Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφησε το λιγο ανοιχτο την κανει την ενημερωση, αυτο που εχω να προσθεσω ειναι οτι το προγραμμα πολυ βαρυ και ασηκωτο ειναι :lol:

 

Αξίζει..να διαγράψεις τα πάντα για να τρέχει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αξίζει..να διαγράψεις τα πάντα για να τρέχει..

 

 

Νταξει ειπαμε!:p οχι και ετσι..δεν λεω φοβερη εφαρμογη αλλα ειναι πολυ βαρια και καταναλωνει πολυ..εχει που εχει το μινι προβλημα με ρην μπαταρια..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μερικές ερωτήσεις...

 

Η MiniCM-RC1 εκτός που δε δουλεύει το ράδιο, έχει άλλα προβλήματα? Το video recording για παράδειγμα δεν το θεωρώ πρόβλημα αφού δουλεύει με άλλο app.

 

Απο μπαταρία σε σχέση με την στοκ 2.1 τι διαφορά έχει?

 

Εκτός απο το native app2sd, ποιους άλλους λόγους έχω για να βάλω την MiniCM-RC1?

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες θελω να ρωτησω καποια πραματακια επειδη ειμαι νεος κατοχος του κινητου,μπορει να αναβαθμιστει σε 2.2 το κινητο?στην καμερα πως κανω ρυθμισεις?και τελος πως μπορω να δω το ιμει του κινητου μεσα απο το μενου?σας ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες θελω να ρωτησω καποια πραματακια επειδη ειμαι νεος κατοχος του κινητου,μπορει να αναβαθμιστει σε 2.2 το κινητο?στην καμερα πως κανω ρυθμισεις?και τελος πως μπορω να δω το ιμει του κινητου μεσα απο το μενου?σας ευχαριστω..

 

Μπορεις να βαλεις 2.2 ανεπισημα. Δες εδω

 

Ρυθμισεις στην καμερα κανεις μονο με αλλο προγραμμα χρησης της.(πχ Vignette)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μερικές ερωτήσεις...

 

Η MiniCM-RC1 εκτός που δε δουλεύει το ράδιο, έχει άλλα προβλήματα? Το video recording για παράδειγμα δεν το θεωρώ πρόβλημα αφού δουλεύει με άλλο app.

 

Απο μπαταρία σε σχέση με την στοκ 2.1 τι διαφορά έχει?

 

Εκτός απο το native app2sd, ποιους άλλους λόγους έχω για να βάλω την MiniCM-RC1?

 

Ευχαριστώ. :)

Το ράδιο δουλεύει από την Beta2.

 

Όλα τα features της stock 2.1 δουλεύουν και στη MiniCM.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λεγοντας μπορεις να βαλεις 2.2 ανεπισημα τι εννοεις? δηλαδη κανονικη αναβαθμιση σε 2.2 και 2.3 δεν μπορω να το κανω στελνοντας το η κανοντας το μονος μου απο το σπιτι?τι μειωνεκτηματα θα εχω?θα υπολειτουργει?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβασα αρκετες σελιδες στο topic αλλα ακομα δεν μπορω να βρω απαντηση σε μια πολυ απλη ερωτηση. Αν θελεις να κανεις απλη χρηση του κινητου (κληση,sms,μουσικη και camera) και δεν θελεις να το σκαλισεις μεχρι τις ριζες του, οφελει η αναβαθμιση σε custom firmware?? Πέρα απο το διαφορετικο menu τι θα μου προσφερει το custom που δεν το εχει το official?? διορθωνει καποια προβληματα του επισημου λογισμικου που θεωρουνται σοβαρα?? Η το custom ειναι για να μπορουμε να εκμεταλλευτουμε στο επακρο τις δυνατοτητες του κινητου???? Παρακαλω απαντηστε γιατι βρισκομαι σε μεγαλο προβληματισμο....
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λεγοντας μπορεις να βαλεις 2.2 ανεπισημα τι εννοεις? δηλαδη κανονικη αναβαθμιση σε 2.2 και 2.3 δεν μπορω να το κανω στελνοντας το η κανοντας το μονος μου απο το σπιτι?τι μειωνεκτηματα θα εχω?θα υπολειτουργει?

 

Οχι,η sony ericsson δεν θα κανει αναβαθμιση στα μικρα (και το Χ8) παρα μονο στο μεγαλο X10.H ανεπισημη 2.2 που εχει βγει ειναι πληρως λειτουργικη,δεν προκειται να βρεις καποιο ελαττωμα :)

 

δεν εχω καθολου σημα μηπως πρεπει να αλλαξω καμια ρυθμιση΄?

 

Ναι,μπες στις ρυθμισεις,ασυρματο και δικτυα,δικτυα κινητης τηλεφωνιας,λειτουργια δικτυου(νομιζω) και επελεξε 'Μονο gsm'.Οσο για το IMEI,πληκτρολογησε στην οθονη κλησης *#06# [ή πηγαινε ρυθμισεις,σχετικα με το τηλεφωνο,κατασταση και κατεβα λιγο πιο κατω,το γραφει(δεν ειμαι σιγουρος αν εχει αυτες τις επιλογες στην 2.1)]

Link to comment
Share on other sites

παιδία πέρα απο διαφορετικό menu που έτσι κ αλλιώς αλλάζει ( εγώ έχω το launcherPro ) ποία είναι τα πλεονεκτήματα της 2.2 costum? παίζει flash ας πούμε?

επίσης ενα πλεονέκτημα που σίγουρα έχει η 2.2 είναι οτι μπορείς να βάλεις τις εφαρμογές σου στην sd αλλά και με την 2.1 το κάνεις αυτό κάνοντας root και κατεβάζοντας το link2sd. ;)

εγω αν δεν παίζει flash στην 2.2 costum δεν νομίζω να την βάλω..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το ράδιο δουλεύει από την Beta2.

 

Όλα τα features της stock 2.1 δουλεύουν και στη MiniCM.

 

Cool!!

Respect! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μια απορια εχω εδω κ καιρο: στην τελευταια καρτελα του μενου εχω ολα τα παιχνιδια αλλα αφου κλεισω το κινητο, οταν το ανοιξω, τα παιχνιδια ανακατευονται, μπαινουν σε αλλη σειρα ενω σε καμια άλλη καρτέλα δεν γίνεται αυτό. Τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβασα αρκετες σελιδες στο topic αλλα ακομα δεν μπορω να βρω απαντηση σε μια πολυ απλη ερωτηση. Αν θελεις να κανεις απλη χρηση του κινητου (κληση,sms,μουσικη και camera) και δεν θελεις να το σκαλισεις μεχρι τις ριζες του, οφελει η αναβαθμιση σε custom firmware?? Πέρα απο το διαφορετικο menu τι θα μου προσφερει το custom που δεν το εχει το official?? διορθωνει καποια προβληματα του επισημου λογισμικου που θεωρουνται σοβαρα?? Η το custom ειναι για να μπορουμε να εκμεταλλευτουμε στο επακρο τις δυνατοτητες του κινητου???? Παρακαλω απαντηστε γιατι βρισκομαι σε μεγαλο προβληματισμο....

 

Εγώ πάντως δεν το πείραξα καθόλου (πέρα απο τις επίσημες αναβαθμήσεις της SE) και είμαι πολύ ικανοποιημένος! το βρίσκω υπερβολή να πειράξω το λειτουργικό του... αποψή μου βέβαια... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το πείραξα καθόλου (πέρα απο τις επίσημες αναβαθμήσεις της SE) και είμαι πολύ ικανοποιημένος! το βρίσκω υπερβολή να πειράξω το λειτουργικό του... αποψή μου βέβαια... ;)

 

Και εγω για τον λογο που θελω το κινητο, δεν βρισκω νοημα να το πειραξω λειτουργικα καθολου. Ειναι υπεραρκετο το λογισμικο που εχει απο μονο του ε??

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδία πέρα απο διαφορετικό menu που έτσι κ αλλιώς αλλάζει ( εγώ έχω το launcherPro ) ποία είναι τα πλεονεκτήματα της 2.2 costum? παίζει flash ας πούμε?

επίσης ενα πλεονέκτημα που σίγουρα έχει η 2.2 είναι οτι μπορείς να βάλεις τις εφαρμογές σου στην sd αλλά και με την 2.1 το κάνεις αυτό κάνοντας root και κατεβάζοντας το link2sd. ;)

εγω αν δεν παίζει flash στην 2.2 costum δεν νομίζω να την βάλω..

 

ετσι και αλλιωσ και για να βαλεισ tin custom παλι πρεπει να γινεισ ροοτ , οποτε..παντωσ και με την 2.1 αν βαλεισ το go launcherr το ιδιο γινεται με την 2.2 ρομ σαν εμφανιση εγω το δοκιμασα και ειδα..:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για τον λογο που θελω το κινητο, δεν βρισκω νοημα να το πειραξω λειτουργικα καθολου. Ειναι υπεραρκετο το λογισμικο που εχει απο μονο του ε??

 

Φυσικά και είναι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για τον λογο που θελω το κινητο, δεν βρισκω νοημα να το πειραξω λειτουργικα καθολου. Ειναι υπεραρκετο το λογισμικο που εχει απο μονο του ε??

 

εννοιται πωσ ειναι μια χαρα. και ξερεισ κατι ? η ρομ ππυ εχει στην ουσια ειναι ποργραμματακια που μπορεισ να τα βαλεισ, και εδω δεν ειναι κατι διαφορετικο.. την 2,1 παιρνουν την πειραζουν, βαζουν δικα τουσ προγραμματακια, την διαφοροποιουν λιγακι και φτιαχνουν την 2,2. οχι φλασ δεν παιζει. εξαλλοθ οτι θεσ μπορεισ να κατεβαζεισ απο το μαρκετ και κανεισ το κινητο σου οτι θεσ, εγω αυτο καταλαβα,..:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μια απορια εχω εδω κ καιρο: στην τελευταια καρτελα του μενου εχω ολα τα παιχνιδια αλλα αφου κλεισω το κινητο, οταν το ανοιξω, τα παιχνιδια ανακατευονται, μπαινουν σε αλλη σειρα ενω σε καμια άλλη καρτέλα δεν γίνεται αυτό. Τι να φταίει?

 

Κάνεις άλλος δεν έχει το ίδιο πρόβλημα? Βασικά είναι πολύ ενοχλητικό....

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχω κανει μια πατατια..

το τηλ μου δε βλεπει τη μουσικη και τις φωτογραφιες ενω υπαρχουν..νομιζω δε βλεπει τη sd..ξερει κανεις πια ρυθμηση πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ κανενα καλο προγραμματακι για Διαχείριση επαφών????????

Aντιγραφή επαφών στην SIM και αντιστροφα?????

 

εκτοσ του contact2sim γιατι οταν προσπαθω να αντιγραψω ενα ονομα απο το κινητο στην καρτα σιμ δεν γραφει ολοκληρο το ονομα, αλλα το κοβει....

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ κανενα καλο προγραμματακι για Διαχείριση επαφών????????

Aντιγραφή επαφών στην SIM και αντιστροφα?????

 

εκτοσ του contact2sim γιατι οταν προσπαθω να αντιγραψω ενα ονομα απο το κινητο στην καρτα σιμ δεν γραφει ολοκληρο το ονομα, αλλα το κοβει....

 

το κοψημο του ονοματος μηπως ειναι θεμα καρτας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι καινουργιος στο φορουμ σημερα αγορασα ενα χ10 μινι θα μπορουσατε παιδια να μου πητε καμια σελιδα με εφαρμογες ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...