Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κακα τα ψεματα ομως η οθονη και η αναλυση του iphone 4 κανει την οθονη του galaxy να ειναι σαν ξεθοριασμενη σε μεγιστη φωτεινοτητα.... αν επαιζε flash player στο ιphone το ειχα παρει χθες.... γιατι και στο θεμα καμερας παλι δεν υπαρχει θεμα συγκρισης ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.... οπως επισης κατι που δεν εχει ασχοληθει κανενας ειναι η αθλια ηχογραφιση που εχει το galaxy στο βιντεο.... πραγμα που στο iphone ειναι τελεια..... ελπιζω να βελτιωθει κατι με την 2.2...... δεν ειμαι iphone fun ισα ισα αντι iphonakias.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά συγνώμη που επαναλαμβάνω την ίδια ερωτήση αλλά δεν έχω πάρει καμία απάντηση οπότε ρωτάω για τρίτη φορά: Στο post 4606 αναφέρεται σε συγχρονισμό επαφών facebook με αυτές του google ώστε να εμφανίζονται οι φωτογραφίες του facebook αυτόματα στις επαφές κτλ. Έχω προσπαθήσει αρκετά να το κάνω αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο γιατί στους λογαριασμούς ο λογαρισμός facebook εμφανίζει ότι έχει 0 contacts. Ξέρει κανείς πως θα εμφανίσω τους φίλους μου στο facebook ως επαφές στο λογαρισμός του facebook στο Android?

1) πηγαινε στις επαφες

2) πατησε το κατω αριστερο πληκτρο και μετα περισσοτερα-->λογαριασμοι

3) προσθηκη λογαριασμου

4) facebook

5) βαζεις τα στοιχεια σου και εισαι ετοιμος.

6) μετα θα πρεπει να πας σε μια μια επαφη αν θελεις, να την ανοιξεις και εκει που λεει συνδεδεμενες επαφες να πατησεις. θα σου εμφανιζει τις επαφες που εχεις στο facebook. θα βρεις την αντιστοιχη επαφη και θα πατησεις για να συνδεσεις την καθε επαφη του google με την αντιστοιχη του facebook.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

κακα τα ψεματα ομως η οθονη και η αναλυση του iphone 4 κανει την οθονη του galaxy να ειναι σαν ξεθοριασμενη σε μεγιστη φωτεινοτητα.... αν επαιζε flash player στο ιphone το ειχα παρει χθες.... γιατι και στο θεμα καμερας παλι δεν υπαρχει θεμα συγκρισης ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.... οπως επισης κατι που δεν εχει ασχοληθει κανενας ειναι η αθλια ηχογραφιση που εχει το galaxy στο βιντεο.... πραγμα που στο iphone ειναι τελεια..... ελπιζω να βελτιωθει κατι με την 2.2...... δεν ειμαι iphone fun ισα ισα αντι iphonakias.....

 

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω αλλά η ηχογράφηση στο βίντεο είναι όντως πολύ κακή. Πιστεύω ότι φταίει το μικρόφωνο γιατί πολλές φορές που είμαι κάπου που έχει θόρυβο και μιλάω στο τηλέφωνο μου λένε ότι δε με ακούνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

1) πηγαινε στις επαφες

2) πατησε το κατω αριστερο πληκτρο και μετα περισσοτερα-->λογαριασμοι

3) προσθηκη λογαριασμου

4) facebook

5) βαζεις τα στοιχεια σου και εισαι ετοιμος.

6) μετα θα πρεπει να πας σε μια μια επαφη αν θελεις, να την ανοιξεις και εκει που λεει συνδεδεμενες επαφες να πατησεις. θα σου εμφανιζει τις επαφες που εχεις στο facebook. θα βρεις την αντιστοιχη επαφη και θα πατησεις για να συνδεσεις την καθε επαφη του google με την αντιστοιχη του facebook.

 

Τον έχω προσθέσει το λογαριασμό του Facebook, το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω στις ομάδες που εμφανίζονται οι δύο λογαριασμοί ενώ για το google δειχνει κανονικά 789 επαφές, στο facebook δείχνει 0!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω προσθέσει το λογαριασμό του Facebook, το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω στις ομάδες που εμφανίζονται οι δύο λογαριασμοί ενώ για το google δειχνει κανονικά 789 επαφές, στο facebook δείχνει 0!

εχεις ανοιχτο το wifi η το 3g internet για να κανει τον συγχρονισμο ?

εκει στις επαφες, πηγαινε παλι λογαριασμοι και πατα στον λογαριασμο facebook.

εχει γινει συγχρονισμος ?

πατα το αριστερο πληκτρο και κανε "να γινει συγχρονισμος τωρα".

 

επισης πηγαινε πισω στς επαφες και πατα το αριστερο πληκτρο. επιλεξε "επιλογες οθονης". τσεκαρε εκει οτι εχεις τσεκαρισμενο το facebook Και οτι εχεις ΜΗ-τσεκαρισμενο το "μονο επαφες με αριθμους τηλεφωνου".

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω αλλά η ηχογράφηση στο βίντεο είναι όντως πολύ κακή. Πιστεύω ότι φταίει το μικρόφωνο γιατί πολλές φορές που είμαι κάπου που έχει θόρυβο και μιλάω στο τηλέφωνο μου λένε ότι δε με ακούνε καλά.

ειναι σιγουρα θεμα μικροφωνου γιατι θεμα κωδικοποιησης δεν ειναι... κατεβασα προγραμμα που ηχογραφει σε super ποιοτητα cd 44100 και ο ηχος οταν εχει θορυβο το περιβαλλον ειναι μαυρα χαλια... σε αντιθεση με το milestone που ηταν μακραν καλυτερο με το ιδιο προγραμμα ηχογραφισης.... συνηθισμενο προβλημα samsung ... το ιδιο ειχε και το i8910 και το m8910 pixon ενα καθαρα φωτογραφικο τηλεφωνο.. τωρα για το τραγικο λαθος που δεν εχει βαλει led στην καμερα δεν θα το συζητησω καθολου.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που επαναλαμβάνω την ίδια ερωτήση αλλά δεν έχω πάρει καμία απάντηση οπότε ρωτάω για τρίτη φορά: Στο post 4606 αναφέρεται σε συγχρονισμό επαφών facebook με αυτές του google ώστε να εμφανίζονται οι φωτογραφίες του facebook αυτόματα στις επαφές κτλ. Έχω προσπαθήσει αρκετά να το κάνω αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο γιατί στους λογαριασμούς ο λογαρισμός facebook εμφανίζει ότι έχει 0 contacts. Ξέρει κανείς πως θα εμφανίσω τους φίλους μου στο facebook ως επαφές στο λογαρισμός του facebook στο Android?

 

Στα contacts, menu, display options, είναι τικαρισμένο το Facebook? Στο accounts and sync, έχεις προσθέσει το facebook από το integrated contact accounts? Εχεις κάνει sync μετά;

Εγώ μόνο αυτά έκανα, και όχι μόνο περάστηκαν οι φωτογραφίες και οι επαφές, αλλά και τα γενέθλια στο ημερολόγιο και τα πάντα...και όσοι από τις επαφές έχουν τηλέφωνο στο facebook μπήκαν κι αυτοί κανονικά σαν τηλέφωνα, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα... (σόρρυ για τα αγγλικά αλλά δε θέλω να το αλλάζω τώρα να βλέπω τις λειτουργίες στα ελληνικά...) (και είχα αφήσει τη σύνταξη μια ώρα, σόρρυ Tony δεν είδα ότι είχες απαντήσει ήδη :))

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

εχεις ανοιχτο το wifi η το 3g internet για να κανει τον συγχρονισμο ?

εκει στις επαφες, πηγαινε παλι λογαριασμοι και πατα στον λογαριασμο facebook.

εχει γινει συγχρονισμος ?

πατα το αριστερο πληκτρο και κανε "να γινει συγχρονισμος τωρα".

 

επισης πηγαινε πισω στς επαφες και πατα το αριστερο πληκτρο. επιλεξε "επιλογες οθονης". τσεκαρε εκει οτι εχεις τσεκαρισμενο το facebook Και οτι εχεις ΜΗ-τσεκαρισμενο το "μονο επαφες με αριθμους τηλεφωνου".

 

Συνονόματε, μ' έσωσες! Για κάποιο μυστήριο λόγο δε γινόταν συγχρονισμός του FB... (και χρησιμοποιώ τόσο πολύ το FB που ούτε που το είχα προσέξει 10 μέρες τώρα που έχω το κινητό....) THNX!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω τον Γαλαξια την παρασκευη το μεσημερι (τετοια ωρα).Σημερα η μπαταρια ειναι αυτη την στιγμη στο 6% και ετοιμαζομαι να το βαλω να κανει την δευτερη πληρη φορτιση.

 

Ενδεικτικα αναφερω οτι εβαλα apps ψαχνοντας απο εδω μεσα,εμαθα το κινητο,τραβηξα βιντεο hd μεσα στο σκ,πολυ browsing με wifi και 3G,φωτογραφιες και γενικα εκμαθηση του κινητου και ειδικα του swype (πραγμα το οποιο με δυσκολευει ακομα αλλα που θα παει θα του παρω τον αερα:p).Με λιγα λογια ολο το ΣΚ τομαστορευα...(εκτος απο καποιες στιγμες που "αναγκαστικα" το αφηνα γιατι ερχοταν ιπταμενο πιατο απο την γυναικα.:lol:).ΝΟΤ BAD AT ALL διαρκεια μπαταριας τρεις μερες φουλ με βραδυνο σε airplane mode!:cool:

 

Το κινητο δεν χρειαζεται κατα την γνωμη μου κατι για την δικη μου χρηση.Θα περιμενω την froyo και γω οπως ολοι να δω αλλαγες σε ταχυτητα και οτιδηποτε αλλο και μετα θα αποφασισω αν θα κανω root/superuser κτλ για εφαρμογες οπως lag fix (με καιει το ατιμο το δακτυλο να το βαλω ειδικα μετα απο οσα εχω διαβασει.:O).Εχω ηδη τοποθετησει τον advanced task manager αλλα εχω μια απορια ως προς το αν πρεπει να διαγραψω τον μαμα manager να αδειασω πολιτιμο χωρο.

 

Πολλα ποστ με βοηθησαν απο εδω μεσα,των παιδιων που ασχολουνται λιγακι παραπανω απο εναν μετριο user σαν και μενα και θελω να τα ευχαριστησω γιατι εβρισκα ολες τις απαντησεις στο τσακ!:cool:

 

Να στε καλα και θα τα λεμε καθε φορα που κολλαω σε κατι.:rolleyes:

 

ps:Βασικα καθε μερα θα μπαινω να εμπλουτιζω γνωσεις μεκρι να μπρικαρω εγκεφαλο.....:wacko::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω προσθέσει το λογαριασμό του Facebook, το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω στις ομάδες που εμφανίζονται οι δύο λογαριασμοί ενώ για το google δειχνει κανονικά 789 επαφές, στο facebook δείχνει 0!

 

εχεις ανοιχτο το wifi η το 3g internet για να κανει τον συγχρονισμο ?

εκει στις επαφες, πηγαινε παλι λογαριασμοι και πατα στον λογαριασμο facebook.

εχει γινει συγχρονισμος ?

πατα το αριστερο πληκτρο και κανε "να γινει συγχρονισμος τωρα".

 

.

Αντώνη έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο και έχω κάνει όλα αυτά που λες από πριν. Όμως στις επαφές face book μου λέει μηδέν.

Παλιότερα με αλλά firmware τις έβλεπα και μάλιστα είχα περάσει τις φωτογραφίες που είχαν οι επαφές μου στο face book. Τώρα για κάποιο λόγο δεν τις βλέπω.

Αντίθετα βλέπω κανονικά αυτές του Twitter.

Μάλλον θα διαγραψω τους λογαριασμούς μου και θα επειχειρησω και πάλι από την αρχή να δούμε. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς στο face book? μήπως της samsung? παίζει να είναι κι απ αυτό γιατί εγώ δεν χρησιμοποιώ της samsung.

επισης πηγαινε πισω στς επαφες και πατα το αριστερο πληκτρο. επιλεξε "επιλογες οθονης". τσεκαρε εκει οτι εχεις τσεκαρισμενο το facebook Και οτι εχεις ΜΗ-τσεκαρισμενο το "μονο επαφες με αριθμους τηλεφωνου"

 

κακα τα ψεματα ομως η οθονη και η αναλυση του iphone 4 κανει την οθονη του galaxy να ειναι σαν ξεθοριασμενη σε μεγιστη φωτεινοτητα.... αν επαιζε flash player στο ιphone το ειχα παρει χθες.... γιατι και στο θεμα καμερας παλι δεν υπαρχει θεμα συγκρισης ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.... οπως επισης κατι που δεν εχει ασχοληθει κανενας ειναι η αθλια ηχογραφιση που εχει το galaxy στο βιντεο.... πραγμα που στο iphone ειναι τελεια..... ελπιζω να βελτιωθει κατι με την 2.2...... δεν ειμαι iphone fun ισα ισα αντι iphonakias.....

Στο θέμα της οθόνης θα διαφωνισω. Έχω δει άπειρες φωτό από συγκριτικά σε διάσημα blogs όπου φαίνεται καθαρά τα πιο έντονα χρώματα στην samsung

Κάτω από τον ήλιο, θα δεις ότι στο galaxy διακρίνονται ευκολότερα τα εικονιδια των εφαρμογών στην home page.

Επίσης υπό μεγάλη γωνία θέασης η samsung super amoled έχει καλύτερη ευκρινια.

Δεν τα λέω εγώ, υπάρχουν φωτό στο gsmarena που το αποδεικνύουν.

 

Εκεί που υπερτερεί του iphone4 είναι στην ευκρινια σε κείμενα η σε φωτογραφίες όπου ναι μεν μπορείς να δεις κάποιες λεπτομεριες καθαροτερα λόγο της υπερβολικά υψηλής ανάλυσης.

Για την έγγραφη ήχου έχεις δίκιο το iPhone me to διπλό μικρόφωνο έχει λύσει το πρόβλημα αυτό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κακα τα ψεματα ομως η οθονη και η αναλυση του iphone 4 κανει την οθονη του galaxy να ειναι σαν ξεθοριασμενη σε μεγιστη φωτεινοτητα....

;;;

Ξεθωριασμένη; Το βάθος των χρωμάτων στο GSG δεν υπάρχει στον κόσμο, παρά μόνο στο Wave!

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς στο face book? μήπως της samsung? παίζει να είναι κι απ αυτό γιατί εγώ δεν χρησιμοποιώ της samsung.

 

Δεν παίζει απλά, αυτό είναι :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

Κωστα δεν χρησιμοποιω το facebook της samsung.

χρησιμοποιω το facebook for android. την πρωτη μερα ομως χρησιμοποιησα το facebook της samsung. λες να ειναι κατι απο εκει ?

διεγραψε τον λογαριασμο facebook απο τις επαφες και μετα ανοιξε το samsung fb και βαλε τα στοιχεια σου. αστο ανοιχτο και πηγαινε στις επαφες να δεις αν σου προσθεσε τον λογαριασμο εκει.

αν δεν το εκανε, καντο εσυ και μετα πηγαινε στις επαφες και πατησε το αριστερο πληκτρο-->περισσοτερα-->λογαριασμοι, και τσεκαρε αν εχει κανει συγχρονισμο. ακομα και αν εχει κανει, πατα το αριστερο πληκτρο και επιλεξε "να γινει συγχρονισμος τωρα".

για δοκιμασε και πες μας :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

....(εκτος απο καποιες στιγμες που "αναγκαστικα" το αφηνα γιατι ερχοταν ιπταμενο πιατο απο την γυναικα.:lol:)

 

Σε νιώθουμε φίλε... :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

Κωστα δεν χρησιμοποιω το facebook της samsung.

χρησιμοποιω το facebook for android. την πρωτη μερα ομως χρησιμοποιησα το facebook της samsung. λες να ειναι κατι απο εκει ?

διεγραψε τον λογαριασμο facebook απο τις επαφες και μετα ανοιξε το samsung fb και βαλε τα στοιχεια σου. αστο ανοιχτο και πηγαινε στις επαφες να δεις αν σου προσθεσε τον λογαριασμο εκει.

αν δεν το εκανε, καντο εσυ και μετα πηγαινε στις επαφες και πατησε το αριστερο πληκτρο-->περισσοτερα-->λογαριασμοι, και τσεκαρε αν εχει κανει συγχρονισμο. ακομα και αν εχει κανει, πατα το αριστερο πληκτρο και επιλεξε "να γινει συγχρονισμος τωρα".

για δοκιμασε και πες μας :).

 

Δεν έχει σημασία το application... εγώ της Samsung το Facebook S πώς το λένε δεν το έχω εγκαταστήσει καν... αρκεί να κάνεις το συγχρονισμό από το μαμίσιο. Αpplication μπορείς να έχεις του android, κι εγώ αυτό έχω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο και έχω κάνει όλα αυτά που λες από πριν. Όμως στις επαφές face book μου λέει μηδέν.

Παλιότερα με αλλά firmware τις έβλεπα και μάλιστα είχα περάσει τις φωτογραφίες που είχαν οι επαφές μου στο face book. Τώρα για κάποιο λόγο δεν τις βλέπω.

Αντίθετα βλέπω κανονικά αυτές του Twitter.

Μάλλον θα διαγραψω τους λογαριασμούς μου και θα επειχειρησω και πάλι από την αρχή να δούμε. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς στο face book? μήπως της samsung? παίζει να είναι κι απ αυτό γιατί εγώ δεν χρησιμοποιώ της samsung.

επισης πηγαινε πισω στς επαφες και πατα το αριστερο πληκτρο. επιλεξε "επιλογες οθονης". τσεκαρε εκει οτι εχεις τσεκαρισμενο το facebook Και οτι εχεις ΜΗ-τσεκαρισμενο το "μονο επαφες με αριθμους τηλεφωνου"

 

 

Στο θέμα της οθόνης θα διαφωνισω. Έχω δει άπειρες φωτό από συγκριτικά σε διάσημα blogs όπου φαίνεται καθαρά τα πιο έντονα χρώματα στην samsung

Κάτω από τον ήλιο, θα δεις ότι στο galaxy διακρίνονται ευκολότερα τα εικονιδια των εφαρμογών στην home page.

Επίσης υπό μεγάλη γωνία θέασης η samsung super amoled έχει καλύτερη ευκρινια.

Δεν τα λέω εγώ, υπάρχουν φωτό στο gsmarena που το αποδεικνύουν.

 

Εκεί που υπερτερεί του iphone4 είναι στην ευκρινια σε κείμενα η σε φωτογραφίες όπου ναι μεν μπορείς να δεις κάποιες λεπτομεριες καθαροτερα λόγο της υπερβολικά υψηλής ανάλυσης.

Για την έγγραφη ήχου έχεις δίκιο το iPhone me to διπλό μικρόφωνο έχει λύσει το πρόβλημα αυτό.

 

Εγώ έσβησα το λογαρισμό του FB που είχα φτιάξει και τον έστησα απ' την αρχή. Αυτή τη φορά μου έβγαλε κάτι επιλογές που δε μου είχε βγάλει την πρώτη φορά και όλα τώρα δουλεύουν κανονικά. Δοκίμασέ το. Ούτε εγώ έχω το FB της Samsung. Δε χρησιμοποιώ καμία εφαρμογή της Samsung... το χω σε κακό... Εκτός φυσικά από το λατρεμένο swype για το οποίο θα προσκυνάω για πάντα τη Samsung.

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ καμία εφαρμογή της Samsung... το χω σε κακό...

 

Χαχα καλά κάνεις φτου φτου μακριά από μας :)

Χωρίς πλάκα όμως, η μόνη εφαρμογή που είναι καλοφτιαγμένη αλλά μάλλον άχρηστη για Ελλάδα, είναι το Movies (και ίσως το τηλεκοντρόλ αλλά δεν έχω Samsung DLNA enabled TV).. Τα υπόλοιπα βράστα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε νιώθουμε φίλε... :)

 

Αστα να πανε Αλεξ,παλι καλα που ειμαι ξεροκεφαλος.:lol:

 

Αν μπορεις να μπου πεις και κατι που ρωτησα μεσα στην δημοσιευση μου πιο πανω αν ξερεις.Μπορω να σβησω τον μαμα manager της Samsung και να εχω μονο τον advanced task?Για να μην πιανει χωρο και μονο.:worry:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε Αλεξ,παλι καλα που ειμαι ξεροκεφαλος.:lol:

 

Αν μπορεις να μπου πεις και κατι που ρωτησα μεσα στην δημοσιευση μου πιο πανω αν ξερεις.Μπορω να σβησω τον μαμα manager της Samsung και να εχω μονο τον advanced task?Για να μην πιανει χωρο και μονο.:worry:

 

Όχι αν δεν είσαι root. Αν δε θες να το βλέπεις, απλά πάτα παρατεταμένα το widget και πέτα το στα σκουπίδια που θα εμφανιστούν κάτω.

Δεν υπάρχει όμως θέμα χώρου μην ανησυχείς... έχουμε να φαν κι οι κότες :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι αν δεν είσαι root. Αν δε θες να το βλέπεις, απλά πάτα παρατεταμένα το widget και πέτα το στα σκουπίδια που θα εμφανιστούν κάτω.

Δεν υπάρχει όμως θέμα χώρου μην ανησυχείς... έχουμε να φαν κι οι κότες :)

 

Αφου μου λές οτι εχουμε χωρο ειμαστε κομπλε!:cool:

 

Thanks!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο γραφατε καταργησα τον συχρονισμο επαφών από την εφαρμογή του facebook και παράλληλα ξαναπερασα τον λογαριασμό μου στο ρυθμίσεις/λογαριασμοί/facebook

Όλα ένταξη πλέον.

Μάλλον έφταιγε που είχα επιλέξει να συχρονιζονται επαφές και από την εφαρμογή του facebook.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το νέο lag fix δεν έχω παρατηρήσει κάποια μεγάλη διάφορα. Πιθανώς να κερδίζουμε κάποια ακόμα ΜΒ σε average κατάσταση.

Όλα λειτουργούν στην εντέλεια.

 

Όπως και πριν αφηοντας το ενσωματωμένο MinFreeManager να τρέχει μονίμως στο background και εχοντας αποκλείσει κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ σπάνια από το να μπαίνουν στο παρασκήνιο μόνες τους κατευθείαν με το startup, η διαθέσιμη ραμ μου κινείται ακόμα και με σκληρή χρήση πάνω από 100 ΜΒ. Το σύνηθες είναι 120-110

 

Πλέον σταματώ να κοιταω την μνήμη. Ρίχνω μόνο καμία ματιά μην έχω ξεχάσει κάποια εφαρμογή ενεργή.

Βγαίνω πάντα με το πληκτρο επαναφοράς που τις βάζει αυτομάτως στο παρασκήνιο.

Όσες απ αυτές δεν πολύ χρησιμοποιούνται, κάποια στιγμή κλείνουν από το σύστημα για να μεταφερθεί η μνήμη που κράτους σε άλλες που την χρειάζονται.

 

Έτσι θα έπρεπε να δουλεύει out the box η συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Όπως και πριν αφηοντας το ενσωματωμένο MinFreeManager να τρέχει μονίμως στο background και εχοντας αποκλείσει κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ σπάνια από το να μπαίνουν στο παρασκήνιο μόνες τους κατευθείαν με το startup, η διαθέσιμη ραμ μου κινείται ακόμα και με σκληρή χρήση πάνω από 100 ΜΒ. Το σύνηθες είναι 120-110

 

Πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε καποιες εφαρμογες να μην μπαινουν στο παρασκηνιο καθε φορα που ανοιγουμε το τηλ?Θελει root?

 

Δεν εχω κανει τιποτα στο κινητο παρα μονο apps και ηχο κλησης και ανοιγω τον advanced manager και μου εχει καποιες εφαρμογες που δεν ειχα ανοιξει να τρεχουν.Και με αυτον τις κλεινω και φθανω περιπου στα 120-130 ΜΒ.:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...