Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του τηλεφώνου με το gmail μου; (το gmail δεν έχει καμία επαφή).

Ευχαριστώ

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα η jP3 ρουτ γινεται ??????

και αν αξιζει να την βαλουμε ακομη ?????

 

tτα αρχεια jp3 kai jm5 ειναι κλειδωμενα ποιος ειναι ο κωδικοσ ρε παιδια??????

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

τελικα η jP3 ρουτ γινεται ??????

και αν αξιζει να την βαλουμε ακομη ?????

 

Αν ισχύουν όσα γράφει εδώ http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-root-and-unroot-samsung-galaxy-s-i9000-with-a-single-click/

 

Τότε γίνεται.

Διαβάστε το σχετικό θέμα στο xda

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τελικα η jP3 ρουτ γινεται ??????

και αν αξιζει να την βαλουμε ακομη ?????

 

- ... γιατι δεν τη δοκιμαζεις ; .... τι εχεις να χασεις .... τοσες δοκιμες κανετε με διαφορα αλλα .... μπορει να σου αρεσει ...

 

- ... εγω παντως ειμαι εκει .... και δεν γυρναω πισω ......

 

- .... καλα ειμαι ο μοναδικος που εχω βαλει την XXjP3;!!! ,... δεν υπαρχει αλλος; !! :wacko: ....

 

 

- .... δεν θα τολμησει κανενας ; .... απο περιεργεια ρε γ#$%το .... μονος μου θα τα λεω; :( :mad:

 

- ... ροοτ απ' οτι φαινεται .... γιοκ ακομα ....

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι ίσως να κούρασα λίγο με το θέμα των sms. Να αναφέρω λοιπόν ότι μόλις έκανα update από το android market την εφαρμογή του handcent και πλέον μπορώ να στέλνω 160 χαρακτήρες (ακόμη και πεζά γράματα) σε ένα μόνο μήνυμα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

- ... γιατι δεν τη δοκιμαζεις ; .... τι εχεις να χασεις .... τοσες δοκιμες κανετε με διαφορα αλλα .... μπορει να σου αρεσει ...

 

- ... εγω παντως ειμαι εκει .... και δεν γυρναω πισω ......

 

- .... καλα ειμαι ο μοναδικος που εχω βαλει την XXjP3;!!! ,... δεν υπαρχει αλλος; !! :wacko: ....

 

 

- .... δεν θα τολμησει κανενας ; .... απο περιεργεια ρε γ#$%το .... μονος μου θα τα λεω; :( :mad:

 

- ... ροοτ απ' οτι φαινεται .... γιοκ ακομα ....

 

 

προσπαθησες και δεν γινεται με αυτον τον οδηγο http://omniacs.net/showthread.php?6873-Samsung-Galaxy-S-root ?????

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να την δοκιμάσω κι εγώ την Παρασκευη.

Αν μπορώ να την κάνω root με τον τροπο που έδωσα πριν και μου δουλεύει το προγραμμα πλοήγησης που έχω θα την κρατησω μερικές μέρες.

Αν και εφόσον αποδειχθεί όπως την περιγράφει ο φίλος hitech, δεν θα έχω λόγο να την αλλάξω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Mηπως γνωριζει κανεις απο εμπειρια εαν δουλευη το δυο σε ενα καρτα sim της cosmote γιατι στα καταστηματα αλλοι λενε δουλευει και αλλοι οχι Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ Galaxy S και Desire (το οποίο δεν βρίσκω πουθενά!).

Πέντε μέρες τώρα έχω λοιώσει στο διάβασμα και το ψάξιμο, αλλά πάλι άκρη δεν βγαίνει.

 

Από την μια το Desire με την πολυάριθμη κοινότητα υποστήριξης αλλά και τη δύσκολη οθόνη στον ήλιο και το σαφώς κατώτερο hardware (no gpu, cpu). Επίσης πολύ μέτρια αυτονομία (που διορθώνεται στο 2.2;;; )

 

Από την άλλη το Galaxy S από μια εταιρία που δεν έχει δείξει και τα καλύτερα στην υποστήριξη του Android στο παρελθόν και με όλα τα θέματα στο GPS. Top hardware αλλά και lag παράλληλα;;;

 

Είμαι με ένα Touch Cruise 1 με WM 6.5 που πλέον δεν πάει βήμα :lol:

Θα είναι το πρώτο μου Android, help!!!!! :D

Edited by skritikos
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Mηπως γνωριζει κανεις απο εμπειρια εαν δουλευη το δυο σε ενα καρτα sim της cosmote γιατι στα καταστηματα αλλοι λενε δουλευει και αλλοι οχι Ευχαριστω

 

γινεται φιλε μου το εχω εγω κ δουλεευει αψογα

Link to comment
Share on other sites

ο κωδικος ρε παιδια για να ξεζιπαρω το αρχειο rar τησ JP3 ποιος ειναι και εχω φαει τα ματια μου για να τον βρω?????????????

 

ενταξη τον βρηκα

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ Galaxy S και Desire (το οποίο δεν βρίσκω πουθενά!).

Πέντε μέρες τώρα έχω λοιώσει στο διάβασμα και το ψάξιμο, αλλά πάλι άκρη δεν βγαίνει.

 

Από την μια το Desire με την πολυάριθμη κοινότητα υποστήριξης αλλά και τη δύσκολη οθόνη στον ήλιο και το σαφώς κατώτερο hardware (no gpu, cpu). Επίσης πολύ μέτρια αυτονομία (που διορθώνεται στο 2.2;;;)

 

Από την άλλη το Galaxy S από μια εταιρία που δεν έχει δείξει και τα καλύτερα στην υποστήριξη του Android στο παρελθόν και με όλα τα θέματα στο GPS. Top hardware αλλά και lag παράλληλα;;;

 

Είμαι με ένα Touch Cruise 1 με WM 6.5 που πλέον δεν πάει βήμα :lol:

Θα είναι το πρώτο μου Android, help!!!!! :D

Να παρεις το galaxy η να περιμενεις καποιο απο τα νεα μοντελα της HTC που θα κυκλοφορισουν τον οκτωβρη.

 

ο κωδικος ρε παιδια για να ξεζιπαρω το αρχειο rar τησ JP3 ποιος ειναι και εχω φαει τα ματια μου για να τον βρω?????????????

samsung-firmwares.com

τον γραφει στην μεσαια στηλη διπλα απο το pit512

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

- ... γιατι δεν τη δοκιμαζεις ; .... τι εχεις να χασεις .... τοσες δοκιμες κανετε με διαφορα αλλα .... μπορει να σου αρεσει ...

 

- ... εγω παντως ειμαι εκει .... και δεν γυρναω πισω ......

 

- .... καλα ειμαι ο μοναδικος που εχω βαλει την XXjP3;!!! ,... δεν υπαρχει αλλος; !! :wacko: ....

 

 

- .... δεν θα τολμησει κανενας ; .... απο περιεργεια ρε γ#$%το .... μονος μου θα τα λεω; :( :mad:

 

- ... ροοτ απ' οτι φαινεται .... γιοκ ακομα ....

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δοκιμάσεις αν δουλεύει το wifi hot spot.

Μου είναι απαραίτητο για να δίνω Ίντερνετ στο iPad μου.

 

Κανονικά περιέχεται στα fray. Δουλεύει όμως στην συγκεκριμένη ρομ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα πεσει η XXjP3 θα γινουμε 2

 

προσπαθησες και δεν γινεται με αυτον τον οδηγο http://omniacs.net/showthread.php?68...-Galaxy-S-root ?????

- Δεν χρειαζομαι το ρουτ και δεν εχω δοκιμασει τιποτα .... παντως κατι θα κανουν και με αυτη την ρομ .... ετσι θα την αφησουν;! :shifty:

 

Σκοπεύω να την δοκιμάσω κι εγώ την Παρασκευη.

Αν μπορώ να την κάνω root με τον τροπο που έδωσα πριν και μου δουλεύει το προγραμμα πλοήγησης που έχω θα την κρατησω μερικές μέρες.

Αν και εφόσον αποδειχθεί όπως την περιγράφει ο φίλος hitech, δεν θα έχω λόγο να την αλλάξω.

 

- ... ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ !!!! .... παμε δυνατα !!!..... :cool:

 

 

- Προσεξτε να κανετε σωστα τα βηματα ....

--- Η ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ ---

 

1. Εγκατασταση του kies για τους οδηγους ... συνδεουμε την συσκευη να την αναγνωρισει το kies .... αποσυνδεουμε την συσκευη ,διακοπτοντας την συνδεση με το kies πρωτα απο το home button και μετα αποσυνδεουμε το καλωδιο απο τον υπολογιστη.

 

2. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ !!! Σε αυτο το σημειο κλεινουμε το προγραμμα kies

 

3. Εγκαθιστουμε το odin και το εκτελουμε .

 

4. Εχουμε κατεβασει το αρχειο 512.pit και εχουμε αποσυμπιεσει το ζιπ της ρομ ,περνοντας τα τρια αρχεια που εχει μεσα και τα βαζουμε ολα ( τα αρχεια της ρομ και το αρχειο 512) σε ενα φακελο

 

5. Παμε στο odin και βαζουμε με την σειρα απο πανω προς τα κατω:

a. PIT : αρχειο 512.pit

b. PDA : I9000XXJP3-REV03-PDA ....

c. PHONE: I9000XXJP3

d. CSC : GT-I9000-CSC-MULTI ....

 

6. Στα Options, οπως φαινεται στην εικονα αριστερα ,κατω απο τις com ,εχουμε τσεκαρει τις τρεις επιλογες , οι δυο ειναι τσεκαρισμενες εξ αρχης ,εμεις τσεκαρουμε και το repartition.

 

7. Σε αυτο το σημειο ,αφηνουμε το odin οπως ειναι σεταρισμενο και περνουμε το galaxy. Το σβηνουμε , αφαιρουμε την καρτα σιμ και αν εχουμε και την καρτα μνημης. Βαζουμε την μπαταρια ( το καπακι δεν χρειαζεται να το κλεισετε , ... οταν τελειωσει η διαδικασια θα ξανατοποθετησετε τις καρτες ) ... και κρατοντας πατημενα το κατω βελος της εντασης και το κεντρικο πληκτρο (home button) ,παταμε το πληκτρο ενεργοποιησης της συσκευης κρατοντας πατημενα τα δυο αλλα πληκτρα μεχρι να εμφανιστει στην οθονη μας το κιτρινο τριγωνο του downloading mode.

 

8. Σε αυτο το σημειο συνδεουμε την συσκευη με τον υπολογιστη και θα δουμε στο odin να εμφανιστουν με κιτρινο ,μια ή δυο com-port (εμενα εμφανισε δυο).

- Αυτο δειχνει οτι ολα εχουν παει καλα και ειμαστε ετοιμοι .

 

--- ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΔΕΝ ΔΙΑΚΟΠΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ,ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΒΗΝΟΥΜΕ ΤΟ GALAXY ---

 

9. Κανουμε αλλο εναν ελεγχο στα σημεια 5 και 6 για να ειμαστε σιγουροι οτι ολα ειναι σωστα και παταμε το start

 

10. Η διαδικασια θα εξελιχθει εδω ..... και εφ'οσων ολα πανε καλα θα τελειωσει με αυτη τη εικονα

- .... πλεον εχουμε αναβαθμιστει στην I9000XXJP3 .... καλοριζικα :) :D

 

- Υ.Γ - Εμενα μου εβγαλε σε καποιο σημειο της διαδικασιας του φλασαρισματος ,ενα failed ( παρακολουθηστε την εξελιξη της εγκαταστασης των αρχειων ,κατω αριστερα στο odin) αλλα τελικα ολοκληρωθηκε η εγκατασταση επιτυχως ,εμφανιζοντας PASS .

- Σε αυτο το σημειο ( επειδη δε ενοιωθα καλα ) ,αποσυνδεσα την συσκευη απο τον υπολογιστη χωρις να κλεισω το odin .... την ξαναεβαλα σε downloading mode ,την ξανασυνδεσα στον υπολογιστη και πατησα εκ νεου start στο odin ,απο το σημειο που ηταν. .... η διαδικασια εγινε απ'την αρχη και τελειωσε χωρις προβλημα ...

 

- Καλο φλασαρισμα ... :D

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να δοκιμάσεις αν δουλεύει το wifi hot spot.

Μου είναι απαραίτητο για να δίνω Ίντερνετ στο iPad μου.

 

Κανονικά περιέχεται στα fray. Δουλεύει όμως στην συγκεκριμένη ρομ.

 

- Πες μου σε ποιο σημειο ειναι στα σετινγκς και πως θα το δοκιμασω.

... Μηπως λες το mobile AP.

- " you can use your phone as an internet AP using mobile AP. This allows other devices(maximum 5) to connect to it via wi-fi. the internet will be available on connected devices to share your 3G network" . Αν λες αυτο ,πως το δοκιμαζω; ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ από τη XXJF5 να πάω στην XXJP3;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ από τη XXJF5 να πάω στην XXJP3;

 

- Μαζευομαστε βλεπω ... :ninja: :D .... εγω ειχα την εργοστασιακη XXJF3 ... γιατι να υπαρχει προβλημα ; ... το μονο που δεν γινεται ειναι να ξαναβαλεις την εργοστασιακη .... αν και νομιζω πως την εχουν ανεβασει κι αυτην .... αλλα ... τι να την κανεις;; :X

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω βάλει p3 εδώ και δυο μέρες και είναι παρά πολύ σταθερή και επειδή έρχομαι από m2 νομίζω ότι είναι και πιο γρήγορη,το μόνο που βλέπω είναι κάποιες ασυμβατοτητες με διάφορες εφαρμογές ξέρει κανείς πως βάζουμε flash 10.1 για το ίντερνετ νομίζω κυκλοφορούσε κάποια εφαρμογή,.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

- Πες μου σε ποιο σημειο ειναι στα σετινγκς και πως θα το δοκιμασω.

... Μηπως λες το mobile AP.

- " you can use your phone as an internet AP using mobile AP. This allows other devices(maximum 5) to connect to it via wi-fi. the internet will be available on connected devices to share your 3G network" . Αν λες αυτο ,πως το δοκιμαζω; ...

 

Ναι αυτό εννοώ.

 

Αν θες βάλε στην υπογραφή σου το link με το μήνυμα που περιέχει τον οδηγό που εφτιαξες ώστε οποίος φίλος θέλει να το βρίσκει εύκολα για να διαβάσει τον οδηγό προσεκτικά.

 

Βάλε και το όνομα σου, είναι καλό να μιλάμε με τα μικρά μας ονόματα στο thread.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να παρεις το galaxy η να περιμενεις καποιο απο τα νεα μοντελα της HTC που θα κυκλοφορισουν τον οκτωβρη.

 

 

samsung-firmwares.com

τον γραφει στην μεσαια στηλη διπλα απο το pit512

 

ok τον βρηκα

θα προσπαθησω τωρα για root

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει την I9000XXJP3 μπορει να μου πει εαν εχει κανενα ρωσικο προγραμμα μεσα; Επισης υποστηριζει ΕΛΛΗΝΙΚΟ swype?
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ.

 

Αν θες βάλε στην υπογραφή σου το link με το μήνυμα που περιέχει τον οδηγό που εφτιαξες ώστε οποίος φίλος θέλει να το βρίσκει εύκολα για να διαβάσει τον οδηγό προσεκτικά.

 

Βάλε και το όνομα σου, είναι καλό να μιλάμε με τα μικρά μας ονόματα στο thread.

 

- Το Mobile AP ... το δοκιμασα :( ... ενεργοποιηται ,αλλα δε απενεργοποιηται ,παρα μονο με ρισταρτ .... στην προσπαθεια μου να το απενεργοποιησω με πεταξε σε PANIC mode .... :O ... , οποτε αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια ... ειχα διαβασει πως υπαρχει σαν επιλογη αλλα δεν λειτουργει, ... λειπει το εικονιδιο του υπολογιστη που υπηρχε στην XXJF3 , ... ομως δεν ειναι κατι ζωτικης σημασιας για τον πολυ κοσμο. Βεβαιως αντιλαμβανομαι την δικη σου απαιτηση ... στην ουσια δεν δοκιμασα να δω αν λειτουργει ,παρα μονο αν απενεργοποιηται !!! :blink: ... μηπως ομως λειτουργει εστω κι αν πρεπει να κανεις ρισταρτ για απενεργοποιηση;;;;

- Για πες πως μπορω να το δοκιμασω ... δεν μου χρειαστηκε ποτε αυτη η λειτουργια και δεν το εχω ψαξει.

 

Οποιος εχει την I9000XXJP3 μπορει να μου πει εαν εχει κανενα ρωσικο προγραμμα μεσα; Επισης υποστηριζει ΕΛΛΗΝΙΚΟ swype?

- Ρωσσικα προγραμματα δεν υπαρχουν εδω .... εχει ελληνικο περιβαλλον εργασιας , ΟΧΙ ΟΜΩΣ ελληνικο πληκτρολογιο αλλα ουτε ελληνικο swype ... εγω θελω αγγλικο περιβαλλον με ελληνικο-αγγλικο πληκτρολογιο ... οποτε πηγα σε greek input method ...

 

Λοιπόν έχω βάλει p3 εδώ και δυο μέρες και είναι παρά πολύ σταθερή και επειδή έρχομαι από m2 νομίζω ότι είναι και πιο γρήγορη,το μόνο που βλέπω είναι κάποιες ασυμβατοτητες με διάφορες εφαρμογές ξέρει κανείς πως βάζουμε flash 10.1 για το ίντερνετ νομίζω κυκλοφορούσε κάποια εφαρμογή,.

- Καλως τον και τον φιλο με την JP3 ... αντε να δουμε .... πηρε φωτια το θρεντ :rolleyes: ... καλα το παμε ...

- Για τον flash 10.1 , ... ριξε μια ματια εδω ,εχει και σχολια χρηστων ... τον κατεβαζεις απο το μαρκετ ..

Edited by hitech
Λαθος πληροφορηση
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,έχω εγκατάστήσει το handcent. Όταν στέλνω μήνυμα μου εμφανίζει αναφορά παράδοσης όπως θέλω.Όταν δέχομαι μήνυμα το λαμβάνω και στο Handcent και στα μηνυματα της συσκευής.Έχω ψάξει στο forum αλλά δεν βρίσκω κάτι.Έχω επιλέξει default προγραμμα για μηνύματα το handcent και οταν πάω να στείλω, στέλνει μέσω handcent όπως πρέπει.

 

Καλησπέρα,

Μήπως γνωρίζει κάποιος την λύση του προβλήματος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...