Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

APNdroid...κλείνεις/ανοίγεις data widget και ηρεμεί το κεφάλι σου...:)

 

γίνεται και χωρίς widget. Κρατάς πατημένο το power για να εμφανιστεί το μενού και επιλέγεις σύνδεση χωρίς data (δε θυμάμει πως ακριβώς το γράφει) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά εχω ένα πρόβλημα. Εχω το 3G watchdog και χωρίς να κάνω τπτ στο κινητό η κίνηση του 3g ανεβαίνει περίπου 20mb την ώρα... τι διάολο μπορεί να γίνεται; από εφαρμογές κάτι κλασικές εχω ρύπου engadget, new York times, Google reader. Είναι δυνατόν να υπάρχει τόσο μεγάλη κίνηση; μ έχει τσακίσει μέσα σε 2 μέρες και το πρόγραμμα που εχω είναι 300mb....

επισης το Latitude του google maps κατεβαζει πολυ. με gprs ειχε κατεβασει 12ΜΒ σε μια ωρα..δε σταματησει καθολου δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕ εχεις σπιτι ?

 

Ναι.

 

. . .. . . . . ..

 

Ρε παιδιά εχω ένα πρόβλημα. Εχω το 3G watchdog και χωρίς να κάνω τπτ στο κινητό η κίνηση του 3g ανεβαίνει περίπου 20mb την ώρα... τι διάολο μπορεί να γίνεται; από εφαρμογές κάτι κλασικές εχω ρύπου engadget, new York times, Google reader. Είναι δυνατόν να υπάρχει τόσο μεγάλη κίνηση; μ έχει τσακίσει μέσα σε 2 μέρες και το πρόγραμμα που εχω είναι 300mb....

 

To ιντερνετ το ανοίγουμε όποτε το χρειαζόμαστε, δεν το αφήνουμε ανοιχτό :)

 

Βάζεις το αντίστοιχο μαμίσιο widget, απο αυτά που λένε ρυθμίσεις, και εισαι έτοιμος.

Edited by Nikos_s3
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Να ρωτησω κατι παρατηρησα εντελως τυχαια οτι αν χτυπησω ελαχιστα με το δαχτυλο σαν να κανω "tap" στο πισω μερος του κινητου εκει που ειναι το ηχειο αλλα και απο την αλλη μερια ακουγεται ενας ηχος σαν κατι να ειναι χαλαρο, ενω σε ολο το υπολοιπο κινητο ολα φαινονται εντελως solid εκει ακουγεται. Σαν κατι να μην καθεται καλα στη θεση του. Το κινητο το προσεχω παρα πολυ, δε μου εχει πεσει καθολου και το εχω σε θηκη απο τη πρωτη μερα. Μπορει καποιος να το δει αν το κανει και στο δικο του? thanx προκαταβολικα

 

βρηκα και την παρακατω απαντηση σε ενα αλλο forum οποτε για οποιον ενδιαφερεται

 

¨The power button does rattle slightly if I hold the phone to my ear and tap the back but it's not noticable otherwise.

That's not the power button, it's the spring for the autofocus on the camera, or the accelerometer (nobody is saying for sure) and according to HTC it is notsupposed to do that. However, this seems to be common to almost all the Desires and Nexus's to some degree. If it really bothers you, they will replace it, but the replacement is a.) going to be a refurb, and b.) most likely make the same noise. From what I've read, nobody can pin it down to one thing, but there are no adverse consequences either.

 

νομιζω οτι και στο omnia2 που ειχα μου εκανε το ιδιο.ισως ειναι λιγο απο τα κουμπια λιγο απο καποιο σενσορακι κτλπ.ενα ξερω με σιγουρια.κινητο super-duper και χωρις καποιο ψιλοελατωματακι δεν υπαρχει.αν τα παρατηρησεις ολα καπου <<πονανε>>αλλο σε καπακια αλλο σε κουμπια αλλο σε χαραμαδες κτλπ.μαθαινεις να ζεις με αυτα αλλοιως αλλαζεις κινητο καθε εβδομαδα!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αυτο που παθαινουν μονο οι γριες ... πηγα θαλασσα με το desire στην τσεπη... εκανα μακροβουτια και ας μην συνεχισω για τη μ@λ@κι@ που εκανα. Πηγα τρεχοντας σε ενα γερμανο της περιοχης το ανοιξε ο ανθρωπος , το καθαρισε αμεσως απο τα αλατια αλλα παπαλα, παει το κινητο πεθανε... ετσι απλα ρε παιδια? Πρωτη φορα εχω στα χερια μου ενα κινητο που το αγαπαω τοσο πολυ, γιαυτο αν εχει κανεις καμμια ιδεα για κατι αλλο που μπορω να κανω θα το εκτιμουσα (πηρα τηλ στην HTC και ειχαν τηλεφωνητη οτι θα ανοιξουν ξανα στις 17 Αυγουστου!)
Link to comment
Share on other sites

Το "έτσι απλά ρε παιδιά?" μου άρεσε... δηλαδή τι άλλο έπρεπε να γίνει; να πέσει πάνω του αμμόνι της acme για να μην έχεις παράπονο ότι πέθανε; το ότι ήταν τόση ώρα 100% κάτω από το νερό κατά 99% εν λειτουργία δεν σου είναι αρκετό;
Link to comment
Share on other sites

Εγινε αυτο που παθαινουν μονο οι γριες ... πηγα θαλασσα με το desire στην τσεπη... εκανα μακροβουτια και ας μην συνεχισω για τη μ@λ@κι@ που εκανα. Πηγα τρεχοντας σε ενα γερμανο της περιοχης το ανοιξε ο ανθρωπος , το καθαρισε αμεσως απο τα αλατια αλλα παπαλα, παει το κινητο πεθανε... ετσι απλα ρε παιδια? Πρωτη φορα εχω στα χερια μου ενα κινητο που το αγαπαω τοσο πολυ, γιαυτο αν εχει κανεις καμμια ιδεα για κατι αλλο που μπορω να κανω θα το εκτιμουσα (πηρα τηλ στην HTC και ειχαν τηλεφωνητη οτι θα ανοιξουν ξανα στις 17 Αυγουστου!)

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει επιστροφή-σωτηρία μετά απο αυτό που έγινε δυστυχώς....

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλαζω ταπετσαρια αλλα μετα απο τερματισμο ή επανεκκινηση μου δειχνει την προκαθορισμενη.Γιατι ??

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

έχει το κινητό κανένα πρόβλημα με το φόρτωμα φωτογραφιών (.gif) στο νετ? Δοκίμαζε χθες η κοπέλα μου αυτό http://www.popsugar.com και κάποιες φορές φορτώνανε οι φωτός αριστερά και καποιες οχι!! Η ρυθμιση για τις εικόνες είναι τσεκαρισμένη στο browser.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω το widget φίλε στο market

 

Σαν beautiful Widgets νομιζω ειναι γραμμενο, αλλα εχω την εντυπωση πως ειναι paid, οποτε πρεπει να εισαι root για να το δεις, αλλιως ψαχνεσαι στο γνωστο "μαγαζακι".

 

 

Παιδια εσεις που εχετε προβλημα με πολλα MB μαλλον θα εχετε καμια γαμ*-εφαρμογη περασμενη. Το μαμισιο το Android σε καμια περιπτωση δεν τρωει τοσα. Εγω για παραδειγμα, εννοειται εχω push email, λαμβανω καμια 3-4 email ημηρεσιως, μονιμα ανοιχτο το latitude, μονιμα ανοιχτο facebook + twitter, περαστασιακο σερφαρισμα, συχνη χρηστη του Google Maps και καποιες φορες Google Navigation (οχι καθημερινα) και στις χειροτερες μερες ισα που περναει τα 200 ΜΒ τον μηνα. Αντε να παει 250ΜΒ!! παραπανω με τιποτα ομως. Οποτε αν σας φευγουν 30ΜΒ την μερα, καποια εφαρμογη μαμιεται ασχημα!!!

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί πιο πριν αλλά δεν έτυχε να δω κάτι ανάλογο σε προηγούμενο post...γι'αυτό να με συγχωρέσετε εάν διπλοποστάρω τώρα...

Η ερώτησή μου λοιπόν...

Θα ήθελα να περάσω φωτογραφίες στις επαφές μου από το δικό μου φωτογραφικό αρχείο και όχι μέσω κάμερας, ούτε μέσω gmail επαφών αλλά δεν τα έχω καταφέρει...

Ή θα συγχρονίσει τις φωτογραφίες από τις επαφές μου στο Outlook και θα τις εμφανίζει πιξελιασμένες και απαράδεκτες ή θα βάλω μια φωτογραφία από το δικό μου φωτογραφικό αρχείο και θα με υποχρεώσει να κάνω crop της φωτογραφίας που εισάγω...

Ρωτάω λοιπόν...Υπάρχει κάποιο app που να εισάγει αυτόματα σε screen size ό,τι φωτογραφία εισάγω στο κινητό;

Ή θα πρέπει να κατεβάζω την ανάλυση της εκάστοτε φωτογραφίας που θέλω να κολλήσω στην κάθε επαφή με την ανάλογη ανάλυση της οθόνης; Αν και δεν το έχω κάνει αυτό ακόμα φοβάμαι ότι και πάλι θα μου ζητήσει να την κροπιάρω από μόνο του...

Ακούω προτάσεις λοιπόν παίδες!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σαν beautiful Widgets νομιζω ειναι γραμμενο, αλλα εχω την εντυπωση πως ειναι paid, οποτε πρεπει να εισαι root για να το δεις, αλλιως ψαχνεσαι στο γνωστο "μαγαζακι".

 

 

Παιδια εσεις που εχετε προβλημα με πολλα MB μαλλον θα εχετε καμια γαμ*-εφαρμογη περασμενη. Το μαμισιο το Android σε καμια περιπτωση δεν τρωει τοσα. Εγω για παραδειγμα, εννοειται εχω push email, λαμβανω καμια 3-4 email ημηρεσιως, μονιμα ανοιχτο το latitude, μονιμα ανοιχτο facebook + twitter, περαστασιακο σερφαρισμα, συχνη χρηστη του Google Maps και καποιες φορες Google Navigation (οχι καθημερινα) και στις χειροτερες μερες ισα που περναει τα 200 ΜΒ τον μηνα. Αντε να παει 250ΜΒ!! παραπανω με τιποτα ομως. Οποτε αν σας φευγουν 30ΜΒ την μερα, καποια εφαρμογη μαμιεται ασχημα!!!

 

Συμφωνώ κι εγώ με το φίλο...

Αν και έχω 100Mb πακέτο, με τα ίδια που αναφέρεις κι εσύ, εκτός από twitter και push mail, τα 100 φτάνουν και περισσεύουν...

Ασφαλώς χρησιμοποιώ το wi-fi, βέβαια, όταν και όπου μου επιτρέπεται, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Tα desire που φερνει το vnp ειναι απο την ACE?

 

Ειχα αγορασει ενα απο αγγελια με αποδειξη απο vnp αλλα δεν ηταν της ACE και το εδωσα πισω.

 

Καποιος αλλος εδω ομως ειχε αγορασει και ηταν...:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αγορασει ενα απο αγγελια με αποδειξη απο vnp αλλα δεν ηταν της ACE και το εδωσα πισω.

 

Καποιος αλλος εδω ομως ειχε αγορασει και ηταν...:(:(:(

 

Στην αρχη του καλοκαιριου ξερω οτι το VNP εφερνε απο το εξωτερικο αλλα τωρα γραφουν gr και ειπα μηπως τωρα προμηθεύονται απο ACE.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην αρχη του καλοκαιριου ξερω οτι το VNP εφερνε απο το εξωτερικο αλλα τωρα γραφουν gr και ειπα μηπως τωρα προμηθεύονται απο ACE.

 

H ACE Hellas πλέον δεν εμπλέκεται στο distributing των συσκευών της HTC όπως στο παρελθόν και οι αρμοδιότητές της έχουν περιοριστεί στο service και μόνο. Πλέον για την διάθεση των ελληνικών συσκευών είναι υπεύθυνη η (σχετικά νεοσύστατη) HTC Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tα desire που φερνει το vnp ειναι απο την ACE?

 

Ειχα αγορασει ενα απο αγγελια με αποδειξη απο vnp αλλα δεν ηταν της ACE και το εδωσα πισω.

 

Καποιος αλλος εδω ομως ειχε αγορασει και ηταν...:(:(:(

 

Στην αρχη του καλοκαιριου ξερω οτι το VNP εφερνε απο το εξωτερικο αλλα τωρα γραφουν gr και ειπα μηπως τωρα προμηθεύονται απο ACE.

 

Νομιζω μια καλη αποδειξη ειναι το κουτι στην πισω πελυρα να γραφει στα ελληνικα οτι αφορα το τηλεφωνο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομιζω μια καλη αποδειξη ειναι το κουτι στην πισω πελυρα να γραφει στα ελληνικα οτι αφορα το τηλεφωνο.

 

Σωστό, αυτό από μόνο του αποδεικνύει ότι έχουμε να κάνουμε επίσημα με ελληνική συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστό, αυτό από μόνο του αποδεικνύει ότι έχουμε να κάνουμε επίσημα με ελληνική συσκευή.

 

Δηλαδη αυριο που θα παρω τηλ στο vnp αυτην την ερωτηση να κανω η υπαρχει ακομα κανενας τροπος να μαθω τι συσκευες φερνουν? Επισης η συσκευη που δινει η vodafone εχει διαφορες με αυτην που δινει η comote?

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυριο που θα παρω τηλ στο vnp αυτην την ερωτηση να κανω η υπαρχει ακομα κανενας τροπος να μαθω τι συσκευες φερνουν? Επισης η συσκευη που δινει η vodafone εχει διαφορες με αυτην που δινει η comote?

 

Επισης απο οτι εχω ακουσει νομιζω και εδω οι ελληνικες συσκευες στο P/N (Product number αν το γραφω καλα) ξεκινουν απο 99HKZ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλες οι ευρωπαικες συσκευές έχουν P/N που ξεκινάει από 99HKZ

 

Ειχα αγορασει ενα απο αγγελια με αποδειξη απο vnp αλλα δεν ηταν της ACE και το εδωσα πισω.

 

Τι ακριβώς πρόβλημα είχες δηλαδή με αυτή τη συσκευή και ήθελες να είναι της ACE;Πλέον η ACE έχει μόνο την υποστήριξη hardware στα κινητά της HTC και στα οποία ισχύει η πανευρωπαική εγγύηση Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη αυριο που θα παρω τηλ στο vnp αυτην την ερωτηση να κανω η υπαρχει ακομα κανενας τροπος να μαθω τι συσκευες φερνουν? Επισης η συσκευη που δινει η vodafone εχει διαφορες με αυτην που δινει η comote?

 

Εάν σιγουρευτείς ότι το κουτί είναι ελληνικό, τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα από όπου και να το πάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση οταν βγαζετε φωτο νυχτα με φλασ οι φωτο σας πρασινιζουν λιγο?

Μηπως τα βλεπεις ολα πρασινα ;;;;;;;:lol::lol::lol:

Παντως εμενα οχι φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...