Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xaxaxa ολες αυτες τι μερες με ενα τηλ στο χερι ειμαι να τους παιρνω τηλεφωνο ...ασε δεν φανταζεσαι...

 

Φαντάζομαι, αλήθεια :) Αντε υπομονή μέχρι αύριο!

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή από χθες είμαι και εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος ενός Samsung Galaxy S i9000, γνωρίζει κάποιος να μου πει αν πρέπει πρώτα να αδειάσει η μπαταρία που πιθανόν να έχει και μετά να κάνω πλήρης φόρτιση. Και αν ναι, πόσες ώρες. Επειδή το πήρα από τον Γερμανό με επιδότηση Cosmote, ξέρετε αν οι χάρτες που μου δώσανε είναι trial από την MLS ή κανονικοί???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή από χθες είμαι και εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος ενός Samsung Galaxy S i9000, γνωρίζει κάποιος να μου πει αν πρέπει πρώτα να αδειάσει η μπαταρία που πιθανόν να έχει και μετά να κάνω πλήρης φόρτιση. Και αν ναι, πόσες ώρες. Επειδή το πήρα από τον Γερμανό με επιδότηση Cosmote, ξέρετε αν οι χάρτες που μου δώσανε είναι trial από την MLS ή κανονικοί???

 

Όχι, δε χρειάζεται να αδειάσει. Αφού το φορτίσεις όμως, καλό θα ήταν να το αφήσεις να ξεφορτιστεί τελείως 4-5 φορές, λένε ότι αυτό αυξάνει τη ζωή της μπαταρίας.

Όσο για τους χάρτες, κανονικοί πρέπει να είναι, δε νομίζω να βγάζει trial versions η MLS

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  1. καπέλο του Γερμανού στην τιμή που καλύπτει και την αγορά του MLS
  2. μέγιστη ηλιθιότητα το κλείδωμα του App με την SD, χαραμίζει ολόκληρο slot με μια φτηνό-SD αμφιβόλου ποιότητας και ταχύτητας, των 2GB μάλιστα....

 

Αν δεν έχει και άδεια αναβαθμίσεων, άστα :lol:

 

συμφωνώ και στα δύο...ευτυχώς το πήρα μαζί με τους χάρτες πολύ φθηνότερα από την τιμή που ζητάει η Κοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε χρειάζεται να αδειάσει. Αφού το φορτίσεις όμως, καλό θα ήταν να το αφήσεις να ξεφορτιστεί τελείως 4-5 φορές, λένε ότι αυτό αυξάνει τη ζωή της μπαταρίας.

Όσο για τους χάρτες, κανονικοί πρέπει να είναι, δε νομίζω να βγάζει trial versions η MLS

 

Ok, ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το βλέπω και τρέμω. Είναι άπαιχτο. Και ακόμα δεν το έχω ανοίξει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το βλέπω και τρέμω. Είναι άπαιχτο. Και ακόμα δεν το έχω ανοίξει !!!!

 

Χαχα άντε καλορίζικο. Εγώ το έχω 2 μήνες σχεδόν τώρα, και ακόμα το χαίρομαι και παίζω μαζί του συνέχεια :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το βλέπω και τρέμω. Είναι άπαιχτο. Και ακόμα δεν το έχω ανοίξει !!!!

 

Άσε μην το ανοίξεις, αν το ανοίξεις θα έχει lag, και ποιος τρέχει τότε?? :lol:

 

Με 'γεια, καλώς ήρθες ;)

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ζελατίνες; Τι προτίνετε για την προφύλαξη της οθόνης; Κάποιο Site ή κάποιο προιόν που να είναι κατάλληλο;

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Άσε μην το ανοίξεις, αν το ανοίξεις θα έχει lag, και ποιος τρέχει τότε?? :lol:

 

Βρε λες???????? Να μην το ανοίξω??? Ωραίο είναι πάντος και κλειστό:p

 

Με 'γεια, καλώς ήρθες ;)

 

Ευχαριστώ, καλώς ήρθα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ζελατίνες; Τι προτίνετε για την προφύλαξη της οθόνης; Κάποιο Site ή κάποιο προιόν που να είναι κατάλληλο;

 

Ευχαριστώ!

 

Εγώ προτείνω δερμάτινη θήκη που μπαίνει όλο το κινητό μέσα και προστατεύετε. Για ζελατίνες δεν έχω ψάξει ακόμα. θα επανέλθω όταν βρω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω δερμάτινη θήκη που μπαίνει όλο το κινητό μέσα και προστατεύετε. Για ζελατίνες δεν έχω ψάξει ακόμα. θα επανέλθω όταν βρω κάτι

 

εγω εβαλα αυτα στο δικο μου και στης γυναικας και ηρεμισε το κεφαλι μου..

http://galaxyss.blogspot.com/2010/08/17-some-galaxy-s-must-accessories.html

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Ο moderator έβγαλε off topic τα μηνύματα μας περί iPad και Samsung tablet και καλά εκανε, αλλά θα μπορούσε να γράψει δυο λόγια και το κυριότερο θα μπορούσε να δείξει τον ίδιο ενθουσιασμό βοηθοντας να συμαζευτει λίγο το thread φτιάχνοντας την πρώτη σελίδα με links για σημαντικά ζητήματα.:mad:
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παντως για να επανελθω στο θεμα του βιντεο στα 720p νομιζω το galaxy οπως και ολα τα android ειναι λιγο μουφα και φαινεται στο παρακατω λινκ οπου το μονο που τραβαει σωστο βιντεο ειναι το iphone4 και μιλαω κυριως για το ποσο smooth ειναι το βιντεο που τραβανε οι συσκευες και οχι για χρωματα που ειναι υποκειμενικα

 

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι πολυ κουλο.

Τους εστειλα mail και τους ειπα οτι εγω δεν θελω να χρησιμοποιησω την καρτα που εχει το destinator μεσα(2gb),αλλα θελω να περασω το λογισμικο τους στην δικη μου 16(gb) καρτα.Πως μπορει να γινει αυτο;

 

Απαντηση:''Καλησπέρα σας,

Το πρόγραμμα είναι κλειδωμένο στη κάρτα και δεν μπορείτε να το αντιγράψετε σε άλλη. Μπορείτε εάν επιθυμείτε να αποστείλετε τις δυο κάρτες μαζί με την άδεια του Destinator στα γραφεία μας στην τεχνική υποστήριξη Θεσσαλονίκη και Αθήνα για να γίνει η αντιγραφή αλλά και το κατάλληλο κλείδωμα.

 

 

 

Οι διευθύνσεις είναι:

 

MLS Πληροφορική υπ. Τμήματος Service

 

17ης Νοεμβρίου 79

 

τκ.54352

 

Πυλαία Θεσσαλονίκης

 

Τηλέφωνο επικοινωνίας 2310-989838

 

 

 

Και

 

Διγενή Ακρίτα 40 & Αργυρουπόλεως

 

Τκ.16451

 

Αργυρούπολη

 

Αθήνα

 

Τηλέφωνο επικοινωνίας 210-990570''

 

Α καλά!!! Δηλαδή όντως σωτηρία δεν υπάρχει και θα πρέπει να κυκλοφορώ με 2 κάρτες sd!!! Μία για τους χάρτες και μία για τα υπόλοιπα!!! Ευτυχώς και δεν χρησιμοποιώ πολύ gps!!!:blink:

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Α καλά!!! Δηλαδή όντως σωτηρία δεν υπάρχει και θα πρέπει να κυκλοφορώ με 2 κάρτες sd!!! Μία για τους χάρτες και μία για τα υπόλοιπα!!! Ευτυχώς και δεν χρησιμοποιώ πολύ gps!!!:blink:

 

εντάξει, αν δεν χρεώνουν τη μεταφορά σε άλλη κάρτα, δεν είναι και τόσο χάλια τα πράγματα. Στην τελική δεν είναι υποχρωμένοι να δίνουν μεγαλύτερη κάρτα, και από την άλλη η ασφάλεια αντιγραφής επιβάλλει να τρέχει το προγραμμα από την κάρτα. Δεν το βρίσκω και τόσο τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να επανελθω στο θεμα του βιντεο στα 720p νομιζω το galaxy οπως και ολα τα android ειναι λιγο μουφα και φαινεται στο παρακατω λινκ οπου το μονο που τραβαει σωστο βιντεο ειναι το iphone4 και μιλαω κυριως για το ποσο smooth ειναι το βιντεο που τραβανε οι συσκευες και οχι για χρωματα που ειναι υποκειμενικα

 

 

Το συγκεκριμένο βίντεο είναι μούφα και όχι το κινητό.

Το φαινόμενο jelo που το έχουν όλα στο συγκεκριμένο βίντεο, θα διορθωθεί με νέο firmware όπως ανακοίνωσε και η Samsung...

Τώρα αν δεν έχεις χρησιμοποιήσει την κάμερα να δεις την φοβερή της ποιότητα για τέτοια κάμερα καλύτερα να μην εμπιστεύεσαι τέτοια βίντεο...Δοκίμασέ το στην πράξη και δες και το βίντεο σε HD τηλεόραση ή οθόνη για να καταλάβεις το πόση διαφορά έχει η 5MP κάμερα του Galaxy συγκρινόμενη με 8MP και πάνω, διαφόρων άλλων κινητών, αν και όπως έχω ξαναπεί τα MP δεν κάνουν την κάμερα, γιαυτό άλλωστε και μια 5MP έχει πολύ καλύτερη εικόνα από άλλες θεωρητικά καλύτερες...

Επίσης έχει στο αυτόματο το Brightness του Galaxy γιαυτό και φαίνεται σκοτεινότερο.

Με την λογική αυτή θα βγάλεις σκάρτη την Canon 5D MarkII, που πλέον το Hollywood και όχι μόνο αντικαθιστά το φιλμ...έχει jelo, αλλά με νέα firmware διορθώνεται...

Και αν την δω απλώς σαν αγοραστής και όχι σαν κάτι άλλο που είμαι, θα πω ότι η κάμερα είναι εξαιρετική, ιδιαίτερα σε χαμηλό φωτισμό και με τις σωστές ρυθμίσεις...πάντα για κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον browser σας κάνει αναδίπλωση κειμένου στο πλάτος της οθόνης; Υποτίθεται ότι το έχω ενεργό αλλά δεν την κάνει. Εκτός αν δεν το κάνει σε όες τις σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

εντάξει, αν δεν χρεώνουν τη μεταφορά σε άλλη κάρτα, δεν είναι και τόσο χάλια τα πράγματα. Στην τελική δεν είναι υποχρωμένοι να δίνουν μεγαλύτερη κάρτα, και από την άλλη η ασφάλεια αντιγραφής επιβάλλει να τρέχει το προγραμμα από την κάρτα. Δεν το βρίσκω και τόσο τραγικό.

 

Απλώς φοβάμαι ότι θα καθυστερήσουν να τις στείλουν πίσω και θα πρέπει να τους ταράξω στα τηλ!!!:ninja:

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη την κανει την δουλεια.Οταν κανω φορματ,συνδεεται κανονικα.Οταν περασω ολες μου τις εφαρμογες,κανει κατι τρελλα το κινητο,και δεν συνδεεται μεσω kies.

 

κατι τετοιο πιθανολογω αλλα ποια μπορει να ειναι?δεν εχω βαλει αυτες που λες

advanced task manager , k task killer apo system exw

 

Για δείτε κι αυτό

http://www.samsunghub.com/2010/08/25/galaxy-s-marred-with-an-unusual-bug/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το MLS destinator του Γερμανού έχει χάρτες του 2009 και στο site που έκανα εγγραφή δεν έχει ανανεωμένους (για την ακρίβεια δεν έχει χάρτες για android)

 

Καμιά ιδέα ή να τους στείλω mail...?

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

 

Εστειλα πριν αυτη την ερωτηση στους XDA αλλα μιας και εχει να κανει με ελληνικα το κανω paste και εδω αν ξερει κανεις να βοηθησει ...

 

Ευχαριστω

Hello all,

 

I am new to android and have been reading quite a bit of this forum to catch up!

I need some advice.

I bought Galaxy S from an e-shop in greece back in July which specifically said greek version. And true to its word it did have the greek language and swype keyboard installed but when the phone booted up it was in SpanisH (after a while I managed to change it to english).

I have a PDA version of XWJFB and phone and CSC version of XXJF5

because the PDAand phone version is not the same kies says that I cannot upgrade this version. HOWEVER, when I use kies in test mode it says that I can update to PDA:JFF/PHONE JF5. Is it safe to upgrade? Will I loose the greek swype and language or something...

 

Thanks in advace,

Chryssa

Link to comment
Share on other sites

αλωνισα ολα τα φορουμ κατι παιζει με το mtp και δε δουλευει , σε μερικους δουλευει αν κανεις unmount την εσωτερικη καρτα

σε αλλους απεγκατασταση του windows media player( εχει καποια framework μεσα που το εμποδιζουν)

τωρα αυτο για τους χαρακτηρες που μπορει να ειναι? στα αρχεια τα δικα μας η των εφαρμογων?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...