Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει στο μαρκετ καμια εφαρμογη για ελληνικους ραδιοφωνικους σταθμους?

 

Για τέτοια θέματα καλό είναι να γίνονται ερωτήσεις στα αντίστοιχα threads. Εν προκειμένη, εδώ θα βρεις αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το περιμενω με ανυπομονεσια το μονο που με χαλαει λιγο ειναι η εμφανιση του..δεν το βρισκω πολυ ομορφο..
Link to comment
Share on other sites

το περιμενω με ανυπομονεσια το μονο που με χαλαει λιγο ειναι η εμφανιση του..δεν το βρισκω πολυ ομορφο..

 

Φανταζομαι, οτι αστειευεσαι καθως ειναι απο τα πιο ωραια κινητα της αγορας..

Link to comment
Share on other sites

μου κανουν καπως οι χρωματισμοι του και το υλικο του..
Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε :) αντε να δουμε ποτε θα ερθει να το τσιμπησω
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια φημη οτι h ace hellas αργησε να το δωσει λογω καποιας διαφορας στο λογισμικο που θα φοραει το ελληνικο desireταδε εφη ενας υπαλληλος της σε καποιον κοινο γνωστο μας.

μαλλον για μπαρουφα το κοβω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H ανάπτυξη του λογισμικού των ελληνικών συσκευών την HTC πλέον δεν περνάει από τα χέρια της ACE Hellas, η οποία πλέον έχει περιορίσει τις δραστηριότητές της στο αντικείμενο του service και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το περιμενω με ανυπομονεσια το μονο που με χαλαει λιγο ειναι η εμφανιση του..δεν το βρισκω πολυ ομορφο..

 

Μαλλον δεν εχεις δει το ασημι!!!!!http://laptopmemo.com/wp-content/uploads/2010/03/htc-desire-silver.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουαου!!καμια σχεση!!θα κυκλοφορησει και σε ασημι στην ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

μάλλον βεβαα δεν κυκλοφορει η θα κυκλοφορησει σε αυτο το χρώμα ε?????

 

 

καλησπερα παιδια κ απο μένα περιμενοντας την συσκευη απο την Vodafone...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,ψαχνω να βρω μια θηκη.Βρηκα μια η οποια ειναι τελεια,ομως ειναι για το nexus one.Στο google οταν ψαχνω για θηκη για το Desire μου βγαζει και αυτη.Οι διαφορες στις διαστασεις ειναι πολυ μικρες

Nexus 59,8 x 119 x 11,5

Desire 60 x 119 x 11,9

H εταιρεια που εστειλα mail ωστε να ρωτησω μου απαντησε οτι δεν θα ταιριαζει!!Σκεφτομαι ομως εγω και λεω,στο υψος ειναι ακριβως ιδια,στο παχος το desire ειναι ελαχιστα πιο παχυ,ομως το google εχει και το trackball,οποτε λογικα θα κανει.Στο πλατος ειναι απειροελαχιστη διαφορα και η θηκη ειναι δερματινη,οποτε με λιγο ζορισμα θα το παρει πιστευω.Τι λετε?????

Η θηκη ειναι αυτη που εχει εδω για το Nexus

http://www.vajacases.com/

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Την τιμή την είδες; :X

 

(Price $ 60,00)

 

Τόσες εναλλακτικές έχεις στο ebay και για όλα τα γούστα.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο τις λιγες ρομ που κυκλοφορουν, ποιες σας φαινονται καλυτερες; αν τις εχετε κοιταξει.

εγω προτιμω του evil, τωρα εχω την 0.95. ειναι πραγματικα πολυ καλες, γρηγορες, ελαφριες και καθε φορα εχει και διαφορες επιλογες παραμετροποιησης παραπανω. τις συστηνω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω δημιουργησει ομαδες επαφων στο τηλ.πχ οικογενεια 5 επαφες,συναδελφοι 10 επαφες.......κτλ.

κανοντας συχρονισμο με outlook μου δημιουργει 2 ακομα ομαδες με ονομα system group family και system group work και μεταφερει μερικες επαφες οχι ολες απο την ομαδα οικογενεια στο system group και απο την ομαδα συναδελφοι παιρνει καποιες επαφες και της παει στο system group work.εχω παει μεα στο outlook και εχω βγαλει καθε ειδους ομαδοποιησης. Μηπως γνωριζει καποιος γιατι το κανει αυτο και πως μπορουμε να το αποφυγουμε?

Link to comment
Share on other sites

Για να βλεπουμε και μερικα απλα τεχνικα θεματα.

Ενα gif, που συνοδευεται με σχολια απο τον panosha του navimania, για το αψογο gps του desire:

 

http://img406.imageshack.us/img406/9201/60899913.gif

 

Χαμηλή ισχύς σήματος (μέχρι 38 έχω δει)

Μεγάλη ευαισθησία

Ταχύτατο κλείδωμα θέσης

Μεγάλος αριθμός δορυφόρων

Ακριβής θέση κατά την κίνηση χωρίς lag

Περίεργα καλή συμπεριφορά στο δρόμο σε σχέση με τη χαμηλή ισχύ σήματος (το έχουμε δει στις τελευταίες συσκευές με το GPS chipset του Snapdragon)

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις ότι την πρώτη φορά που έβαλες την κάρτα SIM (ελληνική όμως) και το άνοιξες δεν σε καλωσόρισε στα ελληνικά;

Η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω βάλει ελληνικη sim. Νομιζα παντως οτι , οτι και sim και να βαλεις θα μπορουσεσ να εχεις ελληνικο menou.

Εμενα δεν με ενοχλει , και να ειχε παλι το αγγλικο τηα ειχα.

απλα μερικες φορεσ χρειαζομαι να γραψω κατι στα ελληνικα και δεν μπορω. Υπαρχει λυση για αυτο? Eλληνικο πληκτρολογιο ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ το design του και το χρωμα ομορφο , οσο για την απιστευτη αισθηση του πισω καλυματος τι να πω...

αν το εχεις δει μονο σε dummy δεν εχει καμια σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο youtube εγω ειδα και σε μαυρο να υπαρχει και εκει ειναι που τα σπαει:happy:

 

Μόλις το είδα και εγώ το μαύρο χρώμα! Απίθανο πραγματικά!

Παιδιά ξέρει κανείς αν κυκλοφορούν το ασημί και το μαύρο και που μπορούμε να τα βρούμε σε αυτά τα χρώματα? :)

ONLY ARIS...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόση ώρα θέλει να περάσει μια rom?
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόση ώρα θέλει να περάσει μια rom?

απο τη στιγμη που πατας το trackball για επιβεβαιωση, κανα 5λεπτο θα ελεγα. καπου εκει.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει απαντηθει ηδη αλλα δε ειχα χρονο να μπω σε ολες τις σελιδες (51) του ποστ.

είδα ότι κάποιοι έχετε παραγγείλει το Dεsire από Αγγλία

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω και εγώ από handtec.co.uk που το έχει 100 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ) σε συγκριση με Ελλαδα. Έχω ατομικη επιχειρηση οποτε θα το εισαγω χωρίς ΦΠΑ.

>> Στην εισαγωγή πλήρωσε κανέις σας δασμούς /φορους στο τελωνείο?

Ξέρε οι κούριερ κάνουν μερικές μαλαγανιες για να χρεωνουν επιπλεον εξοδα

>> Tα WinMob POY εχει μπορουν να μετατραπουν στα ελληνικα?

>> Tα μενου γενικοτερα και τα sms έχουν ελληνικους χαρακτηρες

>> Εν τελη αξιζει η εισαγωγη απο αγγλια η θα πληρωσω τη διαφορα με αλλα προβληματα?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..

γύρισα πρίν λίγο απτην Vodafone κ το εχω παραγγείλει.

Τρίτη απογευμα θα το εχω στα χερια μου...οποτε οπως καταλαβαίνετε...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...