Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω ανοικτο τιποτα, ουτε gps ουτε wifi. Μονο τα data οπως παντα (σημα HSDPA).

 

Στο Iphone που ειχα, πατουσα "η τοποθεσια μου" απο το google maps και μου εβρισκε στο περιπου την τοποθεσια μεσω ΚΕΡΑΙΩΝ κινητης....

 

Εδω δεν το κανει αυτο....

settings -> location -> tick Wireless kai GPS :)

Edited by septlc
http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν εχω ανοικτο τιποτα, ουτε gps ουτε wifi. Μονο τα data οπως παντα (σημα HSDPA).

 

Στο Iphone που ειχα, πατουσα "η τοποθεσια μου" απο το google maps και μου εβρισκε στο περιπου την τοποθεσια μεσω ΚΕΡΑΙΩΝ κινητης....

 

Εδω δεν το κανει αυτο....

 

Πρέπει να ενεργοποιήσει την σχετικη ρύθμιση για χρήση δυκτιου wifiη η κινητής τηλεφωνίας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το mls destinator. Ενώ έκανα κανονικά την εγκατάσταση του προγράμματος με την sd κάρτα του destinator, όταν την αφαιρώ και ξανανοίγω το mls βγάζει ένα μην ότι για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση πρέπει να πάω στο site της destinator και να κατεβάσω το resource package, κάτι που ήδη έχει γίνει αφού το resource package ήταν αποθηκευμένο στην sd κάρτα! Όταν ξαναβάζω την sd ανοίγουν κανονικά οι χάρτες. Αντέγραψα όλη την sd με το destinator στην εσωτερική sd του κινητού, μήπως και ήταν εκεί το πρόβλημα. Πάλι τα ίδια! Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

καλα πλακα με κανεις ?

το προγραμμα εχει προστασια και παιζει μονο με την αγορασμενη SD card..:ninja:

Edited by septlc
http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

καλα πλακα με κανεις ?

το προγραμμα εχει προστασια και παιζει μονο με την αγορασμενη SD card..:ninja:

 

Συγγνώμη, αλλά δεν έχω ιδέα!!! Μα δεν είναι λίγο κουλό να πρέπει να έχω μονίμως την sd κάρτα για να λειτουργεί??? Σκόπευα σε μια άλλη εξωτερική sd να αποθηκεύσω μουσική και ταινίες. Δηλαδή τώρα όποτε θα θέλω να βλέπω ταινία ή να ακούω μουσική αποθηκευμένη στην άλλη sd θα πρέπει να αλλάζω sd??? Πολύ άβολο!!!:rolleyes:

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν βρίσκω με τίποτα το Navigon στο Market???

 

Βλέπω κανονικά άλλα paid apps, με Market Enabler. Navigon και Sygic όμως με τίποτα, μόνο το CoPilot Live :( Δοκίμασα όλες τις χώρες του Enabler, καμία τύχη.

 

 

Ευχαριστώ

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά δεν έχω ιδέα!!! Μα δεν είναι λίγο κουλό να πρέπει να έχω μονίμως την sd κάρτα για να λειτουργεί??? Σκόπευα σε μια άλλη εξωτερική sd να αποθηκεύσω μουσική και ταινίες. Δηλαδή τώρα όποτε θα θέλω να βλέπω ταινία ή να ακούω μουσική αποθηκευμένη στην άλλη sd θα πρέπει να αλλάζω sd??? Πολύ άβολο!!!:rolleyes:

 

Την πάτησες και εσύ με την "φοβερή" """""προσφορά""""" του Γερμανού :p

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το mls destinator. Ενώ έκανα κανονικά την εγκατάσταση του προγράμματος με την sd κάρτα του destinator, όταν την αφαιρώ και ξανανοίγω το mls βγάζει ένα μην ότι για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση πρέπει να πάω στο site της destinator και να κατεβάσω το resource package, κάτι που ήδη έχει γίνει αφού το resource package ήταν αποθηκευμένο στην sd κάρτα! Όταν ξαναβάζω την sd ανοίγουν κανονικά οι χάρτες. Αντέγραψα όλη την sd με το destinator στην εσωτερική sd του κινητού, μήπως και ήταν εκεί το πρόβλημα. Πάλι τα ίδια! Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

Αφού δήλωσες το destinator και το ενεργοποίησες έχεις στο όνομά σου μία άδεια χρήσης. Πάρε τηλέφωνο την MLS να σου πουν τη διαδικασία ενεργοποίησης της άδειας σε περισσότερες συσκευές (δηλαδή τη δεύτερη SD που θέλεις να βάλεις). Είναι πολύ εξυπηρετικοί και θα σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησες και εσύ με την "φοβερή" """""προσφορά""""" του Γερμανού :p

 

Δεν καταλαβαίνω που την πάτησε. ΟΚ δεν ήξερε ότι το προγραμμα δουλεύει μόνο με την γνήσια SD αλλά δεν έγινε και τίποτε. Δεν είναι και υποχρεωτικό να χρησιμοποιήσει αυτό το προγραμμα (ή άλλο που είναι κλειδωμένο σε κάρτα) αν τόσο πια δεν βολεύει το μέγεθος της κάρτας.

Αν εννοείς "προσφορά" ειρωνικά, με την έννοια ότι στην ουσία την πληρώνεις κανονικότατα και με καπέλο στο Γερμανό, κι εγώ μαζί ζου :lol:

 

Και μια που μιλάμε για το MLS, η συγκεςκριμένη άδεια έχει αναβάθμιση χαρτών;

Link to comment
Share on other sites

εφαγε φλασια παλι ο γαλαξιας, παω να το συνδεσω με το kies κ παταω στη συσκευη μεσω κιες κ προσπαθει να κανει συνδεση στον υπολογιστη κ στη συσκευη αλλα τιποτα , οταν το ειχα ξανακανει δεν ειχε τετοιο θεμα

σας συσκευη αποθηκευσης το ανοιγει ο υπολογιστης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ και σκέφτομαι για αλλαγή στο GALAXY. Τι λέτε? Περισσότερο με ενδιαφέρει αν τα προγράμματα που τυχόν είχατε κάποιοι από εσας στα winmo κινητά σας τα έχετε βρει και στο android ή ακόμη τυχόν περισσότερα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω μια καρτα μνημης για το κινητο....τι προτεινετε να παρω και τι να προσεξω. ..Κατι διαβαζα εδω για class 3 αλλα δεν πολυκαταλαβα...θα ηθελα πολυ να με διαφωτισετε..και τα links δεκτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω μια καρτα μνημης για το κινητο....τι προτεινετε να παρω και τι να προσεξω. ..Κατι διαβαζα εδω για class 3 αλλα δεν πολυκαταλαβα...θα ηθελα πολυ να με διαφωτισετε..και τα links δεκτα...

 

Sandisk Ultra MicroSDHC στα 16GB. Οι πρώτες σειρές γράφανε Class 4, οι τωρινές λένε Class 2 αλλά είναι ακριβώς ίδιες και περνούν ακόμη και τις Class 6 των υπολοίπων.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

εφαγε φλασια παλι ο γαλαξιας, παω να το συνδεσω με το kies κ παταω στη συσκευη μεσω κιες κ προσπαθει να κανει συνδεση στον υπολογιστη κ στη συσκευη αλλα τιποτα , οταν το ειχα ξανακανει δεν ειχε τετοιο θεμα

σας συσκευη αποθηκευσης το ανοιγει ο υπολογιστης

 

Καποια εφαρμογη την κανει την δουλεια.Οταν κανω φορματ,συνδεεται κανονικα.Οταν περασω ολες μου τις εφαρμογες,κανει κατι τρελλα το κινητο,και δεν συνδεεται μεσω kies.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που την πάτησε. ΟΚ δεν ήξερε ότι το προγραμμα δουλεύει μόνο με την γνήσια SD αλλά δεν έγινε και τίποτε. Δεν είναι και υποχρεωτικό να χρησιμοποιήσει αυτό το προγραμμα (ή άλλο που είναι κλειδωμένο σε κάρτα) αν τόσο πια δεν βολεύει το μέγεθος της κάρτας.

Αν εννοείς "προσφορά" ειρωνικά, με την έννοια ότι στην ουσία την πληρώνεις κανονικότατα και με καπέλο στο Γερμανό, κι εγώ μαζί ζου :lol:

 

Και μια που μιλάμε για το MLS, η συγκεςκριμένη άδεια έχει αναβάθμιση χαρτών;

 

 

  1. καπέλο του Γερμανού στην τιμή που καλύπτει και την αγορά του MLS
  2. μέγιστη ηλιθιότητα το κλείδωμα του App με την SD, χαραμίζει ολόκληρο slot με μια φτηνό-SD αμφιβόλου ποιότητας και ταχύτητας, των 2GB μάλιστα....

 

Αν δεν έχει και άδεια αναβαθμίσεων, άστα :lol:

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη την κανει την δουλεια.Οταν κανω φορματ,συνδεεται κανονικα.Οταν περασω ολες μου τις εφαρμογες,κανει κατι τρελλα το κινητο,και δεν συνδεεται μεσω kies.

 

Είναι μια από τις εφαρμογές σου το launcher pro ή το adw? Μόνο με touchwiz συνδέεται στο Kies

- Alex
Link to comment
Share on other sites

διαθεσιμο λογικα και στη βονταφον στο site το εβγαλαν απο τα coming soon και εβαλαν και την τιμη που ξεραμε...παω αυριο να το χτυπησω αμα ειναι...

 

αληθεια εχει βονταφον ανοιχτη πουθενα σε κανα πολυκαταστημα?

Link to comment
Share on other sites

διαθεσιμο λογικα και στη βονταφον στο site το εβγαλαν απο τα coming soon και εβαλαν και την τιμη που ξεραμε...παω αυριο να το χτυπησω αμα ειναι...

 

αληθεια εχει βονταφον ανοιχτη πουθενα σε κανα πολυκαταστημα?

 

Στο δε μολ έχει βονταφον στον κάτω όροφο

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη την κανει την δουλεια.Οταν κανω φορματ,συνδεεται κανονικα.Οταν περασω ολες μου τις εφαρμογες,κανει κατι τρελλα το κινητο,και δεν συνδεεται μεσω kies.

 

Είναι μια από τις εφαρμογές σου το launcher pro ή το adw? Μόνο με touchwiz συνδέεται στο Kies

 

κατι τετοιο πιθανολογω αλλα ποια μπορει να ειναι?δεν εχω βαλει αυτες που λες

advanced task manager , k task killer apo system exw

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Αλλος ενας ευτυχισμενος κατοχος του Γαλαξια...τι να λεμε τωρα....το κινητο σπερνει :p

Λοιπον,το αγορασα και εγω απο Γερμανο.

 

PDA : XWJG1

PHONE : XXJF5

CSC : XXJF9

 

Διαβαζα συνεχεια για lag εδω,για lag εκει και τελικα διαπιστωσα οτι το lag τελικα υπαρχει :wacko:

Οχι τιποτα τρελο βεβαια,αλλα αν κατσεις και σκεφτεις οτι το τηλεφωνο εχει το πιο δυνατο hardware της αγορας ε,τοτε σιγουρα εισαι πιο αυστηρος.

 

Το προβλημα λυνεται εν μερει με τον πολυ καλο Advanced Task Killer.

Δοκιμαστε τις ρυθμισεις του Κωστα(Te_salat).

 

Δεν εχω αλλαξει firmware,γιατι οπως ολοι μας ελπιζω πως το Froyo θα λυσει το προβλημα.

 

Συγγνώμη, αλλά δεν έχω ιδέα!!! Μα δεν είναι λίγο κουλό να πρέπει να έχω μονίμως την sd κάρτα για να λειτουργεί??? Σκόπευα σε μια άλλη εξωτερική sd να αποθηκεύσω μουσική και ταινίες. Δηλαδή τώρα όποτε θα θέλω να βλέπω ταινία ή να ακούω μουσική αποθηκευμένη στην άλλη sd θα πρέπει να αλλάζω sd??? Πολύ άβολο!!!:rolleyes:

 

Οντως ειναι πολυ κουλο.

Τους εστειλα mail και τους ειπα οτι εγω δεν θελω να χρησιμοποιησω την καρτα που εχει το destinator μεσα(2gb),αλλα θελω να περασω το λογισμικο τους στην δικη μου 16(gb) καρτα.Πως μπορει να γινει αυτο;

 

Απαντηση:''Καλησπέρα σας,

Το πρόγραμμα είναι κλειδωμένο στη κάρτα και δεν μπορείτε να το αντιγράψετε σε άλλη. Μπορείτε εάν επιθυμείτε να αποστείλετε τις δυο κάρτες μαζί με την άδεια του Destinator στα γραφεία μας στην τεχνική υποστήριξη Θεσσαλονίκη και Αθήνα για να γίνει η αντιγραφή αλλά και το κατάλληλο κλείδωμα.

 

 

 

Οι διευθύνσεις είναι:

 

MLS Πληροφορική υπ. Τμήματος Service

 

17ης Νοεμβρίου 79

 

τκ.54352

 

Πυλαία Θεσσαλονίκης

 

Τηλέφωνο επικοινωνίας 2310-989838

 

 

 

Και

 

Διγενή Ακρίτα 40 & Αργυρουπόλεως

 

Τκ.16451

 

Αργυρούπολη

 

Αθήνα

 

Τηλέφωνο επικοινωνίας 210-990570''

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο πιθανολογω αλλα ποια μπορει να ειναι?δεν εχω βαλει αυτες που λες

advanced task manager , k task killer apo system exw

 

Έχεις δοκιμάσει ενα ριστάρτ και στο κίνητο και στο πισί; Καμιά φορά θέλει :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στο δε μολ έχει βονταφον στον κάτω όροφο

 

μεχρι να παω εκει απο τη νικαια σωθηκα...και δεν ξερω και αν το εχει..

δεν πειραζει μια μερα ακομη υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

......

Απαντηση:''Καλησπέρα σας,

Το πρόγραμμα είναι κλειδωμένο στη κάρτα και δεν μπορείτε να το αντιγράψετε σε άλλη. Μπορείτε εάν επιθυμείτε να αποστείλετε τις δυο κάρτες μαζί με την άδεια του Destinator στα γραφεία μας στην τεχνική υποστήριξη Θεσσαλονίκη και Αθήνα για να γίνει η αντιγραφή αλλά και το κατάλληλο κλείδωμα.

 

 

 

....

 

Χαχα τραγικό... και μετά απορούν γιατί δεν πάει καλά η MLS... το μόνο που τη σώζει για την ώρα είναι οι χάρτες... μόλις βγάλουν και οι άλλες εταιρείες ανάλογης ακρίβειας χάρτες, χρεωκόπησε. Το Destinator στο εξωτερικό δεν υπάρχει πουθενά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μεχρι να παω εκει απο τη νικαια σωθηκα...και δεν ξερω και αν το εχει..

δεν πειραζει μια μερα ακομη υπομονη....

 

Ε ρώτησες για πολυκατάστημα :) Έπρεπε να διευκρινήσεις για Νίκαια. Όσο για το αν το έχει... υπάρχουν και τα τηλέφωνα, ξέρω ότι ακόμα δεν έχεις τον Γαλαξία αλλά και κάποιο κατώτερο κάνει... μέχρι και το σταθερό σου!! :P

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει ενα ριστάρτ και στο κίνητο και στο πισί; Καμιά φορά θέλει :)

nai both εκανα και ξανα εγκατασταση το κιες αλλα τζιφος , οχι οτι το χρησιμοποιω αλλα οκ για την αναβαθμιση σε λιγο καιρο πως θα γινει για το φρογιο?

Link to comment
Share on other sites

Ε ρώτησες για πολυκατάστημα :) Έπρεπε να διευκρινήσεις για Νίκαια. Όσο για το αν το έχει... υπάρχουν και τα τηλέφωνα, ξέρω ότι ακόμα δεν έχεις τον Γαλαξία αλλά και κάποιο κατώτερο κάνει... μέχρι και το σταθερό σου!! :P

 

xaxaxa ολες αυτες τι μερες με ενα τηλ στο χερι ειμαι να τους παιρνω τηλεφωνο ...ασε δεν φανταζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...