Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Το σκέφτομαι σοβαρά αλλά πρέπει να πάρω back up οπωςδήποτε.

Μια ερώτηση, τα sms πως θα τα αποθηκευσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι. Το σκέφτομαι σοβαρά αλλά πρέπει να πάρω back up οπωςδήποτε.

Μια ερώτηση, τα sms πως θα τα αποθηκευσω?

Αν κάνεις search στο market για sms backup, έχει αρκετά αποτελέσματα. Δοκίμασε αυτό που λειτουργεί για σένα! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Εχω το htc legend και απο χθές μου βγάζει μήνυμα "Λυπούμαστε υπηρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας com.htc.bgp.Προσπαθήστε ξανά." Αυτό το βγάζει όταν κανω συγχρονισμό του καιρού καθώς και όταν ανοίγω το ημερολόγιο.Επίσης μου το βγάζει καθε φορά που ανοίγω το κινητό.(όταν δηλαδή κάνει συγχρονισμό).Οταν διαγράψω την cache του καιρού όλα οκ αλλά όταν ξαναμπαίνω στο καιρό παλι τα ίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;;
Link to comment
Share on other sites

Oταν λες restart; Ανοιγοκλεισιμο ή cold reset; Γιατι εκανα και γω ανοιγοκλεισιμο αλλα τιποτα.Οταν μπαινω στο καιρό παλι τα ίδια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω. Το κάνει κανονικά. Από ότι έχω μάθει το κάνουν και άλλες htc συσκευές.

 

Απο οτι εχω μάθει υπαρχει γενικότερο προβλημα με το λειτουργικό android σε ολη την ευρώπη παρακαλω!!!!! Απο χθες το βραδυ!!!

 

Απο οτι εχω μάθει υπαρχει γενικότερο προβλημα με το λειτουργικό android σε ολη την ευρώπη παρακαλω!!!!! Απο χθες το βραδυ!!!

 

φίλε xapos. Εσυ όταν συνδέεις το κινητο στο pc μέσω usb το βλέπεις στο pc σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο; Γιατι εμένα δε το βλέπει. Δεν ξέρω αν εχει να κάνει με το πρόβλημα το προηγούμενο γι αυτό σε ρωτάω. Ευχαριστω.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλημερες... μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? παρατηρησα οτι μετα απο κανα δυο ωρες που ακουγα ραδιο, μειωθηκε αισθητα ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης. δλδ ειχα 40ΜΒ ενω μετα το ραδιοφωνο ειχε 25ΜΒ. προσπαθησα να σβηνοντας την cache, ανακτησω τα χαμενα ΜΒ , αλλα τζιφος. εχει κανεις καμια καλη ιδεα επ'αυτου??:blink::blink:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλημερες... μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? παρατηρησα οτι μετα απο κανα δυο ωρες που ακουγα ραδιο, μειωθηκε αισθητα ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης. δλδ ειχα 40ΜΒ ενω μετα το ραδιοφωνο ειχε 25ΜΒ. προσπαθησα να σβηνοντας την cache, ανακτησω τα χαμενα ΜΒ , αλλα τζιφος. εχει κανεις καμια καλη ιδεα επ'αυτου??:blink::blink:

Έσβησες την cache του προγράμματος του ραδιοφώνου, ή γενικά καθάρισες τις cache εφαρμογών; Κάνε το δεύτερο με κάποια εφαρμογή και κάνε κι ένα restart και λογικά θα είσαι ok! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

το δευτερο εκανα. μετα εκανα και το πρωτο!! και ρισταρτ εκανα αλλα τα ΜΒ... καπνος!!!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγδαρα κατα λαθος το πανω μαυρο καλυμμα , εκει που ειναι η καμερα κ το φλας. ξερει κανεις καποιον απλο τροπο ωστε να το βγαλω και να βαλω ενα καινουριο,χωρις να το διαλυσω τελειως ή πρεπει να το παω στο σερβις?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
αφου γεμισε η 2GB καρτα που ειχε απο την μανα του, ειπα να του βαλω μια 4αρα. πηρα μια sandisk αντεγραψα οοοολα τα αρχεια της παλιας,αλλα μολις παω να βαλω κατι στην καινουρια καρτα μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα : " μη αναμενομενη αφαιρεση της καρτας SD" ή ακομα και το : "sd card destroyed". αν την βγαλω και την ξαναβαλω,λειτουργει κανονικα μεχρι που να προσπαθησω να κανω κατι με την καρτα.(αντιγραφη,διαγραφη κλπ) οποτε ξαναβγαζει τα παραπανω. ξερει κανεις τι παιζει? φορματ στην νεα καρτα εκανα δυο φορες και ο υπολογιστης την διαβαζει κανονικα..:wacko:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

αφου γεμισε η 2GB καρτα που ειχε απο την μανα του, ειπα να του βαλω μια 4αρα. πηρα μια sandisk αντεγραψα οοοολα τα αρχεια της παλιας,αλλα μολις παω να βαλω κατι στην καινουρια καρτα μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα : " μη αναμενομενη αφαιρεση της καρτας SD" ή ακομα και το : "sd card destroyed". αν την βγαλω και την ξαναβαλω,λειτουργει κανονικα μεχρι που να προσπαθησω να κανω κατι με την καρτα.(αντιγραφη,διαγραφη κλπ) οποτε ξαναβγαζει τα παραπανω. ξερει κανεις τι παιζει? φορματ στην νεα καρτα εκανα δυο φορες και ο υπολογιστης την διαβαζει κανονικα..:wacko:

 

Το format το έκανες στο pc η στο legend? Δοκίμασε να κάνεις format μέσα από τη συσκευή. Αν πας στις “ρυθμίσεις” και μετά “SD & Phone storage” έχει επιλογή για format της SD. Μετά στο pc περνάς ότι αρχεία θέλεις.

y4
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα αυτο που ειπες αλλα δεν με αφηνει δυστυχως, αυτη η επιλογη δεν ειναι ποτε διαθεσιμη. ειναι συνεχεια γκριζο το πλαισιο και δεν μπορεις να πατησεις επανω...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα αυτο που ειπες αλλα δεν με αφηνει δυστυχως, αυτη η επιλογη δεν ειναι ποτε διαθεσιμη. ειναι συνεχεια γκριζο το πλαισιο και δεν μπορεις να πατησεις επανω...

 

Κάνε πρώτα “unmount SD card” περιμένεις λίγη ώρα να γίνει και θα σου εμφανίσει την επιλογή για format. Μετά λογικά θα είσαι οκ

y4
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα “unmount SD card” περιμένεις λίγη ώρα να γίνει και θα σου εμφανίσει την επιλογή για format. Μετά λογικά θα είσαι οκ

 

σωστος! ευχαριστω φιλε. θα το κανω πιο μετα κ ελπιζω να πανε ολα καλα:rolleyes:

 

 

edit : εκανα το φορματ απο το κινητο,αλλα μολις πηγα να αντιγραψω τα αρχεια της παλιας καρτας στην νεα, δεν αντεγραφε τιποτα και "πεταγε" την καρτα χωρις να την διαβαζει... τοσο πολυπλοκο ειναι αραγε να αλλαξεις sd card?

Edited by vriz27

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος είναι αυτός σίγουρα. Το τί φταίει τώρα, είναι άλλη ιστορία. Δε σου έβγαζε κανένα μήνυμα γιατί δεν αντιγράφει;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

τελικως την ξαναφορμαρα στο κινητο, αντεγραψα ολα τα αρχεια της πρωτης και τα εβαλα μεσω ενος card reader στην καινουρια και προς το παρον δουλευουν ολα ρολοι. ιδωμεν... ευχαριστω για τον χρονο σας μαγκες

 

edit : ******* μαντολεςςς που λεει κι ο φαφουτης. δουλεψε για μια μερα κομπλε,αλλα χθες που προσπαθησα να περασω με το airdroid ή και μεσω bluetooth καποια αρχεια απο το νετμπουκ στο κινητο, εβγαλε πανω αριστερα ενα τργωνακι και ελεγε ¨εγινε αφαιρεση της καρτας" και μετα " αφαιρεστε την καρτα με ασφαλεια". ηηηηημαρτον ... ελεος...

Edited by vriz27

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα! τι εγινε? ολοι οι υπολοιποι τα πεταξατε τα legend σας και μονο εμενα που συμβαινουν διαφορα???:lol::lol:

 

θελω να απεγκαταστησω καποιες μαμα εφαρμογες . χρησιμοποιώντας temproot,αυτο δεν γινεται,μιας και οποτε γινεται επανεκκινηση αυτες επιστρεφουν, οποτε μιλαμε για κανονικο ρουτ. υπαρχει καποιος απλος και γρηγορος οδηγος για να ρουταριστει ο "θρυλος" με 2.2 και boot 1.01.00000? ψαχνωντας στο γκουγκλι ,εχω ψιλοχασει την μπαλα. πρεπει να γινει downgrade πρωτα σε 2.1, μετα s-off , μετα κατι αλλο και παει λεγοντας. αυτο το unlock bootloader που ειναι στο htcdev τι καμει ακριβως?

στο x8 του αδερφου μου,με το superoneclick το εκανα σε 15λεπτα...

μπορει ολα αυτα να ειναι απλα και καθαρα,αλλα αμα θολωσεις τα βλεπεις ολα βουνο...:wacko::wacko:

απλα θελω το ρουτ για να φυγουν οι μαμα εφαρμογες.

sorry για την ζαλουρα!!!!!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Oxi όλοι. Εγω ακομα το εχω και δεν το εχω ρουταρει. Γιαυτο συχνα πυκνα μου κολαει και δεν μπορω να το ξεκλειδωσω απο το αυτοματο κλειδωμα που εχει και αναγκαζομαι να βγαλω την μπαταρια. Δεν ξερω τι να κανω και σκεφτομαι να το πουλησω. Φαινεται οτι μετα απο εναμιση χρονο δεν τραβαει αλλο. Ξερει κανεις τιποτα γιατι κολαει και δεν ξεκλειδωνει? Ειδαλως υπαρχει οδηγος για να το κανουμε ρουτ χωρις να χρειαστει ολη η περιπλοκη διαδικασια του downgrade?? Και ασφαλη ή δοκιμασμενη οσο γινεται??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...