Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάσματα είναι πιθανό να υπάρχουν αλλά όχι με τέτοια μορφή..

Αυτές οι φωτογραφίες είναι γελοίες..Ούτε ένα παιδάκι δε θα τρόμαζε.. :lol:

 

Γιατί δηλαδή το φάντασμα να έχει μορφή ανθρώπου;

Ή γιατί να φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω ούτε εγώ να υπάρχουν υπο τέτοια μορφή.Μήπως ξέρετε που θα μπορούσαμε να δούμε διάφορες άλλες παρόμοιες?

Link to comment
Share on other sites

Ή γιατί να φαίνεται;

Γιατι ειναι ψωνια και συνεχως "χωνονται" σε φωτος...:p

Οριστε:

:p ...και όμως , αυτός που λίγο φαίνεται , λένε ότι είναι ο Freddy Jackson- ένας μηχανικός αεροσκαφών που σκοτώθηκε κατά λάθος από έναν έλικα ... και μάλιστα η photo αυτή τραβήχτηκε την ίδια μέρα που τον κήδευαν! Ρε το ψώνιο , ήθελε να βγει και αυτός στην φωτογραφία πριν "πετάξει"...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το παιδι αυτο, απο τοτε που γεννηθηκε τον συνοδευαν περιεργα πραγματα... ηθελαν οι γονεις του να τον βαφτισουν και δεν μπορουσαν γιατι καθε φορα που προσπαθουσε ιερεας να τελεσει το μυστηριο κατι παθαινε και δεν μπορουσε να το τελειωσει. τελικα το παιδι απο οτι ξερω εμεινε αβαπτιστο, διοτι καθε φορα ο παπας δεν μπορουσε να ολοκληρωσει το μυστηριο. το παιδι μεγαλωσε και συνεχισαν να του συμβαινουν διαφορα...

Νομίζω μόλις βρήκαμε τον αντίχριστο. Και τα'γεγε ο παπα Τσάκαλος ότι έχει γεννηθεί και ζει στην εποχή μας. :lol: :lol:

μια μερα ηταν στο σπιτι του, σε μια πολυκατοικια, ηταν ξαπλωμενος στο κρεβατι με την τηλεοραση κλειστη... ξαφνικα η τηλεοραση ανοιξε μονη της και αρχισε να παιζει...:X κοιταξε, λεει, μηπως παταει πανω στο τηλεκοντρολ και την ανοιξε κατα λαθος, αλλα το τηλεκοντρολ ηταν στο κομοδινο αθικτο. κλεινει την τηλεοραση, αλλα εκεινη ξανανοιξε μονη της....

Έλα ρε, και στην δικιά μου τηλεόραση γίνεται συχνά αυτό.

Σιγά τώρα. Μου'χει τύχει να μπαίνω 4 το πρωί στο σπίτι, και μόλις περνάω μπροστά από την τηλεόραση στο living room, αυτή να ανοίγει μόνη της. ;) Καλή φάση, ε?

Την πρώτη φορά χέστηκα πάνω μου. :cry: Και μάλιστα την έσβηνα και ξανα-άνοιγε επιτόπου. Απο κει και πέρα, το'κανε 2-3-4-5... φορές, το συνήθισα πλέον, το πήρα απόφαση ότι προφανώς έχει χαλάσει και ανάβει με τα τηλεχειριστήρια των γειτόνων :lol: , και δεν τρέχει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το τηλέφωνό παίρνει μόνο του όποιον γουστάρει και κυρίως τα ξημερώματα....απλά προσέχω μην μου βγάλει καμιά κλήση στα νησιά Κουκ:p

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόλις βρήκαμε τον αντίχριστο. Και τα'γεγε ο παπα Τσάκαλος ότι έχει γεννηθεί και ζει στην εποχή μας. :lol: :lol:

 

Έλα ρε, και στην δικιά μου τηλεόραση γίνεται συχνά αυτό.

Σιγά τώρα. Μου'χει τύχει να μπαίνω 4 το πρωί στο σπίτι, και μόλις περνάω μπροστά από την τηλεόραση στο living room, αυτή να ανοίγει μόνη της. ;) Καλή φάση, ε?

Την πρώτη φορά χέστηκα πάνω μου. :cry: Και μάλιστα την έσβηνα και ξανα-άνοιγε επιτόπου. Απο κει και πέρα, το'κανε 2-3-4-5... φορές, το συνήθισα πλέον, το πήρα απόφαση ότι προφανώς έχει χαλάσει και ανάβει με τα τηλεχειριστήρια των γειτόνων :lol: , και δεν τρέχει τπτ.

Συνηθισες?????? Εγω θα χεζομουν καθε φορα και περισσοτερο!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως την ιστορία με την κοπέλλα και το παλτό την έχω ακούσει στην Αυλώνα οπου και κατατάκτηκα να υπηρετήσω τη μαμα πατρίδα. Είχα βγεί για έφοδο με τον επιλοχία της ύλης μου και εκείνος για να με ψαρώσει μου έλεγε ιστορίες για αγρίους:D

Αλήθεια ιστορίες με φαντάρους που αυτοκτόνησαν στην Αυλώνα ξέρετε;

 

Αυτο στην 1η επιλαρχια - Στην 1η Υλη ισχυει που λενε οτι κανανε ομαδικη (οχι sex) αυτοκτονια. Οταν πηγα περσυ για να καταταχθω ηταν κλειστη η 1η υλη (εγω ειμουν στην 2η διπλα ακριβως). Και δεν φανταζεστε ποσες σκοπιες ειναι κλειστες λογο αυτοκτονιων...

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε, και στην δικιά μου τηλεόραση γίνεται συχνά αυτό.

Σιγά τώρα. Μου'χει τύχει να μπαίνω 4 το πρωί στο σπίτι, και μόλις περνάω μπροστά από την τηλεόραση στο living room, αυτή να ανοίγει μόνη της. ;) Καλή φάση, ε?

Την πρώτη φορά χέστηκα πάνω μου. :cry: Και μάλιστα την έσβηνα και ξανα-άνοιγε επιτόπου. Απο κει και πέρα, το'κανε 2-3-4-5... φορές, το συνήθισα πλέον, το πήρα απόφαση ότι προφανώς έχει χαλάσει και ανάβει με τα τηλεχειριστήρια των γειτόνων :lol: , και δεν τρέχει τπτ.

 

σοβαρα σου εχει συμβει;; κι εγω θα τα εκανα πανω μου, καθε φορα, οχι μονο την πρωτη... βασικα θα πεταγα την τηλεοραση... χαρα στο κουραγιο σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

+1000

 

Σε αυτην μαλιστα:

http://english.pravda.ru/photo/report/album-1042/6/

δεν βλεπω καν το φαντασμα. Ειναι ολοι τους;:p :cry:

 

ναι ειχανε παει εκδρομουλα και βγαλανε αναμνηστικη φωτο..:cry: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

(:!: Όσοι έχετε πρόβλημα ύπνου και σας φοβίζουν τα σχετικά.... Μην συνεχίσετε παρακάτω:!: )

 

Δείτε εδώ μερικές "αληθινές" φωτογραφίες από φαντάσματα- από αριστερά είναι οι υποτιθέμενες αληθινές και από δεξιά οι "μούφα"

Αν θέλετε να κολλήσετε την μούρη σας στην οθόνη και να περιμένετε να περάσει κανά φαντασματάκι , δείτε εδώ , έχει μερικά links από live κάμερες σε γνωστά παγκοσμίως στοιχειωμένα μέρη !

Και εδώ (το πιο τρομακτικό) , έχει τις 10 καλύτερες φωτογραφίες φαντασμάτων που τραβήχτηκαν ποτέ!!!! Τις είχα δει και παλιά σε μια εκπομπή του National Geographic και είχαν πάει όλες τις photo στο κεντρικό εργοστάσιο επεξεργασίας της Kodac (αν θυμάμαι καλά) και αποδείχτηκαν μη-πειραγμένες από άνθρωπο και είχαν μείνει άφωνοι όλοι οι τεχνικοί και οι επιστήμονες εκεί!

Τις πέρασαν απο πολλά στάδια επεξεργασίας και απο τις 100+ φωτογραφίες που τους στείλαν , βγάλαν αληθινές αυτές! :scared: Δεν θυμάμαι αν ήταν και οι 10 , αλλά 6-7 τις θυμάμαι ολοκάθαρα- Ξεχνιέται κάτι τέτοιο!

Εδώ τις εξηγεί και αναλυτικά....(έχει και παραπάνω)

Επίσης υπάρχει και το ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΗΧΩΝ E.V.P. "ELECTRONIC VOICE PHENOMENA" (http://aaevp.com/) - είναι σχετικό με την μετα θάνατον επικοινωνία ...

δείτε και στο site με τι εξοπλισμό και σε τι συνθήκες γράφεις και μετά ακούς διάφορα μηνύματα από ... ποιους?:worry:

Δείτε εδώ μερικά αληθινά παραδείγματα....

P.S. .... και τέλος δείτε αυτό για να ξεμουδιάσετε λίγο από τα παραπάνω! :-)

 

:down:

 

Περίμενα κάτι καλύτερο...

 

+1000

 

Σε αυτην μαλιστα:

http://english.pravda.ru/photo/report/album-1042/6/

δεν βλεπω καν το φαντασμα. Ειναι ολοι τους;:p :cry:

 

Τώρα πλέον, ναι... :rolleyes: :wink: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

:down:

 

Περίμενα κάτι καλύτερο...

 

Αχάριστε....για σένα έβαλα την τελευταία photo , αλλά και πάλι εσύ τίποτα! Τι περίμενες να δεις δηλαδή για να τρομάξεις!!!

(Δες εδώ για να τρομάξεις στα σίγουρα......)

Link to comment
Share on other sites

Αχάριστε....για σένα έβαλα την τελευταία photo , αλλά και πάλι εσύ τίποτα! Τι περίμενες να δεις δηλαδή για να τρομάξεις!!!

(Δες εδώ για να τρομάξεις στα σίγουρα......)

 

:shock: :cold: :scared: :knife:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η Jessica Alba που κολλαει ρε hasioti? Ουυυυυ προπαγανδα...:p :p :p

 

Ποιός ήρθε; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ήρθε; :p

P.S. .... και τέλος δείτε αυτό για να ξεμουδιάσετε λίγο από τα παραπάνω! :-)

Αυτη η Alba δεν ειναι;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε νησί του Αιγαίου (δε θυμάμαι όνομα) φίλη φίλου που δεν έχει λόγο να πει ψέματα καθώς πηγαινε σπιτι της περνώντας απο χωράφια και δίπλα απο μια ακατοίκητη έπαυλη είδε φώτα αναμένα,παράθυρα ανοιχτά και βιολιά να αιωρούνται και να παίζουν

Wtf. Ότι πιο τρομακτικό έχω διαβάσει στο thread :cry:

 

Πριν 7 χρονια ημασταν με τον ξαδερφο μου (ο οποιος τωρα υπηρετει στην μορια που αναφερθηκε ποιο πανω) και ημασταν στο σπιτι της γιαγια μου μολις τελειωσαμε το φαγητο καθησαμε σε ενα δωματιο και αρχισαμε να ψαχνουμε ενα παλιο ντουλαπι που ειχε εκει η γιαγια μου χρονια και βρηκαμε κατι φωτογραφιες οι οποιες ηταν οι ποιο πολλες με τον παππου πολυ παλιες.ο παππους μου ειχε πεθανει οταν ημουν παρα πολυ μικρος και ισα που τον θυμαμαι.οπως καθομασταν παρατηρωντας τις φωτογραφιες καποια στιγμη ακουγοταν εξω στον διαδρομο κατι ηχοι που δε καταλαβαιναμε απο που ερχοταν και ξαφνικα μεσα στο ντουλαπι τις κουζινας ακουγοταν ολα τα ποτηρια να τριζουν για καποια δευτερολεπτα.την τρομαρα που πηραμε δεν μπορω να την περιγραψω και απο τοτε αυτες οι συζητησεις με επηρεαζουν πολυ.

Σεισμός :p

 

Αν αυτές είναι οι 10 πιο καλές φώτο φαντασμάτων, τότε οι φαντασματο-θεωρητικοί πρέπει να δίνουν μεγάλο αγώνα για να κρατάνε το θέμα στην επιφάνεια. :D Γιατί οι μισές αχνοφαίνονται τόσο πολύ που δεν μπορεις να πεις με σιγουριά αν είναι φάντασμα, κακός/έντονος φωτισμός ή καπνός, ενώ οι άλλες μισές θα μπορούσαν να είναι άνετα κάποιος άνθρωπος ο οποίος ποζάρει ως φάντασμα.

Είναι, δε, χαρακτηριστικό, ότι με τόσους ghostbusters που έχουμε γεμίσει, δεν υπάρχει ούτε μια "αυθεντική" φωτογραφία με ανάλυση μεγαλύτερη των avatar του myphone.

 

Και επειδή έχουν αποδειχθεί τρελές απάτες σε τέτοια "υπερφυσικά" θέματα, προσωπικά δεν τα παίρνω και πολύ στα σοβαρά. Ενδεικτικά να αναφέρω πως μια από τις πιο γνωστές φωτογραφίες του τέρατος του Λοχνες, την οποία παραθέτω πιο κάτω, έχει αποδειχθεί απάτη (στημένη).

 

http://www.astronomycafe.net/weird/lochness.jpg

Κάποιος πνίγεται :p

 

Αυτό με την TV πάντως το παθαίνει κι ένας φίλος μου. Και συνήθως γίνεται όταν γυρίζει στο σπίτι μετά τη δουλειά :wacko: Ήμουν κι εγώ μια μέρα μπροστά όταν έγινε και το τηλεκοντρόλ ήταν στην άλλη άκρη του δωματίου. Εννοείται η τηλεόραση δεν έχει χρονοπρογραμματισμούς και τέτοια features ώστε να ανοίγει μόνη της. Άντε βγάλε άκρη :confused:

Link to comment
Share on other sites

1)Ένα σπίτι σε χωριό έξω από το Βόλο λένε πως είναι στοιχιωμένο και όποιος το αγοράζει πεθαίνει μετά από λίγο καιρό!

 

2)Ο πατέρας μου όταν ήταν μικρός πήγε να μείνει για λίγες μέρες στο σπίτι ενός θείου του στη Θεσ/νίκη.

Το σπίτι αυτό ανήκε παλαιότερα σε Εβραίους τους οποίους και είχαν κάψει ζωντανούς!

Ο θείος του του είπε αν γινόταν κάτι το βράδυ να "πει από μέσα του" το Πάτερ ημών.

Το βράδυ λοιπόν ένιωσε στον ύπνο του κάτι να τον πατάει με τεράστια δύναμη από πάνω του χωρίς να βλέπει κάτι μέσα στο σκοτάδι και χωρίς να έχει τη δυνατότητα να φωνάξει!Έκανε αυτό που τον είχαν συμβουλέψει και έτσι τον άφησε ότι και αν ήταν αυτό!Αμέσως μετά είχε μια τεράστεια μελανιά!

 

3)Λίγες μέρες μετά το θάνατο της γιαγιάς μου(1999) και ενώ οι γονείς μου είχαν πέσει για ύπνο ο πατέρας μου και πάλι (ενώ κοιμόταν) ένιωσε την παρουσία κάποιου τρίτου στο δωμάτιο,ξύπνησε και είδε μια γυναικεία μορφή μπροστά στην πόρτα!Την πέρασε για την αδελφή μου και της μίλησε, έτσι ξύπνησε και η μητέρα μου και την είδε και αυτή!Η γυναίκα( ; ) τότε κινήθηκε γρήγορα προς το σαλόνι και ο πατέρας μου την ακολούθησε μέχρι εκεί αλλά δεν υπήρχε τίποτα!!!Ήρθε στο δωματιο για να δει αν εμείς ήμασταν εντάξει...Για λίγο καιρό είχαν χάσει τον ύπνο τους και οι δύο

Link to comment
Share on other sites

1)Ένα σπίτι σε χωριό έξω από το Βόλο λένε πως είναι στοιχιωμένο και όποιος το αγοράζει πεθαίνει μετά από λίγο καιρό!

 

2)Ο πατέρας μου όταν ήταν μικρός πήγε να μείνει για λίγες μέρες στο σπίτι ενός θείου του στη Θεσ/νίκη.

Το σπίτι αυτό ανήκε παλαιότερα σε Εβραίους τους οποίους και είχαν κάψει ζωντανούς!

Ο θείος του του είπε αν γινόταν κάτι το βράδυ να "πει από μέσα του" το Πάτερ ημών.

Το βράδυ λοιπόν ένιωσε στον ύπνο του κάτι να τον πατάει με τεράστια δύναμη από πάνω του χωρίς να βλέπει κάτι μέσα στο σκοτάδι και χωρίς να έχει τη δυνατότητα να φωνάξει!Έκανε αυτό που τον είχαν συμβουλέψει και έτσι τον άφησε ότι και αν ήταν αυτό!Αμέσως μετά είχε μια τεράστεια μελανιά!

 

3)Λίγες μέρες μετά το θάνατο της γιαγιάς μου(1999) και ενώ οι γονείς μου είχαν πέσει για ύπνο ο πατέρας μου και πάλι (ενώ κοιμόταν) ένιωσε την παρουσία κάποιου τρίτου στο δωμάτιο,ξύπνησε και είδε μια γυναικεία μορφή μπροστά στην πόρτα!Την πέρασε για την αδελφή μου και της μίλησε, έτσι ξύπνησε και η μητέρα μου και την είδε και αυτή!Η γυναίκα( ; ) τότε κινήθηκε γρήγορα προς το σαλόνι και ο πατέρας μου την ακολούθησε μέχρι εκεί αλλά δεν υπήρχε τίποτα!!!Ήρθε στο δωματιο για να δει αν εμείς ήμασταν εντάξει...Για λίγο καιρό είχαν χάσει τον ύπνο τους και οι δύο

Για 2 υπάρχει επιστημονική εξήγηση (δε θυμάμαι πως λέγεται), αν και δεν είμαι σίγουρος αν αφήνει και μελανιές. Στο 3 μάλλον μπήκαν κλέφτες :p

Link to comment
Share on other sites

το γνωστο σπιτι στους προποδες της πεντελης που ειναι "μεσα" στα μαρμαρα οπου αμα βαλεις το αυτι σου στο πατωμα ακους φωνες...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την TV πάντως το παθαίνει κι ένας φίλος μου. Και συνήθως γίνεται όταν γυρίζει στο σπίτι μετά τη δουλειά :wacko: Ήμουν κι εγώ μια μέρα μπροστά όταν έγινε και το τηλεκοντρόλ ήταν στην άλλη άκρη του δωματίου. Εννοείται η τηλεόραση δεν έχει χρονοπρογραμματισμούς και τέτοια features ώστε να ανοίγει μόνη της. Άντε βγάλε άκρη :confused:

 

Βασικά επειδή το έχω κουράσει λιγάκι στο μυαλό μου, έχω μια (γενική) εξήγηση. Τα τηλεκοντρόλ λειτουργούν στέλνοντας σήματα στο ηλεκτρονικό κύκλωμα της τηλεόρασης που είναι υπέυθυνο για το τηλεκοντρόλ.

Όταν λέμε για σήμα, προφανώς εννούμε μια συχνότητα (σε γενικές γραμμές πάντα). Κατά κάποιον τρόπο, λοιπόν, θα μπορούσε να υπάρχει κάπου κοντά μια ηλεκτρομαγνητική διαταραχή από κάποια συσκευή ή κάποιο διερχόμενο όχημα με ηλεκτρονικές συσκευές (UFO? :lol: :p ), η οποία "πυροδοτεί" κατά κάποιον τρόπο το κύκλωμα της τηλεόρασης, με αποτέλεσμα αυτό να θέτει σε λειτουργία το τροφοδοτικό του. Είναι η ίδια αιτία από την οποία, μερικές φορές, διάφορες ηλεκτρονικές συσκευές (laptops, ipods, κινητά) κλατάρουν όταν περνάμε π.χ. από αεροδρόμια ή αλλα τέτοια σημεία.

 

Κατανοητόν? :D

Link to comment
Share on other sites

Για 2 υπάρχει επιστημονική εξήγηση (δε θυμάμαι πως λέγεται), αν και δεν είμαι σίγουρος αν αφήνει και μελανιές.

 

Δε μου τη λες και εμένα να του την πω;Ανάλογο περιστατικό είχε συμβεί και στον παππού μου ο οποίος μου έλεγε ότι αυτό το λένε στο χωριό μου ούμπρα ή κάπως έτσι(στο google μου βγάζει κάτι για ογκόλιθους):lol:.

 

Στο 3 μάλλον μπήκαν κλέφτες :p

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

1)Ένα σπίτι σε χωριό έξω από το Βόλο λένε πως είναι στοιχιωμένο και όποιος το αγοράζει πεθαίνει μετά από λίγο καιρό!

 

2)Ο πατέρας μου όταν ήταν μικρός πήγε να μείνει για λίγες μέρες στο σπίτι ενός θείου του στη Θεσ/νίκη.

Το σπίτι αυτό ανήκε παλαιότερα σε Εβραίους τους οποίους και είχαν κάψει ζωντανούς!

Ο θείος του του είπε αν γινόταν κάτι το βράδυ να "πει από μέσα του" το Πάτερ ημών.

Το βράδυ λοιπόν ένιωσε στον ύπνο του κάτι να τον πατάει με τεράστια δύναμη από πάνω του χωρίς να βλέπει κάτι μέσα στο σκοτάδι και χωρίς να έχει τη δυνατότητα να φωνάξει!Έκανε αυτό που τον είχαν συμβουλέψει και έτσι τον άφησε ότι και αν ήταν αυτό!Αμέσως μετά είχε μια τεράστεια μελανιά!

 

3)Λίγες μέρες μετά το θάνατο της γιαγιάς μου(1999) και ενώ οι γονείς μου είχαν πέσει για ύπνο ο πατέρας μου και πάλι (ενώ κοιμόταν) ένιωσε την παρουσία κάποιου τρίτου στο δωμάτιο,ξύπνησε και είδε μια γυναικεία μορφή μπροστά στην πόρτα!Την πέρασε για την αδελφή μου και της μίλησε, έτσι ξύπνησε και η μητέρα μου και την είδε και αυτή!Η γυναίκα( ; ) τότε κινήθηκε γρήγορα προς το σαλόνι και ο πατέρας μου την ακολούθησε μέχρι εκεί αλλά δεν υπήρχε τίποτα!!!Ήρθε στο δωματιο για να δει αν εμείς ήμασταν εντάξει...Για λίγο καιρό είχαν χάσει τον ύπνο τους και οι δύο

 

To 2 legetai Mora. Einai to pneuma kapoias gunaikas pou gia kapoion logo pou den thumamai twra thelei na ekdikhthei tous anthrwpous. Epitithetai thn nuxta. Ypopshfia thumata einai kuriws neara agoria kai auto pou kanei einai na kathetai panw sto stithos piezontas me dunamh. To 'thuma' ths en logw madamitsas den mporei na milhsei oute na fwnaksei oso auth einai panw tou kathws tautoxrona niwthei ena aisthima pnigmou. O monos tropos gia na tin diwksei einai na pei apo mesa tou to pater hmwn h kati allo sxetiko. Epishs an fulaei katw apto maksilari ena maxairi tote auth den prokeitai na ton episkeutei pote.

H allh ekdoxh leei oti to fainomeno onomazetai 'sleep paralysis' kai oti apla ekeinh thn wra to swma ksupnaei enw o egkefalos akoma koimatai. Perissotera tha breite sto google.

:)

Link to comment
Share on other sites

To 2 legetai Mora. Einai to pneuma kapoias gunaikas pou gia kapoion logo pou den thumamai twra thelei na ekdikhthei tous anthrwpous. Epitithetai thn nuxta. Ypopshfia thumata einai kuriws neara agoria kai auto pou kanei einai na kathetai panw sto stithos piezontas me dunamh. To 'thuma' ths en logw madamitsas den mporei na milhsei oute na fwnaksei oso auth einai panw tou kathws tautoxrona niwthei ena aisthima pnigmou. O monos tropos gia na tin diwksei einai na pei apo mesa tou to pater hmwn h kati allo sxetiko. Epishs an fulaei katw apto maksilari ena maxairi tote auth den prokeitai na ton episkeutei pote.

H allh ekdoxh leei oti to fainomeno onomazetai 'sleep paralysis' kai oti apla ekeinh thn wra to swma ksupnaei enw o egkefalos akoma koimatai. Perissotera tha breite sto google.

:)

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Άρα από δω και πέρα θα έχω στο μαξιλάρι μου ένα μικρό αφρικάνικο ατσάλινο μαχαίρι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Άρα από δω και πέρα θα έχω στο μαξιλάρι μου ένα μικρό αφρικάνικο ατσάλινο μαχαίρι...:lol:

:lol:

 

Εννοείται φυσικά πως πρόκειται για sleep paralysis κι όχι για Μόρα και ιστορίες γι' αγρίους. :p

Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

Εννοείται φυσικά πως πρόκειται για sleep paralysis κι όχι για Μόρα και ιστορίες γι' αγρίους. :p

 

Mh mou to xalas re moderatora. Ase ligo na fovhthoun.... :lol: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...