Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ! Και ο πρώτος και ο κανονικός με πάνε στην αρχική του 360..Αλλά εντάξει δεν θα κάτσω να σκάσω,κατέβασα το όπερα και μπαίνω από εκεί!! :p Ναι,όσα δεν χρησιμοποιώ τα έχω πάει τέρμα Θεού..Χαχα έψαξα στο γούγλη όπως λες και το βρήκα,μόνο που μπορώ να στείλω και όχι να μου στείλουν..Αλλά θα κατεβάσω καμια άλλη έκδοση,κάτι θα βρω..:mad:

 

 

στον κανονικό browser όμως μπορείς να πας στις ρυθμίσεις και να βάλεις όποια startup σελίδα θέλεις!

 

Το BT transfer κάνει pair το δικό σου με κάποιο άλλο και τα συνδέει έτσι ώστε εσύ να βλέπεις τα αρχεία και folders του άλλου, και διαλέγεις όποιο αρχείο θες και το κατεβάζεις στο δικό σου - άρα δεν σου στέλνουν, σε αφήνουν να ψάξεις το κινητό τους και να ψωνίσεις ότι θέλειε εσυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στον κανονικό browser όμως μπορείς να πας στις ρυθμίσεις και να βάλεις όποια startup σελίδα θέλεις!

 

Το BT transfer κάνει pair το δικό σου με κάποιο άλλο και τα συνδέει έτσι ώστε εσύ να βλέπεις τα αρχεία και folders του άλλου, και διαλέγεις όποιο αρχείο θες και το κατεβάζεις στο δικό σου - άρα δεν σου στέλνουν, σε αφήνουν να ψάξεις το κινητό τους και να ψωνίσεις ότι θέλειε εσυ!!!

 

Ναι,το είπε και ο AnDas χθες! Θα το δοκιμάσω :shifty: Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

ενω μεσω wifi δεν εμφανιζει αναβαθμιση,μεσω του software updater την εμφανιζει αλλα οταν παω να την εγκαταστησω λεει οτι θα σβηστουν ολα τα δεδομενα απο την μνημη τηλεφωνου.την εχει κανει καποιος με αυτον τον τροπο?οντως σβηνει ολα τα δεδομενα απο την σταθερη μνημη?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα το mini πριν 3 μέρες και μπορώ να πω ότι έχω αντιμετωπίσει τα περισσότερα από τα θέματα που αναφέρονται και εδώ (π.χ. BT file transfer, συντομεύσεις για εξοικονόμηση ενέργειας κτλ.). Το θέμα της μπαταρίας με απασχολεί ακόμα βέβαια, διαρκεί γύρω στη 1.5 μέρα, ελπίζω να βελτιωθεί κάπως μετά από κάποιες (απο)φορτίσεις (είμαι πρώην χρήστης κινητών νόκια και έχω συνηθίσει σε μπαταρίες 3-4 ημερών)...

 

Έχω κάποιες ερωτήσεις, ωστόσο, τις οποίες πιθανόν να μπορεί κάποιος από το φόρουμ εδώ να απαντήσει.

(1) Κάμερα: έχω την αίσθηση ότι δεν έχει τη δυνατότητα ζουμ παρά μόνο αφού τραβηχθεί η φωτογραφία. Είναι όντως έτσι; Βρήκα στο site της android market (σερφάροντας από υπολογιστή όμως) μια εφαρμογή η οποία εκτός των άλλων δίνει τη δυνατότητα για ψηφιακό ζουμ. Ωστόσο ψάχνοτας στη σελίδα από το κινητό δεν τη βρήκα πουθενά. Γνωρίζει κανείς κάτι;

(2) Android market: Γενικώς ψάχνοντας εκεί από το κινητό δε μπορώ να βρω αρκετές εφαρμογές, οι οποίες όμως γνωρίζω ότι υπάρχουν και μάλιστα δωρεάν, αφού υπάρχουν στο site όταν ψάχνω από υπολογιστή. Για παράδειγμα, οι εξής εφαρμογές υπάρχουν στην ιστοσελίδα http://www.android.com/market/ αλλά όχι ψάχνοντας από το κινητό:

- Bluetooth File Transfer

- Skype mobile

- MSN Live Messenger pro

- Camera Magic

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά;

 

Ευχαριστώ θερμά! :)

Link to comment
Share on other sites

δεν τα βρισκεις γιατι δεν υπαρχουν στο μαρκετ.ειδικα το magic camera ολα τα σαιτ που το ειχαν εδιναν λινκς για το μαρκετ αλλα οταν το εψαχνες εβγαζε το μαρκετ οτι δεν υπαρχει.αν και τελικα το βρηκα αλλα δεν λεει τιποτα σαν προγραμμα.το μεγιστο που τραβαει φωτο ειναι 1600χ1200 και αποθηκευει τις φωτο σε σημειο που μονο αυτο ξερει που ειναι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να κάνεις google sync μόνο ένα group από τα contacts του gmail;

 

Μήπως υπάρχει καμμιά εφαρμογή που να κάνει εισαγωγή επαφών κατευθείαν στο τηλέφωνο;

Edited by eliassot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι καινουργιος στο forum και κατοχος του x10 mini.Εχω προβλημα με τις επαφες μου.Ενω αποθηκευω τις επαφες μου και αργοτερα με καλει μια απο αυτες δεν βγαζει το ονομα στην οθονη ,αλλα μονο το τηλεφωνο του.Δεν ξερω τι να κανω με εχει απογοητευσει σαν κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι καινουργιος στο forum και κατοχος του x10 mini.Εχω προβλημα με τις επαφες μου.Ενω αποθηκευω τις επαφες μου και αργοτερα με καλει μια απο αυτες δεν βγαζει το ονομα στην οθονη ,αλλα μονο το τηλεφωνο του.Δεν ξερω τι να κανω με εχει απογοητευσει σαν κινητο.

 

 

Δοκίμασε να βάλεις μπροστά από τον αριθμό +30..Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και μου έλυσαν την απορία τα παιδιά εδώ στο φόρουμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις μπροστά από τον αριθμό +30..Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και μου έλυσαν την απορία τα παιδιά εδώ στο φόρουμ ;)

 

Το εχω κανει και δουλευει αλλα μετα οταν καλω μια επαφη πληκτρολογω τον αριθμο χωρις το +30 και δεν τον σηκωνει απο την μνημη

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη την έβαλα κι εγώ,είναι όντως πολύ καλή και πολύ απλή! Την δεύτερη θα την δοκιμάσω :happy: α καλορίζικο moboy! Είχαμε τις αμφιβολίες μας πριν το πάρουμε αλλά δεν ξέρω για σένα,εγώ δεν το μετάνιωσα!!

 

Ευχαριστώ Emily! :p ούτε εγώ το μετάνιωσα! να το χαιρόμαστε το "μικρό μας.:baby:

Βασικά δεν μπορούσα να περιμένω για το ''Προ'' και σκεφτόμουν οτι θα είναι πιό χοντρό.....με βόλεψε κι όλας σε μνμτα κλπ το μινι οπότε το πήρααα!

Στα + του κινητού είναι η οθόνη που δεν γρατζουνιέται εύκολα απ'ότι ξέρω(δεν το δοκίμασα αυτό και ούτε σκοπέυω ;)) ενώ φαίνεται πεντακάθαρα στον ήλιο και ας έχω τη φωτεινότητα στο 25%!!!

 

Task Manager δοκιμασα ενα και μου κρασαρε το λειτουργικο. Θελω να πω οτι ηταν στο αυτοματο να "σκοτωνει" ολες τις εφαρμογες καθε φορα που σβηνει η οθονη, και μετα εβλεπα κενη οθονη χωρις να μπορω να κανω τιποτα εκτος απο restart! Τελικα το απεγκατεστησα και γενικα ειμαι της γνωμης οτι καλυτερα να μην "πιεζουμε" το κινητο για να κανει πραγματα π.χ. στην προκειμενη περιπτωση για εξοικονομηση ενεργειας. Τα τυπικα αρκουν.. απενεργοποιηση 3G/WiFi οταν δεν χρειαζονται και μια μεση φωτεινοτητα οθονης! Δεν ειναι δα και τοσο χαλια η μπαταρια...

 

Εγώ πάντως με το ES task manager δεν έχω τέτοιο θέμα...μια χαρά ειναι. Απλά διαλέγεις ποιές διεργασίες που εκτελούνται θες να κλείσεις...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...στον ηλιο δεν θα ελεγα οτι φαινεται τοσο καλα, αλλα οκ. Στην παραλια που το ειχα παρει, αναγκαστηκα να το βαλω 100% για να βλεπω! Οσο για την οθονη εχει καποια προστασια, αλλα δυστυχως αφηνει εντονες δαχτυλιες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Emily! :p ούτε εγώ το μετάνιωσα! να το χαιρόμαστε το "μικρό μας.:baby:

Βασικά δεν μπορούσα να περιμένω για το ''Προ'' και σκεφτόμουν οτι θα είναι πιό χοντρό.....με βόλεψε κι όλας σε μνμτα κλπ το μινι οπότε το πήρααα!

Στα + του κινητού είναι η οθόνη που δεν γρατζουνιέται εύκολα απ'ότι ξέρω(δεν το δοκίμασα αυτό και ούτε σκοπέυω ;)) ενώ φαίνεται πεντακάθαρα στον ήλιο και ας έχω τη φωτεινότητα στο 25%!!!

 

Ναι,εφόσον σε βολεύει στα μηνύματα ποιος ο λόγος να πάρεις το προ που είναι και λίγο πιο χοντρό..!! ;)

 

Χμμμ...στον ηλιο δεν θα ελεγα οτι φαινεται τοσο καλα, αλλα οκ. Στην παραλια που το ειχα παρει, αναγκαστηκα να το βαλω 100% για να βλεπω! Οσο για την οθονη εχει καποια προστασια, αλλα δυστυχως αφηνει εντονες δαχτυλιες.

 

Εγώ έχω ακόμα τη ζελατίνη που είχε από την αρχή χαχα :D Και βασικά πάντα το έχω στο 100% και προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία! Θα το μειώνω σταδιακά..!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή για τον χειρισμό των sms έχει να προτείνει κανείς; Έχω κατεβάσει το Handcent SMS, το οποίο είναι αρκετά καλό, έχει πολλές δυνατότητες ρύθμισης των ειδοποιήσεων με popups κτλ. Ωστόσο δεν έχει (ή τουλάχιστον δεν έχω βρει ακόμα) τρόμο να σβήνεις πολλά μηνύματα ταυτόχρονα. Υπάρχει κάποιο άλλο πιο πλήρες;
Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι ρυθμιζουμε την ενταση ηχου του ακουστικου για ισχυροτερο ηχο την ωρα που μιλαμε - ακουμε. Εχω παρατηρησει οτι μετα ξαναγυριζει στη χαμηλοτερη που ειχε και πριν την ανεβασω.

 

Ξερει κανεις πως ρυθμιζει αυτο μονιμα σε θεση που επιθυμω εγω και οχι το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κ γω το navigon χρησιμοποιω κ οντως δεν εχει κανενα προβλημα με την αναλυση η το πληκτρολογιο..αυτο που δεν μπορω να βρω πως ρυθμιζεται κ θα ηθελα την βοηθεια οποιου εχει δοκιμασει την συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι απο που οριζω την θεση μου στον χαρτη πριν κανω start destination καθως οταν εισαγω την διευθυνση προορισμου παντα με ξεκιναει καπου απ την πειραιως...(τυχαιο...? δεν νομιζω...) να σημειωσω οτι δεν το χω δοκιμασει με ενεργο ιντερνετ αλλα μονο με το gps..

 

Κανονικα μολις κλειδωσει δορυφορο στον χαρτη δειχνει το σημειο που βρισκεσαι χωρις να πειραξεις κατι στις ρυθμσεις.

Χρησιμοποιω την εκδοση 2.6 και χαρτη Q2 2010.

Εμενα αυτο που με χαλαει ειναι που δεν κανει rotate. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι,εφόσον σε βολεύει στα μηνύματα ποιος ο λόγος να πάρεις το προ που είναι και λίγο πιο χοντρό..!! ;)

 

 

 

Εγώ έχω ακόμα τη ζελατίνη που είχε από την αρχή χαχα :D Και βασικά πάντα το έχω στο 100% και προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία! Θα το μειώνω σταδιακά..!

 

Κι εγώ έχω αφήσει την αρχική ζελατίνα(έκοψα αυτο που εξείχε) και δεν αφήνει δαχτυλιές! Στον ήλιο παντως έναι μια χαρά!:D

Περιμένω να δω από βδομάδα πως θα τα πάει και η μπαταρία!

Πάντως δεν το χορταίνω:cool:

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα μολις κλειδωσει δορυφορο στον χαρτη δειχνει το σημειο που βρισκεσαι χωρις να πειραξεις κατι στις ρυθμσεις.

Χρησιμοποιω την εκδοση 2.6 και χαρτη Q2 2010.

Εμενα αυτο που με χαλαει ειναι που δεν κανει rotate. :(

 

Περίεργο, εγώ έχω την 2.6.1 (trial) και γυρίζει σε landscape αν γυρίσεις το τηλέφωνο... έχεις ρυθμίσει το αυτόματο γύρισμα του τηλεφώνου έτσι??

από όσες εφαρμογές δοκίμασα το navigon δουλεύει καλύτερα με το x10mini, αλλά δυστηχώς δεν είναι free....και δεν νομίζω οτι σπάει γιατί με το που ξεκινάει θέλει να συνδεθεί, αλλιώς δεν φορτώνει...

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες που υπαρχουν στο μαρκετ που κλεινουν τις εφαρμογες υπαρχει περιπτωση να κανουν ζημια και να χρειαστει hard reset?
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες που υπαρχουν στο μαρκετ που κλεινουν τις εφαρμογες υπαρχει περιπτωση να κανουν ζημια και να χρειαστει hard reset?

Απλα αμα το "εξαναγκαζεις" να κλεισει εφαρμογες μπορει να φαει κανα κολλημα και να θελει restart. Δε νομιζω να δημιουργει καποιο σοβαρο προβλημα! Παντως το βρισκω ασκοπο ρε παιδες και δε νομιζω οτι υπαρχει σημαντικη διαφορα στην αυτονομια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το ξυπηντήρι; Ενώ το έχω χρησιμοποιήσει με επιτυχία 2-3 φορές, σήμερα για κάποιο λόγο δε χτύπησε... Πρέπει να το εξαιρέσει κανείς από τη λίστα των automatic task kills για να λειτουργήσει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα. Αν αγοράσω τώρα το xperia mini που τρέχει στο 1.6, και το οποίο απ'όσο διαβασα θα αναβαθμιστεί στο 2.1 ή 2.2,

θα μπορώ να το αναβαθμίσω η όπως αγοράζεις τη συσκευή έτσι μένει ; και αν γίνεται κανονικά η αναβάθμιση υπάρχει πιθανότητα να χρειαστεί

να πληρώσεις ;

Ναι θα μπορεί κανονικά και φυσικά χωρίς να πληρώσεις κάτι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι ρυθμιζουμε την ενταση ηχου του ακουστικου για ισχυροτερο ηχο την ωρα που μιλαμε - ακουμε. Εχω παρατηρησει οτι μετα ξαναγυριζει στη χαμηλοτερη που ειχε και πριν την ανεβασω.

 

Ξερει κανεις πως ρυθμιζει αυτο μονιμα σε θεση που επιθυμω εγω και οχι το κινητο?

 

:confused: ???

Link to comment
Share on other sites

για να στείλω κατι με bluetooth ποιο πρόγραμμα χρειάζομαι? ευχαριστώ, που το βρίσκω?

στο μαρκετ θα μπει και θα κατεβασεις το bluetooth transfer

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...