Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι τρέχεις στο παρασκήνιο..... δεν χάνω πάνω από 4% μέσα στον 6ωρο ύπνο μου.

 

Και με ποιό τρόπο θα διαπιστώσω τι τρέχει να το "σκοτώσω"????

Ήδη είναι 4 η ώρα και έχει πέσει στο 29%!!!!! Και το τηλέφωνο είναι μαμά ακόμα εκτός από τους πλοηγούς που εγκατέστησα, το 3g watchdog και το fb που δεν κάνει αυτόματη ανανέωση!!!! :confused:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To εχω το samsung kies και μαλιστα την εκδοση v1.5.1.1.10074_2.

 

Αν είσαι με 2.2 πρέπει να βάλεις εσύ το τηλέφωνο σε USB mode.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Και με ποιό τρόπο θα διαπιστώσω τι τρέχει να το "σκοτώσω"????

Ήδη είναι 4 η ώρα και έχει πέσει στο 29%!!!!! Και το τηλέφωνο είναι μαμά ακόμα εκτός από τους πλοηγούς που εγκατέστησα, το 3g watchdog και το fb που δεν κάνει αυτόματη ανανέωση!!!! :confused:

 

Μήπως σου την κάνει ο πλοηγός? GPS ανοιχτό μόνιμα?

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

AGNOSTE

 

 

 

μπορεί να έχει πρόβλημα η μπαταρία. Κατέβασε το SGS Info v0_2 και δες από αυτό που αναλώνεται η μπαταρία σου. Αν δεν είναι κάτι τρομερό μπορεί να φταίει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις βάλει να κάνει sync τις επαφές από το gmail, έτσι?

Για να βάλεις ξεχωριστό ήχο κλήσης για κάθε επαφή πρέπει να είναι περασμένες στη μνήμη του τηλεφώνου. Ο πιο εύκολος τρόπος να το κάνεις είναι να πας στο μενού στην κεντρική οθόνη των contacts και να πατήσεις import/export. Κάνεις τις επαφές σου export στην sdcard, και μετά import το αρχείο αυτό στη μνήμη του τηλεφώνου.

Μετά πάς edit στην επαφή που θες, στο πάνω μέρος της οθόνης διαλέγεις το tab του τηλεφώνου και έχει επιλογή για ήχο κλήσης.

 

Εισαι ωραιος!

Αυτο ηταν :)

Thanks.

 

Οσο αφορα το gps εχω να πω οτι κλειδωνει αστραπιαια(!).Πολυ πιο γρηγορα απο το htc diamond 2 που ειχα.

Δοκιμασμενο σε navigon και sygic.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

AGNOSTE

μπορεί να έχει πρόβλημα η μπαταρία. Κατέβασε το SGS Info v0_2 και δες από αυτό που αναλώνεται η μπαταρία σου. Αν δεν είναι κάτι τρομερό μπορεί να φταίει η μπαταρία.

 

Μήπως σου την κάνει ο πλοηγός? GPS ανοιχτό μόνιμα?

 

Απ ότ λέει στην αναφορά μπαταρίας έχει αναλωθεί το 59% σε Προβολή, και το τηλέφωνο προφανώς το βράδυ στον ύπνο μου δεν το πείραζα και σήμερα το εβγαλα για 2 κλησεις και 3 μηνύματα!!!!!

Όσον αφορά τον πλοηγό όχι είναι κλειστα όλα, gps, wifi, BT, και όλα όσα έχουν 2-3 γραμματα :PP

 

Επίσης ερώτηση: Υπάρχει κάτι για να ενεργοποιώ/ απενεργοποιώ άμεσα τη συνδεση δεδομένων??? Πέρα από τα μαιμουδίστικα να κάνω πάροχο χωρίς apn κλπ???

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Απ ότ λέει στην αναφορά μπαταρίας έχει αναλωθεί το 59% σε Προβολή, και το τηλέφωνο προφανώς το βράδυ στον ύπνο μου δεν το πείραζα και σήμερα το εβγαλα για 2 κλησεις και 3 μηνύματα!!!!!

Όσον αφορά τον πλοηγό όχι είναι κλειστα όλα, gps, wifi, BT, και όλα όσα έχουν 2-3 γραμματα :PP

 

Επίσης ερώτηση: Υπάρχει κάτι για να ενεργοποιώ/ απενεργοποιώ άμεσα τη συνδεση δεδομένων??? Πέρα από τα μαιμουδίστικα να κάνω πάροχο χωρίς apn κλπ???

 

quick settings για αυτό και πολύ περισσότερα ακόμα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

quick settings για αυτό και πολύ περισσότερα ακόμα

 

ή απλά να βάλεις 2.2 που το έχει έτοιμο ;)

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια........... σε 12ωρο με μια αφυπνιση (που μαλλον δεν χτυπησε γιατι αργησα) χωρις bluetooth 3g wifi και λοιπα με μια κληση 2λεπτη εχασα 3%,,,, σε κατασταση πλοηγησης με destinator χανω το 1% καθε 5λεπτα

η διαφορα απο το iphone μου............. τεραστια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ή απλά να βάλεις 2.2 που το έχει έτοιμο ;)

 

Είπαμε να βάλουμε froyo για πολλούς λόγους αλλά όχι και για να ανοιγοκλείνουμε το ιντερνετ .:p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ή απλά να βάλεις 2.2 που το έχει έτοιμο ;)

 

 

Νομιζω εαν πας στα APN settings στο APN εχει εναν κυκλο που ειναι πρασινος (ενεργοποιημενος), τον ξετσεκαρεις και παει το internet......

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν δοκιμάσει: το minfreemanager πρέπει να μένει ανοιχτό; θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει αναλυτικά τις ρυθμίσεις που έχει βάλει;

 

Επίσης, κάτι άλλο: όταν μπαίνω να δω πού καταναλώθηκε η μπαταρία υπάρχει μια ένδειξη «σε αναμονή» και μέσα λέει για το ραδιόφωνο.Καταναλώνει μπαταρία είτε είναι ανοιχτό είτε όχι;

Edited by verman
Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Και με ποιό τρόπο θα διαπιστώσω τι τρέχει να το "σκοτώσω"????

Ήδη είναι 4 η ώρα και έχει πέσει στο 29%!!!!! Και το τηλέφωνο είναι μαμά ακόμα εκτός από τους πλοηγούς που εγκατέστησα, το 3g watchdog και το fb που δεν κάνει αυτόματη ανανέωση!!!! :confused:

 

Κατά πάσα πιθανότητα έχεις κάποιο πρόγραμμα ή widget που ακόμα και με κλειστή οθόνη αφήνει τους αισθητήρες οθόνης ανοιχτούς. Δηλαδή ενώ η οθόνη είναι σβηστή , αντιλαμβάνεται το άγγιγμα ( άσχετα που δεν κάνει τίποτε )

Το έχω και εγώ το ίδιο θέμα. Άδειο μαμά το κινητό κρατάει 2 μέρες και με όλα τα προγράμματα που θέλω κρατάει λιγότερο από μέρα. Και με ίδιες λοιπές ρυθμίσεις.

Τώρα προσθέτω τα προγράμματα ένα ένα και κοιτάω την πορεία τις μπαταρίας για 12 ώρες πριν βάλω το επόμενο. Θα το βρω το άτιμο , που θα μου πάει :)

 

 

 

Επίσης, κάτι άλλο: όταν μπαίνω να δω πού καταναλώθηκε η μπαταρία υπάρχει μια ένδειξη «σε αδράνεια» και μέσα λέει για το ραδιόφωνο.Καταναλώνει μπαταρία είτε είναι ανοιχτό είτε όχι;

 

Μάλλον είναι κακή μετάφραση και προφανώς εννοεί την λήψη του σήματος ( radio )

Συμπέρασμα αυθαίρετο , λόγω του odin

Edited by voltaire

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω συμφερει να αγορασω το galaxy απο εξωτερικο π.χ Amazon ? To γερμανικο αυτη τη στιγμη το εχει στα 479€ + τα εξοδα αποστολης παει 500! Στο Skroutz απ οτι ειδα το φθηνοτερο ανερχεται στα 493-494 απο Unistore και Easybuyworld ! Τι προτεινετε ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θα παρω το galaxy μπορειτε να μου πειτε που μπορω να ξεκινησω το διαβασμα σχετικα με το σκαλισμα custom roms και τα λοιπα? τι προσφερει η custom rom? εχει βγει κατι τετοιο για το galaxy? Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.πως καταλαβαινω αν εχει πιασει το ρουτ?μου εχει βγαλει ενα αππ που λεγεταi superuser permission.ολα οκ ειναι?

Επισης ακουω καποιους που η ραμ τους ειναι 300+ .εμενα γιατι στο τασκ μανατζερ μου λεει 150 περιπου?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θα παρω το galaxy μπορειτε να μου πειτε που μπορω να ξεκινησω το διαβασμα σχετικα με το σκαλισμα custom roms και τα λοιπα? τι προσφερει η custom rom? εχει βγει κατι τετοιο για το galaxy?

 

διαβασε παρακατω.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει καποιος φορτιστη αυτοκινητου?πηρα εναν που κανει για το γαλαξια alla univesral , φορτιζει κανονικα δεν εχω προβλημα αλλα οταν ανοιγω το gps (navigon) δε προλαβαινει να αναπληρωσει τη μπαταρια , πεφτει σιγα σιγα (το ξερω οτι καει το gps παρα πολυ αλλα τοσο???)
Link to comment
Share on other sites

- Τι έγινε ρε παιδιά; ... την κατέβασαν από το kies την jpc? :( ... δεν προλαβα να αγιασω ... :mad: ... οι xda's έχουν πάρει φωτιά. Όσοι προσπαθούν απο σημερα το απογευμα; με το τρικ στην registry, περνούν την jm1.

- ... οπότε μέσω odin πια;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βγει επισημα το froyo για galaxy s? ποια ειναι η καλυτερη custom rom?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

- Τι έγινε ρε παιδιά; ... την κατέβασαν από το kies την jpc? :( ... δεν προλαβα να αγιασω ... :mad: ... οι xda's έχουν πάρει φωτιά. Όσοι προσπαθούν απο σημερα το απογευμα; με το τρικ στην registry, περνούν την jm1.

- ... οπότε μέσω odin πια;

 

Η JPC που γράφει και στο forum των xda ήταν η final froyo έκδοση;

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

H jpc ειναι η δευτερη ρομ που δινεται απο την samsung μετα την jm1 μεσα απο το kies δεν ειναι η τελικη η μηπως ειναι ¨? Για να την περασεις πρεπει να εχεις πχ την jf3(για αυτους που αγορασαν απο αγγλια) για αυτο γινεται το τρικ με την registry και το kies βλεπει μια ρομ jf3 η jm1 ενω εσυ εχεις την jp3 στο κινητο η οποιαδηποτε εχεις περασει με odin Edited by roker
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Στο xda γράφει ότι με τη JPC θα αλλάξει το product code. Αυτό θα μας δημιουργήσει πρόβλημα στο μέλλον;
Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Για να σας δωσω να καταλαβεται τι παιζει ,ανοιγεις το κιες ενωνεις το κινητο με usb το κιες βλεπει πια εκδοση εχει και εαν εχεις βαλει καποια αλλη εκτος απο αυτη που ειχε οταν την αγορασες δεν σου κανει update , τα αφηνεις ετσι συνδεδεμενα και πας στο pc σου εναρξη-βοηθηματα-εκτελεση γραφεις regedit και μετα HKEY_CURRENT_USER\Software\Samsung\Kies\DeviceDB\1 αφου κανεις τις διορθωσεις

"SoftwareRevision"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"

"ProductCode"="GT-I9000HKDXEU"

"HIDSWVER"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"

"DEVCONINFO"=""

 

πατας update απο το κιες αρα οπως καταλαβαινεις δεν πειραζεις τιποτα απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...