Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχεις εγκατεστημένο πρόγραμμα προστασίας από ιούς κ.λπ.; Εγώ παρατήρησα τέτοια συμπεριφορά στην μπαταρία όταν το Lookout τρέχει τον πλήρη έλεγχο κάθε εβδομάδα.

 

Όχι δεν έχω τίποτα τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα αρκετές επανεκκινήσης, προσπάθησα και με WiFi και με GPRS αλλά τιποτα. Στο ιντερνετ μπαινω κανονικά. Και στο ΜΑΡΚΕΤ μπαινω κανονικα, αυτο που ΔΕΝ γίνεται είναι η ληψη...

Μπορεί κανείς να τσεκάρει αν λειτουργεί το ΜΑΡΚΕΤ; Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα ειμαι Θεσσαλονικη (λεω μηπως το ΜΑΡΚΕΤ ειναι Αντι-Παοκτσηδες :D ). Επισης μιας που το ανεφερα και πριν, για Weather Widget πιο προτεινετε; θελω καποιο που να βγαζει στο Widget αναλυτικη προβλεψη. Να βλεπω κατευθειαν τι θα γίνει τις επομενες 2-3 μερες χωρις να πρεπει να ανοιγω το Widget. Να ειναι κατευθειαν.

 

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά το μάρκετ, αν και τις προάλλες είχε ένα πρόβλημα και δεν μπορούσε να μπουν αρκετά παιδιά, άστο λίγο μπας και του περάσει..αλλα έχω ακούσει ότι δουλεύει μόνο για τους γαύρους lol lol

Beautiful weather για widget που ζητάς το οποίο άμα θες έχει και live wallpaper με τον καιρό live! Simply the best!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση παιδια η συσκευη μου ειναι 2.1 update I9000XXJF5 2.6.29 root@SE-S602#2 δηλαδη ειναι root? εγω δεν το εχω πηραξη καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Καλα το κινητο (και το android γενικα) εχει τρομακτικες δυνατοτητες. Μολις συνδεσα το Galaxy με το pc μου με ftp και πλεον κανω file transfer στο δευτερολεπτο με wifi χωρις το βαλε-βγαλε καλωδιο. Μεχρι στιγμης η μεταβαση απο windows mobile σε android γινεται στο 100%. Δεν εχω θελησει κατι που να μην το εχω βρει. Μπραβο στη Samsung και στη Google βεβαιως!

 

Αντε ενα navigation software επιπεδου garmin να υπηρχε καθως μονο το ndrive το αγγιζει σε σχεδιαση (γιατι απο πλοηγηση σε παει οπου ναναι....) και θα ηταν τελειο. Tα υπολοιπα προγραμματα που εχω βαλει (sygic, navigon) ναι μεν εχουν καλη πλοηγηση turn by turn αλλα το interface τους ειναι κακογραμμενο και φαινονται σαν resized, και οχι προσαρμοσμενα πανω στην αναλυση του Galaxy S.

 

Εχω ασχοληθει πολυ με τα gps και τα navigations και αυτο που ξεχωριζω αυτη την στιγμη σαν το καλυτερο,πιο λειτουργικο και περισσοτερο αξιοπιστο για το android ειναι το motonav(igo) με τον χαρτη της teleatlas.Με κανενα απο τα υπολοιπα δεν εχω μεινει ευχαριστημενος για πολλα και διαφορα κουλα που παρουσιαζουν.Αυτο που δεν εχω δοκιμασει ειναι το destinator για android (δεν ξερω αν υπαρχει μεσα στο κινητο,οπως διαβασα απο προηγουμενα ποστ,γιατι το galaxy s θα μου το φερουν την τριτη).Το τελευταιο παντως ειναι το πιο αξιοπιστο σαν προγραμμα πλοηγησης (το εχω σε mio P560 με wm).

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση παιδια η συσκευη μου ειναι 2.1 update I9000XXJF5 2.6.29 root@SE-S602#2 δηλαδη ειναι root? εγω δεν το εχω πηραξη καθολου.

Λογικά όπως λέει και o Κώστας πρέπει να είσαι...βλέπεις κάποιο εικονίδιο με το όνομα Δικαιώματα;

Αν ναι τότε είσαι root...για να το τσεκάρεις βάλε κάποια εφαρμογή που θέλει να είσαι root πχ το Titanium backup..αν σου δουλέψει είσαι οκ

 

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όπως λέει και o Κώστας πρέπει να είσαι...βλέπεις κάποιο εικονίδιο με το όνομα Δικαιώματα;

Αν ναι τότε είσαι root...για να το τσεκάρεις βάλε κάποια εφαρμογή που θέλει να είσαι root πχ το Titanium backup..αν σου δουλέψει είσαι οκ

 

 

Sent from my Galaxy S

 

οταν βγει η 2.2 και θα θελω να το αναβαθμισω θα εχω κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

To κινητό δεν είναι root όταν το αγοράζετε. Μην μπερδεύεστε επειδή γράφει root@... Απλά ο χρήστης που πέρασε το firmware είχε δικαιώματα ροοτ.για να είναι root πρέπει να έχει εικονίδιο super user

.. Συμβουλή: Διαβάστε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το KIES μου έβγαλε update to ξεκίνησα και εδώ και μια ώρα είναι στο

75% (εξαγωγή αρχείων cab 320/649 - security manager2005.dll), το έχει κάνει κανείς

το update;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

TONYSAC:

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου! θα περιμένω μπας και στρώσει...

Για το καιρό, μου εκανες μια περιγραφη τι μπορει να κανει το προγραμμα, αλλα δεν μου ειπες πως λεγεται το προγραμμα...

Έχω βαλει το προγραμμα (χτες ολα μπηκαν, σημερα ειπαμε δε λειτουργει) Dialer One. Το οποιο ειναι οκ. Θα ηθελα ομως να μαθω αν μπορουμε με καποιο αλλο προγραμμα να επαιμβουμε στο πρασινο κουμπακι-τηλεφωνου που ειναι κατω και αριστερα στη HomeScreen, ουτως ωστε να μην εχουμε ουσιαστικα 2 deticated προγραμματα για να κανουμε κλήσεις. Με το εργοστασιακο Dialer δεν γινεται αναζητηση στα ελληνικα. Και λεω μηπως καποιο προγραμμα, με την εγκαταστασή του, ανοίγει όταν παταμε στον εργοαστασιακο Dialer...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το wi-fi πως ενεργοποιητε ρε παιδια . Κουτη ερωτηση αλλα δεν πολυξερω απ αυτα . Ειμαι διπλα στον υπολογιστη , δεν θαπρεπε να πιανει ? η χρειαζετε να του κανω κατι. Για βοηθηστε ρε παιδες.
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το KIES μου έβγαλε update to ξεκίνησα και εδώ και μια ώρα είναι στο

75% (εξαγωγή αρχείων cab 320/649 - security manager2005.dll), το έχει κάνει κανείς

το update;

 

Μου το εβγαλε κι εμενα τελικα αλλα το κοβω να μου παρει 1-2 μερες μεχρι να κατεβει!!Αρωστια αυτη η samsung με τα συγκεκριμενα προγραμματα,τα ιδια ειχαμε τραβηξει με τα galaxy-7500.

Μα τι στο καλο,δεν μπορουν να φιαξουν ενα προγραμμα της προκοπης???τοσο αχρηστοι ειναι???Δεν συναντησα ποτε μα ποτε προβλημα με καμια αλλη μαρκα κινητων στα updates παρα μονο με την samsung!!! το θεμα του software με εχει κανει να σιχαθω τα samsung (εχω αρχισει ηδη να μετανιωνω που ακυρωσα το desire και παρηγγειλα το galaxy)

Link to comment
Share on other sites

TONYSAC:

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου! θα περιμένω μπας και στρώσει...

Για το καιρό, μου εκανες μια περιγραφη τι μπορει να κανει το προγραμμα, αλλα δεν μου ειπες πως λεγεται το προγραμμα...

Έχω βαλει το προγραμμα (χτες ολα μπηκαν, σημερα ειπαμε δε λειτουργει) Dialer One. Το οποιο ειναι οκ. Θα ηθελα ομως να μαθω αν μπορουμε με καποιο αλλο προγραμμα να επαιμβουμε στο πρασινο κουμπακι-τηλεφωνου που ειναι κατω και αριστερα στη HomeScreen, ουτως ωστε να μην εχουμε ουσιαστικα 2 deticated προγραμματα για να κανουμε κλήσεις. Με το εργοστασιακο Dialer δεν γινεται αναζητηση στα ελληνικα. Και λεω μηπως καποιο προγραμμα, με την εγκαταστασή του, ανοίγει όταν παταμε στον εργοαστασιακο Dialer...

 

Beautifull widgets το λένε αλλά τώρα είδα ότι είναι paid στο μάρκετ...ψάξτο λίγο....

Αυτή την στιγμή βρέχει στην οθόνη μου!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω πως απενεργοποιω το 2G-3G ΔΙΚΤΥΟ και επιπλεον το MLS Destinator δουλευει μονο με GPS ή και με 2G-3G, η χρηση του GPS χρεωνεται οπως το 2G-3G ελπιζω να ειναι free (ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΗ ΛΗΨΗ)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το KIES μου έβγαλε update to ξεκίνησα και εδώ και μια ώρα είναι στο

75% (εξαγωγή αρχείων cab 320/649 - security manager2005.dll), το έχει κάνει κανείς

το update;

 

Η αναβάθμιση είναι για το KIES και όχι για το Galaxy S.

 

Την έκανα χθες αργά το βράδυ.

 

Στο Market σας εμφανίζονται οι εφαρμογές διπλές και τριπλές? Κάτι ακούγεται γα paid εφαρμογές και στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση είναι για το KIES και όχι για το Galaxy S.

 

Την έκανα χθες αργά το βράδυ.

 

Στο Market σας εμφανίζονται οι εφαρμογές διπλές και τριπλές? Κάτι ακούγεται γα paid εφαρμογές και στην Ελλάδα.

ναι στο market σημερα εμφανιζονται διπλες, τριπλες και ..πολλαπλες :lol:.

για τις αγορασμενες εφαρμογες δεν εχω ακουσει κατι. καποια στιγμη ομως σιγουρα θα γινει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση είναι για το KIES και όχι για το Galaxy S.

 

Την έκανα χθες αργά το βράδυ.

 

Στο Market σας εμφανίζονται οι εφαρμογές διπλές και τριπλές? Κάτι ακούγεται γα paid εφαρμογές και στην Ελλάδα.

 

Paid εφαρμογές στην Ελλάδα; Μακάρι Αλλά δύσκολο ... :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να ρωτησω πως απενεργοποιω το 2G-3G ΔΙΚΤΥΟ και επιπλεον το MLS Destinator δουλευει μονο με GPS ή και με 2G-3G, η χρηση του GPS χρεωνεται οπως το 2G-3G ελπιζω να ειναι free (ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΗ ΛΗΨΗ)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Η χρηση του gps δεν χρεωνεται,αν θελεις ομως μπορεις να ενεργοποιησεις και την ληψη δεδομενων για να εχεις σχεδον αμεσο κλειδωμα δορυφορων.Αν το κανεις αυτο τα δεδομενα που θα τραβηξει η συσκευη σου ειναι πολυ λιγα,της ταξεως των 4-15 kb και αυτο μεχρι να σε λοκαρει,μετα σταματα αυτοματα το προγραμμα την ληψη δεδομενων.

Για το πρωτο που ρωτησες πηγαινε,ρυθμισεις,ασυρματα δικτυα,δικτυα κινητης και θα δεις την επιλογη για χρηση 2G only.

Link to comment
Share on other sites

ναι στο market σημερα εμφανιζονται διπλες, τριπλες και ..πολλαπλες :lol:.

για τις αγορασμενες εφαρμογες δεν εχω ακουσει κατι. καποια στιγμη ομως σιγουρα θα γινει.

 

Και σε εμένα που έχω το market access μου τις βγάζει διπλές...ακόμα και τις paid

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το κανω αυτο αλλα πατωντας το Συνδεση κουμπιου WPS μου γραφει πιεστε το WPS του σημειου προσβασης wi-fi εντος 2 λεπτων .Που ειναι αυτο το κουμπι ??
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρει μια καρτα μνημης 16 gb sandisk class 2....παω τωρα να περασω μια ταινια μεγεθους 6 gb και κατι με ελευθερο χωρο στην καρτα 13 gb και μου λεει οτι ειναι υπερβολικα μεγαλο για το συστημα αρχειων προορισμου...τι παιζει?πρεπει να κανω κατι για να μπορεσω να την περασω?εχω ταξιδι σημερα και θελω να δω οπωσδηποτε αυτη την ταινια...!!
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα χρησιμοποιεί το σύστημα αρχείων FAT32 που έχει μέγιστο μέγεθος αρχείου τα 4GB..

Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις Format από τον υπολογιστή σου τη κάρτα, και να ορίσεις να χρησιμοποιεί το σύστημα αρχείων NTFS που παίρνει αρχεία μεγαλύτερα από 4GB αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι το galaxy μπορεί να διαβάσει κάρτες μνήμης με αυτό το σύστημα αρχείων

 

EDIT: διάβασα ότι δε μπορεί να το δει το NTFS το κινητό. Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις format σε ext2 τη κάρτα, ή εν τέλει αστη FAT32 και σπάσε τη ταινία στα 2 με κανένα avi splitter

Edited by zavarakatranemia
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια θα μου πει και μενα κανας χριστιανος τι αλλο πρεπει να κανω για να συνδεθω wi-fi .Φτανω στο Ρυθμισεις wi-fi μετα τικαρω τα wi-fi και Ειδοποιηση δικτυου και δεν γινεται τιποτα .Τι αλλο πρεπει να κανω η να γραψω ,παιδευομαι δυο μερες τωρα. Ευχαριστω
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι χαζό αλλά ο router σου δίνει DHCP διεύθυνση;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...