Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχω κατεβασει την εφαρμογη του facebook.οταν μπαινω σκυλοκολλαει και εκτος αυτου μετα μου κολλαει ολο το κινητο.αργει να μπει παντου δεν scrokarei μεχρι και στο μενου lagarei για να μπει...ουτε τις οθονες δεν μπορω να κανω βολτα.μολις το κλεισω απο το manager τον ενσωματομενο γινονται ολα καλα.καμια ιδεα?

Να πω πως δοκιμασα να απεγκαταστησω και ξανα αλλα τα ιδια.

Η εκδοση μου ειναι η jm5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενεργοποιήθηκε το exchange στο Hotmail, αλλά η Microsoft λέει ότι δεν δουλεύει σε 2.1 το δοκίμασε κανείς σε 2.2?

 

Στο 2.1 δεν δουλεύει το δοκίμασα.

Edited by rastamat
Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Uni High Engineering...δεν βρίσκω κάπου πληροφορίες για αυτό το protector...Ξέρει κανείς κάτι?...

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=201459

Πείτε και καμιά γνώμη για το Expasys, όποιος έχει αγοράσει...3πλάσιο κόστος η αποστολή με αντικαταβολή σε σχέση με πιστωτική/χρεωστική...τουλάχιστον οι ημέρες παράδοσης τηρούνται?

 

Επίσης και για αυτό το NL Pro Screen Protector...

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=19643

 

Και γενικότερα αν έχουμε κάποιο protector σε Matte...ξέρω για τα Protectors της STEINHEIL ότι βγαίνουν σε Matte, αλλά δεν φαίνεται κάποιο κατάστημα που να έχει STEINHEIL...

 

Εγώ θα σου πρότεινα εδώ

http://shop.brando.com/samsung-i9000-galaxy-s_c1212d011

Κορυφή screen protectors. Κάνουν καμιά δεκαριά μερες όμως να έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ με το νέο Γαλαξία...

Λοιπόν από τις πρώτες εντυπώσεις:

- Σίγουρα δεν είναι για απλούς καθημερινους ανθρώπους που θέλουν εύκολα να ρυθμίζουν το κινητό τους. Το κινητό έχει πολύ βάθος, πολλές ρυθμίσεις και ο απλός χρήστης χάνεται!

- Σίγουρα θέλει πολύ χρόνο ενασχόλησης, ειδικότερα αν κάνεις flashes κλπ για να το φέρεις κάθε φορά στην επιθυμητή κατάσταση...

- Η μπαταρία του κρατάει ελάχιστα (ενδεικτικά φορτίστηκε στις 10 το βράδυ και το πρωί είχε πέσει στο 75% και μέχρι τις 10:00 στο 55% και αυτό με μοναδική εκτέλεση το διάβασμα ενός email το πρωί (εκτός και αν υπνοβατώ και παίζω με το κινητό το βράδυ :P)). Και ακόμα δεν τρέχει καμια εφαρμογή στο παρασκήνιο και τπτ δεν κάνει αυτόματη ανανέωση δεδομένων από internet κλπ...

- Το GPS δουλεύει άψογα στην έκδοση JM2 που ήρθε μαμά από το Γερμανό και με τα δυο προγράμματα που το δούλεψα.

Αυτά προς το παρόν και βλέπουμε ;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ με το νέο Γαλαξία...

Λοιπόν από τις πρώτες εντυπώσεις:

- Σίγουρα δεν είναι για απλούς καθημερινους ανθρώπους που θέλουν εύκολα να ρυθμίζουν το κινητό τους. Το κινητό έχει πολύ βάθος, πολλές ρυθμίσεις και ο απλός χρήστης χάνεται!

- Σίγουρα θέλει πολύ χρόνο ενασχόλησης, ειδικότερα αν κάνεις flashes κλπ για να το φέρεις κάθε φορά στην επιθυμητή κατάσταση...

- Η μπαταρία του κρατάει ελάχιστα (ενδεικτικά φορτίστηκε στις 10 το βράδυ και το πρωί είχε πέσει στο 75% και μέχρι τις 10:00 στο 55% και αυτό με μοναδική εκτέλεση το διάβασμα ενός email το πρωί (εκτός και αν υπνοβατώ και παίζω με το κινητό το βράδυ :P)). Και ακόμα δεν τρέχει καμια εφαρμογή στο παρασκήνιο και τπτ δεν κάνει αυτόματη ανανέωση δεδομένων από internet κλπ...

- Το GPS δουλεύει άψογα στην έκδοση JM2 που ήρθε μαμά από το Γερμανό και με τα δυο προγράμματα που το δούλεψα.

Αυτά προς το παρόν και βλέπουμε ;)

 

Κάτι τρέχεις στο παρασκήνιο..... δεν χάνω πάνω από 4% μέσα στον 6ωρο ύπνο μου.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα εδώ

http://shop.brando.com/samsung-i9000-galaxy-s_c1212d011

Κορυφή screen protectors. Κάνουν καμιά δεκαριά μερες όμως να έρθουν.

Τις ξέρω...απλώς, στο πάνω μέρος έχουν ένα άνοιγμα που δείχνει κάπως (υποκειμενικό βέβαια αυτό)...δεν έχει ανοίγματα για ακουστικό και αισθητήρες, αλλά γενικό άνοιγμα...ενώ σε βιντεάκι που είδα αν και δεν είναι matte έχει ωραία αίσθηση στην αφή από όσο έλεγε αυτός που το έδειχνε...

 

Ρώτησα και στην PDair για θήκη και λέει ότι στέλνουν παντού δωρεάν χωρίς έξοδα αποστολής...7-20 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα τελος οι αναβαθμισεις μεσω odin εβαλα χθες την τελευταια rom μεσω κιες και αφου προτου ειχα δοκιμασει 6 ρομ ,η jpc δουλευει αψογα εγινε και root μεχρι στιγμης δεν εχω δει καποιο bug ,υποστιριζει Ελληνικα δεν εχει πληκτρολογιο Ελληνικο αλλα αυτο νομιζω πως ειναι το λιγοτερο εβαλα το input και ολα μια χαρα.Οποιος βαλει την ρομ και χρειαστει βοηθεια στην διαθεση του ,αλλωστε υπαρχουν και αναλυτικες οδηγιες στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε το exchange στο Hotmail, αλλά η Microsoft λέει ότι δεν δουλεύει σε 2.1 το δοκίμασε κανείς σε 2.2?

 

Στο 2.1 δεν δουλεύει το δοκίμασα.

Εμένα με 2.1 δούλεψε μια χαρά με τον default email client.

Τη πρώτη φορά Domain/Username άφησα το default username μου και είχα επιλέξει μόνο το Uer secure connecion (SSL) και δεν δούλευε.

 

Μετά στο domain έβαλα όλο μου το email (blabla @hotmail.com), επέλεξα και το Accept all SSL certificates, και δούλεψε μια χαρά :)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Τις ξέρω...απλώς, στο πάνω μέρος έχουν ένα άνοιγμα που δείχνει κάπως (υποκειμενικό βέβαια αυτό)...δεν έχει ανοίγματα για ακουστικό και αισθητήρες, αλλά γενικό άνοιγμα...ενώ σε βιντεάκι που είδα αν και δεν είναι matte έχει ωραία αίσθηση στην αφή από όσο έλεγε αυτός που το έδειχνε...

 

Ρώτησα και στην PDair για θήκη και λέει ότι στέλνουν παντού δωρεάν χωρίς έξοδα αποστολής...7-20 μέρες...

 

Pdair δεν έχω δοκιμάσει.

Zagg που έχω δοκιμάσει είναι τζάμπα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα τελος οι αναβαθμισεις μεσω odin εβαλα χθες την τελευταια rom μεσω κιες και αφου προτου ειχα δοκιμασει 6 ρομ ,η jpc δουλευει αψογα εγινε και root μεχρι στιγμης δεν εχω δει καποιο bug ,υποστιριζει Ελληνικα δεν εχει πληκτρολογιο Ελληνικο αλλα αυτο νομιζω πως ειναι το λιγοτερο εβαλα το input και ολα μια χαρα.Οποιος βαλει την ρομ και χρειαστει βοηθεια στην διαθεση του ,αλλωστε υπαρχουν και αναλυτικες οδηγιες στο xda.

 

αν αυτη ειναι η τελευτεα που εχει βγαλη δωσμου ενα λινκ να την κατεβασω ?????

εαν εχει και ροοτ ακομη καλλητερα ....δωστο και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως μπορεις να την κατεβασεις η αναβαθμιση θα γινει μεσω kies εδω ειναι ο αναλυτικος οδηγος πως γινεται http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=769400
Link to comment
Share on other sites

Χτες που ανοιξα το κιν. ειδα πως εχει ενα widget για να κλεινει καποιες εφαρμογες (οχι ολες) ωστε να μην τρεχουν ασκοπα.Εκει λοιπον μου λεει οτι η ram εχει μεγεθος 356 ενω απ οσο γνοριζω επρεπε να λεει 512.Εκτος απ αυτο σχεδον παντα πανω απο 200mb απ τα 356 δειχνει οτι χρησιμοποιουνται.Γιατι συμβαινει αυτο?Και κατι ακομα.Μπορω να βαλω την καρτα μνημης απ το προηγουμενο τηλ. σε αυτο η μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Χτες που ανοιξα το κιν. ειδα πως εχει ενα widget για να κλεινει καποιες εφαρμογες (οχι ολες) ωστε να μην τρεχουν ασκοπα.Εκει λοιπον μου λεει οτι η ram εχει μεγεθος 356 ενω απ οσο γνοριζω επρεπε να λεει 512.Εκτος απ αυτο σχεδον παντα πανω απο 200mb απ τα 356 δειχνει οτι χρησιμοποιουνται.Γιατι συμβαινει αυτο?Και κατι ακομα.Μπορω να βαλω την καρτα μνημης απ το προηγουμενο τηλ. σε αυτο η μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?

 

Κάτι δεν θα τρώει και αυτό το android??

Link to comment
Share on other sites

Χτες που ανοιξα το κιν. ειδα πως εχει ενα widget για να κλεινει καποιες εφαρμογες (οχι ολες) ωστε να μην τρεχουν ασκοπα.Εκει λοιπον μου λεει οτι η ram εχει μεγεθος 356 ενω απ οσο γνοριζω επρεπε να λεει 512.Εκτος απ αυτο σχεδον παντα πανω απο 200mb απ τα 356 δειχνει οτι χρησιμοποιουνται.Γιατι συμβαινει αυτο?Και κατι ακομα.Μπορω να βαλω την καρτα μνημης απ το προηγουμενο τηλ. σε αυτο η μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα?

 

Γιατι η εκδοση eclair 2.1 δεν βλεπει παραπανω mb ram. Για αυτο ολοι περιμενουν την εκδοση froyo 2.2 η οποια βλεπει και τα 512mb ram.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητο στο λαπτοπ μεσω του micro usb του αλλα η συσκευη δεν μπαινει σε usb mode αλλα σε κατασταση φορτισης...Γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες έσπασα το πόδι μου ...ευτυχώς όχι το κινητό... μιας και έχω πλέον χρόνο λέω την ερχόμενη Δευτέρα να ασχοληθώ με το πέρασμα σε νέο firmware και one click root...θέλω να είναι ότι πιο σταθερό και να είναι αυτό που θα υποδεχθεί το froyo...και το μόνο που ζητάω είναι να είναι το δυνατό πιο αξιόπιστο και να υποστηρίζει ελληνικό swype ....τι προτείνετε; Τώρα έχω το JG5 με το οποίο είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!

 

Send from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε μηπως ποτε θα ειναι διαθεσιμο το 2.2 (φρογιο) για το συγκεκριμενο τηλεφωνο?

 

Ευχαριστω! :)

 

Τέλη Σεπτεμβρίου για όλα τα τηλέφωνα σε όλες τις χώρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε μηπως ποτε θα ειναι διαθεσιμο το 2.2 (φρογιο) για το συγκεκριμενο τηλεφωνο?

 

Ευχαριστω! :)

 

Τέλη Σεπτέμβρη...

 

Send from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

- Αντε και σ' ανώτερα :D ...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7930592&postcount=840

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7930686&postcount=847

.... :ninja:

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητο στο λαπτοπ μεσω του micro usb του αλλα η συσκευη δεν μπαινει σε usb mode αλλα σε κατασταση φορτισης...Γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?

 

κατεβασε και κανε εγκατασταση το samsung kies για galaxy s...ολα θα ναι μια χαρα μετα.

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατι το zip εχει μεσα jpc και οχι jpd??:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...