμέναμε :happy:

 

τι διαφορα εχεις αν αγοραστει απο την ελλαδα παρα αν αγοραστει απο αγγλια? καμια. εδω φιλε μου θα το πληρωσεις χρυσαφι μονο αν εχεις καποια αναβαθμιση τιποτα αλλο:rolleyes:

υγ.ελληνικα εχεις απο παντου

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εδω φιλε μου θα το πληρωσεις χρυσαφι

 

με ενδεικτικη τιμη 499 (oπως αρκετοι εχουν αναφερει..) δεν το πληρωνεις χρυσαφι...

στην αγγλια θα το βρεις 25-30 ευρω χοντρικα πιο κατω...

 

το ερωτημα ειναι αν θα ειναι ''καθαρη'' η συσκευη ή ''της vodafone''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Υπαρχει application για το skype , για να παιρνεις τηλ μεσω skype?

 

ευχαριστω!

 

Για τέτοιου είδους γενικές (όχι απόλυτα σχετικές με το Desire) ερωτήσεις υπάρχει το Android topic με τα κατάλληλα threads.

 

Εν προκειμένη η εφαρμογή είναι το fring. Εάν ψάξεις στο internet μπορείς να βρεις και την έκδοση του Skype, η οποία ωστόσο σταμάτησε να αναπτύσσεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω μηνύματα από το δίκτυο (πχ όταν ανανεώνω το χρόνο ομιλίας), μηνύματα από τη Νοκια (λόγω του Ν97 που είχα μέχρι πρότινως) ή ακόμα και από το shell club μου εμφανίζονται λες και τα έστειλε μια συγκεκριμένη επαφή ή οποία είναι ένας γνωστός μου από το facebook. Δεν υφίσταται δηλαδή καν σαν επαφή στο gmail/κινητό. Φυσικά ενοείται ότι δεν έχω κάνει κάποιο συσχετισμό μεταξύ αυτής της επαφής και των παραπάνω αριθμών/υπηρεσιών. Καμία λύση/ιδέα?
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω μηνύματα από το δίκτυο (πχ όταν ανανεώνω το χρόνο ομιλίας), μηνύματα από τη Νοκια (λόγω του Ν97 που είχα μέχρι πρότινως) ή ακόμα και από το shell club μου εμφανίζονται λες και τα έστειλε μια συγκεκριμένη επαφή ή οποία είναι ένας γνωστός μου από το facebook. Δεν υφίσταται δηλαδή καν σαν επαφή στο gmail/κινητό. Φυσικά ενοείται ότι δεν έχω κάνει κάποιο συσχετισμό μεταξύ αυτής της επαφής και των παραπάνω αριθμών/υπηρεσιών. Καμία λύση/ιδέα?

bugακι μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

με ενδεικτικη τιμη 499 (oπως αρκετοι εχουν αναφερει..) δεν το πληρωνεις χρυσαφι...

στην αγγλια θα το βρεις 25-30 ευρω χοντρικα πιο κατω...

 

το ερωτημα ειναι αν θα ειναι ''καθαρη'' η συσκευη ή ''της vodafone''

:lol::lol::lol:

Στην Αγγλια με νέα συνδεση το βρισκεις ακομα και ΔΩΡΕΑΝ και σε καμμια περιπτωση μολις 25-30 ευρω πιο κατω! Απο 200 και βάλε ναι! Επισης στην Αγγλια λιγοι αγοραζουν σκετες συσκευες οταν τους τις δεινουν δωρεαν τα δικτυα!

Ειπαμε να λεμε κανα αστειο αλλα να μην το παρακανουμε!:p:lol:

 

υγ λαθος χωρα επελεξες για συγκριση... βαλε καμμια Ιταλια ισως μοιαζουμε πιο πολυ!

Link to comment
Share on other sites

bugακι μου κανει.

 

Δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα γιατί ενημερώσεις κλπ τις σβήνω αλλά είναι λίγο κουφό.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

 

παντως οσον αφορα την vodafone εαν το ψαξει κανεις κανεις παρα πολυ καλες επιδοτησεις.

εγω την τριτη θα το εχω στα χερια μου δωρεαν.

βεβαια εχει μπει μεσα και η επιδοτηση της γυναικας μου αλλα αυτη ειναι 90euro

 

οποτε ειναι σαν να το παιρνω 90 euro.

Πολυ καλα νομιζω οτι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την Rom του Cyanogen που προσάρμοσε ο Paul για το Desire. Μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθυνα με ποιο ακριβώς τρόπο θα καταφέρω τώρα να περάσω την Custom Rom του Modaco (link);
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την Rom του Cyanogen που προσάρμοσε ο Paul για το Desire. Μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθυνα με ποιο ακριβώς τρόπο θα καταφέρω τώρα να περάσω την Custom Rom του Modaco (link);

 

Η διαδικασία αδρά είναι η εξής:

 

  • Κατεβάζεις τη ROM και την αποθηκεύεις στην κάρτα SD.
  • Μπαίνεις σε recovery mode (δες εδώ και εφάρμοσε μόνο το κομμάτι που λέει για recovery mode).
  • Αφού μπεις στη recovery ROM κάνε Nandroid backup.
  • Κάνε wipe (wipe->Wipe data/factory reset".
  • Επέλεξε το "Flash zip from sd card" και μετά το αρχείο της ROM.
  • Όταν τελειώσει η εγκατάσταση, κάνε επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.

 

Για να μπείτε σε recovery mode:

 

  • Κατεβάστε το desire-recovery.zip (mirror) και αποσυμπιέστε το στην επιφάνεια εργασίας (ή όπου αλλού θέλετε).
  • Σβήστε το κινητό και κατόπιν μπείτε σε fastboot κρατώντας πατημένο το πλήκτρο back και πατώντας στιγμιαία το power.
  • Συνδέστε το κινητό στο PC μέσω USB.
  • Χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα έντασης και μεταβείτε στο "BOOTLOADER και μετά στο "RECOVERY". Επιλέξτε πατώντας το πλήκτρο Power.
  • Ανοίξτε ένα τερματικό (command prompt ή terminal) και πλοηγηθείτε στο φάκελο desire-recovery, όπου αποσυμπιέσατε το αρχείο που κατεβάσατε προηγουμένως.
  • Στο τερματικό δώστε την εντολή:

Windows

adb-windows.exe shell /sbin/recovery &

linux

./adb-linux shell /sbin/recovery &

Mac

./adb-mac shell /sbin/recovery &

 

Μετά απ' αυτό θα δείτε το menu της custom recovery ROM.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται wipe;

 

κρατα ενα backup εσυ και κανε και ενα wipe ;)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια ποσο κρατα εσασ?ο φιλος μου μου ειπε οτι το φορτισε χτες μολις το εβγαλε απο το κουτι και απο χθες στις 9το βραδυ με πολυ χρηση το εκλεισε 3 το πρωι το ανοιξε στις 10 το πρωι και σημερα 11.30 βραδυ ειχε 20 τοις εκατο ακομα νομιζω οτι παει καλα αφου ημπαταρια δεν εχει στρωσει?!

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.μολις αφησα το magic μου για το desire.

ολα τελεια,το τηλεφωνο ειναο φοβερο,θελω να κανω ομως τρεις ερωτησουλες.

1 ο ηχος του ειναι αισθητα χαμηλοτερος απο το magic,υπαρχει μηπως καποια ρυθμηση η καποιο κολπο για να τον αυξησω?

2 τα χρωματα του μενου του magic μου αρεσαν περισσοτερο,σε αυτο εχω την αισθηση οτι καφετιζει περισσοτερο ,αλλαζει με καποιο τροπο?

3 για το αλμπουμ των φωτογραφιων,μπορω να βαλω το cooliris?που εχει το nexus one ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...