Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους. συγνώμη για την ερώτηση που πιθανώς έχει ξαναγίνει, αλλά δεν μπόρεσα να διαβάσω 290 σελίδες μιας και πρόσφατα απέκτυσα και εγώ το galaxy.

πως μπορώ να δω την κίνηση δεδομένων που κάνει το τηλέφωνο με την χρήση internet, email κλπ.

ας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους. συγνώμη για την ερώτηση που πιθανώς έχει ξαναγίνει, αλλά δεν μπόρεσα να διαβάσω 290 σελίδες μιας και πρόσφατα απέκτυσα και εγώ το galaxy.

πως μπορώ να δω την κίνηση δεδομένων που κάνει το τηλέφωνο με την χρήση internet, email κλπ.

ας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ.

 

Κατέβασε το 3g watchdog από το market.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. συγνώμη για την ερώτηση που πιθανώς έχει ξαναγίνει, αλλά δεν μπόρεσα να διαβάσω 290 σελίδες μιας και πρόσφατα απέκτυσα και εγώ το galaxy.

πως μπορώ να δω την κίνηση δεδομένων που κάνει το τηλέφωνο με την χρήση internet, email κλπ.

ας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ.

Δοκίμασε το 3G Watchdog

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααα :)

 

1) γνωριζετε καποια εφαρμογη η οποια μπορει να εκτελει καποιες λειτουργιες με προγραμματισμο ωρας ?

ζηταω καποια εφαρμογη οπως το tprofiler που υπαρχει στα windows mobile.

Επειδη κλεινω το βραδυ το τηλεφωνο (κλεινω τον παροχο, οχι την συσκευη), θελω το πρωι στις 8 να μου ανοιγει απο μονο του το τηλεφωνο, γιατι πολλες φορες θελω να ξυπνησω στις 10 αλλα θελω το τηλεφωνο να ειναι ανοιχτο μηπως με χρειαστουν κατι.

το βραδυ το κλεινω το κινητο αλλα το εχω διπλα μου γιατι το χρησιμοποιω και σαν ξυπνητηρι.

 

2) θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο μπορω να εχω απενεργοποιημενο το cosmote internet αλλα να εχω ενεργοποιημενα τα mms. γινεται αυτο ? τα βλεπει σαν ξεχωριστες ρυθμισεις και εχει επιλογη να ενεργοποιω οποιο θελω μεμονομενα ?

 

3) το ξυπνητηρι στο android λειτουργει σωστα ? ρωταω γιατι στα windows mobile οπως ξερετε εχουμε θεμα και πολλες φορες χτυπαει μια ωρα πριν η μια ωρα μετα. πολλα παιδια εχουν αργησει στη δουλεια τους το πρωι. γι'αυτο οι περισσοτεροι χρησιμοποιουμε εφαρμογες αλλες και οχι το ξυπνητηρι των windows mobile.

στο android λειτουργει κανονικα το μαμα ξυπνητηρι ?

 

συγνωμη για τις πολλες και συχνες ερωτησεις αλλα κανω μια μινι προετοιμασια γιατι οταν μου ερθει η συσκευη θα πεσω με τα μουτρα να το στησω οπως θελω.

 

που να με δειτε, εχω χαρτι και σημειωνω οτι μου απαντατε. τα μαζευω ολα μαζι ενα ενα και μολις ερθει η συσκευη θα την ξεζουμισω !!!!

:lol::lol::lol::lol:

 

ευχαριστω και παλι :lol:.

 

edit :

 

4) ξεχασα να ρωτησω και το εξης. γραφετε ολοι για το Kies. αν θελω να συνδεσω τη συσκευη σε οποιονδηποτε υπολογιστη και να την δει σαν usb disk, χρειαζεται το Kies ?

 

5) σε linux υπαρχει εκδοση του kies ? η καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα ?

στο linux εχει δοκιμασει κανεις να συνδεσει τη συσκευη σαν usb disk ? την βλεπει κανονικα ?

ρωταω γιατι δουλευω σε ubuntu 10.04.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααα :)

 

1) γνωριζετε καποια εφαρμογη η οποια μπορει να εκτελει καποιες λειτουργιες με προγραμματισμο ωρας ?

ζηταω καποια εφαρμογη οπως το tprofiler που υπαρχει στα windows mobile.

Επειδη κλεινω το βραδυ το τηλεφωνο (κλεινω τον παροχο, οχι την συσκευη), θελω το πρωι στις 8 να μου ανοιγει απο μονο του το τηλεφωνο, γιατι πολλες φορες θελω να ξυπνησω στις 10 αλλα θελω το τηλεφωνο να ειναι ανοιχτο μηπως με χρειαστουν κατι.

το βραδυ το κλεινω το κινητο αλλα το εχω διπλα μου γιατι το χρησιμοποιω και σαν ξυπνητηρι.

 

2) θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο μπορω να εχω απενεργοποιημενο το cosmote internet αλλα να εχω ενεργοποιημενα τα mms. γινεται αυτο ? τα βλεπει σαν ξεχωριστες ρυθμισεις και εχει επιλογη να ενεργοποιω οποιο θελω μεμονομενα ?

 

3) το ξυπνητηρι στο android λειτουργει σωστα ? ρωταω γιατι στα windows mobile οπως ξερετε εχουμε θεμα και πολλες φορες χτυπαει μια ωρα πριν η μια ωρα μετα. πολλα παιδια εχουν αργησει στη δουλεια τους το πρωι. γι'αυτο οι περισσοτεροι χρησιμοποιουμε εφαρμογες αλλες και οχι το ξυπνητηρι των windows mobile.

στο android λειτουργει κανονικα το μαμα ξυπνητηρι ?

 

συγνωμη για τις πολλες και συχνες ερωτησεις αλλα κανω μια μινι προετοιμασια γιατι οταν μου ερθει η συσκευη θα πεσω με τα μουτρα να το στησω οπως θελω.

 

που να με δειτε, εχω χαρτι και σημειωνω οτι μου απαντατε. τα μαζευω ολα μαζι ενα ενα και μολις ερθει η συσκευη θα την ξεζουμισω !!!!

:lol::lol::lol::lol:

 

ευχαριστω και παλι :lol:.

 

Για το 2 απ' ότι έχω παρατηρήσει σε μένα έχει τύχει να πάρω mms έχοντας απενεργοποιημένο το ίντερνετ. Αν γίνεται να απενεργοποιήσεις μόνο τα mms δεν νομίζω αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

 

Όσο για το ξυπνητήρι το δικό μου δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το beautiful widget και δεν εμαφανιζει θερμακρασια της πολης μου πως βαζω...?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω Devil_7. επειδη εκανα edit το μυνημα μου, μηπως ξερεις κατι για το (4) και (5) που ρωτησα ?

thanks !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω Devil_7. επειδη εκανα edit το μυνημα μου, μηπως ξερεις κατι για το (4) και (5) που ρωτησα ?

thanks !!!!

Κάνοντας mount το βλέπει και στα windows και χωρίς kies και στο ubuntu.

 

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

 

Περιμένω υπομονετικά, πριν παραγγείλω το κινητό ώστε να μου παραδωθεί μια καλή με την καινούρια έκδοση. Ξέρετε πότε με το καλό; Λογικά όταν κυκλοφορήσει η 2.2 τα κινητά θα παραδίνονται με περασμένη την καινούρια έκδοση. Οπότε λέω να περιμένω... Θα πέσει λογικά και η τιμή. Σήμερα βγήκε κι αλλο eshop Που δίνει τελική τιμή 485 ευρώ....

 

Καλό βράδυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

 

Περιμένω υπομονετικά, πριν παραγγείλω το κινητό ώστε να μου παραδωθεί μια καλή με την καινούρια έκδοση. Ξέρετε πότε με το καλό; Λογικά όταν κυκλοφορήσει η 2.2 τα κινητά θα παραδίνονται με περασμένη την καινούρια έκδοση. Οπότε λέω να περιμένω... Θα πέσει λογικά και η τιμή. Σήμερα βγήκε κι αλλο eshop Που δίνει τελική τιμή 485 ευρώ....

 

Καλό βράδυ!

Εγώ σε βλέπω να τρως 1+ μήνα χαλαρά στην αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Εχω εγκαταστήσει τα kies 1.5.1.10074_45 και δεν μου αναγνωρίζει το κινητό είτε μέσω καλωδίου είτε μέσω bluetooth. Τι πρέπει να κάνω? Edited by dpant

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Εχω εγκαταστήσει τα kies 1.5.1.10074_45 και δεν μου αναγνωρίζει το κινητό είτε μέσω καλωδίου είτε μέσω bluetooth. Τι πρέπει να κάνω?

 

Όταν έβαλες το καλώδιο, διάλεξες Kies mode στο τηλέφωνο? Είχες προηγουμένως άλλη εκδοση και σου δούλευε;

Όταν λες δε σου το αναγνωρίζει, σου βγάζει κάποιο λάθος; Τί κάνει;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλες το καλώδιο, διάλεξες Kies mode στο τηλέφωνο? Είχες προηγουμένως άλλη εκδοση και σου δούλευε;

Όταν λες δε σου το αναγνωρίζει, σου βγάζει κάποιο λάθος; Τί κάνει;

 

εντάξει, δεν είχα επιλέξει Kies mode στο τηλέφωνο. ευχαριστώ πολύ...

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Εχω εγκαταστήσει τα kies 1.5.1.10074_45 και δεν μου αναγνωρίζει το κινητό είτε μέσω καλωδίου είτε μέσω bluetooth. Τι πρέπει να κάνω?

 

Υπ' όψιν ότι εάν έκανες update από προηγούμενη έκδοση του Kies με το πρόγραμμα ανοιχτό είναι πολύ πιθανό να μην έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers του τηλεφώνου (ο updater για κάποιον λόγο δεν εγκαθιστά σωστά τους drivers). H λύση είναι να κατεβάσεις ολόκληρο τον installer της νέας έκδοσης και να τον τρέξεις από την αρχή και όχι να κάνεις update μέσα από το Kies (Αυτό δούλεψε για μένα μια χαρά).

Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψιν ότι εάν έκανες update από προηγούμενη έκδοση του Kies με το πρόγραμμα ανοιχτό είναι πολύ πιθανό να μην έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers του τηλεφώνου (ο updater για κάποιον λόγο δεν εγκαθιστά σωστά τους drivers). H λύση είναι να κατεβάσεις ολόκληρο τον installer της νέας έκδοσης και να τον τρέξεις από την αρχή και όχι να κάνεις update μέσα από το Kies (Αυτό δούλεψε για μένα μια χαρά).

 

Ενδιαφέρον, thanks για την πληροφορία, μέχρι τώρα κανένα update μέσα από το πρόγραμμα (3 μέχρι τώρα) δε μου δημιούργησε πρόβλημα, αλλά να το ξέρω να μη φρικάρω στο μέλλον αν γίνει στραβή :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.Ηθελα να ρωτησω αν κανω root το τηλεφωνο κ βαλω το market enabler με ποιο τροπο πληρωνω τις εφαρμογες?

Για να μην εμφανιζει τις φωτογραφιες του destinator στο gallery πρεπει να βαλω το nodata αρχειο που ακριβως?Να χρησιμοποιησω την εφαρμογη τα αρχεια μου?Να το βαλω χυμα στην sd καρτα ή στο intrinsyc?

Τελος για να μην σας πρηζω η ειδοποιηση του ημερολογιου αλλαζει?Με το ζορι την ακουω κ δεν αναβει την οθονη.

Μιλενα κ εγω με κοτε εχω χαλια σημα σπιτι μου.Με το ζορι μια ,δυο μπαρες.Σημερα σανν να αυξηθηκε:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααα :)

 

1) γνωριζετε καποια εφαρμογη η οποια μπορει να εκτελει καποιες λειτουργιες με προγραμματισμο ωρας ?

ζηταω καποια εφαρμογη οπως το tprofiler που υπαρχει στα windows mobile.

Επειδη κλεινω το βραδυ το τηλεφωνο (κλεινω τον παροχο, οχι την συσκευη), θελω το πρωι στις 8 να μου ανοιγει απο μονο του το τηλεφωνο, γιατι πολλες φορες θελω να ξυπνησω στις 10 αλλα θελω το τηλεφωνο να ειναι ανοιχτο μηπως με χρειαστουν κατι.

το βραδυ το κλεινω το κινητο αλλα το εχω διπλα μου γιατι το χρησιμοποιω και σαν ξυπνητηρι.

 

Ρίξε μια ματιά στην εφαρμογή Tasker. Νομίζω κάνει ακριβώς αυτό που θες.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.Ηθελα να ρωτησω αν κανω root το τηλεφωνο κ βαλω το market enabler με ποιο τροπο πληρωνω τις εφαρμογες?

 

Οι εφαρμογές πληρώνονται μεσω Google Checkout - το αντίστοιχο του paypal a la google.

Για τα υπόλοιπα δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω :worry:

 

Edit: Ρίξε και μια ματία στο Market Access αφού κάνεις root. Είναι complete rewrite του Market Enabler και κατ' εμε δουλεύει καλύτερα (είχα κάποια προβληματάκια με το Enabler στο παρελθόν, μετά από κάθε reboot έχανε τη ρύθμιση και έπρεπε να το τρέχω κάθε φορά - με το Market Access δουλεύει απροβλημάτιστα πλέον). :)

Edited by pHuNkY
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

καποιο widget free,με το καιρο κ με την ωρα υπαρχει στο μαρκετ,οποιος πιο πανω...:(

Ειχα και στο desire κ ηταν πολυ εξυπηρετικο...:happy:

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για να μην εμφανιζει τις φωτογραφιες του destinator στο gallery πρεπει να βαλω το nodata αρχειο που ακριβως?Να χρησιμοποιησω την εφαρμογη τα αρχεια μου?Να το βαλω χυμα στην sd καρτα ή στο intrinsyc?

 

To βάζεις στο φάκελο που δε θες να δει, δηλαδή στο φάκελο του destinator που έχει τις εικόνες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καποιο widget free,με το καιρο κ με την ωρα υπαρχει στο μαρκετ,οποιος πιο πανω...:(

Ειχα και στο desire κ ηταν πολυ εξυπηρετικο...:happy:

 

Δοκίμασε το Snowstorm. :)

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους/ες.

Σημερα μολις εμαθα απο MLS οτι οταν με το καλο ερθει η εκδοση 2.2 Android το "δωρεαν" προγραμμα Destinator δεν θα ειναι συμβατο...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...