Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντας μπράβω στην samsung από εκεί που δεν είχε αξιόλογα μοντέλα μέσα σε 2-3 χρόνια ανέβηκε πολύ ψηλά,ενώ άλλες εταιρίες και συγκεκριμένα η nokia βλέπω ότι χάνει έδαφος. Πάντως στην Ισπανία από ότι είδα χαμός γίνετε με τα samsung.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Και στην Ιταλία η Sammy χτυπάει πρωτιά! Κυρίως λόγω της συνεργασίας με Armani που γιά τους Ιταλούς σημαίνει πολλά! :)

 

Και μετά το Galaxy S περιμένουμε το Galaxy S Pro και ίσως 2 ακόμη Android συσκευές(η μία από της δύο ίσως έχει qwerty), επιπλέον περιμένουμε 4 ακόμη κινητά με Bada τα οποία ήδη έχουμε δει σε photo και τα 2 από τα 4 είναι με qwerty! Και τέλος περιμένουμε τα νέα μοντέλα της σειράς Omnia που και εδώ 1 ή 2 θα είναι με qwerty!

'Ολα αυτά θα ανακοινωθούν λογικά από μέσα Μα'ί'ου ως αρχές Ιουνίου!:happy::) Αλλά τόσα smartphones είναι ίσως πολλά και δεν ξέρω αν το Gammi Plant της Κορέας θα καταφέρει να παράγει όλα τα μοντέλα έγκαιρα(κάποια μοντέλα ίσως δεν κυκλοφορήσουν ή κυκλοφορίσουν σε περιορισμένο αριθμό εκτός και αν η Samsung δημιουργήσει γιά πρώτη φορά smartphones σε κάποιο εργοστάσιο εκτός Κορέας)

Το θέμα είναι ότι οι πολλές συσκευές ακόμα και από την ίδια την Samsung θα προκαλέσουν την υποτίμηση κάποιου μοντέλου και θα επωφελιθούμε και εμείς που δεν έχουμε λεφτά γιά πέταμα!:happy:

Edited by Spyroscesarsc
Link to comment
Share on other sites

O επεξεργαστής είναι τρομακτικός για κινητό αν και εξαρτάται πολύ από το πως θα έχουν υλοποιήσει το android.

 

-Multitouch kai pinch zoom που δεν έχουν τα Nexus και HTC (ακόμα)

 

1GHz είναι η cpu, δεν φαίνεται και τόσο τρομακτική.

 

multitouch & pinch zoom ΦΥΣΙΚΑ και έχει και το Nexus One και το Desire και το Milestone.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

1GHz είναι η cpu, δεν φαίνεται και τόσο τρομακτική.

 

multitouch & pinch zoom ΦΥΣΙΚΑ και έχει και το Nexus One και το Desire και το Milestone.

 

Βασικά στα χαρτιά τουλάχιστον έχει 4χ την δύναμη των Snap.Δεν είναι μόνο η ονομαστική ταχύτητα ενός επεξεργαστή που μετράει..

 

Τo Nexus one έχει κουτσουρεμένο multitouch,το HTC Desire έχει σωστό όπως προείπες για το milestone δεν ξέρω..

 

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν έχει φτιάξει κανείς thread για το s8500 wave, που έχει σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά, τρέχει Bada OS και που βγαίνει τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν έχει φτιάξει κανείς thread για το s8500 wave, που έχει σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά, τρέχει Bada OS και που βγαίνει τώρα;

 

Δεν βγαίνει τώρα... Η κυκλοφορία θα καθυστερίσει από ότι άκουσει... 'ασε που και τώρα αν κυκλοφορούσε θα έφτανε Ελλάδα από Σεπτέμβρη και μετά...:(

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αρχές Μαΐου βγαίνει παντού το s8500. Όπως και να έχει, το galaxy s(i9000) θα βγει λίγο αργότερα από το s8500. Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αρχές Μαΐου βγαίνει παντού το s8500. Όπως και να έχει, το galaxy s(i9000) θα βγει λίγο αργότερα από το s8500.

 

Πήγε γιά Ιούνιο τελικά... Στην Ευρώπη πάντα... Εδώ λογικά Ιούλιο και βάλε... Εκτός και αν τώρα που ξεφορτωθήκε την Fourlis φτάνουν πιό γρήγορα οι συσκευές...:)

 

Συμφωνώ πως πρέπει να φτιαχτεί θέμα γιά το κινητό και μάλιστα πρέπει να φτιαχτούν και υποκατηγορίες γιά samsung με Android και Bada... ΄Οπως υπάρχει υποκατηγορία γιά winmo...

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν έχει φτιάξει κανείς thread για το s8500 wave, που έχει σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά, τρέχει Bada OS και που βγαίνει τώρα;

Υπάρχει ήδη θέμα για το S8500 εδώ [ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Wave S8500

 

Και δεν έχει και ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά.Το wave έχει οθόνη 3.3''.Το galaxy s έχει 4''.Και άλλα.

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

αυτοί οι κορεάτες ρε παιδιά θα βγάλουν επιτέλους κάτι σωστό; μιλάμε είναι κινητάρα αλλά προσέξτε lag. απίστευτο ξενέρωμα.

 

 

μια από τα ίδια είναι και το ι8000 το οποίο κατέχω αυτή την στιγμή

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

αυτοί οι κορεάτες ρε παιδιά θα βγάλουν επιτέλους κάτι σωστό; μιλάμε είναι κινητάρα αλλά προσέξτε lag. απίστευτο ξενέρωμα.

 

 

μια από τα ίδια είναι και το ι8000 το οποίο κατέχω αυτή την στιγμή

 

Ε, δεν είδα και κάτι φοβερό... Δεν άνοιγε γρήγορα κάποιες εφαρμογές, αλλά αν δεις από πίσω είχε ανοιγμένο το browser και ποιός ξέρει τί άλλο...:confused: Ούτε το καλύτερο pc δεν ανοίγει τα πάντα γρήγορα... :p

Πάντως το πιό smooth κινητό που έχω δει, εκτός του iphone που ίσως είναι πιό smoothy, είναι το

....
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στα χαρτιά τουλάχιστον έχει 4χ την δύναμη των Snap.Δεν είναι μόνο η ονομαστική ταχύτητα ενός επεξεργαστή που μετράει..

 

Τo Nexus one έχει κουτσουρεμένο multitouch,το HTC Desire έχει σωστό όπως προείπες για το milestone δεν ξέρω..

 

 

To N1 και το Desire έχουν την ίδια οθόνη. Multitouch & pinch zoom έχουν και τα τρια που ανέφερα και λειτουργεί στις εφαρμογές κανονικά. Το μόνο "θέμα" του Ν1 είναι αν πιάσεις 2 σημεία σε απόσταση μικρότερη του μισού εκατοστού, αν μπορείς κάντο :Ρ

 

Το Incredible έχει άλλη οθόνη και όπως φαίνεται καλύτερη τεχνολογία multitouch.

 

"τα χαρτια" μπορούν να λένε οτι θέλουν, όταν βγει θα το δούμε στην πράξη ;)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

τρομερο κινητο..:lol::lol:..χωρις φλας κ 5mp camera..απιστευτο.με τα λεφτα που θα κανει αξιζει τρομερα!:lol::lol:..σε σχεση με το n8 δεν ειναι τιποτα,κατι που να εχει κ να μην το εχει το n8?αυτην την τρομερη καμερα θελω να δω των 5Mp
Link to comment
Share on other sites

κατι που να εχει κ να μην το εχει το n8?

 

Super AMOLED και Android. 2 βασικότατοι και υπεραρκετοί λόγοι για να το προτιμήσει κάποιος. Εσύ ψάχνεις για κινητό ή φωτογραφική μηχανή; :p

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Καλά μπορουμε να λέμε ότι θέλουμε . και να βρίσκουμε ότι δικαιολογία θέλουμε .

Καμία σχέση το Ν8 . Εξάλου , Κινητό και φλάς ( που να φέρνει αποτέλεσμα ) δεν υπάρχει .

 

Είπαμε , για φακό μόνο ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Super AMOLED και Android. 2 βασικότατοι και υπεραρκετοί λόγοι για να το προτιμήσει κάποιος. Εσύ ψάχνεις για κινητό ή φωτογραφική μηχανή; :p

Φιλε η καμερα ειναι το τελευταιο που κοιταω σε ενα κινητο.το λεω αυτο διοτι αν πας να βγαλεις μια φοτο οταν θα χρειαστει σε μια εξοδο σου το βραδυ θα πεις παιδια δεν μπορω δεν εχω φλας γιατι εχω αμολεντ κ αντροιντ.γιατι να μην παρεις ενα κινητο που να τα εχει ολα κ να παρεις αυτο που θελει η samsung?κ κατι αλλο super amoled εχει κ το ν8.δες τα ποστ.τωρα για το λογισμικο για εμενα το symbian ειναι το ευχρηστο προς το χρηστη κ εχω κ παραδειγμα να αναφερω σε οποιον θελει.ελπιζω να σου απαντησα

Link to comment
Share on other sites

...και αμα τους πεις οτι δεν εχει φλας το κινητο σου θα ειναι ντροπιαστικό ε????.....

ωραια εσυ πες οτι εχω κινητο 600 ευρω αλλα δεν εχει φλας γιατι η samsung τι ηθελε να παριστανει δεν ξερω..προσωπικα θελω μια συσκευη που να τα εχει ολα κ να με βολευει..τωρα το να δωσω τοσα λεφτα για ουτε led φλας εγω προσωπικα δεν προκειται.αν εσυ δεν εχεις σκοπο ποτε σου να βγαλεις φωτο ή βιντεο το βραδυ επιλογη σου.τωρα αν ειναι να βγαλεις κατι τη νυχτα κ κουβαλας ψηφιακες μηχανες κ αλλα σχετικα επειδη το κινητο δεν εχει κανε το.

Link to comment
Share on other sites

ωραια εσυ πες οτι εχω κινητο 600 ευρω αλλα δεν εχει φλας γιατι η samsung τι ηθελε να παριστανει δεν ξερω..προσωπικα θελω μια συσκευη που να τα εχει ολα κ να με βολευει..τωρα το να δωσω τοσα λεφτα για ουτε led φλας εγω προσωπικα δεν προκειται.αν εσυ δεν εχεις σκοπο ποτε σου να βγαλεις φωτο ή βιντεο το βραδυ επιλογη σου.τωρα αν ειναι να βγαλεις κατι τη νυχτα κ κουβαλας ψηφιακες μηχανες κ αλλα σχετικα επειδη το κινητο δεν εχει κανε το.

 

οπως εχεις καταλαβει και ο ιδιος το κινητο αυτο δεν ειναι για εσενα :)ειναι και ακριβο και δεν εχει φλας:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζουμε τιποτα για ημερομηνια κυκλοφοριας? Σε γνωστο ηλεκτρονικο καταστημα (δεν ξερω αν πρεπει να αναφερω ποιο) αναφερεται ημερομηνια κυκλοφοριας η 1η Ιουνιου παντως.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

οπως εχεις καταλαβει και ο ιδιος το κινητο αυτο δεν ειναι για εσενα :)ειναι και ακριβο και δεν εχει φλας:)

 

το ακριβο απο που το συμπερανες ας πουμε ε κ οτι δεν μπορω να το παρω??επειδη πηρα το 5530 σημαινει οτι δεν εχω λεφτα??μου αρεσε εμφανισιακα κ το πηρα.τωρα αν εσυ θες να το παρεις κ να μην εχεις φλας επειδη ετσι ηθελε η ετερεια καντο.εγω θα κοιταξω αυτο που να τα εχει ολα..κ αν ειχε φλας πιστεψε με θα το σκεφτομουν..τωρα αν βγαζεις δικα σου συμπερασματα για το αν εχω λεφτα ή οχι μπραβο σου

Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε ποτε θα κυκλοφορησει ελλαδα και σε τι τιμη περιπου?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε η καμερα ειναι το τελευταιο που κοιταω σε ενα κινητο.το λεω αυτο διοτι αν πας να βγαλεις μια φοτο οταν θα χρειαστει σε μια εξοδο σου το βραδυ θα πεις παιδια δεν μπορω δεν εχω φλας γιατι εχω αμολεντ κ αντροιντ.γιατι να μην παρεις ενα κινητο που να τα εχει ολα κ να παρεις αυτο που θελει η samsung?κ κατι αλλο super amoled εχει κ το ν8.δες τα ποστ.τωρα για το λογισμικο για εμενα το symbian ειναι το ευχρηστο προς το χρηστη κ εχω κ παραδειγμα να αναφερω σε οποιον θελει.ελπιζω να σου απαντησα

 

Καταρχήν δεν τίθεται θέμα "απάντησης". Προφανώς έχουμε διαφορετική οπτική γωνία, οπότε δεν έχει ουσιαστικά νόημα γιατί θα διαφωνούμε συνεχώς :lol:

Αν το φλας στην κάμερα παίζει τόσο σημαντικό ρόλο για σένα, δεν το αγοράζεις, απλό είναι. Φυσικά και είναι έλλειψη του κινητού, αυτονόητο αυτό, απλά για μένα δεν είναι τροχοπέδη για την αγορά του.

Το Ν8 έχει απλή AMOLED όπως και όλα. Μόνο το Galaxy S (θα) έχει super και η διαφορά στη φωτεινότητα και στην αναγνωσιμότητα της οθόνης κάτω από τον ήλιο φάινεται να είναι χαώδης από τα βιντεο που έχουν κυκλοφορήσει.

Προσωπικά Ν8 δεν θα έπαιρνα γιατί δεν βρίσκω ούτε ένα λόγο να το αγοράσω. Δεν προσφέρει κάτι επουσιώδες για μένα. Το HDMI μου είναι αχρείαστο, όπως και τα 12ΜΡ της κάμερας, ενώ το λειτουργικό του πραγματικά το έχω σιχαθεί. Το ίδιο πράγμα εδώ και χρόνια σε όλα τα τηλέφωνα, τώρα απλώς είναι αφής.

 

Τεσπα πάμε προς Διαξιφισμούς τώρα, οπότε ας μην το συνεχίσουμε άλλο εδώ ;)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Και δεν έχει και ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά.Το wave έχει οθόνη 3.3''.Το galaxy s έχει 4''.Και άλλα.

 

Απ΄όσο ξέρω δεν έχουν καμία άλλη σημαντική διαφορά πέρα του μεγέθους της οθόνης και του λειτουργικού. Προσωπικά προτιμώ το s8500 γιατί το θεωρώ πιο όμορφο και γενικά μου φαίνεται πιο ποιοτικό ως κατασκευή. Επίσης θεωρώ ότι τα παιχνίδια που θα βγουν για android θα έχουν ως στόχο το gpu του snapdragon που είναι 3 φορές πιο αργό από το gpu που έχουν τα samsung ενώ τα παιχνίδια που θα βγουν για για Bada θα είναι φτιαγμένα ώστε να εκμεταλλεύονται την ισχύ του samsung.

 

Βέβαια το θέμα είναι εάν θα περπατήσει το Bada και κατά πόσο θα έχει υποστήριξη σε θέμα software και firmware. Ειδικά εάν αναλογιστούμε το παρελθόν της samsung, με το omnia hd, τα πράγματα δεν είναι πολύ ενθαρρυντικά. Ειδικά σε συνδυασμό με τη καθυστέρηση της κυκλοφορίας των συσκευών. Δεν ξέρω γιατί δεν έχουν ήδη βγει. Πότε περιμένει η samsung να τα βγάλει, μαζί με το iphone hd;

 

Φοβάμαι μήπως έχει παιχτεί συμφωνία με την apple, να καθυστερήσει η samsung τα μοντέλα της λιγάκι, γιατί αυτά είναι τα μόνα ανταγωνιστικά από πλευράς hardware και ουσιαστικά η samsung έφτιαξε τον επεξεργαστή της apple(και είναι μάλλον πανομοιότυπος με τον επεξεργαστή που έχουν τα samsung).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...