Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιααααα βοήθεια χωρις να το χρησιμοποιώ μου τρώει κάρτα δεν εχω κάποιο widget το οποίο να χρειάζεται internet. Μπορεί κανεις να βοηθήσει????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιααααα βοήθεια χωρις να το χρησιμοποιώ μου τρώει κάρτα δεν εχω κάποιο widget το οποίο να χρειάζεται internet. Μπορεί κανεις να βοηθήσει????
ρυθμισεις>στοιχεια ελεγχου ασυρματου>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>και εκει ξετικαρε την επιλογη κινηση δεδομενων.
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ έβαλα στο Xperia X10 mini pro το Invinsible Shield της ZAGG το οποίο επιτέλους μου ήρθε από το Αμέρικα. Είναι μια από τις πιο ανθεκτικές ζελατίνες που κυκλοφορούν στην αγορά. Αν σας ενδιαφέρει το προϊόν και θέλετε να αγοράσετε κι εσείς για το κινητό σας δείτε κάποιες φωτογραφίες που έβγαλα εδώ: Sony Ericsson Xperia X10 mini pro

 

εγώ μόλις παρέγγειλα αυτή.

 

καλημερα παιδια ειμαι στα προθυρα αγορας αυτου του κινητου :D ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια αν και εχω διαβασει μερικες σελιδες

1 η καμερα κανει ζοομ ? γιατι καπου διαβασα οτι δεν :(

2 το λειτουργικο συστημα παιρνει αναβαθμηση ? τωρα εχει το 1,6 σωστα ? μπορουμε να το αναθαθμισουμε ? αμα περιμενω λιγο π.χ κανα μηνα υπαρχει περιπτωση να το πουλανε με την νεα εκδοση ? :confused:

3 τελικα με το bluetooth βρεθεικε λυση ? η μονο με το προγραμματακι που πρεπει να σε αφησει ο αλλος να μπεις στο μενου του για να παρεις π.χ ενα τραγουδι εδω που τα λεμε αυτο ειναι και λιγο σπαστικο αμα δεν τον ξερεις τον αλλο και πολλυ καλα αντε τωρα να του εξηγεις :O τουλαχιστον λετε να βγει κανενα αλλο προγραμματακι που να δουλευει κανονικα ?

4 με το gps τι γινεται ? μπορουμε να εχουμε δωρεαν πλοηγηση ? χωρις την ογκοχρεωση ? εστω και με κανενα σπασμενο προγραμμα για κινητα ? :ninja:

αυτα συγνωμη εαν σας κουρασα σας ευχαρηστω εκ των πρωτερων !!! :rolleyes:

 

1. η καμερα δεν κανει ζουμ. σε τετοιες κάμερες που το ζουμ ειναι ψηφιακό κιολας, είναι άχρηστο κατεμέ. πάντως αν θες ζουμ υπάρχουν εφαρμογές που σου δινουν την δυνατοτητα να κάνεις.

2. το λειτουργικό θα πάρει αναβάθμιση στο 2.1 (καποιοι λενε και για 2.2) δεν βλεπω τον λόγο να περιμένεις για κάτι που μπορείς να το κάνεις μόνος σου πολύ απλά. αλλά λογικά θα αργήσει κανα διμηνο να έρθει προεγκατεστημενο με έκδοση μεγαλύτερη της 1,6 που φορά τώρα.

3. λύση απλή δεν έχει βρεθεί ακόμη. το bluex δεν το έχω δοκιμάσει να πω αν οντως δουλεύει.

4. προγραμματακια gps βρισκεις πολύ άνετα.. ;-) για μένα το ndrive αποτελεί μονόδρομο.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

άμα ξετικάρω όμως την κίνηση δεδομενων μυνήματα θα μου έρχονται?

τι κάνει αυτή η κίνηση δεδομένων?

Link to comment
Share on other sites

άμα ξετικάρω όμως την κίνηση δεδομενων μυνήματα θα μου έρχονται?

τι κάνει αυτή η κίνηση δεδομένων?

η κίνηση δεδομένων ανοιγει ή κλείνει την μεταφορά δεδομένων από 3g/gprs. με λίγα λόγια, αν το έχεις κλειστό, δεν μπορείς να συνδεθείς μέσω των 3g/gprs στο ιντερνετ και έτσι αποφεύγεις ανεπιθύμιτες χρεώσεις. εγώ το έχω απενεργοποιημένο και μπαίνω μέσω wifi. η κίνηση δεδομένων δεν "κλειδώνει" το wifi.

Link to comment
Share on other sites

2. το λειτουργικό θα πάρει αναβάθμιση στο 2.1 (καποιοι λενε και για 2.2) δεν βλεπω τον λόγο να περιμένεις για κάτι που μπορείς να το κάνεις μόνος σου πολύ απλά. αλλά λογικά θα αργήσει κανα διμηνο να έρθει προεγκατεστημενο με έκδοση μεγαλύτερη της 1,6 που φορά τώρα.

 

δεν το επιασα αυτο!! μπορεις να κανεις μονος σου πολυ απλα update σε 2.1?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το astro file manager και μου λεει οτι εγκατασταθηκε αλλα οταν κλεινω το wi-fi δεν εχω την δυνατοτητα να το λειτουργησω.τι κανω λαθος?:confused: Edited by Remali1986
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσω τα bluetooth της συσκευης?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

δεν το επιασα αυτο!! μπορεις να κανεις μονος σου πολυ απλα update σε 2.1?
Ο φιλος εννοει οτι δεν αξιζει να περιμενεις να βγει η νεα παρτιδα του mini με android 2.1 (που δεν νομιζω να βγει) αφου σε ενα μηνα θα το κανουμε εμεις οι ιδιοι update.;) Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος εννοει οτι δεν αξιζει να περιμενεις να βγει η νεα παρτιδα του mini με android 2.1 (που δεν νομιζω να βγει) αφου σε ενα μηνα θα το κανουμε εμεις οι ιδιοι με update.;)

 

ok ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

αν ξερει καποιος pop3 kai smtp για yahoomail θα ημουν ευγνομων-εχω φαει τα ματια μου στο ιντερνετ...αλλα....δεν τοχω...
Link to comment
Share on other sites

αν ξερει καποιος pop3 kai smtp για yahoomail θα ημουν ευγνομων-εχω φαει τα ματια μου στο ιντερνετ...αλλα....δεν τοχω...

 

Yahoo Incoming Mail Server (POP3) - pop.mail.yahoo.com (port 110)

Yahoo Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.mail.yahoo.com (port 25)

 

Yahoo Incoming Mail Server (POP3) - pop.mail.yahoo.gr (port 110)

Yahoo Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.mail.yahoo.gr (port 25)

 

http://www.emailaddressmanager.com/tips/mail-settings.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Εχω το x10 mini!

Λοιπον αντιμετωπιζω ενα προβλημα διαβασα ο,τι λεγατε για τις εφαρμογες του Androit και κατεβασα την εφαρμογη Handcent sms ειναι πολυ ωραια το προβλημα μου ειναι οτι ειναι σαν να εχω 2 εφαρμογες γιατι μ ερχονται 2 μηνυματα το διαβαζω στο handcent αλλα μετα πρεπει να το διαβαζω και στα κανονικα μου μνμτα τι πρεπει να κανω ωστε να ανοιγω μονο το handcent???

 

Επισης θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε αν μπορω να αγορασω αλλα χρωματα προσοψεις εχω την ροζ και λαχανι αλλα θελω και αλλες υπαρχει καποιο μερος π μπορω να αγορασω και αλλα χρωματα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Εχω το x10 mini!

Λοιπον αντιμετωπιζω ενα προβλημα διαβασα ο,τι λεγατε για τις εφαρμογες του Androit και κατεβασα την εφαρμογη Handcent sms ειναι πολυ ωραια το προβλημα μου ειναι οτι ειναι σαν να εχω 2 εφαρμογες γιατι μ ερχονται 2 μηνυματα το διαβαζω στο handcent αλλα μετα πρεπει να το διαβαζω και στα κανονικα μου μνμτα τι πρεπει να κανω ωστε να ανοιγω μονο το handcent???

 

Επισης θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε αν μπορω να αγορασω αλλα χρωματα προσοψεις εχω την ροζ και λαχανι αλλα θελω και αλλες υπαρχει καποιο μερος π μπορω να αγορασω και αλλα χρωματα?

ρυθμισεις>sony ericsson>μηνυματα>ειδοποιησεις,εκει ξετικαρισε την επιλογη.:)
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις>sony ericsson>μηνυματα>ειδοποιησεις,εκει ξετικαρισε την επιλογη.:)

ευχαριστω πολυ

 

Καμια ιδεα για τις προσοψεις?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα για τις προσοψεις?
Προς το παρων δεν εχω δει να πωλουνται ξεχωριστα σε μαγαζια. Mονο σε online καταστηματα εξωτερικου εχω δει.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων δεν εχω δει να πωλουνται ξεχωριστα σε μαγαζια. Mονο σε online καταστηματα εξωτερικου εχω δει.

επειδη δεν τα παω πολυ καλα με αυτα εχεις καποιο link να μου στειλεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι γνήσιες αυτές. εγώ προσωπικά θα απεφευγα να της αγοράσω. στο ebay εχει καποιες να ριξεις μια ματια να δεις τι εννοώ... για το παλιο μου κινητο που είχα αγοράσει full housing (όλα τα πλαστικά δλδ) ήταν πολύ χάλια η ποιοτητα τους σε σχέση με την γνήσια.

 

προς το παρων (δεν ξερω γιατί) η σονυ δεν έχει βγάλει εξτρα covers... :( ενα κοκκινάκι και ένα άσπρο, θα το αγοραζα πάντως! έχει κανενας σας για πουλημα; :)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι γνήσιες αυτές. εγώ προσωπικά θα απεφευγα να της αγοράσω. στο ebay εχει καποιες να ριξεις μια ματια να δεις τι εννοώ... για το παλιο μου κινητο που είχα αγοράσει full housing (όλα τα πλαστικά δλδ) ήταν πολύ χάλια η ποιοτητα τους σε σχέση με την γνήσια.

 

προς το παρων (δεν ξερω γιατί) η σονυ δεν έχει βγάλει εξτρα covers... :( ενα κοκκινάκι και ένα άσπρο, θα το αγοραζα πάντως! έχει κανενας σας για πουλημα; :)

Εγω εχω ροζ και λαχανι μ αρεσουν αλλα θελω και αλλες :|

Link to comment
Share on other sites

αλλα μπορεις να πας και σε ενα καταστημα να το δεις και μονος σου.
σε ποιο καταστημα γινεται αυτο?δηλαδη ν'ανοιξω την συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί τουλάχιστον 3 φορές στις τελευταίες 10 σελίδες... :)

Καμια φορα στις τελευταιες 11 σελιδες για την ακριβεια...

Εξαιρουμε φυσικα την λυση που εδωσε ενας φιλος, να αλλαξουμε χειροκινητα δηλαδη ολους τους αριθμους των επαφων μας! Αυτη ειναι η αυτονοητη λυση την οποια προσπαθουμε να αποφυγουμε

 

Σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος πως θα εχω αναγνωριση κλησης (και στα νουμερα χωρις το +30 μπροστα) ας το γραψει εδω ή ας το κανει ενα copy paste απο εκει που το λεει ή ας μου δωσει ενα λινκ.

 

Ευχαριστω πολυ!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...