Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη δεν εχω ασχοληθει με αντροιντ κ με ενδιαφερει αυτη η συσκευη υπαρχει προγραμμα που να κανει το κινητο σαν wifi router δηλαδη να moirazei τη συνδεση gprs sto internet μεσω wifi οπως κανει το wmwifirouter gia ta win mobile κινητα???
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα κυριοι,

το εργαλειο απο amazon.de, με jf3 απειραχτο

51 apps απο market(ψιλο χοντρο μαμακιες,και σοβαρα)

εχω βαλει navigon και ndrive....(evaluation)

test drive διαδρομη ....παραλια-ελ.βενιζελος,

aller το ενα retour το αλλο

και τα δυο δουλεψαν περιφημα :happy:, με βεντουζα της πλακας ,αλλα μια χαρα απο jumbo:lol:

ΟΙ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ?

(ndrive has better graphics i think)

 

ΥΓ.μαγκες απαντηστε αυτη τη φορα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχεις κάνει μόνο root. Ξανάνοιξε το πρόγραμμα και τρέξε αυτά που είναι επιλεγμένα.

 

ενταξει τελικα δουλεψε και μου εβγαλε 2000k

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

τωρα διαβασα οτι σε πολλες παρτιδες απο τις συγκεκριμενες συσκευες ειναι αδυνατο να μπεις σε recovery mode. μαλλον το κλειδωσαν..........και μαλλον ειμαι ενας απ τους ατυχους! το κερατο μου!!
Link to comment
Share on other sites

τωρα διαβασα οτι σε πολλες παρτιδες απο τις συγκεκριμενες συσκευες ειναι αδυνατο να μπεις σε recovery mode. μαλλον το κλειδωσαν..........και μαλλον ειμαι ενας απ τους ατυχους! το κερατο μου!!

 

Για δωσε link.

@doctor-gio Ναι και δεν θελει και κατι ιδιαιτερο για να γινει, υπαρχει default η επιλογη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω ασχοληθει με αντροιντ κ με ενδιαφερει αυτη η συσκευη υπαρχει προγραμμα που να κανει το κινητο σαν wifi router δηλαδη να moirazei τη συνδεση gprs sto internet μεσω wifi οπως κανει το wmwifirouter gia ta win mobile κινητα???

 

Ναι, γίνεται κανονικά !

 

Για τις λειτουργίες του τηλεφώνου ρίξε μια ματιά εδώ: http://galaxys.samsungmobile.com/

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε link.

@doctor-gio Ναι και δεν θελει και κατι ιδιαιτερο για να γινει, υπαρχει default η επιλογη.

 

 

στα comments κατω απο το βιντεο στην πρωτη σελιδα:

 

και το εχουν και αλλοι εδω :

 

http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=753442

 

http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Samsung_Galaxy_S/Vibrant_GT-I9000M

Edited by tsantakias
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά τελευταία (πριν δεν θυμάμαι να το παρουσίαζε), όταν πάω να κάνω κλήση οπουδήποτε με βγάζει μήνυμα (popup) "Conditional call forwarding activated", ακούγεται ένας ήχος και μετά παίρνει τηλέφωνο.

 

Τί είναι το conditional call forwarding (CCF ? CFC ? προώθση κλήσης υπό προϋποθέσεις ? ) και γιατί δεν γίνεται λόγος για αυτό στο myphone.gr ;

 

Έχω Wind και έλεγξα με τα MMI codes (#67#, #61#, #21#) ότι έχω απενεργοποιημένη κάθε εκτροπή κλήσης ένω και από τη Wind μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν είναι να κάνω κάτι μέσω δικτύου. Τι παίζει ; Αν δεν υπάρχει πρόβλημα, πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον εκνευρηστικό ήχο του popup ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πατάς λάθος κουμπιά για το reboot?

 

δε νομιζω..ειδα οτι παιζει αυτο το προβλημα σε πολλες συσκευες. και το πακετο το μεγαλο ειναι οτι αμα χρειαστει να φλασαρεις για οποιοδηποτε λογο, δε μπορεις..παει για επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά τελευταία (πριν δεν θυμάμαι να το παρουσίαζε), όταν πάω να κάνω κλήση οπουδήποτε με βγάζει μήνυμα (popup) "Conditional call forwarding activated", ακούγεται ένας ήχος και μετά παίρνει τηλέφωνο.

 

Τί είναι το conditional call forwarding (CCF ? CFC ? προώθση κλήσης υπό προϋποθέσεις ? ) και γιατί δεν γίνεται λόγος για αυτό στο myphone.gr ;

 

Έχω Wind και έλεγξα με τα MMI codes (#67#, #61#, #21#) ότι έχω απενεργοποιημένη κάθε εκτροπή κλήσης ένω και από τη Wind μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν είναι να κάνω κάτι μέσω δικτύου. Τι παίζει ; Αν δεν υπάρχει πρόβλημα, πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον εκνευρηστικό ήχο του popup ;

Προσωπικα το αγνοω. Στο Leo μου εγραφε κατι αναλογο πριν καλεσει και με επιφυλαξη το ιδιο γινεται στα Νοκια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

απο zenus, e bay seoul south!korea,σε λαχανι και μαυρο, με δωρο screen protectors,(mat),...15 usd εκαστη....και μετα στα @@ μας, που το πεταμε during the day.....

το βραδυ,...σε original configuration;)

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω..ειδα οτι παιζει αυτο το προβλημα σε πολλες συσκευες. και το πακετο το μεγαλο ειναι οτι αμα χρειαστει να φλασαρεις για οποιοδηποτε λογο, δε μπορεις..παει για επιστροφη.

Κι εγώ στην αρχή μπορούσα αλλά τώρα μπορώ μόνο με adb

Μάλλον κανά app (η το root) την κάνει την δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην αρχή μπορούσα αλλά τώρα μπορώ μόνο με adb

Μάλλον κανά app (η το root) την κάνει την δουλειά

 

του εκανα επαναφορα και δεν αλλαξε κατι...θα τους το παω πισω, σκεψου να φαει κανενα coppupt και να μην ξαναπερνιεται firmware. το adb τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά τελευταία (πριν δεν θυμάμαι να το παρουσίαζε), όταν πάω να κάνω κλήση οπουδήποτε με βγάζει μήνυμα (popup) "Conditional call forwarding activated", ακούγεται ένας ήχος και μετά παίρνει τηλέφωνο.

 

Τί είναι το conditional call forwarding (CCF ? CFC ? προώθση κλήσης υπό προϋποθέσεις ? ) και γιατί δεν γίνεται λόγος για αυτό στο myphone.gr ;

 

Έχω Wind και έλεγξα με τα MMI codes (#67#, #61#, #21#) ότι έχω απενεργοποιημένη κάθε εκτροπή κλήσης ένω και από τη Wind μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν είναι να κάνω κάτι μέσω δικτύου. Τι παίζει ; Αν δεν υπάρχει πρόβλημα, πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον εκνευρηστικό ήχο του popup ;

 

Θα πας ρυθμίσεις -ρυθμίσεις κλήσεων-ολες οι κλήσεις-ηχοι κατάστασης κλήσης και θα ξε-τικάρεις το ήχος σύνδεσης και ήχο τερματισμού κλήσεων με αυτό δεν θ ακούς τον ήχο τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου δε μπαινει σε recovery

απο κλειστο: vol up + home + power = κανονικη εκινηση

ειτε πατατεταμενα ειτε στιγμιαια το ιδιο κανει.

 

Τι κανουμε τωρα? Πως το rootαρουμε???

Link to comment
Share on other sites

απο zenus, e bay seoul south!korea,σε λαχανι και μαυρο, με δωρο screen protectors,(mat),...15 usd εκαστη....και μετα στα @@ μας, που το πεταμε during the day.....

το βραδυ,...σε original configuration;)

 

αυτη εχω κ εγω αλλα σε λευκη πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου δε μπαινει σε recovery

απο κλειστο: vol up + home + power = κανονικη εκινηση

ειτε πατατεταμενα ειτε στιγμιαια το ιδιο κανει.

 

Τι κανουμε τωρα? Πως το rootαρουμε???

 

απ οσο διαβασα ειναι αδυνατο. το επικινδυνο ειναι οτι αμα εγκαταστησεις κακη εφαρμογη και δε bootαρει η συσκευη, μετα θελει περασμα η rom παλι. και αυτο ειναι αδυνατο(ουτε σε download θα μπαινει μαλλον-πατας το volume- μαζι με home και power button για download mode)..κοινως το γυριζεις πισω στο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

απ οσο διαβασα ειναι αδυνατο. το επικινδυνο ειναι οτι αμα εγκαταστησεις κακη εφαρμογη και δε bootαρει η συσκευη, μετα θελει περασμα η rom παλι. και αυτο ειναι αδυνατο(ουτε σε download θα μπαινει μαλλον-πατας το volume- μαζι με home και power button για download mode)..κοινως το γυριζεις πισω στο μαγαζι.

 

Θεωρητικα θα λυθει αυτο καποια στιγμη, ολο και κατι θα βγαλουν οι xda για να μπαινεις σε recovery μεσω PC. Kυριως διοτι τα αμερικανικα αδερφια του δεν εχουν το hardware button οποτε κατι πρεπει να γινει.

Δοκιμασε να μπεις σε recovery εχοντας την συσκευη συνδεδεμενη με τον υπολογιστη. Παντως για να γλιτωσεις ολο αυτο, απλως επιστρεψε το για να μην παιδευσαι...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια? Με ποια δικαιολογια?

Επειδη δε μπαινει σε recovery mode?

 

Βαζω kies και θα δοκιμασω και με συνδεδεμενο.

Θα κανω και αυτο εδω:

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-root-and-unroot-samsung-galaxy-s-i9000-with-a-single-click/

 

edit: Ελα δουλεψε..... καν το οπως το ειπα πιο πανω... (και το root και το fix)

Edited by Theo
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια? Με ποια δικαιολογια?

Επειδη δε μπαινει σε recovery mode?

 

Βαζω kies και θα δοκιμασω και με συνδεδεμενο.

Θα κανω και αυτο εδω:

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-root-and-unroot-samsung-galaxy-s-i9000-with-a-single-click/

 

Mισο, θεωρεις ασφαλες να επιχειρησεις root σε μια συσκευη που δεν μπαινει σε recovery? Και αν παει κατι στραβα?

I'm just saying.

ENTIT: Αγνοησε το αφου σου δουλεψε :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

απο zenus, e bay seoul south!korea,σε λαχανι και μαυρο, με δωρο screen protectors,(mat),...15 usd εκαστη....και μετα στα @@ μας, που το πεταμε during the day.....

το βραδυ,...σε original configuration;)

 

cool...........................

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mισο, θεωρεις ασφαλες να επιχειρησεις root σε μια συσκευη που δεν μπαινει σε recovery? Και αν παει κατι στραβα?

I'm just saying.

ENTIT: Αγνοησε το αφου σου δουλεψε :)

 

Μπηκε στο recovery, αλλα οχι με τον συνδυασμο, με το αρχειο που εχει το λινκ που εδωσα. Ομως για να δουλεψει θελει kies installed

 

edit: quadrant 867 -> 2063

βαζω και ενα minfreemem και τελος τα πειραγματα (τουλαχιστον για σημερα!)

Edited by Theo
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε στο recovery, αλλα οχι με τον συνδυασμο, με το αρχειο που εχει το λινκ που εδωσα. Ομως για να δουλεψει θελει kies installed

 

edit: quadrant 867 -> 2063

 

μπηκε κανονικα recovery?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...