Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ... λοιπόν, φάκελο με που να ξεκινάει το όνομα με "." δεν με αφήνει να φτιάξω, οπότε έφτιαξα ενα με όνομα "emanual", πέρασα όλους τους υποφακέλους και και ο οδηγός χρήστη ξεκίνησε με το "Παρακαλώ περιμένετε" όπως την πρώτη φορά για κανένα 2λεπτο και μετά πέταξε πάλι το σφάλμα οτι δεν βρήκε τα αρχεία...

Κοιτάω στην κάρτα μνήμης και.... τα είχε σβήσει όλα όσα πέρασα (τον φάκελο emanual)! Προφανώς αυτό έκανε και την πρώτη φορά που το έτρεξα μετά την αναβάθμιση γιατί τα αρχεία τα είχα στην κάρτα και δούλευε κανονικά στην 1,6.

Is it a bug.... or a feature? :wacko:

Seems to be a feature, καθώς απ΄ότι έχω καταλάβει όταν υπάρχει τελεία μπροστά το σύστημα αγνοεί το φάκελλο και δεν τον σκανάρει ή κάτι τέτοιο.

Πράγματι, αν πας από USB-Windows δεν θα σε αφήσουν τα Windows.

Μπορείς όμως να το κάνεις με ένα file manager που μπορείς να κατεβάσεις από το Android market όπως τον Astro file manager.

• Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Seems to be a feature, καθώς απ΄ότι έχω καταλάβει όταν υπάρχει τελεία μπροστά το σύστημα αγνοεί το φάκελλο και δεν τον σκανάρει ή κάτι τέτοιο.

Πράγματι, αν πας από USB-Windows δεν θα σε αφήσουν τα Windows.

Μπορείς όμως να το κάνεις με ένα file manager που μπορείς να κατεβάσεις από το Android market όπως τον Astro file manager.

seams to be a linux principal. Φάκελος ή όνομα αρχείου με "." είναι κάτι ανάλογο των κρυφών αρχείων των windows

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νομίζω το aGPS θα προσπαθήσει να κατεβάσει δεδομένα έχεις δεν έχεις τους χάρτες.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις το Data traffic κλειστό.

ισχυει...θα κανω αμα ειναι τη δουλεια μου με το απλο gps χωρις τη χρηση του a...

[sIGPIC][/sIGPIC]

καλησπερα σε ολους!

αγορασα το xperia mini pro και αντιμετωπισα τα γνωστα προβληματα. 1) δεν συνδεεται μεσω bluetooth με αλλα κινητα. τα αναγνωριζει αλλα γραφει οτι δεν υπαρχει συζευξη. 2) τις επαφες δε τις αντεγραψα απο τι sim μηπως και δε τις αναγνωρισει και τις αποθηκευσα εγω. παρολα αυτα στα μηνυματα δεν εμφανιζει απο ποιον ειναι. μου φαινεται παρα πολυ περιεργο καινουργιο εξελιγμενο κινητο να μη προσφερει κατι που υπαρχει και στη χειροτερη μπακατελα.

Μπορειτε να με διαφωτισετε???μηπως κανω κατι λαθος? Κατεβασα και το προγραμμα bluetooth file transfer αλλα προκοπη δεν ειδα.

THANKS!!!!

μια μερα δε μπορεσα να μπω και βγηκε η αναβάθμιση 2.1 για Ελλαδα? μαλλον πρεπει να μη μπαινω πιο συχνα, lol. αληθεια, ισχυει για ολους? δλδ, εγω ειμαι στην 1.6, rooted and unbranded (Generic UK), μπορω απο σημερα να παω σε 2.1?

και μια ακομα ερωτηση. εχει κανεις 2gether sim απο την vodafone (ή εστω την αντιστοιχη διπλη καρτα της cosmote)? γιατι στην 1.6 που τις δοκιμαζω και τις 2 δεν παιζουν, ξερει καποιος αν παιζουν στην 2.1?

Τι εννοείς?

Εγω από 1.1.Α.0.8 cosmote πήγα σε 2,1 σήμερα...

Για διαφωτισε μας σε GR localization η ρυθμιση για 160 χαρακτηρες στο μυν υπαρχει η θα συνεχισουμε να πληρωνουμε το 1 για 3....:lol:

Glow_Edge Theme... :superman:

Να ρωτήσω, είχα ξεχάσει πως γίνεται μια ρύθμιση και αποφάσισα να δω τον οδηγό χρήστη (πάντα χρήσιμος σε αυτές τις περιπτώσεις) αλλά μου πέταξε μήνυμα ότι δεν βρίσκει τα αρχεία του οδηγού στην κάρτα μνήμης.

Από ότι είδα στο αγγλικό επίσημο site της SE δίνει δυνατότητα να τον ξανακατεβάσεις και να τον περάσεις στην κάρτα, στο ελληνικό site όμως όχι.

Ξέρει κανείς αν ο οδηγός από το αγγλικό site περιέχει όλες τις γλώσσες?

που ακριβώς πήγες στο site και το κατέβασες? δεν το βρίσκω!

Για διαφωτισε μας σε GR localization η ρυθμιση για 160 χαρακτηρες στο μυν υπαρχει η θα συνεχισουμε να πληρωνουμε το 1 για 3....:lol:

Μπαίνεις στα μηνύματα, πατάς το αριστερό πλήκτρο -> ρυθμίσεις -> εξοικονόμιση κόστους το τικάρεις.

Η ρύθμιση αυτή υπάρχει απο την 1,6 και πληρώνεις το 1 μήνυμα για... 1! :)

που ακριβώς πήγες στο site και το κατέβασες? δεν το βρίσκω!

Έχεις κι εσύ το ίδιο πρόβλημα?

Το βρήκα εδω http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/restoretheuserguideinyourphone/xperiax10minipro?cc=gb&lc=en

Update:

Βάζοντας τα αρχεία του ζιπ σε φάκελο ".emanual" που έφτιαξα με το Astro, δουλεύει κανονικά! Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4

καλησπερα σε ολους!

αγορασα το xperia mini pro και αντιμετωπισα τα γνωστα προβληματα. 1) δεν συνδεεται μεσω bluetooth με αλλα κινητα. τα αναγνωριζει αλλα γραφει οτι δεν υπαρχει συζευξη. 2) τις επαφες δε τις αντεγραψα απο τι sim μηπως και δε τις αναγνωρισει και τις αποθηκευσα εγω. παρολα αυτα στα μηνυματα δεν εμφανιζει απο ποιον ειναι. μου φαινεται παρα πολυ περιεργο καινουργιο εξελιγμενο κινητο να μη προσφερει κατι που υπαρχει και στη χειροτερη μπακατελα.

Μπορειτε να με διαφωτισετε???μηπως κανω κατι λαθος? Κατεβασα και το προγραμμα bluetooth file transfer αλλα προκοπη δεν ειδα.

THANKS!!!!

Καλώς ήρθες στο forum!

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ. Θα σου λύσει πολλές απορίες.

Λογικά δεν έχεις αναγνώριση γιατί δεν βάζεις το +30. Στο FAQ υπάρχει λύση.

Για το bluetooth το πρόγραμμα που αναφέρεις είναι το καλύτερο. Ψάξε το λίγο και θα δεις πως δουλεύει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg

Μπαίνεις στα μηνύματα, πατάς το αριστερό πλήκτρο -> ρυθμίσεις -> εξοικονόμιση κόστους το τικάρεις.

Έχεις κι εσύ το ίδιο πρόβλημα?

Το βρήκα εδω http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/restoretheuserguideinyourphone/xperiax10minipro?cc=gb&lc=en

Update:

Βάζοντας τα αρχεία του ζιπ σε φάκελο ".emanual" που έφτιαξα με το Astro, δουλεύει κανονικά! Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!

χεχε ναι και γω το ίδιο πρόβλημα.

ευχαριστώ! :)

Σε εκδοση 2.1 Android στο default προγραμμα μηνυματων δεν εχει υποστιριξη 160 χαρακτηρων στα Ελληνικα (ενω στα Αγγλικα εχει), υπαρχει καμια λυση;

Εχω κανει αναβαθμιση σε Norbic Generic 2.1 και στην συγκεκριμενη εκδοση δεν υπαρχει αυτη η επιλογη...Ευχαριστω για την διευκρινηση...:rolleyes:

Edited by joker22
Glow_Edge Theme... :superman:

Καλώς ήρθες στο forum!

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις το SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ. Θα σου λύσει πολλές απορίες.

Λογικά δεν έχεις αναγνώριση γιατί δεν βάζεις το +30. Στο FAQ υπάρχει λύση.

Για το bluetooth το πρόγραμμα που αναφέρεις είναι το καλύτερο. Ψάξε το λίγο και θα δεις πως δουλεύει.

Ευχαριστω πολυ!

δε το πιστευω οτι το προβλημα με το τηλ. καταλογο ηταν τοσο απλο,δε θα μου πηγαινε το μυαλο!

οσο για το αλλο διαβασα αυτο "Η βασική διάφορα με τον κλασικό τρόπο είναι ότι αντί να μας στέλνει το αρχείο η άλλη συσκευή, αφού συνδεθούμε, κάνουμε browsing στους φακέλους της άλλης συσκευής και αντιγράφουμε από 'κει ότι θέλουμε."ειναι λιγο μπελαλιδικο αλλα νομιζω τα καταφερα, το μονο που μου μενει ειναι να βρω που αποθηκευονται τα αρχεια που μεταφερω!:lol:

THANKS!

Edited by cristina58

Παιδιά Έκανα root και τώρα διαπίστωσα ότι το Ledaki όταν λαμβάνω μήνυμα δεν ανάβει...Τι μπορεί να έγινε??? :(

Xρησιμοποιώ το Handcen sms, η επιλογή για να ανάβει το Led είναι τικαρισμένη αλλά τπτ... :(

και μενα με κανει κουλα το λεντακι μετα την 2.1

COSMOTE GR BRANDED ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ 2,1!!!!

caps lock απο την χαρά μου!!!

Κάνω Update ΟΤΑ η μέσω PC companion?

Μας εστειλε η Cosmote...εκει που περιμεναμε να ειναι η τελευταια...

αμα αλλαξω ip λετε να κανω αναβαθμηση;

οχι

Κατεβασα το pic me και το shootme και οταν τραβαω screenshot την βγαζει παραμορφωμενη. Αυτα μετα το update σε 2.1. Γιατι?

και μενα. μετα την 2.1

Αν μπορεί κάποιος με 2.1 ας κάνει post κάποιο screenshot με αποτελέσματα από Quadrant

Ετοιμος. Πως θα παρω screenshot ομως? (δες προβλημα λιγο πιο πανω) (edit: δοκιμασα και με αλλες εφαρμογες, σε ολες βγαινει μια μουτζουρα!)

Επισης, και μενα με καθυστερει πολυ να ανοιξει το αλμπουμ...κι ας εχει μονο 10 φωτο...:(

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

WTF?

Έχω Cosmote και είχα ξεμείνει από τον Ιούνιο στην έκδοση 1.0.Α.1.36 και ήμουν έτοιμος να φλασάρω την 2.1 Generic Nordic. Μόλις είδα ότι η Cosmote έβγαλε προς διάθεση την έκδοση 2.1!!! Τι έγινε και ξύπνησαν? Κατεβαίνουν μήπως για εκλογές και είπαν να κάνουν κανά έργο? Να υποθέσω βέβαια ότι σιγά μην ξαναβγάλουν άλλο update. Αν πιθανώς βγει και έκδοση 2.2 (αμφιβάλω) τότε και μόνο ίσως το βγάλει και η Cosmote.

Σκέφτομαι ακόμα να βάλω την Generic Nordic για να μπορώ να κάνω αναβάθμιση απευθείας και να μην χρειάζεται να κάνω unbrand και μετά ξανά αναβάθμιση. Ότι δλδ έκαναν όλοι μέχρι τώρα με την v1.6.

Εσείς τι λέτε? Θα βγάζει η Sony αναβαθμίσεις κάθε τρεις και λίγο όπως με την 1.6 (για να patch-αρουν πιθανά bugs της αρχικής έκδοσης) ή θα το ξεχάσει το θέμα και θα ασχοληθεί με άλλα κινητά? Ακούστηκε τίποτα?

Με την εγγύηση τι παίζει? Χάνεται τελείως αν περάσω την Generic?

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)

η εγγυηση χανεται τελειως.

Δεν ειχα σκεφτει το θεμα Εκλογων...δεν αποκλειεται να εχεις και δικιο (δυστυχως)

Κανε αναβαθμιση με Cosmote και βλεπουμε...αν ερθει η ωρα μιας μεγαλης αναβαθμισης παλι, το ξανασυζηταμε τοτε...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

zxr τελικα το ιδιο λέγαμε! :P

@christina58: μην κοιτας κ πολυ το faq αυτες τις μέρες. θέλει ανανέωση. πλέον και το πρόβλημα με το +30 αλλά και αυτό με το bluetooth έχουν εξαληφθει στην 2.1.. τι brand ειναι το κινητο σου;

zxr τελικα το ιδιο λέγαμε! :P

:up::up:

Ευχαριστω πολυ!

δε το πιστευω οτι το προβλημα με το τηλ. καταλογο ηταν τοσο απλο,δε θα μου πηγαινε το μυαλο!

οσο για το αλλο διαβασα αυτο "Η βασική διάφορα με τον κλασικό τρόπο είναι ότι αντί να μας στέλνει το αρχείο η άλλη συσκευή, αφού συνδεθούμε, κάνουμε browsing στους φακέλους της άλλης συσκευής και αντιγράφουμε από 'κει ότι θέλουμε."ειναι λιγο μπελαλιδικο αλλα νομιζω τα καταφερα, το μονο που μου μενει ειναι να βρω που αποθηκευονται τα αρχεια που μεταφερω!:lol:

THANKS!

Αυτό ήθελα να σου πω κι εγώ που αναφέρει και ο kallair. Ότι με την αναβάθμιση κάποιες παιδικές ασθένειες λύνονται. Υπάρχει δυνατότητα να την κάνεις και από τώρα αλλά δεν νομίζω να το ρισκάρεις. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg

Καλημέρες...

Χθες ζητούσα benchmark από κάποιον για να το συγκρίνω με αυτό:

http://img38.imagefra.me/i3b6/dark_dog/2_d4f_u92ct.png

App2SD + JIT Compiler που επιτέλους δουλεύει. :w00t:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Να και το δικό μου Benchmark για να συγκρίνετε, χωρίς τα καλούδια του Dark_dog :)

http://img837.imageshack.us/img837/9534/devicee.png

Επιπλέον οριστε και μερικά screenshots από τη συσκευή μου

http://img32.imageshack.us/img32/3466/device1x.png http://img217.imageshack.us/img217/3351/device2q.png http://img822.imageshack.us/img822/1267/device3q.png http://img261.imageshack.us/img261/3883/device4i.png http://img573.imageshack.us/img573/2299/device5.png

Συμπεράσματα δικά σας :D

iPhone 13 Pro Max Black 256GB iOS 15.5

iPhone 13 Black 128GB iOS 15.5

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 8.6

Xiaomi mi Max 3 Black 4/64GB V12.0.1 (ANDROID 10, MIUI12)

Επιπλέον οριστε και μερικά screenshots από τη συσκευή μου

http://img261.imageshack.us/img261/3883/device4i.png

ποιο ρολοϊ ειναι αυτό;

• The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro