Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!Μόλις σήμερα πήρα το κινητό και ειναι πραγματικά φανταστικό!Ομως με το που πατάω την κάμερα μου βγάζει ¨σφάλμα κάμερας"!! Τι μπορω να κάνω εκτόσ απο reset που ήδη έκανα!Οχι τιποτε αλλο αλλα μου είπαν από την vodafone οτι δεν κανουν άμεση αντικατάσταση και θέλει 2 βδομάδεσ για να φτιαχτέι αν έχει πρόβλημα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα την βοήθειά σας στο εξής :

 

Όταν κάποιες φορές αφαιρώ ορισμένες εφαρμογές , τα εικονίδιά τους στις διάφορες οθόνες εξαφανίζονται (λογικό) και μένουν κενές θέσεις .

 

Υπάρχει τρόπος να γίνεται μια αναδιοργάνωση των εικονιδίων ώστε να μήν κάθομαι να γεμίζω τα κενά ? ;)

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι υποχρεωμενοι να σου κανουν αμεση αντικατασταση εφοσον πηρες εξαρχης προβληματικο προιον. Δε μας τα λενε καλα αυτοι εκει.... Κυνηγησε τους, μην τους αφησεις.

EDTI: Γινεται μεσω λαν να στειλω και να παρω αρχεια απο το galaxy στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μόλις σήμερα πήρα το κινητό και ειναι πραγματικά φανταστικό!Ομως με το που πατάω την κάμερα μου βγάζει ¨σφάλμα κάμερας"!! Τι μπορω να κάνω εκτόσ απο reset που ήδη έκανα!Οχι τιποτε αλλο αλλα μου είπαν από την vodafone οτι δεν κανουν άμεση αντικατάσταση και θέλει 2 βδομάδεσ για να φτιαχτέι αν έχει πρόβλημα!!!

 

Και εγώ που το πήρα το Σάββατο που μας πέρασε, από κατάστημα Βονταφον, μου είπαν και μου τόνισαν οτι δεν πετάω τίποτα, ούτε κουτί, ούτε περιεχόμενο και φυσικά ούτε απόδειξη, γιατί άν εμφανίσει οποιοδήποτε πρόβλημα μέσα σε επτά ημερολογιακές μέρες το πάω πίσω και γίνεται κατευθείαν αντικατάσταση. Μου το τόνισαν κιόλας....

 

Για πήγαινε εκεί και τρίξ'τους τα δόντια λίγο!!!:shoot::shoot:

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εχει γραντζουνιστει η οθονη κανενος χωρις screen protector? Μηπως με την gorilla glash ειναι περιττο?

 

Gorilla ξεgorilla εμένα αλλά και σε άλλους εδώ έχει κάνει μικρογρατσουνιές παρότι το προσέχω...για αυτό και έχω λυσαξει να του βάλω protector!

Ναι χρειάζεται!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

πες κάτι γίνει και κλείσει το κατάστημα η εγγύηση συνεχίζει να ισχύει? δηλαδή το πηγαίνουμε μόνοι μας κάπου σε επίσημη αντιπροσωπεία?

 

πήρα τηλ και έχει απόθεμα doctor-gio

 

αδελφε το κινητο ειναι ελληνικο..η αντιπροσωπεια ειναι σαμσουνγκ οχι του μαγαζιου..οτι σου παθει το πας στη σαμσουνγκ κ παπαλα..ηθελα να το παρω απο easy buy world αλλα δεν ειχε αποθεμα..επειδη εψαχνα καμποσο καιρο 420 για μεταχειρα δεν εδινα ισα να γλιτωσω 60 ευρω..

επισης..εχετε κουσει για το dead on arrive?αν εχει οποιοδηποτε προβλημα η συσκευη μεσα στις πρωτες 7 ημερες γινεται αντικατασταση κ οχι επισκευη..οπως κ δικαιουσαι να επιστρεψεις οποιοδηποτε προιον μεσα σε 15 μερες κ παιρνεις τα χρηματα σου ακεραια αν το επιστρεψεις στην αρχικη του κατασταση...αντε γιατι μας παιρνανε για πολυ χαπατα εδω στην ελλαδα..

Edited by doctor-gio
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να μπεις σε recovery mode και εκεί να διαλέξεις το update.zip και όταν κάνει restart το κινητό πας παλι στην εφαρμογή και επιλέγεις το one click lag fix...τώρα όσο για τα protectors που συζητάτε ρε παιδιά έχω δοκιμάσει 2-3 αλλά φαίνεται έχω μανταλάκια στα χέρια και δεν μπορώ να τα κολλήσω σωστά...τι βίντεο έχω δει για το πως τα βάζουμε δεν λέγεται..μιλάμε για την τέλεια αχρηστία...η γυναίκα μου με δουλεύει με το που βλέπει τον courier...τεσπα...η μόνη που μου έκατσε κάπως ήταν μία ματ...μην πάρει κανείς τέτοιες χαλάει την αίσθηση της οθόνης...άμα βλέπετε antiglare και ματ μακριά...αν μπορείτε προτείνετε μου κάποια που να μπαίνει εύκολα...για κουλούς δηλαδή!

 

Sent from my Galaxy S

 

αυτο γινεται μια φορα(για να γινει root)?

.η μηπως χρειαζεται και μετα την επιλογη στο μενου (one click lag fix)?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το πήρα το Σάββατο που μας πέρασε, από κατάστημα Βονταφον, μου είπαν και μου τόνισαν οτι δεν πετάω τίποτα, ούτε κουτί, ούτε περιεχόμενο και φυσικά ούτε απόδειξη, γιατί άν εμφανίσει οποιοδήποτε πρόβλημα μέσα σε επτά ημερολογιακές μέρες το πάω πίσω και γίνεται κατευθείαν αντικατάσταση. Μου το τόνισαν κιόλας....

 

Για πήγαινε εκεί και τρίξ'τους τα δόντια λίγο!!!:shoot::shoot:

Το ιδιο κι απο wind,για 7 ημερες κρατας τα παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κι απο wind,για 7 ημερες κρατας τα παντα!!!

αυτο ονομαζεταο DOA για οποιον δεν γνωριζει και ισχυει για ολες τις συσκευες σε ολες τις εταιρειες. ο φιλος που ανεφερε οτι δεν ανοιγει η καμερα, να παει στο καταστημα και να το απαιτησει. ειναι υποχρεωμενοι να του δωσουν νεα συσκευη αθικτη, και ΟΧΙ να επισκευασουν την ηδη υπαρχουσα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να βάλω δικούς μου ήχους για sms/messenger/email notification?

Η συσκευή μου είναι rooted.

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να βάλω δικούς μου ήχους για sms/messenger/email notification?

Η συσκευή μου είναι rooted.

ευχαριστώ!

ενας ευκολος τροπος που χρησιμοποιω εγω μιας και βαρεθηκα να περασω τους ηχους που ειχα στην προηγουμενη μου συσκευη, ειναι να κατεβασεις την δωρεαν εφαρμογη zedge απο το market.

με την εφαρμογη αυτη μπορεις να κατεβαζεις δωρεαν και να ανεβαζεις ηχους και wallpapers. απο την εφαρμογη μεσα εχει και επιλογη οποιο wallpaper η hxo να τον βαλεις στη συσκευη σαν ηχο κλησης/sms κ.τ.λ.

 

αν δεν σε καλυψει αυτο, θα σου πουν τα παιδια εδω σε ποιους φακελλους πρεπει να βαλεις τους ηχους σου ωστε να μπρορει να τους βλεπει η συσκευη στις ρυθμισεις.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου δεν εχει. Αν ειναι θα στειλω πμ σαυτον που μου το πουλησε να τον ρωτησω μηπως δεν ειναι το brando και μπερδευτηκε. Και ουτε στο ομνια που ειχα ειχε κενο, καλυπτε ολη την οθονη.

Για αυτό το κενό λέω που φαίνεται στα παρακάτω videos :

http://www.youtube.com/watch?v=VJjXR0fymEo

Εκτός κι αν έτσι είναι μόνο σε ματ και όχι σε γυαλιστερό, επειδή δεν θα δούλευαν σωστά οι αισθητήρες αν τους κάλυπταν...

 

εχω δοκιμασει ενα σορο screen protector και ολα ειναι για τα μπαζα ,ματ ,διαφανη, καθρεπτης, αλλα βρηκα σωτηρια αλλου σε ενα υλικο που δεν παει ο νους σας............το διαφανη αυτοκολλητο που χρησιμοποιουμε για να καλυψουμε τα σχολικα βιβλια των παιδιων ,με ΠΟΛΥ υπομονη λιγες μετρησεις και ενα κοπιδι το φερνετε στα μετρα σας ,και δαχτυλια ουτε ιχνος(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΟΛΛΗΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΣΤΟ ΧΕΡΙ):rolleyes:

Καλόοοοοοοοο...χαχαχα...:D

Εχει γραντζουνιστει η οθονη κανενος χωρις screen protector? Μηπως με την gorilla glash ειναι περιττο?

Είναι ανθεκτική αλλά αν διαβάσεις το θέμα από την αρχή θα δεις ότι υπάρχουν περιπτώσεις...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να μπεις σε recovery mode και εκεί να διαλέξεις το update.zip και όταν κάνει restart το κινητό πας παλι στην εφαρμογή και επιλέγεις το one click lag fix...τώρα όσο για τα protectors που συζητάτε ρε παιδιά έχω δοκιμάσει 2-3 αλλά φαίνεται έχω μανταλάκια στα χέρια και δεν μπορώ να τα κολλήσω σωστά...τι βίντεο έχω δει για το πως τα βάζουμε δεν λέγεται..μιλάμε για την τέλεια αχρηστία...η γυναίκα μου με δουλεύει με το που βλέπει τον courier...τεσπα...η μόνη που μου έκατσε κάπως ήταν μία ματ...μην πάρει κανείς τέτοιες χαλάει την αίσθηση της οθόνης...άμα βλέπετε antiglare και ματ μακριά...αν μπορείτε προτείνετε μου κάποια που να μπαίνει εύκολα...για κουλούς δηλαδή!

 

Sent from my Galaxy S

 

εγω ρε παιδια εχω παραγγηλει μια μεταλικη

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44123

φοβαμαι βεβαια οτι θα βαρινει λιγο αλλα θα μαθω και θα σας πω

απο βδομαδα την περιμενω

Link to comment
Share on other sites

thanks... και μια ακόμη ερώτηση :)

 

από τα βιντεάκια για τον συγκεκριμένο screen proector έχω δει ότι καλύπτεται πλήρως η μπροστινή κάμερα (πράγμα που δεν με απασχολεί) και ο proximity sensor... να υποθέσω δε δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στον proximity sensor κάτι τέτοιο; :)

μπά κανένα πρόβλημα

 

Καλησπέρα σε όλους,

ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να βάλω δικούς μου ήχους για sms/messenger/email notification?

Η συσκευή μου είναι rooted.

ευχαριστώ!

 

κάνε ένα φάκελο notifications στο /sdcard/media/audio (κάνεις κι το audio αν δεν υπάρχει , σε μένα έγιναν αυτόματα όταν είχα περάσει ένα app για το facebook)

 

 

Mια ερωτηση για ολα οσα εγραψες....ΓΙΑΤΙ ΚΑΡΤΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ??:blink:

 

γιατί όχι; αφού υπάρχει μέσα στο πακέτο και στις κλασικές οδηγίες χρησιμοποιείται για την καλύτερη στρώση γιατί να μην τη χρησιμοποιήσεις;

τώρα αν είναι τόσο ευαίσθητο το protector και χαλάει με την χρήση της κάρτας (υποθέτω την χρησιμοποιείς σωστά κι δεν ασκείς και μεγάλη δύναμη) καλύτερα να αλλάξεις protector, μάλλον δε θα αντέξει κι πολύ

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται μια φορα(για να γινει root)?

.η μηπως χρειαζεται και μετα την επιλογη στο μενου (one click lag fix)?

 

Μία φορά στην αρχή μονo

edit

Νέο version στο one click lag fix...

2.1.2 Changelog

 

- Fixed 'Restore Bootlogo' option to work correctly when V2 lagfix is installed.

- Fixed 'Restore Bootlogo' option to restore the froyo bootlogo if running froyo.

 

Sent from my Galaxy S

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βλεπω να βρισκω καμια λυση για το προβλημα μου (με το που ανοιγω το kies πεφτει το internet) , υπαρχει επιλογη για OTA update στο κινητο ή γινεται μονο μεσω kies
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν βλεπω να βρισκω καμια λυση για το προβλημα μου (με το που ανοιγω το kies πεφτει το internet) , υπαρχει επιλογη για OTA update στο κινητο ή γινεται μονο μεσω kies

 

Όχι, δεν γίνεται OTA :(

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Όλα Καλά!!θα μου κάνουν αντικατάσταση αύριο γιατί δεν είχαν άλλη συσκευή σήμερα. Φυσικά αν δεν φωναζα δεν θα εβγαζα άκρη :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω επειδη ειμαι ετοιμος να το αγορασω. Αναβαθμηση σε 2.2 froyo εχει παρει; αν οχι ποτε αναμενεται να παρει;

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει βαλει κανεις για δοκιμη την _I9000XXJPK και μπωρεσε να ρυθμιση - αποθηκευση τα ΑPN ( cosmote) γιατι σε μενα δεν τα αποθηκευη??????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση θελω να κανω επειδη ειμαι ετοιμος να το αγορασω. Αναβαθμηση σε 2.2 froyo εχει παρει; αν οχι ποτε αναμενεται να παρει;

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Δεν έχει πάρει ακόμα, είχε ακουστεί για τέλος του Σεπτέμβρη, τώρα ακούγεται για τέλος Οκτώμβρη... Δεν υπάρχει ακόμα κάποια επίσημη ανακοίνωση, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάρει το 2.2 ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ξαφνικά πρόβλημα με τη σύνδεση με τον υπολογιστή. Δε συνδέεται ούτε με samsung kies ούτε σαν κάρτα αποθήκευσης ούτε τίποτα. Μόνο αν το βάλω σε debug mode τότε μου δείχνει τις κάρτες αποθήκευσης. Πριν λίγες μέρες δούλευαν όλα κομπλέ. Τι μπορεί να φταίει ξαφνικά?

 

Το έπαθα και εγω.

Απεγκατέστησα και εγκατέστησα πάλι το KIES και λειτούργησε πάλι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μία παρένθεση, επειδή το έχω δει αρκετές φορές και είναι πάντα λάθος: το DOA δε σημαίνει Dead On Arrival αλλά Defective On Arrival. To dead on arrival χρησιμοποιείται στην ιατρική και σημαίνει πως ο ασθενής έφτασε νεκρός. Το defective on arrival σημαίνει πως ένα προϊόν είναι ελαττωματικό από την αγορά του.

Sorry για το off topic...

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν γρήγορα τα δεδομένα απ'ότι φαίνεται, προτιμήστε τη από Ελλάδα, ακόμα και ελαφρώς ακριβότερη, αν μάλιστα έχει ετοιμοπαράδοτες.

Εχω ψωνίσει προσωπικά απο αυτό το μαγαζί (πήρα για το galaxy μια θήκη) και εχω να πω οτι ειναι απο τα πιο εξηπηρετικά μαγαζιά με ευγενικό προσωπικό.

 

Εχει γραντζουνιστει η οθονη κανενος χωρις screen protector? Μηπως με την gorilla glash ειναι περιττο?

 

Εγω το βάζω στο τσαντάκι μου μαζί με τα κλειδιά του αυτοκινήτου.

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται προστασία η οθόνη.

Εχω πάρει μονο μια θήκη σιλικόνης μόνο για ορισμένες φορές που εχω extreme μετακινήσεις.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το κενό λέω που φαίνεται στα παρακάτω videos :

http://www.youtube.com/watch?v=VJjXR0fymEo

Εκτός κι αν έτσι είναι μόνο σε ματ και όχι σε γυαλιστερό, επειδή δεν θα δούλευαν σωστά οι αισθητήρες αν τους κάλυπταν...

 

Η brando βγαζει τα screen protectors της σε 3 κατηγοριες. ultra clean, antiglare & mirror. Αυτο που λες εσυ ειναι το 2 για την αντηλια και βγαινει ετσι κομμενο για να μην πειραζει τους αισθητηρες. Το ultra clear που εχω εγω καταλαμβανει ολη την οθονη μεχρι και κατω τα touch keys...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...