Jump to content

FIFA World Cup 2010 - Νότιος Αφρική


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια θα είναι η πορεία της Εθνικής Ελλάδος στο Παγκόσμιο Κύπελλο;  

91 members have voted

  1. 1. Ποια θα είναι η πορεία της Εθνικής Ελλάδος στο Παγκόσμιο Κύπελλο;

    • Θα τερματίσει 4η στον όμιλό της
      31
    • Θα τερματίσει 3η στον όμιλό της
      35
    • Θα προκριθεί στους ''16''
      9
    • Θα προκριθεί στους ''8''
      2
    • Θα προκριθεί στους ''4''
      0
    • Θα παίξει στον τελικό
      14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 535
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δα εγώ 2-0 ήρθε.

Ψιλοαπογοήτευση και το ματς και η Ολλάνδια χώρις τον Ρομπεν.

Βασικά θύμισε πολύ το δίκης μας πρεμιέρα στο euro με τους Σουηδούς. Η Όλλανδια εκανε μόνο τα απολυτώς απαραίτητα και η Δάνια κατέβηκε για το 0-0 και όταν έφαγε το γκολ απλά περίμενε να τελείωσει το ματς.

 

Γενίκα από τους μεγάλους μέχρι τώρα μόνο η Γερμάνια εντυπωσιάσε. Και οι Αργεντίνοι, και οι Άγγλοι και οι Ολλανδοί λίγα πράγματα. Για τη Γάλλια ούτε λόγος, μόνο και μόνο λόγω παικτών θεωρείτε ακόμα μεγάλη, και από την πρώτη φάση να αποκλειστεί κάθε άλλο παρά έκπληξη θα είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το μεσημεριανό ματς; Εντυπώσεις;

 

μεχρι το 70 ειδα....τιποτα ιδιαιτερο...βαρετο ματσακι με την δανια να ειναι καλυτερη στη μεγαλυτερη διαρκεια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Είδα το πρώτο ημίχρονο από το Ιαπωνία - Καμερούν, πολύ βαρετό παιχνίδι. Ισως από τα χειρότερα Mundial ever. Δυστυχώς το Mundial της Γερμανίας δεν το παρακολούθησα λόγω...σκοπιάς...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ματς μέχρι τώρα με χορταστικό ποδόσφαιρο και πολλά γκολ ήταν το Γερμανία-Αυστραλία. Μονόπλευρο βέβαια το παιχνίδι, αλλά τουλάχιστον είδαμε λίγο θέαμα.

 

Στο αποψινό βραδινό ματς προβλέπω πολύ ξύλο μεταξύ Ιταλίας και Παραγουάης. Μάλλον για σούπα θα πρέπει να ετοιμαζόμαστε, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.

 

Άντε να έρθει η ώρα της Ισπανίας να δούμε λίγο σοβαρή μπάλα. Και παραβλέπω τον αγώνα της Βραζιλίας γιατί φοβάμαι ότι θα κάνει πράξη την υπόσχεσή του ο Ντούνγκα για ποδόσφαιρο σκοπιμότητας και μόνο σκοπό το αποτέλεσμα. Μακάρι να μας διαψεύσει ευχάριστα η σελεσάο. ;)

 

Edit:

Πάντως έχω να παρατηρήσω ότι έβλεπα τους Ολλανδούς να τους έχει βγει η γλώσσα κολλάρο. Δεν έχει ΤΗΝ ζέστη, αλλά έχει ειπωθεί ότι το υψόμετρο επηρεάζει τους παίκτες, τουλάχιστον τους Ευρωπαίους που δεν είναι συνηθισμένοι. Ίσως είναι αυτό ίσως όχι. Πάντως θα συμφωνήσω για την Ολλανδία, είναι εντελώς διαφορετικό το παιχνίδι της χωρίς τον Ρόμπεν.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μεχρι το 70 ειδα....τιποτα ιδιαιτερο...βαρετο ματσακι με την δανια να ειναι καλυτερη στη μεγαλυτερη διαρκεια...

 

Μήπως ήθελες να γράψεις Ολλανδία, γιατί οι Δανοί μπήκαν για να μη περάσουν τη σέντρα.

Όχι ότι οι άλλοι ήταν καλύτεροι, έκαναν μόνο τα απολύτως απαραίτητα για να κερδίσουν χωρίς να ζοριστούν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελες να γράψεις Ολλανδία, γιατί οι Δανοί μπήκαν για να μη περάσουν τη σέντρα.

Όχι ότι οι άλλοι ήταν καλύτεροι, έκαναν μόνο τα απολύτως απαραίτητα για να κερδίσουν χωρίς να ζοριστούν πολύ.

 

εγω δεν ειδα καμια δανια που δεν περνουσε την σεντρα....η ολλανδια ειχε κατοχη μπαλας αλλα η δανια ηταν πιο ουσιαστικη και πιο ακουραστη σε σχεση με τους

αλλους που τα ψηλοεφτησαν απο νωρις...εμενα μου αρεσε περισσοτερο το

ποδοσφαιρο της δανιας...και νομιζω πως αν δεν εμπενε το αυτογκολ μπορει το ματσ

να εμενε και στο 0-0

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα καμια δανια που δεν περνουσε την σεντρα....η ολλανδια ειχε κατοχη μπαλας αλλα η δανια ηταν πιο ουσιαστικη και πιο ακουραστη σε σχεση με τους

αλλους που τα ψηλοεφτησαν απο νωρις...εμενα μου αρεσε περισσοτερο το

ποδοσφαιρο της δανιας...και νομιζω πως αν δεν εμπενε το αυτογκολ μπορει το ματσ

να εμενε και στο 0-0

 

+1

Έκανε και 1-2 ευκαρίες η Δανία ενώ οι άλλοι τίποτα! Μετά το αυτογκόλ βέβαια τα παράτησαν αλλά ακόμη και τότε οι Ολλανδοί δε φάνηκαν ορεξάτοι να τελειώσουν τον αγώνα με ένα 2ο γκολ.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Λίγα πράγματα έως τώρα (για να μην πούμε ελάχιστα). Ένα μέτριο τουρνουά...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Είδα το πρώτο ημίχρονο από το Ιαπωνία - Καμερούν, πολύ βαρετό παιχνίδι. Ισως από τα χειρότερα Mundial ever. Δυστυχώς το Mundial της Γερμανίας δεν το παρακολούθησα λόγω...σκοπιάς...

 

Καλα εσυ εβγαλες το πορισμα για τον αν ειναι καλη η διοργανωση η οχι πριν καν ολοκληρωθει η φαση των ομιλων??:blink:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ εβγαλες το πορισμα για τον αν ειναι καλη η διοργανωση η οχι πριν καν ολοκληρωθει η φαση των ομιλων??:blink:

Σωστοςςς...παιδια ειναι ακομα πολυ νωρις, μπορει καποιοι αγωνες-σουπες(οπως λετε) απο μεγαλες ομαδες να ειναι απογοητευτικοι αλλα μη μου πειτε οτι περιμενετε να τα δινουν ολα απο τους πρωτες αγωνες// δηλαδη στις επομενες φασεις με τι δυναμεις θα συνεχισουν?

 

Ως τωρα μου αρεσαν οι αγωνες Γερμανιας,Αγγλιας,Νοτιου Αφρικης, και Καμερουν μονο και μονο επειδη μου αρεσει η Ετικλα.... :grin:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

το παιχνίδι Γερμανία - Αυστραλία ήταν πολύ καλό αλλά τι να το κάνεις όταν παρακολουθείς και μετά από 5 λεπτά σε πιάνει πονοκέφαλος? Μου φαίνεται πως μόνο τα γκολ θα βλέπω από'δω και εκτός και αν αλλάξει κάτι. :mad:
Link to comment
Share on other sites

το παιχνίδι Γερμανία - Αυστραλία ήταν πολύ καλό αλλά τι να το κάνεις όταν παρακολουθείς και μετά από 5 λεπτά σε πιάνει πονοκέφαλος? Μου φαίνεται πως μόνο τα γκολ θα βλέπω από'δω και εκτός και αν αλλάξει κάτι. :mad:

Ξεχασα να πω και για τις βουβουζελες..ωρες ωρες θελω να κανω ασχημα πραγματα σε αυτους που τις χρησιμοποιουν...:shifty:

 

ηθελα να ξερα, δεν βαριουνται ολη την ωρα>??

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να πω και για τις βουβουζελες..ωρες ωρες θελω να κανω ασχημα πραγματα σε αυτους που τις χρησιμοποιουν...:shifty:

 

ηθελα να ξερα, δεν βαριουνται ολη την ωρα>??

 

Όντως πολύ εκνευριστικό.

Το θέμα όμως είναι ότι παίζουν οικονομικά συμφέροντα, είναι τεράστια τα έσοδα.

Φανταστείτε τόσους οπαδούς όλων των χωρών, που έχουν μπει πλέον στο παιχνιδάκι αυτό να πάρουν 2 και 3 βουβουζέλες ενθύμια ο καθένας στην πατρίδα του, για τι τζίρο μιλάμε.

 

Για να αποφασίσει η FIFA να μην τις απαγορέψει, φανταστείτε... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορά τις βουβουζελες δείτε αυτό http://troktiko.blogspot.com/2010/06/blog-post_8137.html

 

θα το δοκιμάσω σε λίγο που αρχίζει το ματς και θα σας πω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορά τις βουβουζελες δείτε αυτό http://troktiko.blogspot.com/2010/06/blog-post_8137.html

 

θα το δοκιμάσω σε λίγο που αρχίζει το ματς και θα σας πω...

 

To δοκίμασα μόλις. Δεν κάνει και πολύ δουλειά. Πάλι ακούγονται.:(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με ενοχλεί τόσο όσο λέτε. Μήπως είστε υπερβολικοί;

 

Mα και μένα δεν με ενοχλει ίσως να το έχω συνηθίσει πλέον. Πιστεύω το εκνευριστικό για τους περισσότερους είναι το ότι γίνεται καθ'όλη την διάρκεια των αγώνων.

Link to comment
Share on other sites

Μούφα το 1ο ημίχρονο της Νέας Ζηλανδίας με τη Σλοβακία. Να δω πότε θα αξιοθούμε να δούμε ένα ωραίο παιχνίδι.

 

μια χαρα ειναι...να συνεχισει ετσι το ματσακι και να βαλει και κανενα γκολακι

η νεα ζηλανδια να τρελαθω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι...να συνεχισει ετσι το ματσακι και να βαλει και κανενα γκολακι

η νεα ζηλανδια να τρελαθω ;)

Μια χαρά επειδή το χεις παίξει στο στοίχημα, από άποψης θεάματος δεν λέει και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά επειδή το χεις παίξει στο στοίχημα, από άποψης θεάματος δεν λέει και τίποτα.

 

εδω δεν ειδαμε θεαμα απο μεγαλες ομαδες θα δουμε απο την σλοβακια και

την νεα ζηλανδια???

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...