Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ευχάριστο είναι ότι δοκίμασα την επαναφορά σε αρχική κατάσταση βάζοντας την F3 και όλα έγιναν όπως όταν το αγορασα.

 

Θα ηθελα μόνο μια επαληθευση σχετικά με τον kernel.

Μπορεί κάποιος που δεν έχει φλασαρεις να μου πει την έκδοση kernel που έχει?

Θα την βρείτε στο Ρυθμισεις/ πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο / έκδοση kernel.

 

- kernel: 2.6.29 umts_scm@S1-BUILD05#2

 

- Την I9000XXjF3 την κατεβασες απο το samsung-firmwares ; .... αν εχει αυτον τον κερνελ ,θα την κατεβασω κι εγω για επαναφορα αν χρειαστει ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

- kernel: 2.6.29 umts_scm@S1-BUILD05#2

 

- Την I9000XXjF3 την κατεβασες απο το samsung-firmwares ; .... αν εχει αυτον τον κερνελ ,θα την κατεβασω κι εγω για επαναφορα αν χρειαστει ...

 

Δεν είμαι στην f3 τώρα αλλά και σε αυτή που έχω είναι όλα ίδιος. Διαφέρει στα υπόλοιπα build κλπ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα.

 

Οι επαφες μου ειναι 220 περιπου. Αλλα οταν κανω backup λεει 680. προφανως υπαρχουν και απο το google 2πλες και τριπλες.

 

Πως θα γινει να κρατησω μονο τις μονες;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει γιατι ενω ειμαι κανονικα συνδεμενος με wi- fi δεν κατεβαζει εφαρμογες απ το my market?? ενω εχω ιντερνετ κανονικα και μπορω να δω της εφαρμογες του mymarket μολις παω να κανω εγκατασταση καποια εφαρμογη δειχνει συνεχεια εκκινηση ληψης αλλα δεν κατεβαζει τιποτα ποτε.τι γινεται ρε παιδια??

εχω την i9000xxjf5 ειναι η τελευται επισημη rom της samsung??

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα.

 

Οι επαφες μου ειναι 220 περιπου. Αλλα οταν κανω backup λεει 680. προφανως υπαρχουν και απο το google 2πλες και τριπλες.

 

Πως θα γινει να κρατησω μονο τις μονες;

 

Μήπως βλέπει τις πολλαπλές καταχωρήσεις μιας επαφής σαν ξεχωριστές επαφές;;;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βλέπει τις πολλαπλές καταχωρήσεις μιας επαφής σαν ξεχωριστές επαφές;;;

 

Να σου δωσω να καταλαβεις.

 

Η επαφη "Πετρος" υπαρχει στο τηλεφωνο μια φορα και στο google account αλλες 2, συνολο 3 φορες.

 

Αυτο μαλλον εγινε με συγχρονισμους ανα καιρους και εγιναν 2-3πλες επαφες... :blink:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω εγκατασταση το kies και φτανει μεχρι το 3 βημα και μετα μου λεει ελεγχτε ρυθμισεις δικτυου. εχω απενεργοποιηση και τον antivirus και παλι τα ιδια. Ξερει κανεις σας ?, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση πως μπορείς να βγάλεις μια συντόμευση από την οθόνη;

 

 

Ακυρο το βρήκα (RTFM)

Edited by gkas1973

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: στο απλό πληκτρολόγιο (όχι το swype) υπάρχει εύκολη εναλλαγή μεταξύ ελληνικών και αγγλικών;

 

αυτο με ενδιαφερει και εμενα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: στο απλό πληκτρολόγιο (όχι το swype) υπάρχει εύκολη εναλλαγή μεταξύ ελληνικών και αγγλικών;

 

Ναι πρεπει να συρεις το δαχτυλο σου απο το τελευταιο πληκτρο κατω αριστερα στο πανω αριστερα που γραφει ΕΝ η GR αναλλογα ποια γλωσσα εχεις επιλεγμενη εκεινη την στιγμη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορεί να δουλέψει ως τηλεκοντρόλ και άλλων τηλεοράσεων, εκτός από των Samsung?

 

samsung dlna rulez,...τι να λεμε τωρα?:X

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη φιλε μου σε δυο τρεις μερες το πολυ θα το φερει φιλος μου εισαγωγεας με τιμη περιπου 380.00-410.00 euro αν σε ενδιαφερει κανε μου pm!

 

υπαρχει και μαιμου στα 120....κινεζικη μαιμου, και iphone 4, οτι θελετε....ειστε?...google it:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σου δωσω να καταλαβεις.

 

Η επαφη "Πετρος" υπαρχει στο τηλεφωνο μια φορα και στο google account αλλες 2, συνολο 3 φορες.

 

Αυτο μαλλον εγινε με συγχρονισμους ανα καιρους και εγιναν 2-3πλες επαφες... :blink:

Μπες στον λογαριασμό του google και σβήσε τις διπλές, σβήσε και τις επαφές από το τηλέφωνο αφού πάρεις πριν ένα backup ;) και συγχρόνισε με το google για να τις έχεις μια φορά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια θα παρω το κινητο στα χερια μου τελικα ποτε?!Αφηστε γιατι το ειδα live στο Γερμανο και επαθα πλακα με την οθονη!!!!!!!!!!!Απιστευτη!!!!!!!!!Σημερα κλεινει 3 εβδομαδες απο το amazon.de Τους πηρα τηλ. και λενε συγνωμη δε μπορουμε να κανουμε τιποτα πρεπει να πειμενετε και μ......ες!!Ποτε ποια?Για να μην πω για την θηκη απο http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30920

Γραφουν 12 μερες για Ελλαδα και ακομα ερχεται!Τι να πω??!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια θα παρω το κινητο στα χερια μου τελικα ποτε?!Αφηστε γιατι το ειδα live στο Γερμανο και επαθα πλακα με την οθονη!!!!!!!!!!!Απιστευτη!!!!!!!!!Σημερα κλεινει 3 εβδομαδες απο το amazon.de Τους πηρα τηλ. και λενε συγνωμη δε μπορουμε να κανουμε τιποτα πρεπει να πειμενετε και μ......ες!!Ποτε ποια?Για να μην πω για την θηκη απο http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30920

Γραφουν 12 μερες για Ελλαδα και ακομα ερχεται!Τι να πω??!!!

 

Εμένα μου ήρθε σε 1 εβομάδα.....:p.......καταπληκτική θήκη .....δίνει πόντους στο κινητό:wink:

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

 

Γενικά δεν υπάρχουν πολλές επιλογές για θήκη στην Ελλάδα. Και αυτή που θέλεις δεν έχει και άνοιγμα για την κάμερα...Μόνο με παραγγελία φέρνουν και θέλει 2 εβδομάδες όπου ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν υπάρχουν πολλές επιλογές για θήκη στην Ελλάδα. Και αυτή που θέλεις δεν έχει και άνοιγμα για την κάμερα...Μόνο με παραγγελία φέρνουν και θέλει 2 εβδομάδες όπου ρώτησα...

 

Εγω παρηγγειλα αυτη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190414717432

Εχω διαβασει καλες κριτικες.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα αυτη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190414717432

Εχω διαβασει καλες κριτικες.

Ειναι φοβερη αυτη εχω σε λευκη!!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Νεα firmware

 

EDIT: Ειναι για CANADA και INDIA τελικα...

 

Ελπιζω σε λιγο καιρο να βγουν και για Europe.

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να συρεις το δαχτυλο σου απο το τελευταιο πληκτρο κατω αριστερα στο πανω αριστερα που γραφει ΕΝ η GR αναλλογα ποια γλωσσα εχεις επιλεγμενη εκεινη την στιγμη.

 

αυτό είναι στο swype. εγώ μιλάω για το απλό πληκτρολόγιο.

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...