Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μου ηρθε μια φλασια τωρα.απευθυνομαι σε αυτους που αγορασαν απο το κλεβερ στορ....σας ειχε μεσα το πακετο αποδειξη?εγω δεν βρηκα και μου κανει εντυπωση...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μου ηρθε μια φλασια τωρα.απευθυνομαι σε αυτους που αγορασαν απο το κλεβερ στορ....σας ειχε μεσα το πακετο αποδειξη?εγω δεν βρηκα και μου κανει εντυπωση...

 

εγώ από το cleverstore το αγόρασα και είχα απόδειξη.

Πάρε ένα τηλέφωνο να τους το πεις να σου στείλουν. Με τι πλήρωσες; visa ή αντικαταβολή;

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του φόρουμ και έχω κρατήσει με bookmark αρκετά από τα ενδιαφέροντα μηνύματα.

Νομίζω ότι θα πρέπει να τα φιλτραρουμε και να ζητήσουμε από την moderator και εισηγητή του συγκεκριμένου thread να διαμορφώσει την πρώτη σελίδα έτσι που να αποτελεί ένα Sticky όπου θα υπάρχουν παραπομπές για βασικά ζητήματα όπως οδηγίες για root, flashing κ.λ.π.

Μόνο έτσι θα σταματήσει το φαινόμενο να γίνονται συνέχεια οι ίδιες ερωτήσεις.

Ακομα και αν διαβάσει κανείς όλα το πόστ, δεν είναι εύκολο να θυμάται κάθε τι.

Καθημερινά γινόμαστε περισσότεροι και αν δεν οργανωθεί το thread, δεν θα μπορεί να προσφέρει καμία ουσιαστική βοήθεια.

Γνωρίζω τον mod και αν συμφωνείτε θα του ζητήσω να μας εξυπηρετήσει στο θέμα αυτό.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος mod που να έχει την συσκευή και να παρακολουθεί καθημερινά το thread ώστε αυτομάτως όταν βλέπει κάποιο σημαντικό πόστ να το προσθέτει στην πρώτη σελίδα.

Στο επίσημο θέμα του HD2, o moderator έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Βρίσκεις με μια ματιά τα πάντα.

Εγώ θα πρότεινα κάτι παρόμοιο: Να παραμείνει το εν λόγω thread όπως έχει αλλά μόνο για συζήτηση περί Samsung Galaxy S και να ανοιχτεί καινούριο thread που θα γίνονται ΜΟΝΟ post τεχνικών ζητημάτων,ρυθμίσεων κλπ και θα απαγορεύεται ή θα σβήνεται από τον mod οποιοδήποτε άλλο post.Έτσι θα έχουμε ένα καθαρό thread συζητήσεων και ένα καθαρό τεχνικό thread για το τι μπορεί να γίνει στο κινητό (ρυθμίσεις,αναβαθμίσεις,απαντήσεις σε προβλήματα κλπ)

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες σκασανε μυτη και οι πρωτες διαφημιστικες αφισες στους δρομους της αθηνας,με το σλογκαν "Απλα εκπληκτικο".

2 και σημερα! δεν αντεχω αναμονη αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του φόρουμ και έχω κρατήσει με bookmark αρκετά από τα ενδιαφέροντα μηνύματα.

Νομίζω ότι θα πρέπει να τα φιλτραρουμε και να ζητήσουμε από την moderator και εισηγητή του συγκεκριμένου thread να διαμορφώσει την πρώτη σελίδα έτσι που να αποτελεί ένα Sticky όπου θα υπάρχουν παραπομπές για βασικά ζητήματα όπως οδηγίες για root, flashing κ.λ.π.

 

Μόνο έτσι θα σταματήσει το φαινόμενο να γίνονται συνέχεια οι ίδιες ερωτήσεις.

Ακομα και αν διαβάσει κανείς όλα το πόστ, δεν είναι εύκολο να θυμάται κάθε τι.

 

Καθημερινά γινόμαστε περισσότεροι και αν δεν οργανωθεί το thread, δεν θα μπορεί να προσφέρει καμία ουσιαστική βοήθεια.

 

Γνωρίζω τον mod και αν συμφωνείτε θα του ζητήσω να μας εξυπηρετήσει στο θέμα αυτό.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος mod που να έχει την συσκευή και να παρακολουθεί καθημερινά το thread ώστε αυτομάτως όταν βλέπει κάποιο σημαντικό πόστ να το προσθέτει στην πρώτη σελίδα.

 

Στο επίσημο θέμα του HD2, o moderator έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Βρίσκεις με μια ματιά τα πάντα.

 

Mε προλαβες Κωστα :) Πολυ καλο θα ηταν να γινοταν αυτο, διοτι αν απανταμε ή ρωταμε τα ιδια και τα ιδια θα κουραστει το τοπικ και ειναι κριμα. Ενω ετσι θα μπορουμε να παραπεμπουμε και να μας παραπεμπουν στο πρωτο ποστ (που φυσικα θα πρεπει να διαβαζεται πρωτο) και θα υπαρχει μια οργανωση. Ερχομενος απο HD2 ομολογω πως το θεμα εκει λειτουργουσε αψογα καθως ανα πασα στιγμη ηθελες κατι που ειχες ξεχασει πως γινεται απλως ανετρεχες στην πρωτη σελιδα. Και προβλεπω πως θα το αγοραζει ολο και περισσοτερος κοσμος (αρα και μελη του myphone), οποτε καλο ειναι να γινει συντομα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι , κοιταζα για τα πλεονεκτηματα που θα εχει η εκδοση 2.2 και ελεγε μεσα πως θα παρεχει και internet tethering , μεχρι τωρα δεν υπηρχε αυτο?δε μπορουσες να συνδεσεις το γαλαξια στον υπολογιστη κ να εχεις προσβαση στο διαδικτυο?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μην φορτιζει το κινητο οταν το συνδεουμε με τον υπολογιστη;

kανεις δεν ξερει ;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Mε προλαβες Κωστα :) Πολυ καλο θα ηταν να γινοταν αυτο, διοτι αν απανταμε ή ρωταμε τα ιδια και τα ιδια θα κουραστει το τοπικ και ειναι κριμα. Ενω ετσι θα μπορουμε να παραπεμπουμε και να μας παραπεμπουν στο πρωτο ποστ (που φυσικα θα πρεπει να διαβαζεται πρωτο) και θα υπαρχει μια οργανωση. Ερχομενος απο HD2 ομολογω πως το θεμα εκει λειτουργουσε αψογα καθως ανα πασα στιγμη ηθελες κατι που ειχες ξεχασει πως γινεται απλως ανετρεχες στην πρωτη σελιδα. Και προβλεπω πως θα το αγοραζει ολο και περισσοτερος κοσμος (αρα και μελη του myphone), οποτε καλο ειναι να γινει συντομα...

Πετρο ετσι ειναι, κατι θα κανουμε ειτε στην πρωτη σελιδα ειτε σε ξεχωριστο thread.

 

Αυριο βραδυ μου το φερνουν απο Αθηνα.

Εχω μαζεψει τα σχετικα για να φλασαρω νεοτερο firmware με σκοπο να περασω την modaco.

Εχω κολλησει στο κλασσικο σημειο με το abd αλλα πιστευω οτι θα το βρω με την βοηθεια του φορουμ.

Αν ολα πανε καλα σκοπευω να φτιαξω ενα οδηγο με screen shots step by step για firmware update και φλασαρισμα νεας custom rom.

 

Δεν ειναι δυσκολο απλα ειναι κατι νεο και δεν υπαρχουν οι κλασσικοι οδηγοι που ειχαμε στα WM η ακομα και στο iphone οταν καναμε JB παλιοτερα που χρειαζονταν ενα σωρο πραγματα.

 

Εσυ το εχεις απειραχτο?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν ολα πανε καλα σκοπευω να φτιαξω ενα οδηγο με screen shots step by step για firmware update και φλασαρισμα νεας custom rom.

 

You are the man! :clap::bow::up:

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Πετρο ετσι ειναι, κατι θα κανουμε ειτε στην πρωτη σελιδα ειτε σε ξεχωριστο thread.

 

Αυριο βραδυ μου το φερνουν απο Αθηνα.

Εχω μαζεψει τα σχετικα για να φλασαρω νεοτερο firmware με σκοπο να περασω την modaco.

Εχω κολλησει στο κλασσικο σημειο με το abd αλλα πιστευω οτι θα το βρω με την βοηθεια του φορουμ.

Αν ολα πανε καλα σκοπευω να φτιαξω ενα οδηγο με screen shots step by step για firmware update και φλασαρισμα νεας custom rom.

 

Δεν ειναι δυσκολο απλα ειναι κατι νεο και δεν υπαρχουν οι κλασσικοι οδηγοι που ειχαμε στα WM η ακομα και στο iphone οταν καναμε JB παλιοτερα που χρειαζονταν ενα σωρο πραγματα.

 

Εσυ το εχεις απειραχτο?

 

Προς το παρον ναι ειναι σε stock κατασταση, κυριως λογω ελλειψης χρονου για αρκετο διαβασμα κλπ. Οποτε περιμενω να γνωρισω πρωτα τα android και την φιλοσοφια της λειτουργιας τους για να προχωρησω σε αλλαγες. Πραγμα το οποιο βεβαια προβλεπω να γινεται συντομα διοτι ηδη τρωγομαι που δεν βρισκω τι θα μπορουσα να tweakαρω πχ.

Αν και κατα την γνωμη μου θεωρω την συσκευη ηδη πολυ δυνατη, σχεδον αψογη. Με το froyo υποτιθεται πως θα γινει ακομα καλυτερη, αλλα ειλικρινα δεν μπορω να φανταστω με ποιον τροπο θα μπορεσει να γινει αυτο.

Παρεμπιπτοντως στο θεμα του gps δεν εχω αποψη διοτι σπανια το χρησιμοποιω. Οσοι το χρησιμοποιητε ποιο προγραμμα τρεχετε για να το κατεβασω?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Είδα μια διαφήμιση από γερμανό που το δίνει με 99 ευρώ μέχρι 31/8 αλλά δεν πρόλαβα να δω με ποιες προϋποθέσεις ισχύει αυτή η τιμή.. σίγουρα σε κάποιο μεγάλο πρόγραμμα με ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το δίνει ο Γερμανός με 99 ευρώ, δίνει δώρο χάρτες mls destinator αξίας 99 ευρώ. Πάντως νομίζω ότι δεν συμφέρει να το πάρεις από Ελλάδα με 600 ευρώ, όταν στο amazon και στο ebay το δίνουν με 450, πολλές φορές και 420 ευρώ. Μόνο αν κάποιος έχει βαρβάτη επιδότηση!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήγα Παρασκευή στον Γερμανό Ελευσίνα κ το είχαν φέρει το κινητό. Για οσους ρωτούσαν ποιοι το εχουν φέρει. Μπορώ να πω πως είναι άψογο. Το μόνο που με χάλασε ήταν ότι έμοιαζε εξωτερικά πολύ με iPhone , ενώ κ το ui του επίσης του έμοιαζε(αλλά αυτό διορθώνεται με άλλο launcher). Οθόνη εκπληκτική,αποκριση μια χαρά κ είχε αν θυμάμαι την jf5.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το δίνει ο Γερμανός με 99 ευρώ, δίνει δώρο χάρτες mls destinator αξίας 99 ευρώ. Πάντως νομίζω ότι δεν συμφέρει να το πάρεις από Ελλάδα με 600 ευρώ, όταν στο amazon και στο ebay το δίνουν με 450, πολλές φορές και 420 ευρώ. Μόνο αν κάποιος έχει βαρβάτη επιδότηση!

 

Ίσως να έχεις δίκιο. Δεν το πρόσεξα καλά.. και ούτε φαντάστηκα ότι θα διαφήμιζε τους χάρτες και (και μάλιστα κάνοντας σύνδεση από ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα και πάνω)... μιλάμε τρελή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

K Εγω Παρασκευη το πηρα απο Γερμανο λογω επιδοτησης. Απλα εκπληκτικο!!!!:)

Οθονη super , ταχυτατο, κ αποτι διαισθανομαι εχει πολυ μελλον για πειραγματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήγα Παρασκευή στον Γερμανό Ελευσίνα κ το είχαν φέρει το κινητό. Για οσους ρωτούσαν ποιοι το εχουν φέρει. Μπορώ να πω πως είναι άψογο. Το μόνο που με χάλασε ήταν ότι έμοιαζε εξωτερικά πολύ με iPhone , ενώ κ το ui του επίσης του έμοιαζε(αλλά αυτό διορθώνεται με άλλο launcher). Οθόνη εκπληκτική,αποκριση μια χαρά κ είχε αν θυμάμαι την jf5.

 

Πως μπορεις να δεις πια version εχει?βαζεις καποιον κωδικο?

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις τηλεφώνου και ψάξε εκεί αναφορικά με το λογισμικό. Αλήθεια ξέρετε ποσά frames per second έχει η κάμερα; Τώρα είδα διαφήμιση που έλεγε στο Γερμανό 99€ αλλά δεν είδα πιο προγραμμα. Αν ξέρει κάποιος ας πει.
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση ρε παιδια...οταν μπαινω σε site που εχουν εκτος απο κειμενο και εικονες και βιντεο στο σημειο που ειναι το βιντεο κανονικα δεν μου εμφανιζει τιποτα...ειναι κενο..ετσι πρεπει να ειναι?ειχα δει παρουσιασεις στο ιντερνευ που τα εδειχνε ολα κανονικα..μηπως θελει καμια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να περασω την 22/Jul r3 (JG5) - MoDaCo Custom ROM for Samsung Galaxy S with Online Kitchen

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε 2-3 σημεια που δεν καταλαβαινω.

Οποιος εχει λιγο χρονο και υπομονη ας βοηθησει. Απο την μερια μου αν τα καταφερω θα ποσταρω μετα ενα οδηγο βημα βημα με screen shots για να βοηθησουμε και τους υπολοιπους.

Δεν εχω εμπειρια android αλλα φλασαρω τις συκευες μου εδω και δυο χρονια απο την πρωτη μερα που τις αγοραζω. Απλα χρειαζομαι να κατανοησω καποια πραγματα για να ξερω τι κανω.

 

Γραφει λοιπον ο Paul στις οδηγιες του:

 

.......JG5 is available on MediaFire Pro or ROMraid

/ CoBlitz - MD5: be63b89ec65199a3925b29d8213c39c6

 

Αυτος ο κωδικος MD5: be63b89ec65199a3925b29d8213c39c6 τι ειναι;

 

Και συνεχιζει:

To install this ROM:

Ensure you have the JG5 ROM installed (linked above)

Download the zip file of your choice from the links below (or the online kitchen) and copy to your SD card named 'update.zip'

 

Προφανως εννοει να το κανουμε copy στην καρτα μας (SD card) και οχι στη εσωτερικη μνημη των 8 giga ?

 

Restart your device in recovery mode by running 'adb reboot recovery'(download adb if you do not have it already, use adb-windows, adb-mac or adb-linux as appropriate)

Αυτο το κανουμε λογικα απο την συσκευη με το γνωστο «Press volume down + home key + power on»? και μετα συνδεουμε για να περασουμε τις εντολες μεσω cmd?

 

Select the option to apply an update zip, and select the zip file you copied to your memory card

Πως γινεται αυτο?

 

 

Note that as r2 is a deodex build, the first boot will take a little while.

 

Υπαρχει παροιμοια ερωτηση σε προηγουμενο ποστ στην σελιδα 97 αλλα κακως η απαντηση δινεται με προσωπικο μηνυμα, ενω ενδιαφερει ολο το φορουμ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3244404#post3244404

 

Μπορει καποιος να περιγραψει το συγκεκριμενο κομματι βημα βημα και να γραψει τις εντολες που πρεπει να πληκτρολογησουμε στο cmd?

 

Ευχαριστω.

 

@@sk7lafkos

Δεν σου βγαζει επιλογη που πατοντας σε μεταφερει στο YouTube οπου μπορεις να παρακολουθησεις το βιντεο;

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχεις επιλέξει το enable plugins απο τα settings του browser?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ξέρετε ποσά frames per second έχει η κάμερα;

720p τραβάει στα 30fps

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...